Jake a Tlsťoch

• Česko Jake a Tlusťoch (viac)
USA, (1987–1992), 79 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

William Conrad, Joe Penny, Robert Clohessy, Melody Anderson, Ernest Borgnine, Gregg Henry, Robert Culp, Rick Zumwalt, Danny Masterson, Charles Cyphers (viac)

Státní návladní J. L. McCabe (William Conrad) je na první pohled bručoun, jehož nálady musejí trpělivě snášet všichni zaměstnanci úřadu. Jinak je to ale zkušený obhájce, opravdový profesionál ve svém oboru. Pro jeho kancelář pracuje soukromý detektiv Jake Styles (Joe Penny), pohledný muž a skvělý vyšetřovatel. V kanceláři s nimi je i McCabeův mladý asistent Derek Mitchell (Alan Campbell). Ústřední dvojice, vyšetřovatel a státní návladní, tvoří dohromady sehraný tým. Společně se jim daří odhalit nejednoho zločince. (oficiálny text distribútora)

Snorlax

Kdyby mi bylo osmdesát, nesloužil mi až tak zcela zrak a sluch, asi bych neměla mnoho jiných šancí, jak se pobavit, než koukáním na televizi. A když v ní běží hovadiny, musela bych se holt dívat na hovadiny. A jelikož by mi dopřály kýženou chvilku zábavy, asi bych je i měla ráda. Zatím mi není osmdesát, byť se na ty roky mnohdy cítím, takže nemusím chválit americké kriminálky. Ale připouštím, že pes je sympaťák. ()

Fingon

Miloval jsem ten úvod v první sezóně: "O Tlusťochovi vám řeknu jedno: je to dobrej chlap." -"Poslouchej, ty kriple, natrhnu ti hubu od ucha k uchu." "Jack Stiles? Nechtějte po mě vědět, jak dokáže vyjít z policajtskýho platu. Ale někdo ho má i rád." "Je jedinečnej." - "Tak na to mysli!" ()

Zodd

Občas jsem jako malý měl z názvu toho seriálu slušnou srandu. Možná sám Conrad měl taky. Zbývá jen otázka, proč to byl takový kult a snadno rozeznatelný seriál. Protože pro sympatičtější či charismatičtější dvojku byste vůbec nemuseli chodit daleko. Možná v tom lidi s nadsázkou viděli trope Laurela a Hardyho na poli kriminálek - štíhlý Brit, tlustý Američan. Kde ovšem veškeré podobnosti zdaleka končí. ()

Chrustyn

Neskutečně nudný seriál, u kterého jsem trpěl jak pes, když jsem ho musel povinně sledovat u babičky, kde nebylo nic horšího na práci. ()

triatlet

Příjemná oddechovka, které zaručí koukatelnost především Max. Sice není tak akční jako Rex, ale zato podoba s páníčkem téměř dokonalá:-) ()

anais

Nikdy jsem neměl rád Jakea. Řeší případy tím, že se zamiluji do nějaké vražednice a všechno věří jí všechno co mu nabulíkuje, a na konci ji musí se smutným, trpitelským výrazem zatknout. Ten tlustý pán a pes byli mnohem lepší. ()

BoPo

Jeden z tých čo po rokoch ukazuje, aká bola detská duša slepá. Ako sa mi toto mohlo páčiť, je to slabé, postavy o ničom. Z nostalgie že som to sledoval dávam 2*, ale už nikdy viac nechcem vidieť ako Jake seká frajera a McCabe seká veľkého šéfa. ()

Tommassi3

Jake není moc chytrej, ale má Style(s), McCabe zas není moc hezkej, ale má buldočí kopii sebe sama a ještě navrch asistenta Dereka.. Všichni tři se zkusmo objevili již v Matlockovi, to máme další bizarní postavičku do jazzu, totiž do krimi, když producenti obou sérií hledali sestavu právě pro projekt Jake a tlusťoch.. Další funkční buddy serie.. Nicméně McCabe, co se náladovosti a otravnosti týče, s klidem strčí do kapsy i kulhavce House.. ()

selfesteem

Docela jsem tenhle seriál brala, koukala jsem na to vždycky po škole a tehdy na základce byl rozhodně lepší Jake a Tlusťoch, než domácí úkoly. Jakeovi to "ohromně seklo" v těch jeho plísňákách, které s ním prošly snad celý seriál :), postupem času mu ten jeho soustředěný škleb už zůstal natrvalo, stejně jako Tlusťoch už raději nevstával z křesla v kanceláři nebo ze židle u soudu. Asi toho na ně bylo moc. ()

Orlau32

Kolegyně "Kleopatra" má pravdu. Někdy je to děs celé, nejen patka od Jaka. Ale když v TV jsou samé "stařešiny" nebo ty jejich komediální krávoviny, pak tento seriál přijde k chuti a dá se vydržet až do konce. ()