Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Niktorius

Vynikající parodický seriál se skvělými hlavními hrdiny a neuvěřitelnou kupou parádních hlášek. A to vše od autorů jinak odpadových počinů. ()

Ded@M@tes

Ze začátku jsem tomu nemohl přijít na kloub, ale po čase mne seriál totálně dostal. Neuvěřitelné a komické scény a hlavně příběhy jsou velice chytlavé. / Viděné epizody z 1-10 série *61.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 9/10 ) ()

belldandy

Pro mě je Červený trpaslík především filmovým ekvivalentem knihy Stopařův průvodce po galaxii. Postavy i humor jsou si značně blízké. Máme tu: - pár flákačů, v podstatě bezcílně se poflakujících vesmírem, - dále stroje, co mají své vlastní problémy a štve je, když je lidé zatěžují ještě těmi svými - a také bytosti s vyššími cíly. Ti poslední občas vstoupí do děje a snaží se svými idejemi a cíly infikovat, ovšem marně, i hlavní hrdiny. Mám vás fakt ráda: Listre ! Kocoure ! Holly ! Ano, i tebe Rimmere. Od té doby, co jsem viděla díl o Eso Rimmerovi jsem se i na Rimmera začala dívat jinak. Hodnocení : * * * * 1/2 (Stopařův průvodce je přesto o něco lepší.) ()

Davies182

Občas mi bodne trpký anglický humor, ale k tomuto seriálu jsem si nikdy nenašel, a vím že ani nenajdu cestu. Nelituji toho, na druhou stranu fanoušky za hrob chápu, protože i já mám svou seriálovou star, která je pro mě celým životem... ()

Mahalik

Miluju seriály, který se svým humorem neskutečně odlišují normálu. A Red Dwarf je na začátku fronty seriálů " mimo mísu". Herci jsou geniální a dokonce i skvěle nadabovaní což se v naší zemi nestává často a hláškují o stošest. Nehodnotím, protože jsem ještě neviděl dostatečně dílů.... The Cat by měl vládnout celý galaxii! ()

Amarcord_1

98% Whatta guy... Such a smeghead... Červený trpaslík je spolu s "Jistě, pane ministře" jediný sitcom, který jsem naprosto sežral. Osm skvělých sérií. Některé jsem viděl i v českém dabingu, který se podle mě ohromně povedl. Nicméně mnoho vtipů vyzní líp v originále. A vzhledem k tomu, že je má angličtina stále ve vývoji, zanechal na ní Trpaslík nesmazatelnou stopu... Smoke me a kipper, I´ll be back for breakfast! ()

Xmilden

Pro mě největší citová záležitost mezi seriály. "Je to prastarý příběh. Android potká androida z něhož se stane chameleon. Android ztratí chameleona, jenž se změní na slizku. Android získá slizku, slizka potká slizku s níž odejde a android ztratí slizku, chameleona i androida. Kolikrát jsme už viděli tenhle příběh?" ()

Tom_Lachtan

ˇ^~ˇ^^ˇ˘^˘°°^˘°˛` ˛`˙˘°^˘° v °˘˛`˛ ˇ^ˇ˙`˛ ~ˇˇˇ^˘˘°°˛˛``´˙˙´˝˙`˝ ˙´`ˇ^˘^ˇ ´˙˝˙´~ˇ^°`· ^˘°˘^˛`˙ °˛˛`˛^~ˇ^˘ ~ˇ^˘°°˘˙´˙`˘° ˇ^˘˙`˙ˇ^´˙˛ˇ~^˘ˇ˛· \|^˘^˛`˛° ˘^ˇ°˘˛`` °˘°˘`´˙~ˇ ˇ^˘`˙´´˙˝´˝¨ ¸˝¨´^˘~ˇˇ^˘ ˘°˛`˛°`˙`˙´`´´˙ˇ ^ˇ~ˇ˘˘^°`˙˝¨˙` ˇ~^ ^˘˛°˙`˙` ´˙˝˝¸¨˝´˙ˇ~^ ˘¨˝¨ˇ˛`˛`˛``˙ °`˙´°˘^˘˛˙˝´˝¨¸¨`° °˘°˛`˙´˙´˝`ˇ^ˇ^˘˛°˛° ˛˘˘°`˛˙˛°`· ¨˝÷˘°`˙¨˝ˇ˘^^°´˙´`¨° ˘°˛`°˛˛`^˘°`˙´´ ˝`˙´˝¨`˙ °˙`˙´`˛°˛`˛˘^ˇ ˛°˛˙`´ °˛˙``´˝¨`˛¨ ´`˙¸˙`˛ˇ˙´¸°č ˝¸´˛˝°˘˘ˇ^˛˛°´˝´˙ ()

