Dobrodružný seriál. Na 49. stupni severnej šírky a 19. stupni a piatich minútach východnej dĺžky, prihodilo sa čosi nevídané... Na 49.stupni severnej šírky, 19.stupni a piatich minútach východnej dĺžky, presne v Čabovciach, prihodilo sa jedného dňa čosi nevídané. Všetko sa to začalo na začiatku prázdnin. Slavo Kompiš a Karol Čutka, zásobený klobásami, chlebom a čajom od starej mamy, vybrali sa podvečer strážiť Kozmolom. Miesto, kde mali spolu s ostatnými z partie klubovňu. Ako si tak vykračujú, zbadajú čosi zvláštne. Po hladine jazera kráča dievčatko a okolo hlavy sa jej trblieta svetlo. Uplynie iba niekoľko hodín a z udalosti sa medzi deťmi stane senzácia. To neznáme dievča má meno Majka a pochádza z planéty vzdialenej príliš ďaleko na to, aby si to človek dokázal predstaviť. Podstatné je však to, že pre Majku nie je problém dokázať všetky veci, po ktorých deti túžia najviac zo všetkého. Majka vie totiž obchádzať zákony gravitácie a tak sa chlapcom čoraz bližšie približuje sen o tom, že raz na svojej plechovej lodi poletia z Tatier až do ďalekej Prahy. Majka sa však musí naučiť ostatným zákonom medzi ľuďmi. Aj keď sú prázdniny, teraz sa musí veľa učiť... (STV)

Natabar

Je faktem, že jen v bolševické televizi mohla být s takovým nadšením něčeho atypického (a tudíž reálně nesocialistického) přijímána sci-fi Majka z Gurunu. ()

shantim

Byla to sice kravina, ale jako dítě jsem měl tento seriál docela rád. Ta její raketa (tedy plechový válec, co létal) byl snad jen o fous horší, než Ládínkova nafukovací raketa v kufříku. No trochu přeháním, ale... ()

davidek

Musím se přiznat, že na mně při opětovném shlédnutí padla kouzelná nostalgie. Je škoda, že pokud tohle někdo chce, tak musí kontaktovat slovenské obchody. Vždyť to bylo natáčeno ve Zlíně. Ale nevadí. Zaplať pán Bůh, že se to dá sehnat a dokonce zremasterované. ()

mirec88

Vy ste to ako deti nezbožňovali??? Veď sme to všetci vtedy sledovali ako napätí. V škôlke sme sa rozprávali a hrali len na Majku z Gurunu :) ()

vitekpe

Je to pro deti! Jinak se na to divat neda...ale u me to ma intenzivni sentimentalni naboj, takze hodnotim takto. V detstvi jsem z toho nespal, byl to kult. :-) ()

klúčik

Jeden z najlepších detských seriálov vyrobených na Slovensku. No nebol to slovenský seriál, lebo bol vyrobený v gottwaldovskom štúdiu. Vo svojej dobe strašne obľúbený, dnes v ňom spoznávame herecké hviezdy : M.Landl, M.Suchánek a podobne. 75%. ()

Kámen

Proti všem havloidním a huhlajícím paskvilům, tibetským vlajkonošům a znalcům kolem 25 let dávám 5*, které by jinak nedal :-) ()

Martinius

musim priznat, ze som mal z majky z gurunu ako maly spratek hrozu. posobila na mna vskutku mimozemsky, desivo, vrazedne odmerane a nepredvidatelne. viem akurat, ze pad z oblakov detskej herecky zuzany pravnanskej skoncil v realite velmi tvrdo. ()

petikacka

Tento seroš je naprosto kultovní pro mou generaci. Sice nikdo neví o čem to vlastně bylo, ale "Majku z Gurunu" zná každý... Joo to bylo tenkrát, když pevnou měl jenom někdo, mobily a počítače byli sci-fi a cestování do ciziny bylo naprosto neskutečné. Jo jo pořád se něco děje. Za mě z nostalgie 70% ()

gonga odpad!

Kultovní masakr! I jako děti jsme se tomu vysmívali a přišlo nám to naprosto debilní. A to nám bylo sotva 10 let. ()

tomashrabek

Pozrel som si to po dlhých rokoch s deťmi a bol som nepríjemne prekvapený, aká priepasť je medzi mojimi nostalgickými spomienkami a realitou seriálu. Extrémne naťahované, na dej úplne chudobné epizódy nás nudili tak, že som sa pred deťmi cítil až trápne za to, že som im to predtým tak pútavo predal. Po zostrihaní na celovečerák by to možno fungovalo lepšie, 13 epizód s produkčnou value domáceho videa je ale fakt moc. ()

plagjoklas

mala hustý úces a snazila sa nam ukazat hodnotu kamaratstva. Skoda ze sa s tej holky stala taka neznesitelna mrcha ze ju aj vlastny rodicia dali do polepsovne. (kazdy rodic aspon raz predniesol povestnu vetu: Ak budes neposluchat skoncis ako majka z gurunu :) ()

tranquill

"Na súdružku je eště malá..." V dětství to pro mě byl docela kultovní sci-fi seriál, který je sice poplatný i režimu té doby, ale obsahuje i humor a grotesku. ()