Jake a Tlsťoch

• Česko Jake a Tlusťoch (viac)
USA, (1987–1992), 79 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

William Conrad, Joe Penny, Robert Clohessy, Melody Anderson, Ernest Borgnine, Gregg Henry, Robert Culp, Rick Zumwalt, Danny Masterson, Charles Cyphers (viac)

Státní návladní J. L. McCabe (William Conrad) je na první pohled bručoun, jehož nálady musejí trpělivě snášet všichni zaměstnanci úřadu. Jinak je to ale zkušený obhájce, opravdový profesionál ve svém oboru. Pro jeho kancelář pracuje soukromý detektiv Jake Styles (Joe Penny), pohledný muž a skvělý vyšetřovatel. V kanceláři s nimi je i McCabeův mladý asistent Derek Mitchell (Alan Campbell). Ústřední dvojice, vyšetřovatel a státní návladní, tvoří dohromady sehraný tým. Společně se jim daří odhalit nejednoho zločince. (oficiálny text distribútora)

Gemini

Osobnost. To potřebujete, když nejste scénáristicky moc originální - což Jake A Tlusťoch tedy nejsou. Naštěstí tu osobnost mají. A ne jen jednu, ale hned dvě, a to oba titulní představitele. A Maxe:) Joe Penny je zkrátka chlap a William Conrad přesně ten typ remcajícího staříka, kterého si dovedete představit. ()

kleopatra

Čas od času u toho skejsnu, ale ve finále si opět nadávám, jak jsem mohla u takový nudy mrhat časem. Je to pořád dokola. Tlusťoch je sice otřesná kreatura, ale aspoň hraje. Zato "hezoun" Jake - to je děs. A ta jeho přišitá patka..... ()

gouryella

První série nabízí poměrně kvalitní zajímave krimi příběhy, pak už kvalita výrazně klesá a ze seriálu se stává monotonní podívaná. ()

monolog

ze začátku celkem ušlo, ale tak po pátým desátým dílu člověk zjistí, že je to pořád o tom samým. stane se vražda, tlusťoch zavětří a s jakem udělají past a zločinec se chytí. ()

Segrestor

Když do našich televizí vtrhly detektvní seriály, seriál Jake a Tlusťoch na sebe upozornil tím, že byl poněkud akční. Chytrý tlustý návladní a jeho uhlazený chlapík na drsnou práci. Zub času ale podrazil tomuto seriálu kolena a ten se zklátil někam na samotné dno televizního nudného marastu. ()

Sarkastic

Další z řady starších amerických kriminálek. Nenudil jsem se zas až tak moc, místy se vyskytl i jemný humor, takže se to dalo vydržet. Na zabití nudy to není až tak špatné, hodnotím průměrem. ()

Gilmour93

V USA mohou klidně usínat, když je před vlnou zločinu od východu brání prudce elegantní věšák kvítečkovaných košil Nick Slaughter a ze západu v stylových plísňákách oděný vyšetřovatel Styles spolu s návladním bručounem McCabem, potvrzujícím teorii o podobnosti psa na svého majitele. ()

sud

Starý bručoun se psem, který je mu podoben jako vejce vejci, urostlý krasavec, před kterým žádná sukně nezůstane ušetřena a sympatický kudrnatý blonďák, který se teprv učí - jak já tenhle seriál zbožňoval. Zub času už se sice podepsal, ale při repríze se zase mrknu (aspoň na první řadu). ()

Dan9K

Jako malý jsem si nejdřív myslel, že to má být něco jako Bud Spencer a Terence Hill a několikrát jsem se na to nechal nachytat, abych se znovu a znovu přesvědčil, že to nemá s Budem Spencerem a Terencem Hillem nic společného :-) ()

Amarcord_1

75% - Jako každý seriál tohoto druhu, i Jake a Tlusťoch má velké výkyvy v úrovni jednotlivých dílů. S odstupem času vidím i ten ohromný řemeslný kalkul, tak typický pro zámořský detektivní seriál. No jo... Ale kdysi se mi to prostě dost líbilo, a dodnes obsahovou i hudební stránku považuji za slušnou. Jako oddechová zábava pro celou rodinu to rozhodně nic nezdravého není :o) Scénu, jak stojí Derek na pláži se surfem nikdy nezapomenu... ()

Gimp

Výhoda těchto tlustých detektivů je, že umřou na ucpání cév dřív než stačí jít seriál úplně do sraček. Příklad hodný následování, Jessico Flatcherová. ()

cheyene

O tlusťochovi vám řeknu jedno. Je to milej chlap. - Koukej ty kryple, natrhnu ti hubu od ucha k uchu. - Umí bejt tvrdej, když musí. ... Jake Styles? Nechtějte po mně vědět, jak dokáže žít z policejního platu. Nechápu, že ho mají někteří lidi rádi. Vyšetřovatel je ale slušnej. A je MŮJ! Další výborný seriál s kriminální tematikou...sympatičtí jsou hlavní hrdinové - od Jakea přes tlusťocha J.L. McCabea po Derricka...1. řada je asi nejlepší, pokračování na Havaii už není to pravé (1.řada se odehrává v L.A.), ale i tam jsou dobré epizody o svůdci žen Jake Stylesovi, státním návladním a jeho mladém pomocníkovi Derricku Mitchellovi. ()