sepp

Klasika nocniho programu CT2. Kdo tenhle genialni serial evidel, jako by snad ani nebyl. Nepamatuji si ho presne, ale for s dvema zapadlyma palacinkama, ktere zmutovaly a vytvorily folkove duo se mi vryl do pameti hluboko. ()

Gimp

Až napíšu knihu o sitcomech tak tenhle dostane plnej počet bodů. Pět a půl pračky Whirpool značka vítězů! Aneb, kdo neviděl, ten nepochopí. ()

juta

K Červenému trpaslíku se váže taková malá historka. Před několika lety, když jsem ještě jezdil spávat k babičce, za dob krásných jsem šel spáti. Bylo to po schodech nahoru v malé místnůstce, kde babička spávala, aby nemusela poslouchati dědovo chrápáníčko. V pokojíčku byla malá kryptofašistická modrá televize a já si jí zapnul. Ulehl jsem do postele, přepínal kanály a najednou mě zarazil takový chlápek se srandovní čepicí. Zaujalo mě to, tak jsem to nechal a užíval. Byl to Lister, myslím v dílu Psychoteror. Nečekal jsem, že mi tato chvíle změní život. Hned druhý den jsem se koukal do televizního programu, jak se ten seriál jmenoval. Byl to Červený trpaslík. ()

paascha

Geniálně umíchaná směsice anglického humoru, sci-fi prostředí a rasovo-genderově nekorektních projevů, ze které vzešel nejlepší scifi sitcom, který znám. A kdo nemá rád Trpaslíka, toho nemám rád já, protože je vůl bez fantazie ()

ajuska

Nejdřív mě to moc nevzalo, ale naštěstí jsem se nenechala odradit prvním dojmem a brzy pochopila, že je to naprosto geniální seriál plný neskutečných hlášek. Navíc tu není jediný slabý díl, což se u seriálů moc často nevidí. ()

Jacinda

Co dodat k seriálu, který už předemnou vychválili tisíce lidí a všichni napsali vystihující komentáře? Možná to, že původně mi vůbec nepřišel vtipný, ba mě dokonce štval. Ted se ale u Trpaslíka můžu umlátit smíchy, některé hlášky jsou tak neskutečné (Jsem mrtvý, jako konzerva lančmítu; Jaké to je být mrtvý?..Smrt? je to jako být na dovolené s partou Němců; Svatodušní svátky, Svatodušní svátky....; Přemalovávám chodbu z ocelové šedi na vojenskou šeď, tohle je můj soukromý osobní soukromý deník, plný mých osobních soukromých osobních věcí....) až to snad ani není možné. Dokonce mě tento seriál přiměl k tomu, abych vyzkoušela uvařit polévku Gaspacho:-) Nejoblíbenější postava je zcela jistě Rimmer. Naopak Kocour mi moc vtipný nepřijde. Co ale Trpaslíka katapultovalo nahoru je perfektní, dokonalý a úžasný český dabing. Je to něco jako s Četníkem...Český dabing předčil originál. Prostě ČT je super a basta. (A víte co se stane, když tyrannosaurus, který...) ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019