Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Skleni

Mne pokazilo celý zážitok tá hnusná angličtina. GRRRRR... hnus. Takže ak sa to chystáte pozerať, zožente si to s dabingom. 59% ()

Nail

Tento seriál je prostě neskutečný, kdykoliv si ho pustim tak mě dokáže pobavit a nikdy nezklame. Hlášky z něj používám i v běžném životě, prostě Rimmer aa Lister go go go ()

kabel

"Abych vás dlouho nenapínal. Hodil jsem pětku a čtyřku, což přebilo jeho pět a další dvě šestky. Po nich dvě čtyřky a dvě pětky. Když pak hodil trojku a dvojku, padla mi šestka a trojka..." skvělý seriál v němž naleznete britský humor v celé své kráse. ()

Mandalorian

Kultovní seriál. Tohle označení nesnáší spousta lidí. Co je na něm kultovního ? Originalita, nápaditost, zábavnost s pár herci, ale především nestárnoucí názory, které jsou pravdou dodnes. No a taky hláškami, které slyšíte kolem sebe a pokud jste seriál neviděli, nevíte ani, že jsou odsud. ()

chrispe

Pro mě už navždy jeden z nejoblíbenějších seriálů. S bratrem jsme na něj schopni koukat pořád. Plný výborných hlášek, veskrze sympatické postavy. Myslím, že jen velmi málo lidí si jej nezamiluje. :) ()

Swarlez

Seriál, který byl pro mě asi nejvíc zlomový, co se sledování seriálů týče. Kvůli němu (možná díky němu) jsem začal seriály sledovat v takové míře, že už si ani usínání bez některého z oblíbených nedokážu představit. RD mě absolutně pohltil, dávky ostrého humoru, vykrystalizovaných hlášek a specifičnost všech postav (nevím, která je ta nejoblíbenější, všechny jsou zvláštní a každá má něco do sebe) je prostě dokonalá. Když nad tím tak přemýšlím, sleduju ho už strašné množství let a pořád mi "nevyčichl" - a to je starší než já sám. Když s kamarády sedím v hospodě, téměř pokaždé se dostaneme k opakování některé z hlášek Kluků z trpaslíka. Kultovní počin, jednoznačných 5 hvězdiček. ()

NightPorter

"Všichni sou mrtví, Dejve" - "I Kristýn?" - "Všichni. Všichni sou už mrtví, Dejve." - "Ale né, měl jsem plán. Chtěl jsem ji vzít s sebou na Fidži." - "No... teď by ti tam nebyla moc platná, pokud tam nesněží a nepotřebují posypat chodníky.":-D :-D Jeden z top fórů, co ste kdy slyšeli, a voni ho vyplácaj hned v prvním díle, řekli byste si, kdybyste neviděli díl druhej, třetí, čtvrtej, pátej, šestej, pak celou druhou sérii, třetí sérii, čtvrtou sérii, pátou sérii, šestou sérii, Kildekot byl u vytržení! Od sedmé to šlo trochu z kopce, ale doufejme, že s desátou řadou to zase budou starý dobrý Rimmsy a Listy, kluci z Trpaslíka, a s nima švanda, prča, hlína! Jinak musím vyzvednout český dabing, který podle mě snad i překonává originál, je dokonce lepší než dabing Přátel. ()

Plechpetr

Není nic dokonalejšího a vtipnějšího než britský humor z 90- tých let. Toho je důkazem hlavně právě Red Dwarf ve kterém to přímo vřeští humorem. Jeden z nejlepších a mých nejoblíbenějších seriálů. Vždycky se rád kouknu na pekelně žhavé a odvázané dobrodružství Dejva Listera, odborníka přes pivo a kary, což je na vesmírné lodi velice potřebné,že?:D ()

Bollek

Srdcová záležitost a na poli seriálů moje jasné číslo jeda. Nevím jestli ho někdy něco překoná. Nic jsem asi neviděl tolikrát, jako kterýkoli z dílů Červeného trpaslíka. A stejně mě zatím neomrzel. ()

FilipStinef

Všechny díly seriálu jsem viděl asi tolikrát, kolikrát je nakopírovaný plakát s tenistkou, co se škrábe v zadku. Po těch letech jsem úplně zapomněl vrátit knížku z knihovny. I při tomto hodnocení lehce vzpomínám, no to asi bude Deja Vu - zní to tak! Rozhodně nelituji toho času stráveného u tohoto seriálu, i když to možná vypadá, že jsem trochu maggg... maggg.. maggor. Řekl bych, že mi po sledování stouplo IQ na 6000, což je stejně, jako má 6000 učitelů tělocviku. I přesto, že je tento seriál už po takové době poměrně mrtvý, Dave, se na něj vždycky rád podívám. Ale stále nejspíš upřednostňuji kuře. S toustem. Dá si někdo toast? Nebo palačinku? ()

VerteX

Jedním slovem - kultovní. Bezpochyby nejlepší seriál, se kterým jsem měl kdy tu čest a jak jinak, z britské dílny. Purpuroplach, purpuroplach - kdo ještě neviděl Červeného trpaslíka, je to povinnost. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019