Čarodejnice z Eastwicku

• Česko Čarodějky z Eastwicku (viac)

V pokojnom provinčnom mestečku Eastwick žijú tri priateľky: Alexandra (Cher), Jane (Susan Sarandonová) a Sukie (Michelle Pfeifferová). Všetky tri sú rozvedené a túžia po mužovi svojich snov. A on naozaj príde. V jednu temnú noc sa prisťahuje do pánskeho sídla na okraji mesta tajomný cudzinec Daryl Van Horn (Jack Nicholson). Všetky podľahnú jeho čaru a jedna po druhej sa ním nechá zviesť. Dámy si konečne užívajú krásu, lásku a vzájomné priateľstvo. Ich raj však má jednu chybu - Daryl je diabol... (TV Markíza)

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Typické ženské! A ještě k tomu čarodějnice! Stěžují si...dostanou co chtějí...stěžují znovu...a může za to chlap. Takové nijaké, ale Nicholson super. ()

topi80

Zatímco někteří se v poselství i žánru filmu vyznají, já se musím přiznat, že jsem v tomto směru poněkud bezradný a vůbec netuším, co tímto filmem mělo být řečeno. Přesto, když ho v programu zahlédnu, opět se dívám. Něco je na něm uděláno asi sakra dobře, když mu přes výše řečené dávám tak vysoké hodnocení. ()

FrankieCZ

I když jsou všechny tři dámy krásné, inteligentní a talentované ani spojení jejich sil nedokáže tenhle film vyrvat z ďábelských spárů Jacka Nicholsona. Jeho výkon je prostě nezapomenutelný a nedovedu si představit muže, který by se pro danou roli hodil více než on. ()

ratpile

Za originalitu, ulítlou atmosféru, Williamsovu hudbu a kreace Jacka Nicholsona - jinak jako celek film příliš nefungoval a místy sem se dost nudil (vlastně téměř vždy, když nebyl Nicholson na scéně). Přeceňovaná hororová komedie, leč místy, velmi, velmi ... ďábelská. ()

juditik

Čarodejky som videla ako decko, stále si pamätám, ako ma uchvátili a drží sa ma to dodnes. 'Trojfarebný' babinec bola tá najlepšia režisérova voľba, kočky to zvládli fakt na perfektnú. No a Nicholson...priam dialbolský výkon...jasných 5* ()

transbeskyd

Hezká pohádka o chlapovi s gulama co ukáže třem "zoufalkám" jak se žije.Líp než Nicholson ten archetyp vnitřní podstaty všech chlapů nemohl nikdo zahrát. Jinak pohádka se vším všudy - kde se vzal tu se vzal ztepilý princ co probudil mávnutím svého proutku ze zakletí tři krásné princezny, které jaká to náhoda jsou zrovna volné a všechny čekají na toho jediného pravého pod slunkem..Spanilá jízda a malá óda na polygamii:) ()

petite fille

aj tento film patrí k dôvodom, prečo nemám rada Jacka Nicholsona. nemožno mu uprieť efektnosť a silu prejavu, ale ono je toho až príliš, niekedy je bezhraničný talent priam na škodu. na môj vkus to celé (Jackovo hranie, ale i film celkovo) proste prekročilo hranicu gýča. nepatrím k ľuďom, ktorí považujú takúto atakujúcu veľkoleposť za umenie, preferujem subtílnosť a prostú čistotu. to mi tento film neponúka, hoci nebyť ohromený dramatickým hereckým výkonom sa úplne nedá (áno, neupieram to pánovi J.N. a ani jeho kolegyni Veronice Cartwright vo vedľajšej úlohe). ale na mňa to jednoducho nefunguje, prejedám sa toho. je to pre mňa len profesionálne natočený plytký okultizmus. ()

yaqwsx

Čarodějky z Eastwicku se mi hodně líbili. Příběh celého filmu se velice slibně odvíjí, postavy mají již od začátku jasné rysy, které určují jejich veškeré jednání. Musím vyzdvihnout herecký výkon Jaka Nicholsna - nešlo vybrat lépe. V celém filmu mi chybělo jen trochu poutavější audiovizuální zpracování; nějaká zajíavá kamera či střih, který by celý příběh podtrhl a zdůraznil. ()

