Akty X

• Česko Akta X (viac)
Dráma / Horor / Thriller / Mysteriózny / Sci-Fi / Komédia
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvorcovia:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Mr.Jackass

Hodnotím 5* proto, jak bych to hodnotil v době, kdy jsem na to koukal jako dítě a kdy jsem se pokaždé bál jít až do rána na záchod :) Dnes bych hodnotil 4* ()

Danula13

Pravda je tam někde venku a číhá na nás. Kultovní mysteriózní seriál nasycený tajemnem a záhadnými světly na obloze. Mulder a Scullyová jako dva protipóly při řešení nevšedních a tajemných zločinů byla ta správná volba. ()

Dromed

Co napsat o téhle kultovní záležitosti? Maximálně jen, že v 10ti letetech co jsem Aktu poprvé viděl, jsem taky začal věřit na UFO,Duchovn(yh)o a všechny ty ostatní tajuplnosti. A pak že televize lidi neovlivňuje :-). ()

Arkanoid

Od konšpirátorov konšpirátorom: konšpirujte, pochybujte, majte zdravý, skeptický úsudok a nebojte sa prijať nové fakty. Škoda, že prípady sú väčšinou uzavreté len na jednu epizódu dlhú asi 42 minút. Niektoré totiž potrebujú lepší rozvoj zápletky, bohužiaľ takýto priestor nedostávajú a divák nedostane pocit naplnenia zo skutočne dobre rozvinutého príbehu. The X Files svojou epizódnosťou ponúkajú divákovi skoro vždy rovnakú štartovnú čiaru, akú dostal v predošlých epizódach. Nerozvíjaním, resp. slabým rozvíjaním postáv a neustálou zamotanosťou stále rovnakých otázok sa tak dá dospieť akurát ku nude, ktorú odbúravajú len jednotlivé prípady. ()

blueskin

Laťka nastavená první sérií byla bohužel pro jejich tvůrce nepřekonatelná a tak se z Akt X po čase stal jeden z těch seriálů, které si klidně pustíte k mytí nádobí nebo když zrovna nemáte do čeho píchnout, jinak vás ale k jejich sledování nikdo nedonutí. ()

chef

Tento serial bol dobrý až na tolko že v neskošich seriach strácal inšpiráciu a musel sa inšpirovať samim sebou. 5* za to že tie neskoré serie proste ignorujem :) ()

piserius

Klasický seriál o dvou agentech FBI, kteří zkoumají nevysvětlitelné jevy, které FBI nechce vyšetřovat a tak je označí a předá do kartotéky jako nevysvětlitelné úkazy. Mulder spolu se svou koleginí Sculleyovou se vydávají po stopě každého zajímavého případu, aby se pokaždé pokusili vyřešit hlavolam, který se za případem skrývá. ()

Borec3

Kdo nežral/nežere "akty", jako by nebyl :) Klesající kvalita je sice spíš objektivní záležitost, ale hanět kultovní seriál? Těžko... POZOR od začátku roku 08 běží od prvního dílu první série jako parádní večerníček na Primě. ()

Mr.Floyd

Tento seriál som mal ako malý zakázaný, ale občas sa mi podarilo nebadane zazrieť pár epizód. Neviem či to bolo vekom, ale skutočne ma až mrazilo a zaspávalo sa mi ťažko s vedomím aké paranormálne javy sa môžu vyskytnúť v mojom okolí. ()

velkyvezir

Po letech se na Prima Cool dívám na opakování a prostě ten seriál je úžasná klasika a minimálně za první sezónu si navždy zaslouží 5*. ()

xaver

Strašná ptákovina, když super agenti FBI jsou vyslíláni vyšetřit ty největší záhady, aby se jim pak všechny ostatní tajné i netajné služby USA, a někdy i jejich vedení, všemožným způsobem snažili zabránit vyšetřit tyto záhady. Autoři asi považují diváka za boží hovádko, které sežere vše, co se mu dá do díže. ()

ElizabethBay

Dá se vůbec k Aktům X napsat něco, co ještě nebylo vyřčeno? Jedná se o jeden z nejlepších seriálů všech dob. Mám ho spojený s dětstvím, i když vlastně na něj koukám pořád se stejnou intenzitou. Většinou, když nevím, co si pustit, tak pustím nějaký díl právě z Akt X. Miluji ústřední dvojici, které skvěle asistuje Walter Skinner a později i nový parťák Scullyové agent Doggett. Seriál je báječně konzistentní a v podstatě nemá slabší momenty. I když i zde platí nepsaný zákon o lichých a sudých číslech. Liché série mají pro mě vyšší úroveň než ty sudé, ale i tak se vše odehrává v rozsahu 90 - 100%. Prostě srdcovka. ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Nový seriál Vince Gilligana našel domov