Mission: Impossible Odplata - Prvá časť

• Česko Mission: Impossible Odplata - První část (viac)

Tentoraz sa Ethan Hunt a tím Impossible Mission Force vydávajú po stopách nebezpečnej zbrane, ktorá má potenciál zničiť celé ľudstvo, aby ju zaistili skôr, ako sa dostane do rúk šialenca. Počas svojho náročného a nebezpečného pátrania sa však musí neustále obzerať cez plece, pretože z jeho dávnej minulosti sa vynára až príliš živý prízrak. Gabriel (Esai Morales) poznal Ethana ešte v čase, keď nebol elitným agentom, a pozná každú jeho slabinu. Ethan, pre ktorého bolo zdravie a bezpečnosť jeho blízkych a členov tímu vždy viac,  ako úspešne splnená misia, bude tentoraz možno musieť prehodnotiť svoje priority. (Cinemart SK)

gemi

Vrchní scientopošuk v typické Mission Imbecile. Tedy spousta akce a mrak WTF momentů, kterým můžou konkurovat snad jenom Pondovky s Brosnanem. Na rozdíl od nich je tohle ale naštěstí zábavné. Většinou. Nicméně je to vlastně začátek seriálu, takže na rozuzlení si musíme počkat. ()

Lenart

Ťažko sa mi to hovorí, ale aj napriek tomu, že som Cruiseov veľký fanúšik a držím prsty všetkým staromódnym akčným filmom, toto veľmi nevyšlo. Zdĺhavé, digitálne, slabo zamerané na postavy a (čo je pri akčnom filme asi najväčší problém) takmer bez vygradovaných a zapamätateľných scén. O rok očakávam reparát.          65 % ()

Nix

Ukázka toho, co vše a jakým způsobem se dá dělat v akčních filmech dnešní doby. Vše má skvělé a drahé provedení a Tom se jako vždy nebojí žádné výzvy. Tentokrát se jede na vážnější notu, ale i tady je občas prostor na nějakou tu hlášku. Ale Grace jako nová postava mi opravdu nesedla. Dělá blbou, ale přitom přechytračí všechny? Notak, dyť jí to ani nejde věřit. Ale ok, zbytek je prostě Mission jak má být a já Tomovi věřím, že Entitu zvládne. A část s vlaky je naprosto boží. Že by inspirace u Uncharted 2? Jo napodruhé mne to zase dostalo. Uvidíme co přinese poslední část a zda to bude opravdu poslední část. ()

ŠpetaMarek

9/10 Kdy jsem naposled videl letni blockbuster o 164 minutach, aby me ani jedinou nenudil? U Odplaty 1 se urcite nebudete nudit. Mozna budete misty kroutit hlavou nad nesikovnou expozici, ci nad dementni zapletkou (ktera se jeste muze zvrtnout na vsechny strany ve dvojce, takze to odpoustim), ale jinak neni co vytknout. Pribeh je velmi jednoduchy, dejove linky dobre davkovane a oproti jinym podobnym filmum clovek nemusi davat pozor na kazdicke slovo, aby pochopil. Ze to mozna nema tak vymazlene akce jako v predchozich dvou? Ja treba na kazde z nich nasel nejaky nadprumerny prvek v pousti to byl sound design (diky ATMOSi), v ulicce prace s kamerou (clovek odhaduje jak to udelali), v Rime navrat humoru (ktery vzdy soucasti znacky byl!), ze ty proklamovane nejvetsi kaskaderske kousky nebyly snad poprve tak zbytecne nosne (coz beru jako pozitivum a misto aby to kricelo z filmu tak to krici v marketingu) a ten temer videoherni vlak byla tresnicka na dortu (po dlouhe dobe mi spadla v kine celist). Mozna bych ubral na dutch angles a hlavnim motivu v hudbe (ktera byla jinak taky skvela) a zustava mi tak dve negativa, o expozici uz jsem psal, tou druhou je urcita umelost v ramci tech realnych scen, ale to je bohuzel trend, ty dokreslovacky a odkreslovacky nejak biji do oci. Ale zas takove peklicko jak bourka, ktera v sestce skoro zabila halo jump tam neni. V nekterych recenzich jsem narazil, ze ma nekdo problem s Moralesem nebo ze Atwell nema chemii s Cruisem. Asi jsem videl jiny film. ()

