Beverly Hills 90210

• Česko Beverly Hills 90210 (viac)
USA, (1990–2000), 219 h 29 min (Minutáž: 40–93 min)

Tvorcovia:

Darren Star

Réžia:

Georg Fenady, Allan Kroeker, Jennie Garth, Burt Brinckerhoff (viac)

Jason Priestley, Jennie Garth, Ian Ziering, Luke Perry, Brian Austin Green, Tori Spelling, Kathleen Robertson, Tiffani Thiessen, Hilary Swank, Jamie Walters (viac)

Steve, Brandon, Andrea, Valerie, Dylan, Kelly, Brenda, David, Donna. To jsou hlavní postavy seriálu o mladých a pro mladé, kde je každý bohatý, chytrý, úspěšný a jak jinak, než i krásný. Prostě narozeni v Americe. Ale i přes perfektní předpoklady k vedení života bez útrap si jimi tito neposkvrnění lidé procházejí. Potýkají se s prvními láskami, se zklamáním z nich, s jejich návraty. Někoho zláká svět drog, jiného do své moci polapí “démon alkohol“, někdo neplánovaně otěhotní... Jen Steve je pořád v pohodě. Ale i přes veškeřé spory, které mezi sebou kdy měli, jsou to přátelé a nic na světě nemají radši víc, než jeden druhého (a svoje rodiče). (oficiálny text distribútora)

Tom Riddle

Parta bohatých židovských dětí řeší, s kým se kdy vyspí, kdy si čeho šlehnou, koho nechají plavat v jeho průserech, a koho ne, a do toho všeho tu trapák Dylan pronáší ubohosti, jako "život je kurva". Nebudu zastírat, BéHáčko mě baví, ovšem po odchodu Shannen to už nemělo sebemenší smysl, paradoxní ovšem je, že postava, která přišla místo ní, tedy Valerie, byla hned po Brendě nejlepší, a kdyby tam zůstaly obě, a namísto toho vykopli třeba Dylana, Davida, Brandona nebo Kelly, celkem by to ušlo i dál. ()

POMO

Tento seriál som mal na strednej škole rád. Prial som si, aby sme sa s kamošmi a kamoškami k sebe chovali tak ako jeho protagonisti. Ale realita bola proste iná. ()

Cival

Vždycky když uslyším název BH 90210 probudí se ve mě takový zajímavý pocit hrdosti. Když mi totiž bylo zhruba dvanáct a seriál frčel v televizi, neviděl jsem narozdí od svých spolužáků snad ani jeden díl. Těch několik málo "testovacích" minut mě naštěstí odradilo od sledování týhle banality. Navíc jsem nemusel dalších několik let snít o tom, že zbalím Kelly:-) ()

Radyo

Co dodat k tomuto? První série ještě byla (relativně) koukatelná, ale čím víc se tenhle seriál protahoval, tím více byl nudný, naprosto odtržený od jakékoliv nám známé reality, a navíc i samotní herci začínali po několika letech v rolích "školáků" (ať už středo- ,či vysoko-) vypadat poněkud nevěrohodně. ()

T2

Beverly Hills, 90210: 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,971,969 //počet predaných kusov 80,563║ __Nedočkavo som čakal, kedy to dorazí aj na naše obrazovky a samozrejme ako teenagera ma to aj zaujalo a samozrejme že prvé časti boli moc pútavé, potom keď už pomaly hlavné postavy začali odchádzať s rozbehnutého príbehu a začali ich nahrádzať nové tváre, seriál rapídne klesol do podpriemeru. Výborné party si tu odohrali Jason Prestley - Shannen Doherty tá ako prvá aj pre mňa nepochopene zutekala zo seriálu a už nikdy tak neprerazila - Luke Perry - Jennie Gart. ()

larelay

Co viac napisat ako len nezabudnutelne hlasky z tohto serialu: Brenda Walsh: Dylan, I love you. I've never stopped loving you and I know now I never will. Dylan McKay: I'll applaud you from afar. Brenda Walsh: I want more than your applause. I won't be gone forever, Dylan. Give me something to come back to. Dylan McKay: You're on the ledge Silver. Don't jump. A najlepsia, tentokrat v cestine: Brenda: "Mami, tati, Dylan pije" :D Ale ano, milovala som ich, zboznovala, 10 rokov boli mojou rodinou. Co uz narobime, vyhnut sa tomu nedalo a spomienka je to naozaj krasna. Rovnako ako oci Valerie :) ()

TheMaker

:::::::::::::::::::::::::::::::::: Nostalgie ,-) Můj nejoblíbenější seriál mého dětství. Nemůžu jinak. :::::::::::::::::::::::::::::::: ()

