Jake a Tlsťoch

• Česko Jake a Tlusťoch (viac)
USA, (1987–1992), 79 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

William Conrad, Joe Penny, Robert Clohessy, Melody Anderson, Ernest Borgnine, Gregg Henry, Robert Culp, Rick Zumwalt, Danny Masterson, Charles Cyphers (viac)

Státní návladní J. L. McCabe (William Conrad) je na první pohled bručoun, jehož nálady musejí trpělivě snášet všichni zaměstnanci úřadu. Jinak je to ale zkušený obhájce, opravdový profesionál ve svém oboru. Pro jeho kancelář pracuje soukromý detektiv Jake Styles (Joe Penny), pohledný muž a skvělý vyšetřovatel. V kanceláři s nimi je i McCabeův mladý asistent Derek Mitchell (Alan Campbell). Ústřední dvojice, vyšetřovatel a státní návladní, tvoří dohromady sehraný tým. Společně se jim daří odhalit nejednoho zločince. (oficiálny text distribútora)

sskrblik

Nejlepší byl tlusťoch a jeho pes! Jake jsem neměl moc rád. Seriálově to žádná bomba nebyla,lehce podprůměrná podívaná. Ale pořád lepší než všechny ty Kobry 11, Walker a podobně. Tohle ještě nebylo vysloveně trapný. ()

Kosmik 1

Max se mi hrozně líbil. :-) Tenhle krimi seriál malinko vyčníval nad těmi ostatními v podprůměrné až odpadové řísi. A to tím, že se na něj dalo občas dívat. A také tím, že hlavní protagonisté nebyli příliš nudní. 55% ()

manonfire

V podstatě průměrný seriál. Kladem je solidní Joe Penny a jeden díl, který mě naprosto dostal a zejména svým námětem neskutečně ulétl všem ostatním dílům a nejen jim, ale i spoustě slavných filmů s kriminální tématikou. Byl to díl o tlustém pánovi a jeho dávném traumatu, kdy dva muži přepadli jeho rodinu a s pistolí u hlavy jej nutili sledovat, jak mu znásilňují ženu a dceru. Vzal po té po vzoru Charlese Bronsona a jiných mstitelů kriminální situaci ve městě do svých rukou a začal střílet lidi "hrubě nedbalé" zákona. Nic nového, ale ta poslední scéna, kdy Jakeovi vypráví svůj příběh a to, že mu žena nikdy neodpustila, přestože nemohl nic dělat a tak dlouho mu to předhazovala až tomu uvěřil, načež si pod tím dojmem nakonec před Jakem prostřelil hlavu.... Pánové, věřte mi, to bylo tak famózně zahrané, vymyšlené a natočené, že to bylo na Oscara. Ten díl by byl nejméně na devadesát, ale celkově 50% ()

giovanni3

Tak tento seriál jsme za mlada hodně sledoval a v rámci detektivek jsme ho měl fakt rád a to hlavně skrz ,,Tlusťocha,, a jeho chování a jeho psa... Ale není to něco extra dokonalého.. 3z5 ()

Jello Biafra

Dvaja nesympatickí blbci sa snažia potierať zločin. Nudný a nekonečne dlhý seriál, ktorý sa dostal do povedomia vďaka mnohým reprízam TV N@va. V útlom detstve som to sledovával rád, dnes však tento seriál nemôžem ani cítiť. ()

rozbris

Tak tyhle dva vyšetřovatelé nikdy nezapomenete, všechno vyřeší s lehkostí a rozumem a nic jim neunikne. Je to super odreagovačka na nedělní dopoledne (pokud to zrovna běží). ()

borec999

Ďalší typický krimi seriál 80. rokov, ktorým nás české aj slovenské televízie poctivo zásobovali v deväťdesiatych, nultých a aj neskorších rokoch. Podobne ako Matlock ani Jake a Tlsťoch ma nezaujal. Je to na môj vkus proste strašne fádne, bez tempa, prekvapenia alebo čohokoľvek zaujímavého. V podstate ideálny seriál pre dôchodcov... 15% ()

iXtr3m3

Čisto z nostalgie na roky detstva, kedy som to pozerával s otcom v TV. Dnes by to už bolo pre mňa samozrejme nepozerateľné, ale vtedy táto na prvý pohľad nesúrodá dvojica dávala zmysel. Mrzút, drsňák a slintoš... :) ()

Zagros

Jake a Tlusťoch pro mě byla jen jedna nevýrazná kriminálka z mnoha, kterou jsem občas viděl v mládí v televizi. Hlavní dvojka mě moc nebrala. Nejsem ženská, aby na mě zapůsobil Jake se svou rozepnutou košilí a chlupatým hrudníkem. Moc mě nebavil ani Tlusťoch ve dvojroli se svým psem, ta podoba byla ovšem úžasná. Viděl jsem jen pár dílů, bylo to všechno dle stejného mustru a brzy mě to přestalo bavit. Dnes už není důvod se na tento seriál dívat, je mnoho lepších. Pokud chcete nějakou podobnou starší věc, raději doporučím Profesionály, případně Dempsey a Makepeaceovou. ()

Paity

Seriál, který běžel v 90. letech snad pořád. Nejvíce se mi pochopitelně líbil návladního pejsek - anglický buldog. Jinak to bylo tak trochu jako přes kopírák. Jake Styles vždycky na něco přišel a tak se dal na vyšetřování a zločin vyšetřen. ()

Petr.Kocfeld

Serialova klasika.Davam ji 50 procent.Tento serial se mi libi.Dvojice odlisnych policajtu.Brucoun Tlustoch a excesemi pestry Jake.A samozrejme nechybi pes Max,ktery patri Tlustochovi.Serial meho mladi...Nazvy epizod jsou rovnez nazvy hitu. ()

AIMÉE

Každý díl je v podstatě úplně o tom samém, stačí vidět jich pár a máte vystaráno, jelikož můžete dopředu odhadnout o čem to příště asi bude. Tlustý právník, tedy státní návládní, který zaměstnává frajerskýho detektiva, který má (téměř) v každém díle jinou líbeznou krasavici a je to vlastně hoch do nepohody, poněvadž vás i sebe ze všeho vyseká. A pak je tu v pozadí asistent pana právníka, po kterém se jeho šéf prakticky pokaždé vozí, což je ale pro jeho vlastní 'dobro'... horší průměr. ()

mira007

V době kdy neexistoval internet, v ČR běželi celoplošně sotva dva kanály byl tento americký krimi seriál celkem hit - tlustý státní návladní Tlusťoch se svým americkým buldočkem Maxem ( jestli po tomto seriálu něco zbylo, tak reklama na tuhle prapodivnou psí rasu ) a jeho soukromý detektiv Jake Styles vřeší inteligentně a akčně případy nejprve v L.A. pak na Hawaii. ()