Piatok trinásteho 2

• Česko Pátek třináctého 2 (viac)

Jason Worhees - o kterém si všichni mysleli, že se utopil v Crystal Lake - se vrací s obrovským arsenálem zbraní a mstí se neznámým lidem, kteří táboří u jezera. A začíná hrůzostrašná podívaná! Pět let po masakru rozpoutaném v nově otevřeném prokletém táboře Křišťálové jezero šílenou Pamelou Voorhees, nesmyslně mstící nešťastné utonutí svého syna Jasona, je zprovozněn sousední tábor. Jenže Jason nezemřel a nezemřela ani žízeň jeho matky po pomstě na nové generaci táborových vedoucích a každém, kdo se motá kolem. Začíná další bouřlivá noc u Křišťálového jezera a s ní další hrůzná jatka. Pokračování úspěšného kempařského slasheru Seana S. Cunninghama debutujícího Steva Minera. (Magic Box)

PeteBuck

Jason prevzal štafetu po svojej matke, ktorá zabíjala, pretože bola presvedčená, že jej znetvorený retardovaný synáčik sa utopil, zatiaľ čo tí, čo na neho mali dávať pozor, diskutovali v posteli o enviromentálnych problémoch. Čo má Jason robiť, keď príde jeho riadne pošahaná matka o hlavu? No proste pokračovať s rodinným podnikom. A tak akonáhle sa pritrafí príležitosť, začne návštevníkov Crystal Lake brať jedného po druhom, presne po vzoru svojej matky (krv nie je voda). Po tichu sa prikradne k obeti, využije moment prekvapenia a zabíja. Problém nastane, ak sa postaví čelom k svojej obeti, u ktorej sa zobudí pud sebazáchovy, a tak Jason skončí tu s nakopnutým rozkrokom, tam zasa s mačetou v kľúčnej kosti. V podstate rovnaké ako jednotka, vrahom je Jason, nie jeho matka, na začiatku odrovná ženskú, ktorú nedokázala zabiť jeho matka. Dočkáme sa aj akéhosi pokusu o Jasonov psychologický profil, ktorý v návale ťažkého zamyslenia vypotí asistentka vedúceho nad krígľom piva. Celkom som sa bavil, teda nad tým profilom, ale inak to bola nuda. Jason má za masku akúsi plachtu pretiahnutú cez hlavu, vyzerá neskutočne smiešne. Jednotka bola akýmsi začiatkom, bolo tam pár prekvapení, toto bola akási kópia. Ale tak keď chcete vidieť vozíčkara, ktorý skončí s mačetou v ksichte a podobné hovadiny a magora, ktorý likviduje nádejných vedúcich táborov, ktorí sú na akomsi tréningu, tak sa na to mrknite. Inak k uzívaniu. Ale je zábava, ako takýto horor musí mať vždy nejakú posteľnú scénu, alebo aspoň ženskú s odhalenými prsiami (nieže by mi to tam vadilo), partu teenagerov, nejakých dospelých, sem-tam nejaké decko, psychopata a fúru logických nezmyslov.. Ale ten vzor, ako sa odvíja takýto film, či už je to Halloween alebo Piatok 13 sa opakuje so železnou pravidelnosťou. A tak je asi lepšie vidieť takéto filmy s niekoľkoročným odstupom. Zostáva vždy iba dúfať, že Jason/Mike si vymyslia nejaký zaujímavejší spôsob zabíjania a tie sa každým dielom (aspoň podľa mňa) stávajú viac a viac prepracovanejšími alebo úchylnejšími. Jedna zaujímavosť, herec Stuart Charno, ktorý tu hrá jedného zo študentov, ktorí sa idú ožrať do podniku v meste, a tým pádom prežijú, hral masového vraha jasnovidcov v epizóde Aktov X - Posledný odpočinok Clydea Bruckmanna. A že hral rozhodne väčšieho magora ako je Jason. ()

Jason_1988

Tento díl hororové série Pátek třináctého je mnohem lepší než originální díl postavy 10/10 Atmosféra hororová takže 10/10 jason 9/10 vraždi du sou zajímavé takže 8/10 kamera 10/10 za mě si tento film zasloží 75% ane 63% Moje hodnocení kvalitních 82% ()

david141474

No, byla to slabota. Šíleně dlouhé představování postav, které je stejně zbytečný. První půl hodina filmu byla strašně pomalá a utahaná. A rozestup mezi vraždama byl 15 minut, takže plno neuvěřitelně nudných rozhovorů, který jsou stejně o ničem. Jason tady vypadal jako úplný koště, hlavně ve scéně se žlutým autem, nebudu o tom nic říkat, prostě se na tu scénu podívejte a uvidíte sami. Soundtrack solidní. Vraždy taky celkem solidní, nejlíp provedená a udělaná byla asi s Markem, který je navíc vozíčkář. Postavy nudný, až na Marka. Herci nudní, krom Toma McBrida, který právě ztvárnil Marka. Finále filmu bylo celkem nudný a cameo Jasonovy matky bylo takovou třešničkou na dortu. Konec filmu byl hodně divnej a hodně se inspiroval prvním dílem. Je to nepěkný film, který nedoporučuju. 5/10 Slabost! ()

JesterKruger

Stručně napsáno: Obyčejný slasher, který neurazí, a nenadchne. Na jedno podívání ok. Ale vzhledem k tomu, že tohle točil Miner, tak je to mírnější zklamání. Neboť jeho filmy jako např. Jezero, nebo Halloween H20 mám hodně rád. Ale chápu, je to jeho debut. ()

Maraboy

Mám rád tu atmosféru starých hororů, bohužel vše ostatní tady stojí za prd. Ok, nahotinky jsou asi to jediný, gore scény průměrné. 35% ()

montel

Parta mladých lidí přijíždí do blízkosti Křišťálového jezera, kde se před pěti lety odehrál brutální masakr. Varování místního občana, který se je snaží odehnat skupinka bere na lehkou váhu. Jakmile zapadne slunce do kempu přichází maskovaný muž, který začne jednoho po druhém brutálně zabíjet. Je to Jason a přichází pomstít smrt své matky...Druhý díl se nese v úplně stejném stylu jako jednička. Paní Vorheesovou nahradil tentokrát její syn Jason a jatka jsou kapánek vylepšené. Samotný závěr je trošičku zmatený, to ale v tomto vyvražďovacím kultu vůbec nevadí. Dvojka baví od začátku až do konce. 70% ()

Kletus

Po shlédnutí Madmana jsem se k tomuto skvostu musel vrátit. Part 2 je rozhodně moje numero uno v sekci Slasher. Bude to nejspíš tím, že to byl první slasher co jsem kdy viděl. Jason tu je ještě vyzáblej vůl co běhá po lese a nemá zde ještě ani svou pověstnou mačetu, což mu dává prostor pro vraždění rozličnými nástroji (například vidle,sekeru,pytlácké oko atd.) Je tu také množství nahoty velice důležité pro tento subžánr. Třešničkou na tomto krví zbroceném dortu je Jasonova svatyně s hlavou paní Voorheesové uprostřed stolu. Zkrátka pro mě je tento film vrchol ve své kategorii 10/10 ()

Helled

kam se tenhle zcela vytracený film hrabe na jedničku a legendu v slasherových dějinách tenhle díl není sranda je to spíš děsivé ale aspoň je to horor a slasher akce i tajemnost jsou tam jak vyšitý a podobný případ byl v serii halloween Halloween 6 to byl dost podobnej horor ale mé hodnocení 31 % ()

Richie4422

Dvojka je mojou obľúbenou časťou tejto hororovej filmovej sérii. Jason príde na scénu a film pekne smrdí okultnou atmosférou. Navyše mi vždy príde ľúto vozíčkára. Po úspešnom masakri v jednotke sa tu brutalita stupňuje. ()

Mr.Jokker

Part 2 byl dle mého lepší. Na scénu přichází Jason s pytlem na hlavě. Ještě nemá ten svůj ikonicky look. Pěkně to utíká ale vraždy pořád hodně slabí a nekreativní myslím že za to může i hodně cenzura té doby. Je to škoda. ()

oregon.fox

Série o Jasonovi graduje až v pozdějších dílech. Navíc, zde si na sebe Jason ještě ani jednou nevezme fantastickou hokejovou masku a ani nepoužije svou oblíbenou mačetu; sem tam jen někoho uškrtí, sem tam probodne kopím. Při sledování se taky nemůžete bohužel zbavit dojmu, že např. Halloween 2 (taky z roku 1981) je minimálně o třídu lepší. ()

Gorefa

Opět průměr, na scéně se konečně objevuje Jason. Sice s bílým pytlem na hlavě a ještě zlehka nemotorný, ale už to je zajímavější nežli první díl. Velkým plusem je, že film hned navazuje na děj z prvního dílu a tak tomu je až do 4. dílu. ()

Monco

Pokračování lepší jako první díl. Málokdy se to stává, ale tohle pokračování opravdu bylo lepší než první díl. Zase o něco víc jsem byl napnutej. Moje oblíbenkyně Adrienne King tu byla zabitá - škoda. Ale chápu, že to bylo osobní, protože vlastně Jasonovi v prvním díle zabila mámu. ()

baronGrga

Nejenže to nedává příliš smysl v návaznosti na Pátek třináctého číslo jedna, ale rovněž to není v ničem invenční, takže zde máme scénář takřka jako vejce vejci, což v důsledku značí silně předvídatelný sled událostí, včetně silně předvídatelného závěru. ()