Čarodejnice z Eastwicku

• Česko Čarodějky z Eastwicku (viac)

V pokojnom provinčnom mestečku Eastwick žijú tri priateľky: Alexandra (Cher), Jane (Susan Sarandonová) a Sukie (Michelle Pfeifferová). Všetky tri sú rozvedené a túžia po mužovi svojich snov. A on naozaj príde. V jednu temnú noc sa prisťahuje do pánskeho sídla na okraji mesta tajomný cudzinec Daryl Van Horn (Jack Nicholson). Všetky podľahnú jeho čaru a jedna po druhej sa ním nechá zviesť. Dámy si konečne užívajú krásu, lásku a vzájomné priateľstvo. Ich raj však má jednu chybu - Daryl je diabol... (TV Markíza)

owwidius

Taka echt ze rozpravka pre dospelych. Je to neslusne a vtipne, ale medzi moje najoblubenejsie filmy sa to nezaradi. Najviac vytrca Jack Nicholson, je tu fakt paraaadny a diabolsky, ale vlastne aj jeho 3 babizne su dost dobre. Opat, celkove hodnotenie medzi 3 a 4. [#110/2013] ()

GOREGASM

Ať mi kdo chce, co chce říká, ale tenhle scénář čekal jen a jen na Nicholsona, kterému je role démonického pekelníka, Darryla Van Horna, šitá jak jinak než na míru. Ostatně Jack si podobně infernálních týpků v následujících letech ještě zopár střihl. V Čarodějkách jej ke všemu neodolatelným způsobem doplňují na tři odlišné způsoby okouzlující samičky, Cher- Michelle-Susan, které dotvářejí zábavně smyslný čtyřúhelník. Čarodějky i po letech zabaví nejen skvělými herci, ale i povedenými triky, které plně slouží příběhu a humoru (tenisový mač) zbytečně nekomplikovaným příběhem, který plyne jako po másle. 80% ()

BOURQUE

Film, ktorý ma očaruje ale zároveň aj trošku „sklame“. Očaruje ma herecké divadlo a krása veľkej trojici Cher, Susan a Michelle a priamo ma („príjemne“) šokuje pán herec s menom J. Nicholson, ktorý opäť podáva výkon „A++“ – je jednoducho geniálny! Sklame ma však príliš jednoduchý dej. Keby to bolo trošku vyšperkovanejší, tak potom by som neváhal zvýšiť svoje hodnotenie na štyri hviezdičky. PS: Scéna v spálni medzi Cher a J. Nicholson je famózna. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

MickeyStuma

Tři kamarádky nemají štěstí na muže a tak jim nezbývá nic jiného, než snít o svém temném zachránci, který jim vrátí úsměv do jejich nudného každodenního provinčního života. Když tu se náhle objeví záhadný muž s klasickou démonickou tváří Jacka Nicholsona, čímž začnou se dít věci. Příběh o morální zkaženosti impozantně spojující obyčejnou fanatičnost s ďábelskou nadpřirozeností. Románová předloha Johna Updika prý byla dlouho tématem diskuzí jde-li o pouhou satiru. Filmový přepis má být jednodušší v tom konceptu, že byl příběh pojat jako pouhá komedie. I tak je plně poukázáno na ryze mužskou amorálnost v postavení k ženám, což v dnešní době vyznívá jako takový předvoj současného #MeToo. Pokrytecké patriarchální struktury tu zkrátka doslova září. Avšak je to plně vyrovnané, což dosvědčuje jedna ze scén hned na začátku příběhu, kdy se dámy baví, jak by se chtěli osamostatnit od mužů, ale přitom nevydrží se o nich nebavit. I přes všechny koncepce ochrannou ruku stále tvoří tradiční hodnoty, i když jsou považovány za nepřátelské. Snímek je i přes poukazovanou morálnost k zamyšlení velmi zábavný, i když má určité okamžiky podivné až hloupé ve svém vyznění. Dnes už filmová klasika mající ve vědomí diváků své zasloužené místo, neb má po generace stále co říct. ()

cure

Tak na tento film som bol prepašovaný do kina ešte ako mládež, ktorej bol do 18 rokov nepristupný...no a musím povedať, že doteraz neviem prečo. Prso tam človek neuvidí a najerotickejšia scéna je asi tá, keď Susan Sarandon ako "ryšavá čarodejnica" hrá na čelo, ktoré zviera medzi nohami, tak že sa zneho začne dymiť. Tá scéna ale stojí za to a je ich tam teda takých podstatne viac. Perfektný je voodoo záver filmu a pomsta čarodejníc. Skutočne som sa na ňom výborne bavil. Je to jeden z tých filmov, ktorý neurazí a nemusíte si po ňom lámať hlavu ťažkými životnými otázkami. U mňa za 80%. ()

E.Pilgrim

Tak jsem se na to těšil, že se konečně podívám na TY Čarodějky z Eastwicku a hle - ono je to o ničem. Jack Nicholson je sice dobrý, ale v téhle roli ne. Když už ďábel, tak třeba Al Pacino v Ďáblovu advokátu. ()

Kingjiri

Další z řady "klasickejch" filmů, kterej jsem viděl až ted a po jehož zkouknutí můžu s klidem konstatovat, že by se vůbec nic nestalo, kdybych ho neviděl. Jediný, co mě fakt zaujalo, bylo herecký obsazení. Jack Nicholson byl v roli ďábla skvělej a tři čarodějky mu herecky zdatně sekundovaly. Co se týče příběhu, očekával jsem něco mnohem víc záživnějšího, resp. zábavnějšího. Ani jeden ze žánrů komedie-horor pořádně nefunguje, protože jsou podle mě Čarodějky málo vtipný i strašidelný. Vyšly jenom fantasy prvky. Na čistej průměr snímek dotáhli jenom slušný herci a poctivý filmařský řemeslo. ()

rainman93

Kniha od Johna Updike mě hodně bavila. Film si obsah knihy přebral po svém a nutno podotknout, že ne vůbec špatně. Dle mého názoru velmi zdařilý projekt s výborným hereckým obsazením v čele s démonickým Jackem Nicholsonem. Scéna se zvracením třešní mě straší dodnes! ()

tranquill

"Kdo jste? Takovej obyčejnej rohatej ďáblík..." Vrchol mysteriózní hororové komedie! A excelentní výkon Jacka Nicholsona, jen malinko za ním Susan, Michelle a Cher. Filmová paráda! "Myslíte, že bůh věděl, co dělá, když stvořil ženu?" ()

HenryIvan

Často som si nebol istý, či sa pozerám na komédiu, horor či snáď rodinný film. Nicholson bol ako vždy geniálny a charizmatický, Cher, Susan Sarandon a Michelle Pfeiffer boli očarujúce a veľmi dobre sa na nich pozeralo. Celkovo to bolo zvláštne, no zvláštne dobré !! 70 %. ()