Čarodejnice z Eastwicku

• Česko Čarodějky z Eastwicku (viac)

V pokojnom provinčnom mestečku Eastwick žijú tri priateľky: Alexandra (Cher), Jane (Susan Sarandonová) a Sukie (Michelle Pfeifferová). Všetky tri sú rozvedené a túžia po mužovi svojich snov. A on naozaj príde. V jednu temnú noc sa prisťahuje do pánskeho sídla na okraji mesta tajomný cudzinec Daryl Van Horn (Jack Nicholson). Všetky podľahnú jeho čaru a jedna po druhej sa ním nechá zviesť. Dámy si konečne užívajú krásu, lásku a vzájomné priateľstvo. Ich raj však má jednu chybu - Daryl je diabol... (TV Markíza)

Primavera

Jack Nicholson ako diabol je famózny. Keby som nevidela Ivana Trojana ako anjela Pána, tak neviem, neviem, na akú cestu by som sa v živote dala. :-D ()

bull!nka

Knihu jsem sice četla, ale film je jiný...což mi v tomto případě nevadí. Ještěže moc často nejím třešně...vždy si vzpomenu na peckovou scénu... ()

Petulka88

I přes několikero repríz v televizi mě tenhle film neustále míjel. Až teď jsem se k němu dostal. A stálo to čekání za to? Ano i ne. Jediným čarodějem je tu Jack Nicholson. Jeho Daryl je neuvěřitelná hříčka přírody. Dokáže být neodolatelně šarmantní, aby se hned vzápětí změnil v démonické zlo. A hlavně tuhle jeho polohu si musí užít každý divák. Prostě paráda! Jenže bez něj by byly Čarodějky z Eastwicku jen neobvyklou podívanou bez špetky vtipu a šťávy. Jakmile je Jack delší dobu mimo záběr je to proklatě cítit. Ale právě kvůli němu stojí za to se na tyhle Čarodějky podívat. ()

Brinkley

Čarodějky z Eastwicku jsou moje nostalgie a John Updike oblíbený autor (přestože se film inspiroval jen velmi, velmi zlehka). Pro opuštěné maloměstské ženy určitě poučná příručka, jak se nespokojit s ničím menším, než s cynickým Nicholsonem (a že na hysterky platí třešně). ()

forkys

Nicholson se na pekelníka báječně hodí. Jinak totálka nemastný neslaný, nevim vůbec co tímhle dílem chtěl autor říci. K dobru neni ani délka.. 2 hodiny? Děs běs. ()

Oonika

Dost ztřeštěné, ale zábavné. Jack hraje samozřejmě výborně, radost pohledět. Letos jsem si dala po dlouhé době opakování symbolicky 304. :) ()

mira.l

Jeden z legendárních filmů, ke kterému jsem se nevímproč dostal až teď, 31 let po jeho vzniku (fakt jsem to nikdy předtím neviděl) a ... koukám, že jsem o nic nepřišel. Ty dvě hvězdičky jsou za herecké výkony kvarteta Nicholson, Cher, Sarandon a Pfeiffer. Jinak mi to přijde chvílema nudné, chvílema tupé, jindy zase nechutné. Nevím, jestli mám považovat za klad nebo zápor, že jsem to viděl se slovenským dabingem, ale víckrát se na to nepodívám, ať už by to bylo v jakémkoliv jazyce. ()

junxi91

Bylo nebylo, v jednom malém městečku jménem Eastwick žily tři lehce vyhořelé rozvedené/ovdovělé ženské, které nebaví jejich zaměstnání a sní o nějakém novém chlapovi, cizinci, se kterým se dá povídat o spoustě chytrých věcí a má ho velkýho. To se jim záhy splní a na scéně se objeví ďábelsky bohatý Daryl, který koupí rozsáhlé panství za městem a tyto tři ženy to přitáhne. Nic se neděje ovšem spontánně, vše je na základě jejich přání! A tak s ním vesele souloží a hodují, dokud nedojde k tragické smrti jisté Felicie, která se na to jejich chování "kurev" nemůže dále dívat. Holky se rozhodnou opustit jeho sídlo, ale on se jim pomstí a splní jim jejich nejhorší strachy. "Chlapi jsou děsní čuráci" nebo "Po obědě si rád zašukám" jsou jen jedny z mála legendárních hlášek tohoto ulítlého fantasy hororu, pronesené geniálním Jackem Nicholsonem. On to byl ale pořádný horor až v poslední třetině, jinak to byla spíše černá komedie. ()

Likan7

Nicholson je frajer, o tom žádná. Jeho herecký repertoár je tady využit do puntíku. Jenže všechno ostatní je utahaný, nudný a nezáživný. Trojice dam je nevyužita, stejně tak jako příběh samotný. Nevěřím tomu, ale ten podprůměrný seriál z roku 2009, který byl utahaný a jen o vztazích, mě vlastně bavil víc. ()

TheRay97

Předtím než se vrhnu na recenzi, musím poznamenat, že Michelle, Susan i Cher vypadaly naprosto úchvatně. Tak, teď k filmu. V určitých momentech jsem se ptala neustále, proč by někdo něco takového dělal, ale ve finále bez takových momentů by to nebylo ono. Hlavní obsazení bylo vybrané skvěle, čas plyne až moc rychle (na můj vkus) a lze na konci pocítit to vnitřní uspokojení, že jsou tři kamarádky spolu a spojuje je něco dalo cennějšího než jen přátelství. ()

Tiiso

Woodoo praktiky předváděné s Nicholsnem v hlavní roli. To byla trefa do černého, jelikož tento snímek opravdu umí pobavit a také postrašit. Dodnes vidím ty hromady třešňových pecek. Tento snímek stárnutím zraje. ()

_aandyy_

Kouzelné zpracování zajímavého námětu. Taková strašidelná pohádka pro dospělé se zvláštním druhem napětí, náboje a tajemna. Nemám absolutně co bych vytkla. Naopak skvělé je i obsazení, Jack Nicholson opět v roli, která mu sedne na tělo a on vlastně jakoby nic moc extra nemusel hrát, především tedy zhruba do poloviny. Každá scéna jakoby byla dotažená do nejmenšího detailu a všechno dává smysl, i když je to vymyšlené, trikové, fantastické a já nevím co všechno ještě. Režisér George Miller sice není moc výrazný, ale u tohoto filmu zapracoval na jedničku s hvězdičkou. ()

Izz

Tři skvělé herečky,jeden skvělý herec,ale pro mě osobně žádná perla.Spíše průměrný žánrový slepenec bez většího smyslu,který mě svým černým humorem po celou dobu spíše štval než bavil.George Miller mi zkrátka nikdy úplně stoprocentně nesedl a Čarodějky jsou jen dalším důkazem. ()

Knor

Film jednoznačně drží bezchybný a ďábelský Jack Nicholson, kterému nejde vyčíst vůbec nic. Role pro něho jako stvořená a bylo vidět, že si asi dost užíval. No ale nebýt hezkých čarodějek a pekelníka Nicholsona nezbylo by už asi nic. Není to nuda, ale víckrát už to vidět nemusím. ()

celticek

Vynikající hudební doprovod, ale hlavně neskutečný výkon Nicholsona, ten člověk je vážně snad ďábel. Jeho hraní samotné je na jasných 5 hvězd. Mix komedie + hororu je také výborný. A závěrečné voodoo je zábavné. Já jsem se prostě bavil po celou stopáž. ()