Beverly Hills 90210

• Česko Beverly Hills 90210 (viac)
USA, (1990–2000), 219 h 29 min (Minutáž: 40–93 min)

Tvorcovia:

Darren Star

Réžia:

Georg Fenady, Allan Kroeker, Jennie Garth, Burt Brinckerhoff (viac)

Jason Priestley, Jennie Garth, Ian Ziering, Luke Perry, Brian Austin Green, Tori Spelling, Kathleen Robertson, Tiffani Thiessen, Hilary Swank, Jamie Walters (viac)

Steve, Brandon, Andrea, Valerie, Dylan, Kelly, Brenda, David, Donna. To jsou hlavní postavy seriálu o mladých a pro mladé, kde je každý bohatý, chytrý, úspěšný a jak jinak, než i krásný. Prostě narozeni v Americe. Ale i přes perfektní předpoklady k vedení života bez útrap si jimi tito neposkvrnění lidé procházejí. Potýkají se s prvními láskami, se zklamáním z nich, s jejich návraty. Někoho zláká svět drog, jiného do své moci polapí “démon alkohol“, někdo neplánovaně otěhotní... Jen Steve je pořád v pohodě. Ale i přes veškeřé spory, které mezi sebou kdy měli, jsou to přátelé a nic na světě nemají radši víc, než jeden druhého (a svoje rodiče). (oficiálny text distribútora)

brit84

Přenést se o dvacet let zpátky, hodnocení by bylo minimálně na 80%. A zkuste mě někdo přesvědčit o tom, že to není pravda:) Kdo nesledoval Beverly Hills, jako by nebyl. ()

Segrestor

Ve třinácti jsem na to čuměl jako puk. Byli tam týpkové, co surfují a nosí khůl petsrobarevný hadry a pouhým mrknutím sbalí šťávu. U druhýho dílu už mi cosi říkalo, že tady něco (někdo) nehraje. A dál jsem už raději vyrůstal bez toho, aniž bych se dozvěděl, jak to s těmito panáky vlastně dopadne. Puntík dávám za to, že to dokázalo získat miliony dětských srdcí, i když je to taková kyčovitá ucancaná a vylhaná komerční sračka. ()

Gilmour93

Na pět dlouhých promiň jedno stručné sbohem. Tento seriál z mýdlových bublin navždy poznamenal mládež devadesátých let. Bůh ochraňuj naše ztracené duše a pusťte Donnu k maturitě..! ()

sportovec odpad!

Seriál, který zpočátku alespoň nenudil, se postupně měnil v obtížně stravitelnou kaši. Neprofesionalita a děj a produkt za každou cenu. Slušné řemeslo se stalo podpásovým kýčem. ()

molotov

Uznávám, že to není žádný skvost, ale vždy se pobavím a zavzpomínám si, jak jsem jako malej kupoval ty žvýkačky se samolepkama:-) ()

berg.12

Přiznávám, že mnoho dílů jsem z tohohle "kultovního" seriálu neviděl. Budiž tvůrcům k dobru, že se nepokoušeli o nějaké scénáristické veletoče jako třeba později v "Melrose Place", v klidu nechali všechny se všema vyspat, do toho šouply ňáké to mravní ponaučení a rodičovské rady a tím to haslo. Celkem nevinná záležitost. ()

hellstruck

No dobrá, byla bych pokrytec (stejně jako ti co koukají na Superstar nebo telenovely a přesto dají odpad),kdybych to hodnocením úplně "odrovnala"a tak dávám alespoň 1* za to,že jsem na to dříve koukala a fandila Brendě a Dylanovi (hahaha).Na svojí dobu to určitě bylo fajn,ale když byť jen kousíček vidím teď,tak se to prostě nedá.. Naprosto příšerné postavy,které bych vyškrtla jsou Steve a Kelly. ()

NinadeL

Co znamenalo staré BH 90210 pro vás? Slavný seriál běžel originálně 10 sezón, ale to nepochopení jeho žánru v ČR bylo na celém tom fenoménu nejzábavnější. Příběhy Brendy, Kelly a spol byly trendy po mnoho let na všech stupních povinné školní docházky, ale ačkoli jsem toho v životě viděla mnoho, nikdy jsem se nedostala za 9. sérii a proto jsem tak s otevřenou náručí přijala regulérní spin-off 90210 běžící v letech 2008-2013. Zřejmě nikdy nezapomenu na hlášky ve stylu: "Jsem Dylan a jsem alkoholik." a na ty nekonečné milostné víceúhelníky a problémy, které měla věčná panna Donna. Ty první tři roky na střední byly totální úlet. Mravokární rodiče na dosah, všechny ty večírky, plesy a zápletky ve stylu: "Pusťte Donnu k maturitě!" se najednou zlomily, protože Dylan ani Brenda nešli hned na vysokou... Ve čtvrté byli najednou všichni hrozně dospělí a v páté Brendu nahradila Valerie. Celý cast se začal hodně obměňovat, takže v šesté už byste původní seriál ani nepoznali. A ty další série byly už jen takové plytké nic jako ty každonoční pletky v Peach Pitu After Dark. Ale hádejte co? Nakonec si Donna Davida stejně vzala, takže se mi vlastně ulevilo. ()