Clark_Kent

INSPIRUJÍCÍ, POVZNÁŠEJÍCÍ A POSILUJÍCÍ VAŠI DUŠI – MISSION IMPOSSIBLE DEAD RECKONING PART ONE S Ethanem Huntem je to jako s nezastavitelnou lokomotivou. Už po sedmý se Tom Cruise, prudce vopřel do své zajeté mise a popravdě můžu říct, že letos v létě byste dost těžko našli lepší akční dobrodružství. Dead Reckoning Part One je profesionálně zvládnutý snímek se skvělými momenty a vynikajícími akčními sekvencemi, které vás ze sedadla kinosálu zkrátka nepustí. Co se týče nových postav, musím jednoznačně zmínit novou čirou energii v podání Hayley Atwell /Grace/ a aktivní záporačku Pom Klementieff /Paris/. ()

Limous

SPOILER ALERT: Je to jednoduchý, vlastně jsem dostal co jsem chtěl, jen 2 věci k tomu mám. 1. Smrt Ilsy mi zlomila srdce. 2. Z Grace se mi zvedá žaludek ()

Dandy95

Za mě první dojmy 3.5* a musím říct ze se jedná o mírné zklamání. Nejenom z podivného (a jaksi nesmysluplného) scénáře a nudné záporné entity, ale také z nedostatku emocí, obcasne hodne divne sestrihanych sekvenci a chybejici chemie mezi postavami. Nechám to uležet. Zaokrouhlím nahoru protože je to pořád hodně nadprůměrné řemeslo, i když mi chybí nějaká ta zapamatování-hodná scéna. ()

Marty7CZ

Fakt by mě zajímalo, jestli tady někdo čte ty ŠÍLENÝ DLOUHÝ KOMENTY😂😂😂😂 já teda určo NE🤦‍♂️.... Jinak možná trochu promotany, překombinovaný a hlavně mistama až moc komický, ale jinak kvalita zas z jiný dimenze za 75% ()

RAFT

Režisér McQuarrie natočil už sedmý díl. Pro něho to už je do sbírky třetí. A spolu s Cruisem se tenhle díl povedl na výbornou. Možná by sem napsal že, tenhle díl byl o dost lepší bež předchozí. Těch 164 minut uteče jako voda. Žádná nuda ve filmu, děj krásně odsejpá a tak, tomá být. Vracená postava z prvního dílu Kittridge . Záporák dobrý. Honičky v Římě dobrý i když vlastně něco vás tam napadne jak bude pokračovat. Vlaková scéna mi připadala jako v prvním díle , možná tady byla daleko lépe propracovanější. Těším se na pokračování . Za mě 90% ()

Tarhiel

Nová Mission Impossible nesklamala - dobrý akčný film, ktorý sa na nič nehrá, je celý o zháňaňí kľúča, ktorý bude použitý v druhej časti. A už teraz som zvedavý, ako nastolené problémy vyriešia, lebo to vyzerá, že toto bude posledná misia Ethana Hunta. ()

movemat

No ak bol ešte niekto stále na vážkach či sú lepšie Bondovky alebo Huntovky, tak toto už hádam zavrelo ústa všetkým pochybovačom. Po trojke najlepšie MI, ktoré má totálne všetko. Od perfektného deja, cez skvelé nové postavy až po parádne akčné momenty na čele s brutálne nadupaným finále, ktoré strčí do vrecka akúkoľvek známu akčnú scénu z predošlých častí. Dlhšia stopáž takmer nepovšimnuteľná - t.z., že zo stredu by možno neuškodilo najakých 10 minút prestrihať, ale na konci mi bolo ľúto, že je už koniec. ()

