Červený trpaslík - Série 4 (1991) (séria)

Bílá díra (S04E04)

(epizóda)
  • Veľká Británia White Hole

Kolikrát už posádka Červeného trpaslíka zajásala nad novou nadějí, že se jim podaří vrátit se na Zem! Vždycky ovšem dříve nebo později nastalo rozčarování. Tentokrát se ovšem zdá, že to musí vyjít. Kryton totiž objevil způsob, jak vyléčit Holy z počítačové senility. A počítač s IQ šest tisíc (což byl původní Holyin stav) je jistě dokáže navést na přímou dráhu k Zemi, nemluvě o tom, že si budou moci vybrat i dobu, v níž budou chtít žít. Jenomže, jak už to bývá, stačí maličká chybička výpočtu... Výsledkem experimentu je sice Holy s IQ 12 tisíc, ovšem – bohužel – s životností sníženou geometrickou řadou. Zbývají jí jen minuty. A to tedy začíná opravdu jít do tuhého... (Česká televize)

honajz2

Slabší než minulý díl (ačkoli je zajímavé, že tady je ten nápad zase o něco zajímavější) a místy mi to přišlo poněkud nudné, ale jinak jsem se bavil dobře a vedené to bylo taky obstojně, takže proč ne. Slabé 4* ()

Cheeter

Na téhle epizodě mám rád, že je zde vysvětleno, byť způsobem pro Červeného trpaslíka typickým, co je to Bílá díra. Aspoň se člověk i něco může dozvědět zábavnou formou. Btw. bílá díra by měla opravdu existovat. ()

• Kryton (Robert Llewellyn) na konci epizody říká, že až se časoprostor srovná, nebudou si nic z posledních událostí pamatovat. V pozdější epizodě Lister (Craig Charles) říká, co zažili a zmiňuje i to, že hrál kulečník s planetami, což by si však pamatovat neměl. (Zvaadha)