castor

Na tu dobu, proč ne? Jenže.. Kdejaký problém byl načrtnutý hnedle na začátku a do konce epizody muselo být jasno, že Brandon je skutečně ten nejlepší skaut a Kelly už nemusí na plastiku nosu.. Díval se každý, to si přiznejme. A i přes dnešní názory na naivní dialogy a prostinké situace to hltal kdekdo!! Jen dnes je dnes. Vždycky se mi ale líbila řekněme ta sociální barikáda: naši hrdinové jsou špatní z toho, že nějakej bezdomovec nemá kde strávit Vánoce, ale pak další ráno řeší, jakým bourákem pojedou do školy!! A taky to, že pokud se mezi ně dostane nějaká pohlavní choroba, tak máme jistotu, že naši skauti neohrozí nikoho kolem, jelikož všichni spolu spí pořád dokola!! No není to šlechetný? Každopádně s rodinou Walshových a studenty West Beverly High žila v českých obývácích i snad všechna tuzemská mládež. „Legendární“ znělka některým v uších nepřestává znít ani dnes. ()

viperblade

Je to naivní, směšné, trapné a nevím co ještě. Ale je tu něco, co mluví za vše: Bylo to první! Byl to první seriál takového typu. Kdo viděl každý díl, zasloužil by nějakou zvláštní medaili. A nakonec vtip, sice starý, ale vystihuje dokonale seriál: Příjde Dylan za Brendnem: Ahoj, představ si, mně se rozvázala tkanička. Brenden: A nechceš si o tom promluvit? ()

Rex Mundi odpad!

Keď u nás začal "bežať" tento seriál, bola som presne v tom veku, kedy ho moji rovesníci milovali a nesmeli vynechať ani jednu časť a dievčatá šaleli za Jasonom Priestleym a New Kids on the Block, ale napriek tomu som už vtedy mala zdravý rozum (aj keď som bola totálne "out":-) a nenávidela som tento druh televíznej kultúry, celé panoptikum Beverly Hills 90210 a bolo mi na vracanie z celého obsahu, príšerných kecov aj zo všetkých hercov počnúc krivou Shannen Doherty a končiac Luke Perrym s varhánkovitým čelom. A dodnes som na to hrdá! ()

Véča

Brandon miluje Kelly,Kelly se hádá s matkou,Kellyina matka si vzala Davidova otce,Davidův otec zanedbává Davida,David se zamiloval do Donnina předkusu,Donna si nechal spravit předkus u stomatologa,stomatolog se oženil s Andreou,Andrea půjčila svoje dítě Brendě,Brenda ztratila dítě,když spala s Dylanem,Dylan se pohádal s Jimem Walshem,pan Walsh se rozvádí s paní Walshovou,paní Walshová pozvala na večeři Steva,Steve zjistil,že ho jeho matka adoptovala,Stevova matka odmítla jít jíst k Natovi,Nat dostal infarkt,protože Brandon u něj přestal pracovat...myslim že pokračování neni potřeba,celý je to pořád dokola samý takovýhle události pořád se opakující.Musim se přiznat,že sem se před deseti lety díval se celou rodinou,ale dneska už to nedokážu pochopit,jak sem u toho mohl vydržet. ()

MM_Ramone

Brandon Walsh, Brenda Walshová, Kelly Taylorová, Dylan McKay, Donna Matrinová, David Silver, Andrea Zuckermanová, Steve Sanders stáli na začiatku tohto amerického seriálu pre stredoškolákov. Partia rozmaznaných detičiek si v každom z dielov riešila svoje problémy z dospievaním. Pubertálni potomkovia bohatých rodičov, žijúci v jednej z najluxusnejších štvrtí v Los Angeles. Nikdy som tomu neprišiel na chuť. ** ()

kulyk

Brbly hils - maně si vzpomínám, že tahle americká moralitka u mě vzbuzovala už ve čtrnácti svojí stupiditou stejně velké záchvaty smíchu, jako u spolužaček Delyn masturbační nadšení. Ale ať tak a nebo tak, béháčko patřilo k dospívání stejně jako vodička na bedřichy. Naděje národa týdně držela palce Cukrmence, ať potrápí Brendna v betli svým čtyřicetiletým tělem, Stývovi, aby přestal bejt takovej chámovod, Kely, ať vypustí jedničky, Davídkovi, nechť si konečně hvízdne, komukoliv, kdo tam v nějakém prudkém hnutí mysli požil decinku bílého, ať se mu daří na odvykačce..... ()

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově… (viac)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry

04.03.2019

Jen pár dní po prodělání těžké mozkové mrtvice, hvězda Beverly Hills 90210 a seriálu Riverdale, herec Luke Perry, zemřel. Bylo mu teprve 52 let. Oznámil to hercův mluvčí, který potvrdil, že s Perrym… (viac)

Beverly Hills 90210 chystá návrat

Beverly Hills 90210 chystá návrat

23.12.2018

Stanice CBS podle všeho plánuje druhý restart kultovního seriálu pro mladé Beverly Hills 90210. Původní herci Jennie Garth, Tori Spelling, Jason Priestley, Brian Austin Green, Gabrielle Carteris a… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)