Mission: Impossible Odplata - Prvá časť

• Česko Mission: Impossible Odplata - První část (viac)

Tentoraz sa Ethan Hunt a tím Impossible Mission Force vydávajú po stopách nebezpečnej zbrane, ktorá má potenciál zničiť celé ľudstvo, aby ju zaistili skôr, ako sa dostane do rúk šialenca. Počas svojho náročného a nebezpečného pátrania sa však musí neustále obzerať cez plece, pretože z jeho dávnej minulosti sa vynára až príliš živý prízrak. Gabriel (Esai Morales) poznal Ethana ešte v čase, keď nebol elitným agentom, a pozná každú jeho slabinu. Ethan, pre ktorého bolo zdravie a bezpečnosť jeho blízkych a členov tímu vždy viac,  ako úspešne splnená misia, bude tentoraz možno musieť prehodnotiť svoje priority. (Cinemart SK)

AndrewNewman

Cruise sa opäť utrhol z reťaze, tentokrát je ale dej viac pohlcujúci než samotná akcia, čo je len dobre. M:I je totiž jediná séria, ktorá ešte dbá na obsadenie, dej či réžiu a nepredvádza len jeden efekt za druhým. Pointa filmu, v ktorej je umelá inteligencia to najväčšie zlo je skrátka lepšia, ako by mal Hunt opäť čeliť nejakému akože záporákovi, ktorý sa snaží zničiť svet. Opäť spokojnosť a potvrdenie, že je Mission Impossible vôbec tá najlepšia akčná séria všetkých čias, ktorá aspoň čo sa mňa týka perfektne devastuje Johna Wicka a pritom si vo svojom finále drží oveľa lepšiu úroveň než taký Jason Bourne. ()

xxmurphyxx

Toto bolo všetko to, čo mohol byť posledný Bond, keby...Keby. Je tu dobre rozohraný príbeh, načrtnutý dosť veľa na to, aby diváka zaujal, no zároveň dosť málo na to, aby hneď vyložil karty na stôl a zbavil človeka zvedavosti. Dobre dávkovaný príbeh s vyváženým tempom, kde sa vie presne, kedy spomaliť a kedy pridať. Výber postáv na jednotku, takto to vyzerá, keď sa každá postava vyberá na základe talentu a prirodzenej charizmy a nie farby pleti ( pozdravujem posledného Bonda s tou novou otrasnou opicou 007 ), akurát zamrzí krátka dejová linka s Rebecou Ferguson. Akcia, to je kapitola sama o sebe a znovu potvrdzuje vysoký kvalitatívny štandard tejto série a vzhľadom na dlhú minutáž filmu, si akčné scény môžu dovoliť byť dlhé bez toho, aby boli na úkor zvyšku deja. Strih a kamera v nich, ale aj zvyšku filmu je prehľadná, presná a človek stále vie, čo sa deje a náležite ti to užíva. Film má síce 164 minút, ale pocitovo mi to prišlo ako 120, žiadna nuda, minimum vaty, stále sa niečo zaujímavé deje a človek nemá čas na nudu, alebo sledovanie času na mobile. Takto sa to robí. ()

ESNYR

Ten film má 2 problémy. Má 3 hodiny, což je fakt moc na to že je to první půlka a má Cruise,  kterýmu už dochází dech. Akce je pořád super a jde vidět že si Cruise umí svoje dítě pohlídat ale začíná se projevovat únava materiálu. 5, 6  a 7 začínalí tak trochu splývat a Tom už není žádný mladík - občas jsem měl pocit že má právě tu masku i když vypadá jako agent Ethan Hunt, protože věk prostě neoblafneš a vyleštění pomocí triků  nemusí být k dobru. Problém další je samotný děj, kdy půlka scén není potřeba a třeba u naháněčky se žlutým Fiatkem jsem kvůli těm schodům měl pocit parodie F&F 10 + třeba proč úplně zbytečně seskakovat padákem ze srázu aby chytil vlak když, když agent Simon Pegg kolem něj jede v klidu autem. Akce na letišti navíc - nic se nestalo, jen ta bomba u které snad nikdo nečekal že by bouchla ........ a takhle ještě asi 5 situací. Klíček křížáček si tam v podstatě v klidu pučujou mezi sebou a zase, nula význam pro děj. Film to má za 2, pořád to má sílu ale Tomík by mohl začít trénovat svého náhradníka protože až natočí "9" bude vypadat staře i přes tunu CGI + netuším co se bude řešit "v druhé půlce"  Ať se dá na roli mentora a zavčasu to předá mladšímu kolegovi než dopadne jako Ford v Indim,  kde doslova cítíte jak Forda bolí každý pohyb. Co ale musím pochválit snad v každém M:I je výběr žen. Sakra ty holky jsou nádherný. Když jely titulky přemýšlel jsem nad tím, proč bylo potřeba to roztáhnout na 3 hodiny a dva díly. Značka M:I pořád táhne, o tom žádná ale stává se z ní takový ten seriál kdy víte do čeho jdete a vlastně jen zatleskáte že dobrý a zase čekáte na další díl. ()

Emílio

Riedka šestáková limonáda aj s fikanými gumovými maskami z kufríka najslávnejšieho amerického detektíva Nicka Cartera, pričom Krujs vyzerá akoby ju mal natiahnutú celý film. Za mňa docela bieda a na gauči ma brali driemoty. ()

Plaque

Impossiblá misia opäť nesklamala, bolo to napínavé, rýchle a nemožne akčné. Nie, fakt som sa bavil, super, teším sa na druhé kolo. ()

cerdax2

Nejnovejsi nemozna misa, respektive jeji prvni cast nam ukaze porad zdatneho, byt v obliceji se lehce roztekajiciho se Tomika, jak bojuje s davnym nepritelem Gabrielem a novym virtualnim - Entitou. 85% ()

