Detektivové Will Dormer (Al Pacino) a Hap Eckhart (Martin Donovan) vyšetřují případ nedovoleného přistání, avšak jsou odvoláni, aby pomohli objasnit brutální vraždu středoškolské studentky, která se stala na Aljašce. Tam se setkají s místní mladou detektivkou Ellie (Hilary Swank), která podivínského Dormera obdivuje už od dob, kdy chodila na Policejní akademii. Má ještě schovanou školní práci, ve které analyzovala jeho geniální postupy.
Vypadá to, že rutinní metody budou k nalezení vraha stačit, ale hlavním podezřelým je chytrý a manipulativní spisovatel Walter Finch (Robin Williams), který Dormera deptá a stane se jeho noční můrou. A pak je Hap zastřelen... (Bontonfilm)

Martynes

Podle mě nejslabší Nolan. Režisérsky i herecky skvěle odvedená práce, ale absence Christophera Nolana v pozici scénáristy filmu neprospívá. Postavy se občas chovají dost nelogicky a příběh občas postihne nějáká ta plot hola. Ale vcelku je to dobře fungující kriminálka se skvělou kamerou, která si ty čtyři hvězdy rozhodně zaslouží. Mé hodnocení: 7,5/10 ()

meda2016

90%. Krimi s minimalistickou akcí (až na závěr) a pro mne maximem napětí z nespavosti a únavy, kterou trpí detektiv Dormer. Ten děj je až bolestivě předložený, pokud s ním žijete. Každý (divák) to nebude chtít. Pro mne velmi, velmi silně natočeno. Kdo má rád Hilary Swank..... ()

jackalsc

Perfektní scénář, který sklouzne velice brzo z všedního vyšetřování do temných vod, kde netušíte co tam čeká. Originální námět, výborně zahrané a velice dobře vykreslena atmosféra. Je až neuvěřitelné kolik filmů a seriálu bratři Nolanové natočili a nikde žádný propadák. Jejich škobrtnutí snad nikdy nepřijde :D ()

Fender

Bravurní atmosféra lehce podobná klasice "Sedm". Originálně zpracovaný příběh, končící skvělým, napínavým finále. Velmi mě překvapil Robin Williams, pro něhož je toto netypická role, ve které ukázal i svou temnější hereckou stránku. ()

Kozlowski8

Kriminální příběh o vyšetřování vraždy mladé dívky v odlehlém koutě Aljašky a současně psychologické drama o zásadním dilematu, tíze svědomí a probdělých nocích. Příběh je nesporně zajímavý a nápaditý, atmosféra patřičně hutná a Al Pacino jako vždy skvělý. Přesto bych si dokázal představit od všeho ještě trochu víc, nasadit tomu ještě větší koule. 80 %. ()

PanPyzamo

Ještě předtím, než se Christopher Nolan pustil do režie trilogie Batmana, tak nám stihl naservírovat snímek nesoucí název Insomnie. Jeho předešlé filmy byly celkem psycho a tak jsem očekával něco takového i zde, ovšem úplně jsem se nedočkal. Nemůžu ale říct, že bych byl zklamaný. Film není tak záhadný, jako ty předešlé, ovšem zápletka je bezva. Od jednoho určitého akčního momentu jsem už jen čekal, jak film asi skončí a ve finále jsem byl spokojen. K tomu všemu ještě bezvadné obsazení hlavní postavy v podobě Al Pacina, který tentokrát od kriminálních činností jako třeba Kmotr nebo dejme tomu Zjizvená tvář dal ruce stranou a vydává se ve stopách detektiva zkoumající zmizení mladé dívky. Za mě dobrý film, který doporučuji. 7,5/10 ()

ReactLotus

Od Nolana som čakal niečo lepšie. Asi najlepšia vec tu je veľmi dobre zahraná nespavosť, únava a "neprítomnosť" detektíva Dormera (Al Pacino). Zvyšok je pomerne nezaujímavý, nudný, ale hlavne, hlavne je pomalý. 6,5/10 ()

