Beverly Hills 90210

• Česko Beverly Hills 90210 (viac)
USA, (1990–2000), 219 h 29 min (Minutáž: 40–93 min)

Tvorcovia:

Darren Star

Réžia:

Georg Fenady, Allan Kroeker, Jennie Garth, Burt Brinckerhoff (viac)

Jason Priestley, Jennie Garth, Ian Ziering, Luke Perry, Brian Austin Green, Tori Spelling, Kathleen Robertson, Tiffani Thiessen, Hilary Swank, Jamie Walters (viac)

Steve, Brandon, Andrea, Valerie, Dylan, Kelly, Brenda, David, Donna. To jsou hlavní postavy seriálu o mladých a pro mladé, kde je každý bohatý, chytrý, úspěšný a jak jinak, než i krásný. Prostě narozeni v Americe. Ale i přes perfektní předpoklady k vedení života bez útrap si jimi tito neposkvrnění lidé procházejí. Potýkají se s prvními láskami, se zklamáním z nich, s jejich návraty. Někoho zláká svět drog, jiného do své moci polapí “démon alkohol“, někdo neplánovaně otěhotní... Jen Steve je pořád v pohodě. Ale i přes veškeřé spory, které mezi sebou kdy měli, jsou to přátelé a nic na světě nemají radši víc, než jeden druhého (a svoje rodiče). (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa castor k tomuto seriálu (10)

Beverly Hills 90210 (1990)

Na tu dobu, proč ne? Jenže.. Kdejaký problém byl načrtnutý hnedle na začátku a do konce epizody muselo být jasno, že Brandon je skutečně ten nejlepší skaut a Kelly už nemusí na plastiku nosu.. Díval se každý, to si přiznejme. A i přes dnešní názory na naivní dialogy a prostinké situace to hltal kdekdo!! Jen dnes je dnes. Vždycky se mi ale líbila řekněme ta sociální barikáda: naši hrdinové jsou špatní z toho, že nějakej bezdomovec nemá kde strávit Vánoce, ale pak další ráno řeší, jakým bourákem pojedou do školy!! A taky to, že pokud se mezi ně dostane nějaká pohlavní choroba, tak máme jistotu, že naši skauti neohrozí nikoho kolem, jelikož všichni spolu spí pořád dokola!! No není to šlechetný? Každopádně s rodinou Walshových a studenty West Beverly High žila v českých obývácích i snad všechna tuzemská mládež. „Legendární“ znělka některým v uších nepřestává znít ani dnes. ()

Season 1 (1990) (S01)

Dylan je frajer. Brendu mrzí, že je brunetka, protože Dylan řekl, že dává přednost blond. Ne, nebudu urýpaný. Přiznejme si, že to v 90. letech hltal v dané cílové skupině každý. V pozdějším věku už jsme možná řešili spíš otázky případného přenosu pohlavních chorob s jistotou, že naši skauti neohrozí nikoho kolem, jelikož všichni spolu spí pořád dokola. Bylo to naivní, ale bylo to naše. První série byly nicméně fajn. ()

Season 2 (1991) (S02)

Dylan je frajer. Brendu mrzí, že je brunetka, protože Dylan řekl, že dává přednost blond. Ne, nebudu urýpaný. Přiznejme si, že to v 90. letech hltal v dané cílové skupině každý. Víc se v druhé sérii tlačilo na osvětu, i mravní ponaučení tvůrci víc sypali z rukávu. V pozdějším věku už jsme možná řešili spíš otázky případného přenosu pohlavních chorob s jistotou, že naši skauti neohrozí nikoho kolem, jelikož všichni spolu spí pořád dokola. Bylo to naivní, ale bylo to naše. První série byly prostě fajn. ()

Season 3 (1992) (S03)

S rodinou Walshových a studenty West Beverly High žila v českých obývácích i snad všechna tuzemská mládež. Postupně se víc tlačilo na osvětu, i mravní ponaučení tvůrci častěji sypali z rukávu. V pozdějším věku už jsme možná řešili spíš otázky případného přenosu pohlavních chorob s jistotou, že naši skauti neohrozí nikoho kolem, jelikož všichni spolu spí pořád dokola. Bylo to naivní, ale bylo to naše. Třetí série ještě držela jakousi kvalitu, i když už se vyskytoval nešvar opakujících se motivů. Každopádně Dylanův táta vyletí do vzduchu, navíc zazní (a ne jednou) nesmrtelná věta: „Pusťte Donnu k maturitě!“ ()

Season 4 (1993) (S04)

S rodinou Walshových a středoškoláky žila v českých obývácích i snad všechna tuzemská mládež. Postupně se víc tlačilo na osvětu, i mravní ponaučení tvůrci častěji sypali z rukávu. Ale hltal to snad každý. Předchozí sérii zakončila maturita hlavních hrdinů a loučení s West Beverly High (ano, včetně legendární epizody s „Pusťte Donnu k maturitě.“). Řeší se přeci jenom „dospělejší“ trable, ten má problémy s drogami, ta nečekaně otěhotní, ten si začne s profesorkou, což nám nabídne příchod Diny Meyer, kterou známe hlavně díky tomu, jak to rozjela mezi digitálními brouky. ()

Season 5 (1994) (S05)

Kultovní seriál Beverly Hills 90210 ovlivnil hned několik generací, v 90. letech byl „zaslouženým“ fenoménem. Brendu (ač působila zpočátku nevinně před i za kamerou, postupem času začala vystrkovat růžky i na place, a musela ze seriálu odejít) nahrazuje Valerie, která bude (naštěstí) brzy platit za prvotřídní mrchu. Nešvar opakujících se motivů trvá, nicméně pár nových postav (vyjma Valerie ještě muzikant Ray nebo dcera rektora Claire) nějaké body navíc přineslo. ()

Season 6 (1995) (S06)

Domácí produkce toho tehdy moc nenabízela, tudíž jeden z prvních porevolučních amerických seriálů o mládeži pro mládež, reflektující závažnější i banální problémy dospívajících, prostě táhl. I když zájem s přibývajícími sériemi logicky slábnul. Parta pokračuje studiem na univerzitě, různě se nám to páruje, nicméně po desáté epizodě přicházíme o další postavu z původní party. Jde zřejmě o nejemocionálnější díl seriálu, ve kterém si Dylan vezme dceru vraha svého otce. A zbytek asi znáte. Mimochodem Dylan měl být v seriálu původně jen pár epizod, Luke Perry ale všechny natolik ohromil, že nakonec zůstal mnohem déle. „Legendární“ znělka některým v uších nepřestává znít ani dnes. ()

Jedna svatba a jeden pohřeb (1995) (S06E10)

Bez debat nejemocionálnější díl seriálu, ve kterém si Dylan vezme dceru vraha svého otce. A zbytek asi znáte. Mimochodem Dylan měl být v seriálu původně jen pár epizod, Luke Perry ale všechny natolik ohromil, že nakonec zůstal mnohem déle. Tentokrát jsme ale definitivně přišli o další postavu z původní party. ()

Season 7 (1996) (S07)

Dylana v průběhu předchozí série hned vymazali ze znělky, která mnohým nepřestává znít v uších ani dnes. Každopádně tím, že jsme přišli o několik postav z původní party, a tvůrci je nedokázali (až na výjimky) adekvátně nahradit, se to celé nehezky bortilo. Pořád to ale byl devadesátkový seriál o mládeži pro mládež, reflektující závažnější i banální problémy dospívajících. Skomírající fenomén, který už neměl moc o čem vyprávět. A divák se mohl spíš oprávněně obávat, jaké infekce si už tahle parta krví, sekrety sliznic, slinami či spermatem předala. ()

Season 8 (1997) (S08)

Skomírající fenomén, který už neměl moc o čem vyprávět. A divák se mohl oprávněně obávat, jaké infekce si už tahle parta krví, sekrety sliznic, slinami či spermatem stihla předat. Je tu jiný svět, ten pracovní. Potíže a trápení jsou ještě nezajímavější, oživení má přinést Noah Hunter (ztvárnil ho Vincent Young), který se postupně solidně vybarví, a především svobodná matka Carly Reynolds (ano, Hilary Swank, která si o nějaké dva roky později odnesla svého prvního Oscara). Na dva díly se objeví i Jessica Alba, ale prostě už dávno nestačí kastrol s oschlými zbytky zalít vodou, posolit, převařit a čekat, že si divák zase pošmákne. ()

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově… (viac)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry

04.03.2019

Jen pár dní po prodělání těžké mozkové mrtvice, hvězda Beverly Hills 90210 a seriálu Riverdale, herec Luke Perry, zemřel. Bylo mu teprve 52 let. Oznámil to hercův mluvčí, který potvrdil, že s Perrym… (viac)

Beverly Hills 90210 chystá návrat

Beverly Hills 90210 chystá návrat

23.12.2018

Stanice CBS podle všeho plánuje druhý restart kultovního seriálu pro mladé Beverly Hills 90210. Původní herci Jennie Garth, Tori Spelling, Jason Priestley, Brian Austin Green, Gabrielle Carteris a… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)