Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Komédia
  • Akčný
  • Krimi
  • Dokumentárny

Recenzie (467)

plagát

Belfast (2021) 

Kľúčovou hodnotou Belfastu je, že nedopadne zle. Skúste nájsť iný nepochmúrny film z pochmúrnych čias v iných pochmúrnych časoch. A potešiť sa s famózneho výkonu v detskej roli od Jude Hill.

plagát

Svedkovia Putinovi (2018) 

Dve pozoruhodnosti: 1. Neochvejné presvedčenie Jelcina, že spôsob, akým pomohol Putinovi k nástupu, bol demokratický. 2. Putinova nekonečná myšlienková prázdnota. Zdá sa, že v Rusku opäť raz ležala moc na zemi, stačilo ju len zdvihnúť.

plagát

Olive Kitteridgeová (2014) (seriál) 

To by nebola Frances, aby s ľahkosťou sebe vlastnou neuhrala konzervatívnu romancu o vzťahoch ako takých. Nečakajte žiadnu hlbokú rozpracovanosť postáv: vlastne sa nikdy nedozvieme, prečo naša hlavná hrdinka je taká, aká je. Napriek tomu však spríbeh nemá zásadnejšiu slabinu, plynie pozvoľne a zrozumiteľne.

plagát

Rodina na prenájom (2015) 

Miliónta variácia na rozprávku o tom, ako chudobná durvčinka ku šťastiu prišla. Táto verzia je obzvlášť hlúpučká. Autor sa zjavne nevedel rozhodnúť, či to bude komédia alebo romantický slaďák a ono je to vidno: psychológia postáv je úplne rozpadnutá, dej škrípe, postavy robia nelogické rozhodnutia, nie je to ani vtipné, ani romantické.

plagát

Tri billboardy kúsok za Ebbingom (2017) 

Balada o odpúšťaní s Coenovským nádychom. Nečakajme ktovieako silný príbeh zúfalej matky, lebo naša solitérna pomstiteľka sa nespráva ktovieako pochopiteľne a nie je ani ktovieako zronená. Príbeh je oveľa silnejší v rozpracovaní ďalších postáv a ľahkom nadhľade, z ktorých trčí Francesin príspevok.

plagát

Ninjababy (2021) 

Rakel je opačný extrém materstva. Na jej nablýskanej strane sú instagramové matky, ktoré žijú v luxuse, navštevujú kurzy pre mladé mamičky, zdieľajú bio-eko-raw jedlá a každý pšuk svojho bábätka. Tam v strede je väčšina matiek: unavené, vystresované a šťastné. Naša Rakel je chudobná, s otcom svojho dieťaťa sa nestihla lepšie spoznať a do materstva sa jej vôbec nechce. Rakel je uveriteľná. Tomuto komornému a filmársky zručnému príbehu nechýba vôbec nič.

plagát

Divoch (2021) 

Mladý Thomas Daneskov namiešal čierno-komediálnu variáciu na krízu stredného veku akoby nič a vyšlo mu to celkom parádne.

plagát

Francúzska depeša Liberty, Kansas Evening Sun (2021) 

Ako obrázok. Wes je apologét dobra a ani z Francúzskej depeše sa nedá neodísť s pocitom, že veci sa dajú robiť lepšie. Stačí len sadnúť si, odložiť smartfón a pozorovať jeho svet.

plagát

Temná dcera (2021) 

Hlboko podceňovaný film. Tvorcovia vsadili na originálnu a veľmi silnú tému, o ktorej sa však veľa nehovorí. Vlastne sa o nej nehovorí vôbec. A to je škoda. Možno niektorých recenzentov odradila rozvláčnosť deja, ktorá príbehu na atraktivite rozhodne nepridala, možno niektorí nemajú skúsenosti s deťmi. Ide však o veľmi solídne spracovanie, ktorému skvele pomáhajú Olivia Colman a Jessie Buckley (a film, dúfam, pomôže v ich kariére). Štyri hviezdičky, piata na vyváženie negatívnych ohlasov.

plagát

Daj mi tvoje meno (2017) 

Celkom majstrovský kúsok. Zdá sa, že ospalé letné dni chcel Guadagnino vyjadriť dĺžkou filmu, no skrátenie by mu divák bezpochyby odpustil. A záver v štýle "čo by ste chceli vedieť od svojho rodiča, ale nepovedal vám to".

Ovládací panel
5 bodov

Reklama

Reklama