Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

berg.12

Nevím, jestli jsem se u Trpaslíka někdy z plných plic zasmál. Zato jsem všechny řady viděl několikrát, jak s dabingem tak v originále a marně si vybavuju seriál s tak neutuchajícím koeficientem pro znovuzhlédnutí. Poprvé jsem ho navíc viděl v době rozečteného Adamsova "Stopařova průvodce po galaxii" a nic zazím neodráží atmosféru knížky lépe. Vždyť Kryton pronese větu "Nepropadejte panice!" hned několikrát. Návrat po patnácti letech považuju za jeden z malých filmových zázraků. ()

Gilmour93

Pro mě velmi účinné antidepresivum vyvolávající někdy až stavy euforie s báječnou výhodou nemožnosti se předávkovat. Trochu slabší 7.a 8.série, přesto stále kult jako hrom a jeden ze vzácných případů, kdy dabing neposlal britský sitcom o úroveň níž. Nutno se ovšem naladit na frekvenci hochů z Trpaslíka a přitom oddaně uctívat Krále bramborových lidí. Best scéna, nejdokonaleji vystihující zvrácené povahové rysy ještě zvrácenější posádky Red Dwarf: Rimmer:„What are you doing?“ Kryten:„I.., I think I'm, uh, rebelling.“ (epizoda 7. ,Kryten, II.série). A komu se to nelíbí, ten je Mr.Tetchy.. ()

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 3/10/// +je mi jasné že jakmile bych přišel na styl tohoto britského humoru, bavil bych se královsky, dobře si pamatuji že jsem občas zahlédl nějakou část a byla to výborná zábava -nicméně jsem si řekl, že si to dám celé od začátku a vydržel jsem u toho sotva pár částí, skoro vůbec se u toho nebavil, krom toho to celé vypadá strašně zastarale, teď koukám že od vzniku už uběhne brzy 25 let, tak to jsem nečekal, nicméně pro někoho kdo seriál dosud neviděl a nemá závan nostalgie to bude spíš odrazující/// Nemám zrovna v oblibě chodit proti proudu. Přesto hodnotím tak jak si sám myslím. Určitě tomu dám později znovu šanci a rád se podívám na případná nová pokračování. Jen jsem se teď u prvních dílů moc nebavil a tak seriál odkládám na později. Pokud později změním názor, změním i hodnocení .-)/// Celkem 45%/// ()

Arx

Beru a chápu, že je Červený trpaslík pro někoho jeden z nejlepších seriálů. Já sám, jsem ve svém okolí obklopen lidmi, kteří na Red Dwarfa nedají dopustit. Mě osobně ale humor seriálu nic neříká. Nevím čím to je, pár dílů jsem viděl ale za celý seriál jsem se tak dvakrát zasmál. Přitom britský humor mám opravdu rád. Seriály jako Black Books, IT Crowd považuju za jedny z nejlepších ale Red Dwarf není prostě můj šálek čaje. Proto mu dávám ***. ()

akisha

Bezchybný seriál, který se oprávněně stal kultem. Všechny čtyři hlavní postavy už mají jisté místo v dějinách. Herci, český dabing, nevyčerpatelná zásoba humoru pro každý díl a zároveň dokonalá parodie vesmírných klišé, ani tenhle popis se zdaleka nepřibližuje opravdové Trpaslíkově výjimečnosti. To se nedá popsat, to se prostě musí vidět! Pro mě osobně nejlepší komediální seriál všech dob a nevěřím, že ho ještě někdy něco překoná. A vlastně to ani nechci! "Je tohle ta lidská vlastnost, které se říká přátelství?" "Nech si ty startrekový pindy, takhle brzo po ránu." ()

• Herci jsou v titulcích na konci každé epizody uvedeni v abecedním pořadí, aby se nikdo z nich necítil méně důležitý. (Pulos)
  • Hollyho hlava nebyla od krku oddělena žádným speciálním efektem, Norman Lovett se pouze oblékl do černého roláku. (Džejkop)

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019