Detektivové Will Dormer (Al Pacino) a Hap Eckhart (Martin Donovan) vyšetřují případ nedovoleného přistání, avšak jsou odvoláni, aby pomohli objasnit brutální vraždu středoškolské studentky, která se stala na Aljašce. Tam se setkají s místní mladou detektivkou Ellie (Hilary Swank), která podivínského Dormera obdivuje už od dob, kdy chodila na Policejní akademii. Má ještě schovanou školní práci, ve které analyzovala jeho geniální postupy.
Vypadá to, že rutinní metody budou k nalezení vraha stačit, ale hlavním podezřelým je chytrý a manipulativní spisovatel Walter Finch (Robin Williams), který Dormera deptá a stane se jeho noční můrou. A pak je Hap zastřelen... (Bontonfilm)

Winise

To když člověk nic nečeká, tak se mu naservíruje skvělá krimi sama. Skvělý věčně unavený Al a skvělý totálně zlý Robin. ()

yaqwsx

Velice kvalitně zpracovaná kriminálka, která staví již na ověřeném scénáři. Díky Nolanovi jsou některé scény nezapomenutlné. Škoda jen místy zbytečně dlouhých scén, které nic nového nepřináší. ()

petrik11

Al Pacino síce nie je môj favorit, ale toto mu sadlo. Dej má kvalitnú zápletku, záporáka hrá pre mňa nečakane Robin Williams. A tá severská príroda (Aljaška) má tiež čosi do seba. ()

Sid_77

Výtečný Thriller kde Al Pacino jako bad cop honí kurevsky slizkýho Robina Williamse. Všechno tu šlape jak má, možná scénář místy lehce utahaný, ale to skvěle vynahrazuje režie a prostřihy do minulosti. Plus pokus o vžití se do zavražděné dívky. Lepší než Prestige. 4/5 z 5. A teď "..mě nechte spát." ()

Vanguard77

Skutečně působivý snímek, tíživá atmosféra viny a zhoršující se stav vyčerpání a nedostatku spánku mají sugestivní účinky. Nolan opět dokazuje, že jeho filmy jsou skutečnými perlami, a já jsem rád, že jsem sáhl po dalším jeho kousku. ()

uodevr

Bezesporu nejnudnější a nejkonvečnější Nolan. Jo je to kvalitní film, jo má to skvělé herce, ale ať jsem hledal sebeurputněji, nikde ani ždibítka Nolanova génia, který se ve všech jeho ostatních dílech projevuje. ()

Forsetino

Vynikající herecké obsazení! Al Pacino jako vždy zářil, ale na Williamse mi charakter jeho postavy vůbec neseděl. Jinak dobré drama s krimi zápletkou. Docela mi na konci vadila až přílišná invence policistky Ellie. Díky obsazení nadprůměrné. A "klíčová" scéna před akcí u rybářské chatky mi není příliš jasná, proč tam vlastně lezli?... ()

pmusic

Jsem velkym fandou Christophera Nolana, presto jsem tento snimek videla az jako posledni z jeho tvorby. To, ze je Al Pacino skvely herec, vsichni vime. Postavu detektiva Dormera ztvarnil vyborne, pocit jeho ospalosti na me dychal pres obrazovku az na gauc. Zapletka filmu je v mnoha smerech inovativni, pro me je dalsim plusem i to, ze film neskoncil happy endem. Kdo me ale daleko vic zaujal, byl Robin Williams - v poloze oplzleho chlipnika jsem ho totiz videla poprve a musim rict, ze mu to sedlo vic nez bych ocekavala. Prostredi filmu, vecne svetlo, mlha a dalsi detaily film skvele vykresluji, nicmene jsme objevila par hluchych mist. Sedm s Pittem a Freemanem jde v originalite a zpracovani o hodne dal! ()

dzberry

Vše už tady bylo vyjmenováno několikrát. Atmoška, zápletka, Aljaška, mlha, klády ve vodě, nespavost, Al Pacino, Robin Williams.. Viděno opakovaně. Paráda. Čistokrevná. ()

helrohir

Kvalitná detektívka s prvkami psychologického thrilleru a s originálnou zápletkou, v ktorej je policajt vyšetrujúci vraždu zároveň zločincom využívajúci svoje schopnosti na ututlanie svojho zločinu. Scenár aj réžia sú výborné, herci prvotriedny (Al Pacino je pán herec) a atmosféra krásnej Aljašky je šikovne konfrontovaná s dusivou atmosférou zločinov a ich riešení. Záver mohol byť trochu zamotanejší, ale to sú len detaily. ()

darthvader77

Nolan i zde dokazuje, že je perfektní režisér, kteýr dokáže pracovat s velmi kvalitním scénařem. Vemte v kolika filmech, se jeden z vyšetřujicích stane vrahem a snaží se zamést stopy. ()

J*A*M*B*O

Dejovo veľmi silne vypätý film. Taká atmosféra, ktorú môžete nájsť vo filme Insomnia má svoje obrovské čaro. Nolan zobral do hlavných úloch výborných hercov, mal silný dej a Insomnia bola na svete. A tomu sa vraví originalita, ktorá Christopherovi vôbec nechýba. Jediná chyba vo filme je, že samotný film na začiatku pôsobí ako škaredé káčatko, do ktorého sa nikto nesmie zapozerať. Nolan sa dostal na výslnie svojej tvorby až po neakej hodinke. Dávam 8/10 bodov. ()

konysua

Nolan je perfekcionista, který na co sáhne z toho se stává legenda. Moje chyba, že jsem čekal na nějaký blow mind a ono nikde nic. Atmosféra, prostředí a herci, to je vše co jsem si užil. 7/10 ()

kubilov

Téměř nikdy se ve své roli nemýlící se Al Pacino, neobvykle záporná role Robina Williamse, policistka Hilary Swank jako nosná kostra vedlejší zápletky, úžasné prostředí Aljašky, génius na režisérské stoličce a neuvěřitelně podmanivé "temné světlo". Insomnie, ačkoliv remake, je bezchybným krimi thrillerem, jenž má podobný vývoj vztahu mezi oběma hlavními herci jak v Heat, jen Robin Williams se na Roberta De Nira hold nechytá. --- Opět po letech jsem se na Insomnii podíval a musím smeknout před Al Pacinem, který vypadá, jako kdyby byl v posledním tažení a sžíraný pochyby a vinou, což je však pouze důkaz jeho hereckého umění. Poctivá mrazivá a temná severská detektivka. ()

Oppenheimer bude nečekaně eRko

Oppenheimer bude nečekaně eRko

02.06.2023

Nový snímek režiséra Christophera Nolana (Temný rytíř, Počátek) Oppenheimer se oficiálně stává jeho prvním eRkem za posledních 21 let. Naposledy mu byl tento rating udělen u filmu Insomnie. Důvody… (viac)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Renée a její „OKO“

Renée a její „OKO“

04.10.2005

Obliba v předělávání klasických hororů země vycházejícího slunce a jejího blízkého okolí neustala. Renée Zellweger si zahraje hlavní roli v připravovaném remaku úspěšného hong-kongského hororu Oko,… (viac)