Cannonball

Zas je to dobre spracované aj s dobrým tempom. Je tam pár scén kvôli čomu si to asi pozriem aj v telke. Lenže ta pointa je slabá ako čaj na vojne. Umelá inteligencia, ktoré sa odtrhla z reťaze je všade a jediný spôsob ako ju zastaviť je nájsť kľúč akoby od serverovne, ach jaj. Skoda lebo dobrý zloduch pridáva na kvalite filmu. ()

kominik18

Pro mě byl tento díl velké zklamání. Chybělo mu napětí. Pro diváka se zde nic nového, nebo zajímavého neodehrávalo. Vše jsme viděli jinde. Odklad natáčení druhého dílu mě ani nepřekvapil. ()

RobinPM100

Naprosto luxusní záležitost, film, který vás nenechá vydechnout, neustálé napětí, které by se dalo krájet, Cruise na stará kolena ve vrcholné formě. Film evidentně inspirován popraskem okolo AI, umělé inteligence, pomalu to smrdí i Skynetem. ()

Kennedy_R

Špičkový povedený díl, asi nejlepší z celé série, přeplněný dějem, že se musí vidět znovu. Cruise je stále plný zápalu a nápadů. Co dodat...  těším se na pokračování. ()

Facerr

Když už to vypadalo, že hlavní chod byl naservírovaný a další díl by mohl být jen chudý dezert, přišel pořádný nášup. Nová hrozba sladěná s aktuální dobou je dokonale prošpikovaná další impossible akcí. Dějově (až na osud Elzy) parádní. Zvraty výborný, Tom zase o něco uvěřitelnější a první díl posledního přídavku vyčerpán na max. Tak akorát, aby člověk vyhlížel další hlavní chod. ()

capka

Sérii MI prakticky neznám a čekala jsem další z mnoha akčních filmů, které jsou jak přes kopírák. Nakonec mě tento mile překvapil. Postavy byly sympatické a nebyly bezemočními figurami. Akční scény byly originální a poutavé. Zápletky podnětná, o "entitě" přemýšlím doteď. A navrch dokonce několik fajn vtípků. Sice jsem se k filmu dostala náhodou, ale nelituju času s ním stráveného, naopak. ()

Raphaell

Náhodou jsem někde narazil na film o filmu, kde Tom Cruise skákal na motorce z útesu a dělal sám všechny ty šílený kaskadérský kousky. A tak jsem si řekl, že musím vidět výsledek. Nakonec to bylo celkem zklamání. Tom je sice borec (a šílenec zároveň), ale film byl taková nesmyslná pohádka pro dospělé plná kýče. Motiv s hrozbou umělé inteligence byl ale zajímavý, to zas jo. ()

Fin_429

Strašně umumlané, dlouhé a sebe parodické. Místy jsem nevěděl jestli je film komedie, nebo thriller. Scénář byl odfláknutý a jediný režisérův tahák byl ten, že všichni mluvili ultra vážně. Tom Cruise to občas zachraňuje opravdu dobrými akčními scénami, ale víceméně konec očekáváte. A krom toho, že v každé scéně, kdy může Ethan zemřít, se jen tak náhodně z ničeho nic objeví nějaká postava, která ho zachrání, tak jsem ani moc necítil, že by mělo jít do tuhého. No a moc filmu nepřidává na faktu, že mi spíše připomíná jakousi levnou netflixovskou produkci, s mírným nádechem Bollywoodu. Je to všechno prostě jedno velké zklamání, stejné jako Top Gun: Maverick. ()

Eaton_Hunt

Tento díl se pořádně nedá soudit, jelikož neznáme, jak dopadne celý příběhu. Avšak se dají zhodnotit kvality tohoto snímku. 7 díl má stále své přednosti, jako předešlé díly, a to je v akci, zábavnosti, v lokacích i v inovativních nápadech. Akorát to nebyla klasická jízda na kterou jsme zvyklí, jelikož minulý díl nám zavřel mnoho dějových linek a tato první část musela docela dost vysvětlovat, jak a proč všechno funguje a taky něco si nechat na konec. To se i povedlo, ale nedá se to považovat za klasický M:I film plný akce a napětí. Ani nejsem zklamaný, ale nedostalo se mi té adrenalinované akce, na kterou jsem se těšil. A já věřím, že druhá část bude taková, jaká má být. Plná obětování, plná výzev, plná výher do poslední setiny sekundy, jak to je zvykem u této série. 7/10 ()

medovec

Tak mě Tom po dlouhé době zklamal, asi to muselo přijít. Po posledních dvou výborných MI jsem se bál, že kvalita půjde dolů a bohužel se moje obavy naplnili a bolelo to. Velmi hloupý příběh, někdy až neuvěřitelně stupidní dialogy, skoro všichni se občas tváří tak vážně až se mi občas chtělo smát a přiznám ,že slovo ENTITA tam snad padlo 1000x. Akce byla kvalitní, ale pro mě nebylo nic u čeho bych si řekl WOW To je bohužel daň za kvalitu s předchozích filmů. POZOR SPOILER zvuk spalovacího motoru u BMW nahradilo bzučení elektro autíčka, dynamické rvačky s předchozích dílů nahradilo nepřehledné mlácení v uličce, prakticky ve všem je tento film trochu horší než ty přechozí. Film to je pořád dobrý, má úžasnou hudbu, rychle uteče a má sympatické obsazení(hlavně Hayley)ale za mě je jen dobrý a bohužel po předchozích filmech je to prostě zklamání. Holt zvykl jsem si během těch let na větší kvalitu a budu doufat, že si zpravím chuť u dalšího dílu. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny