Beverly Hills 90210 - Série 1

(séria)
všetky plagáty
USA, (1990–1991), 17 h 51 min (Minutáž: 45–93 min)

Tvorcovia:

Darren Star

Jennie Garth, Jason Priestley, Tori Spelling, Ian Ziering, Brian Austin Green, John Asher, Shannen Doherty, Gabrielle Carteris, Douglas Emerson (viac)

castor

Dylan je frajer. Brendu mrzí, že je brunetka, protože Dylan řekl, že dává přednost blond. Ne, nebudu urýpaný. Přiznejme si, že to v 90. letech hltal v dané cílové skupině každý. V pozdějším věku už jsme možná řešili spíš otázky případného přenosu pohlavních chorob s jistotou, že naši skauti neohrozí nikoho kolem, jelikož všichni spolu spí pořád dokola. Bylo to naivní, ale bylo to naše. První série byly nicméně fajn. ()

filmmovier

Kvalitnější a zábavnější, než jsem očekával. A taky mnohem koukatelnější, než jsem očekával, protože z vysílání před lety na Primě jsem si samozřejmě nepamatoval nic kromě toho, že jsem na to v pěti koukal s mámou. Každopádně postavy jsou sympatické, Kelly je neskutečná kočena a děj není zatím nijak přehnaně pitomý (až na dušínovské chování Brandona Walshe a jeho naivních rodičů). Znělka ještě není tak dobrá, ale po skončení první série jsem se s nadšením vrhnul do té druhé. Uvidíme, kam až se dostanu, ale každopádně tohle je moje nové guilty pleasure a více než vhodná náhrada za Dallas. Každý z nás potřebuje sledovat nějakou absolutní pitomost, a tahle je moje. Jen ty vztahy na jeden díl, co jsou hned v dalším okamžitě a zcela zapomenuty, jsou také úsměvné, tentokrát ale nechtěně. Nicméně, zatím mi to nevadí, tenhle seriál je prsotě fajn. Vtipné momenty, kterých je dost, fungují tak, jak mají, takže taky dobrý. A už jsem říkal, jaká je ta Kelly kočka? U mně jasně vede. ()

mira007

První série kultovního teen seriálu na kterém vyrůstaly doslova generace ( vlastně trochu i já) je určitě nejkvalitnější, ty ostatní mají už jen klesající tendenci do ubohosti. Viděno po dvaceti letech mi to nepřišlo až tak debilní, jak jsem si myslel a obsahově to je základ: přestěhování Walshových do Beverly Hills, seznámení s ostatními, ztráta panictví Brandona (S01E05) ztráta panenství Brendy s Dylanem ( S01E21). Walshovi jsou naprosto ukázková liberální rodina, takže poučování, agitace, protidrogová prevence, bezpečný sex, protidrogová prevence, pravidla fair play a zásady morálních hodnot jsou divákům vtloukány do hlavy takovou silou až to bolí. Krom toho, že to je místy naivní a hloupé, tak jsem si nepamatoval, že každý díl je samostatná epizoda doslova tak, že když se v jednom dílu řeší nějaký vztah Brandona s nějakou holkou, nebo se stane trenérem, nebo se s někým zkamarádí, tak v následujícím díle je to zapomenuto a už se k tomu nevrací. Ve své době to musela být pecka jako náhled do světa bohatých, když to vysílali v postkomunistických zemích, ale dneska by to šanci nemělo. ()