tron

Zo začiatku to fakt bola bomba. Americké seriáli u nás ešte v tej dobe neboli samozrejmosťou a Beverly Hills 902 10 sa stal ich vodcom, priekopníkom. A spočiatku (myslím, že mohlo ísť o prvé dve, možno tri série) to skutočne malo niečo do seba. Dobré príbehy, vydarené herecké obsadenie a kultové intro. Postupne ale nové postavy starli a nemali čo ponúknuť, prípadne sa vyparili do vákua. Niektorí museli byť "odídení"... však, Shannen? Iní striedavo odchádzali a vracali sa (skvelý Dylan, môj niekdajší vzor a hrdina a bez debaty najtemnejší charakter seriálu, ktorý k pozeraniu lákal aj divákov, ktorých ostatné postavy vôbec nebavili) a tie nové nestáli za nič alebo za len veľmi málo. Herci boli v tej dobe vďaka tomuto projektu obrovské hviezdy. Za všetko hovorí fakt, že keď sa v roku 1997 objavil Luke Perry v úvode v nepodstatnej roličke Piateho elementu, polka divákov na Bessonovu sci-fi zašla do kina práve a len kvôli milovanému Dylanovi z 902 10. Iste, dobre rozumiem všetkým tým posmeškom na margo tohto seriálu o tom, aké má bohatá americká mládež "obrovské problémy" (vyspím sa s tou alebo s druhou?), ale zo začiatku som to hltal. A zastrelenie istej postavy bol v tých časoch neskutočný, ohromujúci a v neposlednom rade ochromujúci šok, z ktorého sme sa v škole spamätávali celý týždeň. ()

emma53

Těch skoro 300 dílů jsem nedala, to bych lhala, taky to už pak nebylo to pravý ořechový, jinak jsem ty začátky a celou tu bandu baštila se vším všudy. Dnes bych už možná ani nevzdechla, ale tenkrát jsem si u toho párkrát zavzdychala, náctkový léta jsou zkrátka krásný a i když to bylo z dnešního pohledu brrrrrrr.....strašný, tak tenkrát to bylo wau:-) ()

Faidra

Dovoluji si poopravit některé komentáře. Ne každý se na to díval. Jsou tací, jejichž rodiče projevovali tu správnou míru osvíceného diktátorství a nebylo jim jedno, nač jejich čerstvě pubertální potomek zírá. Tehdy jsem je za to proklínala, dnes je za to velebím. Bez zmírňujícího vlivu nostalgie dávám hvězdičku a ne, nechci si o tom promluvit. ()

H34D

Kdo by to byl řekl, že v roce 2013 opětovně docením tuto legendu a zvýším její hodnocení. :) Po krásných třinácti letech jsme si z recese začali pouštět nějaké díly na koleji a světe div se - dnes úsměvné, sebeparodující momenty se snoubí s nostalgickými pocity a uznáním, že v 90. letech skutečně nebylo moc lepších seriálů, na které se v bedně koukat. Beverly Hills za těch 10 sérií dokázalo probrat křížem krážem snad všechny modelové situace, které můžou mladého člověka potkat. Ehm, tedy samozřejmě v patřičně přibarvené, zamerikanizované podobě, okořeněné úsměvnými intriky, ale co už... Díly v sobě skrývají moudra, která dítě v 10 letech poučí a ve 25 letech škodolibě pobaví. :) 7/10 ()

dobytek

Když se BH 90210 začalo vysílat, tak jsem nevynechal snad ani jeden díl. Dneska se tomu už můžu akorát smát... Ale koukali jsme na to všichni a kdo tvrdí, že ne, ten na BéHáčko kouká dodnes. Jinak ty první série nebyly až tak špatný. Akorát jsem teda nesnášel Andreu (Gabrielle Carteris), protože to byla hrozná píča a navíc na to, aby hrála středoškolačku, už byla poněkud stará rachejtle. Ta sice ze seriálu pak zmizela, ale každá další série stejně byla horší a horší a všechno pořád dokola. Byla tam vůbec nějaká postava, co neměla problémy s drogama, s alkoholem, případně s mentální anorexií? Mam takovej pocit, že tam s tim bojovali všichni včetně záchodový mísy v Píč Pitu. Já jsem to ani do těch posledních sérií nevydržel, takže nevim, co se vůbec na konci stalo... ()

Djoker

Před čtvrt stoletím to byl jeden z prvních seriálů, který jsem měl možnost sledovat. Definice 90. let a kolos, který jsem prostě musel zdolat. Nostalgie hraje slavné adrese do karet, ale nemám problém přiznat, že i po letech to má něco do sebe. Vždycky je to hlavně o postavách a z této party se podařilo vytvořit skvělý mix, kde si vybere každý. Navíc za deset let stihli probrat všechna důležitá společenská témata a problémy mladých lidí. Byla to jízda až do konce, i když kvalita lehce klesala, ale Kelly nejde nemilovat a hlavně mít v píči jako můj životní vzor Dylan si už dneska nikdo nedovolí. S1 - S3: 90% S4 - S8: 80% S9 - S10: 70% ()

flanker.27

"Já myslim, že to neni správný. - Chceš si o tom promluvit?" Jedna z věcí, za jejichž znalost můžu děkovat svý ségře. Nutno říct, že pilot nebyl špatnej, ovšem už první díl seriálu a Brandonova dokonalost, že by i Mirek Dušín vypadal jak z Bratrstva kočičí pracky - mno, rychle jsem to začal ignorovat. Ale švanda to byla, zvláště pak s Ořechovkou 90210: "René Císař, férovej kluk..." ()

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově… (viac)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry

04.03.2019

Jen pár dní po prodělání těžké mozkové mrtvice, hvězda Beverly Hills 90210 a seriálu Riverdale, herec Luke Perry, zemřel. Bylo mu teprve 52 let. Oznámil to hercův mluvčí, který potvrdil, že s Perrym… (viac)

Beverly Hills 90210 chystá návrat

Beverly Hills 90210 chystá návrat

23.12.2018

Stanice CBS podle všeho plánuje druhý restart kultovního seriálu pro mladé Beverly Hills 90210. Původní herci Jennie Garth, Tori Spelling, Jason Priestley, Brian Austin Green, Gabrielle Carteris a… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)