Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Recenzie používateľa DJ_bart k tomuto seriálu (40)

Série 1 (1988) (S01)

"Kde jsou všichni Holly?" "Všichni jsou mrtví, Dave." __________ Aneb původní prapočátek nejgeniálnější kosmický grotesky ve vesmíru. U nespočtu gagů jsem se obával že se málem utopím ve vlastních slzách smíchu. ___________ "Promiň, ale jsem vysoce inteligentní lodní počítač, ne tvoje máma." ()

Konec (1988) (S01E01)

"VŠICHNI JSOU MRTVÍ DAVE!" ()

Ozvěny budoucnosti (1988) (S01E02)

"Já jsem Holly, lodní počítač s IQ 6000. Což je stejně jako má 6000 učitelů tělocviku." ()

Rovnováha sil (1988) (S01E03)

"Chovám bláhovou naději, že za tři miliony let, co jsme pryč, lidstvo přestalo válčit, vyléčilo všechny choroby a zjednodušilo formulář daňového přiznání." ()

Čekání na Boha (1988) (S01E04)

snad se všichni dostali na Fušál. ()

Já na druhou (1988) (S01E06)

"Vše co o ní potřebuješ vědět je to, že jsem ji sklátil!" ()

Série 2 (1988) (S02)

"Hledá nás od našeho odletu, dostihl nás, když jsme se obrátili." "Takže to trvalo tři miliony let!?" "Jo, co chceš, obyčejný poštovní průměr." ___________ S největší pravděpodobnosti nejlepší série. Je jen velká škoda, že Norman Lovett v roli Hollyho bohužel končí, poněvadž tuhle řadu si zcela ukrad pro sebe. No a dabing Miroslava Táborského v roli Hollyho je dnes již kultovní a nepřekonatelnej. Z jinýho úhlu pohledu jde o bezchybnou komediální krasojízdu, která vaši bránici nenechá na jediný moment v klidu. Co dodat? Faktor pařby je 5, ou jé! ___________ "Jaký mlíko teď pijeme?" "Nouzové rezervní zásoby. Jsme na psím mléku." "Na psím mlíku?!" "Není na něm nic špatného. Je výživné, plné vitamínů a vzpomínek krásné fenky. Také vydrží déle než jiné druhy mléka." "Jak to?" "Ani pes by ho nepil. Navíc má velkou výhodu: když je prošlé, má stejnou chuť, jako kdyby bylo čerstvé." ()

Lepší než život (1988) (S02E02)

"Dodatek: Tři miliony let letíme vesmírem a zjistili jsme spoustu věcí. Například to, že nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou je člověk, který si hraje s vláčky." ()

Díky za tu vzpomínku (1988) (S02E03)

"Co to je?" "To je dort ve tvaru klíče. Byl totiž mechanik, víš?" "To je opravdu vtipné. Kdyby dělal třeba pošťáka, mělo by to tvar obálky, že?" "Jo!" "Kriste pane! Ještě, že nedělal gynekologa." ()

Škvíra ve stázi (1988) (S02E04)

"Má mít IQ šest tisíc. Jak to, že nic neví?" "Šest tisíc není moc. Jenom tolik, kolik má IQ dvanáct tisíc hlídačů parkovišť." ()

Queeg (1988) (S02E05)

"Jsi užitečný jako automat na kondomy ve Vatikánu!" ()

Paralelní vesmír (1988) (S02E06)

"V tomhle vesmíru to třeba mohl být Hitler, kdo vyhrál druhou světovou. A může se to zcela vymykat rozumu, třeba že by byl Ringo opravdu skvělý bubeník." ()

Série 3 (1989) (S03)

"Sága pokračuje. Tři miliony let v budoucnosti Dave Lister, poslední žijící člověk, otěhotní po románku se svým ženským já z paralelního vesmíru. Porodí dva chlapce. Protože však dvojčata byla počata v paralelním vesmíru s odlišnými fyzikálními zákony, trpí extrémně zrychleným růstem. Oba dosáhnou osmnácti let tři dny po svém narození. Aby jim zachránil život, vrátí je Lister do vesmíru jejich původu, kde mohou žít normální život. Tedy pokud je normální, když je váš otec žena a vaše matka muž a když je vám osmnáct let tři dny po narození." ()

Pozpátku (1989) (S03E01)

"Nikdy je nenajdem. Jsou fuč, brácho. Ber to z tý lepší stránky: Jsou fuč, brácho!" ___________ Aneb jak byla vynalezena Debordelizace. Moje nejoblíbenější epizoda a dle mýho názoru jedna z nejzábavnějších seriálových epizod v dějinách situační komedie. Tak originální premisa se prostě musí cenit. Inverzní bitka v hospodě nezapomenutelná. A poslední scéna je prostě o život. Jedním slovem: nesmrtelný. Jo, taky müluju ovip. ___________ "Ve které jsme době?" "No, nato abych to určila přesně bych potřebovala víc údajů." "Třeba?" "Hodil by se letošní kalendář." ()

Výměna těl (1989) (S03E04)

"Máš IQ 6000, tak něco krucinál vymysli!" "Přemýšlím.... Máme tři reálné alternativy. Zaprvé: Můžeme tu sedět, až to vybouchne. Zadruhé: Můžeme tu stát, až to vybouchne. Zatřetí: Poskakovat a řvát na mě, že jsem neschopná, dokud to nevybouchne." ()

Série 4 (1991) (S04)

"Můj optický systém nemá funkci zoom. Co vy na to?" "Lidské oči nemají zoom." "A jak tedy zaostříte na malé předměty?" "Skloníme hlavu blíže k předmětu." "Aha!" ___________ Ani ve čtvrtý sérii Červený trpaslík neklesl v kvalitě scénáře, stylizace, výkonech herců, o absurdních hláškách ani nemluvě. Excelentní po všech stránkách.... ()

Bílá díra (1991) (S04E04)

"Na tvém místě bych se zachoval stejně." "Ty? Obětoval bys život v zájmu posádky?" "Ne, obětoval bych tvůj v zájmu posádky." ()

Jiná dimenze (1991) (S04E05)

Eso je frajer 😎 ()

Roztavení (1991) (S04E06)

"Není nás ani dvacet." "Kdyby nás jen bylo jeden a dvacet, aspoň bychom vytvořili rovnostranný trojúhelník." "Jdi do háje se svými trojúhelníky Pythagore!" ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019