Colonist

Tak mám za sebou první tři díly této série. Ačkoliv se mi líbily všechny téměř stejně a přišly mi na stejné úrovni (protože to beru s nadhledem a jen jako zábavu), třetí díl je lepší než druhý, ale o chloupek slabší než ten první. Z tohoto dílu dýchá plně atmosféra 80. let a také je konečně cítit pořádná "béčkovost". Do filmu přibyl humor, je tu více mrtvých, hloupá vsuvka s motorkáři (kteří jsou naštěstí zlikvidováni poměrně rychle, v tom jsem Jasonovi fandil), ale trochu se vytratila atmosféra, ačkoliv v některých chvílích byla možná nejhustější za všechny dosavadní díly. Třetí díl v mnohých scénách, vraždách a situacích kopíruje předešlé díly, ale jindy zase překvapí. Závěrečná naháněčka mi dost připomínala tu z prvního dílu (Jason také rád hází mrtvoly do oken, to má po mamince), bohužel byla také chvílemi trochu natahovaná, takže zatím je pro mě nejlepší ta ze druhého dílu. Herecké obsazení mi nevadilo, charaktery mi přišly lepší než ve dvojce a bylo tu i dost pěkných děvčat. A hlavně dostal Jason konečně svoji masku, ve které mu to sluší nejvíc... ()

BoredSeal

Trojka je ideální díl série Pátku - vraždy a masky jsou solidní, atmosféra a rozpočet dostačující, je tady děj pobavující smyslem pro černý humor a Jason konečně našel svou tvář. Kromě chytlavé úvodní disko melodie divák nezapomene na postavu dementního vtipálka, který dostal za vyučenou. :) Prvky natočené pro 3D trochu prudí (v praxi v podstatě trčící předměty do kamery, případně letící harpuna, kterou rozeznáte až v dalším záběru poté, co dosáhla cíle), nic ale nemůže zabránit kvalitní slasherové zábavě. ()

honajz2

Sice tu už Jason konečně pobíhá a vraždí v té své kultovní masce, ale dějově je to úplně to samé co v předchozích dvou dílech a tentokrát jsem se i u toho víc nudil. Zezačátku jsem se u toho sice bavil, protože tam bylo pár vtipných scén, ale pak to zapadlo do toho nejočekávanějšího. Ale docela sympatické postavy a některé smrti to pro mě tahají trochu nahoru. Lepší 2* ()

Martin741

Casta zmena rezisera neprospieva, a tak po uspesnej dvojke si opat na rezisersku stolicku sadol Steve Miner a pripravil viac nez slusnu vyvrazdovacku s efektivnou a dostatocne krvavou likvidaciou mladeze, ktora sa vybrala na letnu stanovacku. Jo a Jason uz dostal svoju klasicku podobu, teda hokejovu masku. 78 % ()

zdenotvor

Jason konečne nasadil svoju masku a ja som si z chuti vychutnal jeho vyčínanie. V porovnaní s predchádzajúcimi dvoma dielmi o poznanie lepší. Toto je Friday the 13th ()

Vyhy

Trojka se po lehce odfláknutém druhém díle povedla. Je to místy vtipné, je to nápadité a pomalu to buduje tu tíživou atmosféru, kdy čekáte na první Jasonův krok. Do té doby si režisér s vámi hraje a vy jen čekáte, zda už nastupuje na scénu to, co dělá slasher slasherem a nebo to ještě nebylo ono. ()

cariada

Opět připomenutí zásadního momentu dvojky. A jde se na věc. Skupina mladíků a hipíků jede na víkend k jezeru. Ted si nejsem až tak moc jistý ,ale nebyla ta hlavní hrdinka z druhého dílu i tou ve trojce? Nebo se mě zdálo ,že jo. Povídala ,že po dvou letech jede na místo činu a pak zase říká ,že jí jakýsi znetvořený chlápek honil v lese,tak nevím na čem jsem. Motorkářský gang byl docela trapný naštěstí dostali na prdel hned. A pak už to začíná stejně jako ve dvojce Jason to kosí vším co mu přijde do ruky vídle ,harpuna ,mačeta a samostříl či používá jen ruce. Bere to po jednom někdy i dva naráz. V duhé polovině nastává zásadní zlom v celé serie a to ,že dostane Jason hokejovou masku. Závěrečná bitka je docela dost dlouhá. Ale všimli jste si ,že Jasnovou slabinou jsou holky zatím v každém díle ho přemohla ženská. ()

Mefistofelle

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů série, bavil mě skoro od začátku do konce. Jason, který svůj pytel na hlavě konečně vyměnil za hokejovou masku, je pěkně rozjetej a teenageři prchají... Vše se opět drží klasického slasherového schématu, ale děj je poněkud dynamičtější než ve druhém díle a přibude pár docela zajímavých postav (jako třeba banda motorkářů). A protože Jason je velmi kreativní hnusák, způsoby likvidace jednotlivých obětí jsou konečně trochu nápadité:). ()

Rodriguez

V prvním díle vraždila paní máma Vorheesová, ve druhém nosil Jason pytel na hlavě a až ve třetím se zcela zformovala jeho postava díky hokejové masce. 80% ()

Bláža

... a zrodila se legenda! Jason konečně v plné kráse i s maskou a mačetou. O proti dvojce posun dál. Teenageři už nejsou tak uřvaní a blbí, umírají mnoha rafinovanými způsoby (vidle, harpuna...). Už se dokonce dá mluvit o solidní atmosféře, která předchozím filmům chyběla. Stejně tak už se konečně alespoň trochu pracuje se strachem. Díly jedna a dva byly cvičné pokusy. ()

Silverluv

Sakra, to je naprd, když v hororu fandíte hlavnímu záporákovi. Každej díl parta telátek na porážku pro neustále se zdokonalujícího Jasona. :o) Tak nějak mi tam chybí aspoň špetka napětí. Aspoň jeden teenager nebo kdokoli, komu byste nepřáli smrt z rukou Jasona. :o) ()

DruidKarel

795. hodnocený film: Oproti prvnímu "chytrému" dílu velký rozdíl a naopak od dílu druhého žádný pokrok, spíše další mizérie parazitující na úspěchu pilotního filmu. 2* jsou ode mě maximálním ohodnocením, tohoto silně přeceňovaného snímku. 2* ()

bourec

Třetí díl, od Steva Minera. Když pominu, že ty vraždy jsou jen o chlup lepší než ve dvojce, tak to je první díl, kde ty oběti bloumaj po okolí, a drbou se na prdelích. Hudebně je to něco mezi blbě napodobenejma Čelistma, a hudbou z Majora Zemana. Stejně jako ve dvojce. No a protože tam ty lidi tak nějak blouděj, ani příběh není nic moc. Trojka je zatím o kousek nejhorší. Ale Jason je pěkná držka, a protože maminka si to s ním oproti jedničce vyměnila, i jí spatříme. Taky pěknej ksicht ()

Pajky3

Jason konečně nasadí svojí pověstnou masku, ukáže že do stodoly se chodit nemá, že je velmi flexibilní co se týče zbraní od vidlí přes mačetu po harpunu. Jason je velice efektivní, jako Barcelona nestřílí za vápnem, tak Jason nedává jiný úder než na jistotu. Nás to na hororové noci pobavilo, rychle uteklo, takže spokojenost - 70% ()

Juto

Tento film tu zostane navždy známy tým, že v ňom Jason dostane svoju legendárnu hokejovú masku, ale okrem toho film ponúka špičkový gore-fest. 6/10 ()