tlesk

Nové Mission: Impossible je více Jamesem Bondem v moderních kulisách, než Bond sám. Již třetí díl ze série, který vznikl pod režijní taktovkou Christophera McQuarrieho ukazuje, že pokud nelze dříve stanovenou laťku překonat, minimálně ji lze už poněkolikáté dostat alespoň stejně vysoko. Šedesátník Tom Cruise nikterak nezpomaluje a jeho (pravděpodobné) loučení se s ikonickou filmovou sérií se nepřekvapivě stává jedním z nejlepších akčních filmů, co jsme měli v kině možnost vidět. Jeho Ethan Hunt se vrací v staromilsky plnokrevné akční zábavě, která působí jako menší zjevení. Po lehce rozpačitém úvodu chytá nesmírný spád a veškeré obavy, aby první část dvoudílného projektu nebyla jen nezbytnou předehrou k většímu finále berou za své. Naštěstí snímek nejen, že obstojí sám o sobě, ale ještě se budete modlit, aby jen tak nekončil. A když se tak stane, budete otevřeným koncem zanecháni v natěšení na pokračování, které přijde brzy. Celá Odplata tak mnohem víc působí jak samostatný projekt, než snímek rozdělený na dvě poloviny. Slabší příběh je sice jen prostředkem k velkolepé akci, je ovšem dávkován poutavě a vůbec ne hloupě. Díky čemuž rozmístění postav na šachovnici zvratů funguje a dává smysl. Žádná revoluce, ale po všech stránkách na maximum dotažený adrenalinový zážitek. Přesně to, co od filmu čekáte a ještě kopa navíc. ()

papilon395

Nic jiného než plný počet si tenhle film nezaslouží. Nechválím ho ani tak za děj nebo herecké výkony, ale za všechny kaskadérské kousky, které v době přehnaných speciálních efektů upomínají na staré dobré řemeslo. ()

ForGump

Říkal jsem si, že to je na čtyři, ale záverečná vlaková patálie mě jen utvrdila v tom, že se to vlastně příliš neliší od Fast and Furious a to i v některých navštívených lokacích (ano letos již podruhé se hroutil Řím a záporák z minulosti také nastoupil). Tady alespoň měl scénarista a režisér v jedné osobě krev v mozku při vymýšlení okolní zápletky a navíc prostě to většinou nepůsobí nechtěně vtipně ale celkem promyšleně, a to například i kamerově i hudebně, navíc i herci jsou celkem super, hlavně tedy Hayley Atwell v roli zlodějky a podvodnice je čupr. Takže jsem smířlivější, nicméně co do vtipu například Bullet Train to má také daleko, byť se Cruise celkem snaží, ale bohužel je na něm akorát zoufale vidět jak nevtipný člověk to ve skutečnosti musí být, do Brada Pitta mu holt leccos chybí. Ale jo slušné, druhý díl si dám též s chutí a s radostí vypnu všechny své myslící orgány na těle. 60% ()

nicneznam

Mnohem lepsi nez predesle kousky, ktere od sebe ani nedokazu rozeznat a neco si z nich pamatovat. Vlakova scena asi top. Pokud zapomenu to debilni proleteni oknem z boku vlaku. Ale bavil jsem se. Vic nez u Indiana Jonese. Druhy dil si dam asi rad. ()