Dvojirakri

Takový až komorní thriller. Vskutku. A to mi vyhovuje, protože nejsem přítelem příliš akčních bijáků. Nuže, dva detektivové přijíždějí na Aljašku pomoci objasnit vraždu ubité mladé slečny ale tak prostě jednoduché to nebude... Celý děj je prokládán až podprahově krátkými flashbacky které pomáhají divákovi dokreslit si celý ten smutný příběh. Když je Dormer vzhůru třetí den za sebou a začne vnímat zesíleně zvuky v kanceláři, moc jsem se v tu chvíli těšil že se jeho zkreslené vnímání bude prohlubovat až kamsi k šílenství a odrazí se to i na plátně. Žel, to se nestalo, Will je pouze čím dál pomalejší a mžouravější. Ale to je snad jediná výtka, kterou k filmu mám. Krásné prostředí, kamera, vynikající herci, napínavý příběh... Možná po dalším shlédnutí zvýším hodnocení. A ještě něco, Al Pacino je démon ! ! ! ()

F2003F

Jeden z najlepších mysterióznych trilerov, miestami až príliš napäto zarývajúci sa pod kožu. Ústredná dvojica hrajúca nesmierne presvedčivo, pre oboch v neobvyklej polohe. MUST SEE ak máte radi žáner a viete si ho užiť. Inak to skutočne nie je tak ikonicky výrazný film ako dnes pôsobí. ()

veverysiak

Zvláštna detektívka v ešte zvláštnejšom prostredí okorenená tromi super aktérmi, ktorí síce dávajú solídny nadštandard, ale podľa mňa úplný vrchol nepredviedli, severská pôvodná krimoška zrejme mala iné čaro, predsa len amíci sa zameriavajú na inú rovinu stavania atmosféry, takže 65%. ()

Hicks

Velmi dobrá kriminálka, která osciluje mezi klasickou detektivkou a psychologickým thrillerem. Příběh není sice nijak světoborný, co ale film posouvá do úplně jiných dimenzí, jsou herecké výkony. Williams je velmi dobrý, pro velkého Al Pacina pak nemám slov. Jeho nespavost mě uhranula natolik, že jsem následující dvě noci usínal až k ránu. ()

shinlove

Jak už jsem napsal dříve, Hilary Swank má dobrý čich na role. Opět báječný Al Pacino, kterého jsem až litoval, že nemůže spát a Robin Williams byl také zajímavou volbou pro padoucha, protože jeho obličej je chladný, když zrovna nehraje v komediích :) 4* ()

DVCAM

Nemůžu si pomoct, ale Nolan dokáže neuvěřitelně budovat zvláštní atmosféru. Patá hvězdička za Pacina a Williamse. ()

Kašák

Neskutečně poutavé prostředí Aljašky a Robin Williams, jak ho neznáme. Svým výkonem mě naprosto posadil do židle. Skvělá kriminálka! ()

penegal

Tak tento film byl úplně úžasný z hlediska hereckých výkonů ovšem to se u jmen jako Al Pacino, R.Williams a H.Swank dalo čekat :-)) Musím říct, že mě nezklamali ani trochu, film jsem úplně hltal a prožíval. Při běhu přes klády sem očekával co se stalo a přesto mě to na půvabu filmu nijak neubralo. Kamera, střih, ozvučení....prima a prima, trochu slabší děj ovšem kompenzoval psychologický pokus srovnání činu vraha s činem Al Pacina v minulosti. Film doporučuji ke shlédnutí nejlépe se šálkem dobré kávy. ()

Oppenheimer bude nečekaně eRko

Oppenheimer bude nečekaně eRko

02.06.2023

Nový snímek režiséra Christophera Nolana (Temný rytíř, Počátek) Oppenheimer se oficiálně stává jeho prvním eRkem za posledních 21 let. Naposledy mu byl tento rating udělen u filmu Insomnie. Důvody… (viac)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Renée a její „OKO“

Renée a její „OKO“

04.10.2005

Obliba v předělávání klasických hororů země vycházejícího slunce a jejího blízkého okolí neustala. Renée Zellweger si zahraje hlavní roli v připravovaném remaku úspěšného hong-kongského hororu Oko,… (viac)