Slunik

Některé momenty opravdu skvělé, ale celkově nic převratného, mnohdy je trojice hrdinek až příliš naivní a Derryl až příliš hrubý. Chybou mi přijde nedostatečná hororová atmosféra, převažuje bláznivost komedie a je škoda, když se člověk i u "děsivějších" scén ani trochu nebojí. ()

Jehan

Svrchovaně zábavný film, kde to děvčatům neobyčejně sluší a čert má šarm, o kterém se mužským smrtelníkům ani nesní. Vždycky se dobře kouká na něco, u čeho se všichni zúčastnění s chutí vyřádili. Jen chudák Richard Jenkins to zase odskákal v roli mamlase. ()

kelto44

Jack Nicholson je dobry herec... a to je asi vsetko, co ma niecim zaujalo alebo co sa mi najviac pacilo.. lenze ani on neni vo forme a herecky okolo neho su nesympaticke.. film je aj velmi dlhy na moj vkus, takze da sa povedat ze to bolo trochu utrpenie pre mna.. ale prekusol som to.. /40%/ ()

PlayEasy

Velmi podařená fantasy komedie, u které občas přeběhne mráz po zádech, ale hlavně se budete zalykat smíchy! Nejlepší byl Jack Nicholson v roli milého svůdného ďáblíka, nejkrásnější z čarodějek Michelle. Konec nás dostal už úplně a to jsme během sledování filmů viděli leccos! :) 75% ()

iz67

Supr pohádka, ke které se vždycky rád vrátím, a která je díky dnešní (2023) bigotní části US smutně aktuální. A Cartwright je tam naprostou hvězdou. ()

ostravak30

Pro mě je vždycky trochu úsměvné, když se kouknu na práci různých režisérů a porovnám jejich díla. Tak například George Miller je ten režisér, který dělal Šíleného Maxe, ale také Babe 2: Prasátko ve městě či Happy Feet. To jsou totálně rozdílná díla. Pravda ale je, že Čarodějky z Eastwicku mě opravdu minuly. Byť mám rád Jacka Nicholsona, a zde byl opět skvělý, tak tento film je pro mě spíše trochu jako podobenství toho, co opravdu ženy rajcuje, přitahuje a jak u žen uspět. Jenže z dlouhodobého hlediska ani ten machismus, bohatství a velké pé.o nezaručuje úspěch. Je to dobrý začátek, ale dál chtějí ženy víc. A každý muž je tak trochu ďábel, ovšem ženy jsou též pekelná stvoření. Ale jak se říká: hodné ženy se hodné holky se dostanou do nebe, zlobivé kam chtějí. Závěrem už jen dodám, že o tom, jak je tento film u nás populární svědčí i fakt, že v kinech ho předčily i filmy jako Vzpomínky na Afriku a co mě pobavilo nejvíc, tak dokonce Slunce, seno a pár facek. ()

Frix

Dokonale jsem se bavil, a to především díky hereckým výkonům trojice čarodějek a doslova ďábelského Nicholsona. Kdo by kdy věřil, že Cher dovede opravdu hrát? Drsný humor v čele s famózní scénou zvracení třešnových pecek je skvělý a obávám se, že dnes už by si málokdo dovolil takhle ve filmu popustit uzdu úchylné fantazii. ()

Weirdman

7/10... Famózne tempo, atmosféra a humorný nadhľad z prvej polovice však akosi negradujú v polovici druhej a s týmto faktom rapídne klesá zábavnosť a aj diváková pozornosť... Avšak všetko sa zas poriadne rozbehne v závere... Čiže fajn... ()

(fjw)

Výborný Jack Nichoslon a výborné tři protagonistky. Místy komedie, a místy docela mystické. K tomu výborný soundtrack Johna Williamse:) ()

Zodiak

Brilantni vykon Nicholsona pro me zachranuje tenhle mirne precenovanej kousek. Verim, ze maminkam se to moc libilo, me uz tak moc ne :) ()