El.Negros

Máš 61 let. A tak tě nenapadne nic jiného, než že sešlápneš plyn na doraz a na motorce po dřevěné rampě ve vší rychlosti skočíš base jump ze skály. Tom Cruise je prostě tough madafaka a nic to nezmění. Zatímco si většina chlapů toho věku vyměňuje pomalu plíny a srká ranní kaše, tenhle chlap létá ve stíhačce (Top Gun) anebo vycvičí svůj dech na 6minutovou scénu pod vodou (Rogue Nation). A abychom měli co pomlouvat a „dělat mnohem líp“ někde v třetí cenovce u piva (a aby nám Tom náhodou neschudl…inlface je ku#va), tak natočil další MI. Já už tomu nevěřil, ale zase od začátku do konce naboucháno akcí, která místy připomínala Wicka, místy nějaké dobré anime, ale hlavně svým trochu připitomělým humorem a jednoduchým dějem klasickou seriálovou, superzábavnou Mission Impossible z devadesátek. Fakt, že stunts jsou dělané člověkem fyzicky a počítače jsou tam jen tak na kosmetiku pro doplnění, považuji za jednu z nesporných kvalit těchto snímků. Nabízí se srovnání s různými bondovkami a špionážními filmy poslední doby, kde MI vyhrává na celé čáře asi jako Mike Tyson identifikující se jako žena v lehké váze ženské boxerské ligy. ()

Ex_Machina

Každým novým dielom MI sa posúva latka vždy o kúsok vyššie, najmä čo sa týka akčných scén. Vždy keď si myslíte, že to už ďalej nejde, Tom vám dokáže, že sa mýlite. Zápletka mohla byť síce lepšia, no stále je fajn. Réžia je viac než kvalitná, hudba burácajúca a casting nových tvárí dopadol na jednotku. Tom Cruise je stále frajer a chémia medzi ním a hlavnou femme fatale Hayley Atwell výborne funguje. Záverom by som rád podotkol, že je len veľmi málo filmov, ktoré v celej svojej nahote v kine vyznejú tak skvele ako MI7. ()

Rimland

Bezmála tříhodinová, po řemeslné stránce vypiplaná non-stop akční jízda, která prakticky nedá divákovi vydechnout, aby nakonec k ničemu nedospěla (z pochopitelných důvodů). A skutečnost, že si musíme na rozuzlení počkat cca rok, je k vzteku. Přes tu nespornou kvalitu a absolutní dávku zábavy je to pro mě ale zatím druhý nejslabší film ze série. Jakkoli jsou veškeré akční scény skvělé, žádnou z nich bych (alespoň po prvním zhlédnutí) nepostavil na stejnou úroveň pamětihodnosti jako třeba infiltrace CIA či vlakové finále z jedničky, dubajská pasáž z GP, či operní pasáž z RN (naháněčka na letišti nebo autohonička v Římě k tomu nicméně mají blízko). Zápletka je - navzdory jakés takés aktuálnosti námětu - vyloženě tupá, z kategorie WTF a pro sérii nepatřičná/přepálená, a to, s jakou vážností tu Hunt a spol. mluví o Entitě bylo v nejednu chvíli směšné. Korunu tomu pak nasazují nezajímavý, z prdele vytažený "osudový" záporák z minulosti a s tím spojený retconning kolem IMF, stejně jako (domnělý?) osud jedné z hlavních postav, která nejen že měla trestuhodné minimum prostoru, ale potkal ji absolutně nepatřičný konec (řada indicií ve mně nicméně uchovává naději, že se ona postava ve druhé části přeci jen znovu objeví). Pokud šlo o to mít záporáka, se kterým má Hunt "pifku", který taktizuje a předpovídá jednání ostatních, a který by měl zároveň motivaci cílit na Huntovy blízké (zejména TU jednu), pak se měl napotřetí vrátit Solomon Lane (což bych preferoval všema deseti) a celá ta zápletka s AI měla zůstat jen na papíře. Nezbývá než čekat, jak se to celé vyvine v části druhé, na kterou se - přes veškeré svoje výhrady - těším. PS: Nejvíc jsem se tetelil z návratu Kittridge a všech těch odkazů na první film. Trefou do černého a nesmírně pozitivním překvapením pak byla postava Hayley Attwel, která nejenže dodávala dynamiku do děje, ale měla i perfektní chemii s Cruisem a spol. ()

