For All Mankind

• USA For All Mankind
USA, (2019–2024), 40 h 5 min (Minutáž: 42–82 min)

Joel Kinnaman, Wrenn Schmidt, Krys Marshall, Jodi Balfour, Shantel VanSanten, Cynthy Wu, Coral Peña, Michael Dorman, Sarah Jones, Edi Gathegi (viac)

Predstavte si svet, v ktorom sa vesmírne preteky nikdy neskončili. Ronald D. Moore prináša strhujúci pohľad na alternatívnu históriu a ukazuje riskantné životy astronautov v NASA a ich rodín. (Apple TV+)

PSyk

nápad dobrý, provedení chabé a několik strašlivých chyb, jak technických, tak i faktických. často utahané, Takže průměr. ()

spider74

Je docela průser, že místo toho aby vesmír byl hlavní dějovou linkou a rodinné trable byli vedlejším malým zpestřením tak je to zcela naopak a většinu vysílacího času se utápíme v balastu rodinných problémů a filozofováním nad nesmrtelností brouka. Škoda .....takhle mrhat takovým potenciálem, teď jsou z toho US rodinná pouta s občasným nakouknutím in space. ()

mikruu odpad!

První série se ještě dala. Od druhé dál jen kecání a žádná akce. Necelou půlku druhé série už jsem dal na přeskáčku, a dál jsem to stopnul. Kecy, kecy, kecy... O ničem. ()

gonzo

Hodnotím po první sérii, kterou asi končím. Jde o kvalitní seriál staré školy, který je plný hollywoodských klišé (výbuchy nadšení "we did it" ve velícím středisku). Pomalejší tempo mi nevadí, vlastně ho rád uvítám (mávám Better Call Saul), ale zde jsou mnohé díly natahované přehnaně dojemnými dialogy, které mě v polovině série už začali unavovat. Nelze říct, že by se tam nic nedělo. Naopak, každý díl měl jasný cíl a byť na sebe děj celé série navazuje, nikdy se zde nekončí cliffhangerem, ale zásadní problém epizody je vždy vyřešen. I tak mám po deseti dílech pocit, že jsem viděl vše a že mi to tak stačí. ()

kotrlak

PRO - dějová linka, napětí, vizuální stránka, obsazení. Seriál je krásná kukanda, já ho hltal jak housata jarní mlíčí a nedočkavě mastil díl za dílem. Obdivuju že se někdo do takovýho tématu pustil a zvládl to na plnou palbu (na rozdíl od sraček 'The First' nebo 'Away'...)  PROTI -  celá série, a hlavně season 3, která sklouzne do úplný absurdity, je napumpovaná propagandistickým "woke" balastem - LGBT, (anti)rasismus, multikulky, feminismus - you name it!  Není divu že se spoustě Američanů tenhle seriál jednoduše zhnusil. Rusáci jsou tu banda bezskrupulózních parazitických parchantů, snad ještě horší verbež než v reálu. Kontrolní otázka - zapíchala si vůbec někdy Margo? ()

Naby

Alternativní realita bojů o technologický pokrok, která se postupně ze současnosti přesune až do budoucnosti. Zajímavý nápad, zprvu jsem s tím trochu bojoval, ale při posunu směrem do budoucnosti mě to začalo bavit čím dál víc. Celkem 3,9* ()

Llou

Zničená extrémně zajímavá premisa. Tento seriál by se dal popsat jako "Ordinace v růžové zahradě se skafandrem", protože 60% - 70% toho seriálu je přesně o tom, zatímco dalších 10% je o tom, jak moc (mu)žen můžou nacpat do rolí, ve kterých ženy v reálné historii vůbec nebyly (NASA začala otevírat místa pro ženské astronautky až v 80. letech), ve kterých jsou obecně výrazně horší než muži a do kterých se v meritokratickém prostředí velmi těžko dostanou (od jakýchkoli technických profesí po cokoliv, co vyžaduje sílu, nebo boj). Čekal jsem, že se seriál bude soustředit na zajímavou technologii, jako jsou vesmírné děla, šíleně obrovské rakety střílené z oceánu (Sea Dragon - abych byl fér, ten je v jedné scéně úplně v posledním dílu, ačkoli tam chybně říkají, že je poháněný "plutóniem"), rakety na jaderný pohon, rakety s jaderným pulzním pohonem (a.k.a projekt Orion a.k.a pohon na jaderné bomby), či i např. tzv. Lofstromova smyčka nebo Rockwell X-30. Těch technologií, které jsme nevyužili, protože nebyl zájem a rozpočet je ohromné množství a v tomto seriálu není vidět takřka žádná (dokoukal jsem jen 1. sérii, ovšem v klipech na youtube z 2. a 3. série jsem nic z toho neviděl). A to samozřejmě ani nemluvím o vědecké nepřesnosti, která je u takového seriálu rozhodně důležitá (jeden z nejabsurdnějších příkladů - rozvoje v kosmonautice údajně ve 3. sérii vedou k vývoji energeticky výdělečné člověkem vytvořené fůze, božínku můj a toto vede nejen k tomu, že elektřina je takřka zdarma, ale také k vyřazení fosilních paliv, no můj bože). Pro všechny, kteří chtějí nějaké tvrdé sci-fi a klasika jako Ikarie XB-1, či 2001 Vesmírná Odysea nestačí, radši se běžte dívat na Expanzi. S tou jsou také problémy, ale rozhodně je výrazně lepší než toto. Pro toho, koho zajímá nerealizovaná, ale realizovatelná kosmonautika - podívejte se na stránku Atomic Rockets. Kvalitní tvrdé sci-fi asi bude stále spíše jenom v knižní podobě. ()

dlouheBidlo

Pomalejší časově nastavované přes individuální nesouvisející příběhy se spoustou tupější emerických rodinně společensky motivačních dialogů. Přesto však výborné. Nejedná se o typické sci-fi. Trikovýma scénama z vesmíru/Měsíce/Marsu se neplýtvá, ale jsou profesionální a důvěryhodné. Poslední série už přímo křičela po generační obměně hlavních hrdinů - astronautů. No nakonec jsem zkousl a vzal jako úlitbu konzistenci příběhu a uměleckou nadsázku. Bohužel povinná genger a LGBT+ agenda nevhodně zasahuje do děje třetí série. Nemá tam absolutně co dělat. No což začínám si zvykat. Přes všechnu tuto kritiku dávám jednoznačné doporučení: Jděte do toho, čeká Vás hezký zážitek! ()

M4rty5

Kvalitní seriál o dobývání vesmíru v alternativní historii / realitě s místy velmi temnou atmosférou psychologického thrilleru. Pokud se na něj chcete podívat rozhodně nekoukejte na trailery a už vůbec ne na ty umístěné na youtube. V komentářové sekci se tam totiž strhnul totální shitstorm který si tento seriál nezaslouží. Mně osobně jako fandovi vesmírných letů apod. něco podobného velmi chybělo. ()

Eres

Huh, to byla jizda. Prvni cast takova vlaznejsi, ale ta druha, holy shit, to bylo neco. Tohle nema chyba. Pro nekoho jako ja, kdo miluje techniku a fyziku je tohle pozehnani. Pratele konecne, konecne si filmari najali fyziky!!! Ano, zadne zvuky ve vakuu! Konecne! Je to nadherne natoceny, ty sceny se skafandrama, ve vesmiru, fakt nadhera. Osobne to za letosek asi stavim na prvni misto, tesne nad mandoloriana. ()

Majo.evans

Veľmi zaujímavý nápad,že čo by bolo keby...Samozrejme,studená vojna a všetko s tým spojené sa skončilo,lebo jednoducho tie vesmírne preteky sa nedali naťahovať donekonečna,lebo prachy.Ľudia nemali pomaly čo jesť,ťažko by to pokračovalo ďalej.Ale je to zaujímavé.Tie kecy,feminizmus a politiku som preklikával,také blbosti ma nezaujímajú.Blbé bolo aj to,že film bol o sprostostiach na Zemi s pár pohľadmi do vesmíru,malo by to byť naopak... ()

lineker

Moje první ochutnávka ze seriálové produkce nakouslých jablek. A musím říci, že to nebyla vůbec špatná volba. Seriál, který je nastartován jednou velkou fikcí, nás provádí dobýváním vesmírů z pohledu NASA v době studené války a v té době probíhajícího boje o vesmír, mezi dvěma mocnostmi. Vkusně proloženo dobovými dokumentárními sekvencemi, plus klasická americká patos kaše ( která mne kupodivu nepřekážela ). ()

Šíma2

Řetro scífka jsou poslední dobou celkem v kurzu že? Toto je velmi chytrá alternativní historie americké kosmonautiky, která by klidně mohla nastat, kdyby sovětská raketa N-1 nebyl totální propadák. Hrozně pěkně se na to kouká. Na to retro, kosmonautiku i akce. Celkový dojem kazí poněkud tupě vykreslené vztahy mezi postavami (hlavně teda mezi rodiči a dětmi) a pokusy o jakési progresivistické apely. Ale i to je nakonec cekem snesitelné a milé. Po první sérii a prvním dílu druhé - spokojenost. ()

Coody

Velmi kvalitně zpracované téma alternativního dobývání měsíce, začínajícím dějově na konci 60. let. V alternativních dějinách jsou používané skutečné historické postavy. Krom velmi dobře zpracovaných scén z vesmírů a měsíce, můžeme vidět i rozpracovaná témata, která se snaží zamyslet se nad problematikou tehdejší upjaté společnosti a povznést ji na úroveň dnešní doby. Ve smyslu, kdyby jsme už tehdy měli ženy astronautky, kde by jsme mohli být, nebo kdyby jsme šli cestou základny na měsíci, jak by jsme mohli technologicky pokročit oproti současnému stavu atd.. Po dlouhé době komplexní seriál. ()

jethrotull odpad!

Asi som moc velky realista,ale po 15 minutach som to vypol,lebo ma tato kravina vobec neoslovila.Samozrejme ako vzdy?Rusi su Ti zly co ziju v zemlankach a chcu okupovat svet a Mesiac,zatia co ta dobra Amerika vsade po svete roznasa len mier a dobrotu tak ako v juznej amerike za cias Reagana.Propagandisticka blbost. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (viac)

Apple TV+ nabízí seriály zdarma

Apple TV+ nabízí seriály zdarma

12.04.2020

Na jeden týden nabízí streamovací služba Apple TV+ několik ze svých seriálů všem divákům zdarma. Akce by měla být spuštěna v USA a všech dalších zemích, kde je služba dostupná, tedy včetně České… (viac)

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (viac)

Disney+ už drtí Apple TV

Disney+ už drtí Apple TV

13.11.2019

Streamovací války započaly a web Business Insider teď čerstvě vydal analýzu, která popisuje start obou nejnovějších velkých streamovacích služeb Disney+ a Apple TV Plus. Klíčová je zde poptávka … (viac)