J.e.r.e.c

Mise nazvaná Dead Reckoning (s vynalézavým českým překladem nepřeložitelného originálu) je pro IMF tou největší hned z několika důvodů.  1) Nejvyšší sázky. Svět se zachraňoval už mnohokrát a dost možná o jeho osud půjde i nyní, ale jako kdyby tvůrci konečně pochopili, že nejlepší cesta, jak diváka emocionálně zaháčkovat, je dát na špalek hlavy lidí z týmu. Takže tu nejde o žádné ex-manželky a podobné nesmysly, které tak drhly v jinak výtečném Falloutu, ale o životy těch, na nichž opravdu záleží. Ona nevyřčená jistota, že to členové „inner circle“ přežijí, zmizela. A to dokonce do té míry, že si poprvé nejsem úplně jistý, jestli to rozdýchá i sám šéf. A byť této možnosti dávám sotva pár procent, přijde mi to v porovnání s předchozími filmy jako možná malý krok pro normálně vysokého člověka, ale pořádný skok pro Cruise. 2) Nejzajímavější protivník. Na zápletku s umělou inteligencí se snesla spousta kritiky, ale já ji naopak cením. Po již tisíckrát omletých teroristech, zločineckých syndikátech a šílencích, co chtějí ovládnout svět, odpálit atomovku, zastavit výrobu toaletního papíru nebo vypustit v Bruntále zarděnky, přichází (zatím) nedefinovaná Entita, která nemá žádné očividně zlé záměry a její agenda spočívá spíš v trollingu a demonstrování svojí nadřazenosti nad lidmy skrze ovládání jejich technologií. Přestože všechny ty kejkle se zdrojovými kódy z hlediska IT jistě nedávají valný smysl (ale jaká zápletka kdy v téhle sérii dávala?), já vítám konečně zase jednou alespoň trochu originální a nečitelnou hrozbu. Což platí i pro jejího lidského poskoka/symbionta. 3) Nejvíc humoru. Ne, že by MI:7 byla komedie, ale tolikrát jsem se u žádné z předchozích edic nezasmál. Navíc na místech, kde jsem měl. 4) Nejzapamatovatelnější scény. Ještě teď, nějaké tři týdny po návštěvě kina, si vybavím snad jednu každou větší scénu ze skoro tříhodinového bijáku. Všechny jsou totiž výrazně jiné, ať už z hlediska prostředí, tempa, náladou, tak i pojetím akce. Kdyby mi někdo řekl, že tohle lze zvládnout i v sedmém pokračování série, kdy už by všechny možnosti měly být dávno vyčerpány, tak se nejspíš dám na scientologii. Zbývá jediná otázka. Je tohle ta nejlepší nemožná mise ze všech? S jasným verdiktem přijít nedokážu, poslední tři edice jsou prakticky v jedné lajně. Snad to tedy rozsekne druhý díl! 81 % ()

LilinkaW

Fanoušci Mission: Impossible mi připomínají fanoušky Fast and furious. Vždyť je to jedno, že 95 % obsahu jsme už viděli jinde, hlavně že je to nabušená akce! No, tak mě tedy Mission: Impossible 7 nenadchlo. Zatímco ostatní série o mnoha dílech se snaží alespoň o nějakou gradaci (například v již zmíněném Fast & Furious se od pouličních honiček dostaneme přes přeskakování mezi mrakodrapy až k autům ve vesmíru), tady je to ten starý (tedy, teď již stárnoucí) Ethan Hunt, který běhá jak pako a občas si střihne automobilovou honičku, někam se s pomocí super dokonalých masek infiltruje a nakonec zachrání svět před zlými Rusáky. Inspirace jinými díly (od filmů přes PC hry) je tu naprosto očividná (a to se vůbec nepovažuju za filmového znalce) a dialogy jsou jako kdyby je psala AI, která nakoukala pár akčňáků. Nerozumím tomu, proč se film ještě dělil na dva díly, stejně všichni víme, jak to dopadne... ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny