Šialený Max 2: Bojovník ciest

• Česko Šílený Max: Bojovník silnic (viac)

Jen málo snímků v historii akčních filmů se může rovnat Šílenému Maxovi 2. Nabitý dobrodružstvím, rychlostí i krveprolitím vás vystřelí do světa, kde se post-katastrofická budoucnost setkává s mytologií minulosti. Nebo jednodušeji, jeden z nejúžasnějších kaskadérských filmů vůbec. Před sérií Smrtonosných zbraní a Maverickem (1994) se Mel Gibson proslavil jako Max, osamělý hrdina brázdící australské silnice v nikdy nekončícím pátrání po palivu. Proti němu a hrstce obránců skladu s palivem stojí bizarní válečníci pod vedením Humunguse, který nebere žádné zajatce. Když začne bitva, není cesty zpět, „divoká zábava a fantastický zážitek z filmu." (Sheila Benson, Los Angeles Times). Se Šíleným Maxem na vaší straně nebude o akci nouze. (Magic Box)

kenkaku

Oproti prvnímu dílu značný posun směrem k post-apokalyptické vizi budoucnosti který filmu sluší. Pro mě nejlepší z trilogie (teď už abych pomalu psal - původní trilogie - s ohledem na blížící se Mad Max: Fury Road) ()

SG-1

"Čtyři dny jsem byl tady nahoře. Já a hadi. Hráli jsme mahjong, pili čaj, koukali, přemýšleli, jak bych se tam dostal a získal benzín." -Gyro kapitán- ()

Maynard.

Tak tohle je vopravdu hodně vostrý retro :o). Jediný, co mě přimělo k tomu se na to podívat byl fakt, že to natočil stejnej rejža jako letošní Zběsilou cestu. Je krásně vidět jak doba pokročila. A nejen doba, ale i tvůrcova originalita. Zatímco v tomhle byli padouši oděni do teplouškejch motorkářskejch hadrů, v 2015 už to byli rovnou plešatí šílenci s bílou palicí :o).Tohle bylo dějově opravdu hodně slabý, ale dalo se to čekat. Navíc mě to celkově moc neba. Kdyby tady bylo bodování jako v Prostřenu, tak bych dal 4 body za ničím zajímavej večer, hlavně teda ta zábava stála za prd :o)) ()

Arkanoid

„My life fades. The vision dims.“ Začína sa depresiou rozprávača na úvod do sveta bez pravidiel, kde vládnu gangy a túžba po palive. Prológ o Maxovi je vcelku zbytočný. Autá dostali lepší punk štýl, Maxovi pribudol pes, ktorý sa vie priživiť na kengure. Dej sa začína in medias res, hučaním motorov, rýchlou jazdou a prenasledovaním Maxa. Strih je tu ešte starý, posunutie predošlého obrazu do strany pri zobrazení nového. Kamera je dobrá, ale uhýba pri niektorých krutých scénach, obraz pri ohrození života a driemotách rozmazaný. Carsplotation tu je, svoje si tu nájdu aj fanúšikovia biker movies a krv pri vyberaní šípu značí zase exploitation. V tomto ozploitation nie je o čom, keďže má celosvetový úspech, trafil, čo sa dalo. Mel Gibson má navyše podľa mňa chlapskejší hlas ako 2 roky dozadu. Po nie príliš nevýraznom a občas nudnom origináli prichádza sequel, ktorý vytvoril upgrade na skoro všetky aspekty, ktoré sa jednotke dali vyčítať. Rozšírenie sveta do púšte, pestrejšie a zaujímavejšie postavičky, šikovné zvyky postáv, vďaka ktorým dokážu prežiť a hlavne zaujímavejšie a napínavejšie akčné scény, dokonca záparáka, ktorý tu bol pred hokejovou maskou z Friday the 13th. No bol to typický akčný film, ktorý sa nevenoval originalite postáv a deja. Chutný popcorn. „You, you can ran. But you can‘t hide.“ ()

Melios

O chlp lepšie a dal by som 5*! No čo už. Jedna z mála dvojok ,ktorá za niečo naozaj stojí. Dej je rovnako ako v jednotke jednoduchý a zameraný na jednu situáciu ,ale je dostatočne prepracovaný ,aby zabavil a zaujal. Vedľajšie postavy a záporáci sú omnoho inteligentnejší ako v jednotke a hlavný záporák konečne nieje otravný ,takže si s ním dokážete vytvoriť nejaké citové puto. Max je tu už odzačiatku Mad ,ajkeď sa začiatok rozbieha pomaly. Postava "Pilota" a jeho helikoptéry má veľmy zaujala a som rád že je aj v trojke - menšie obzvláštnenie príbehu predsa nezaškodí. Z výsledkom som náramne spokojný. George Miller, dokázal si mi zmeniť názor na australské filmy ,ďakujem! ☺ 80% ()

brooklyn73

Stejne auto,stejna uniforma,o trochu starsi a zkusenejsi Max.To je asi vse co nam muze pripominat prvni dil.Celkove vsak pro mne nesrovnatelne, i kdyz stale muzeme videt honicky na silnicich.Ano tento dil je z uz daleko vice postapokaliptickeho sveta.Skvele jsou kostymy hercu,jejich vozidla jsou take na urovni.Famozni maly kluk s bumerangem co stale jenom chrci misto mluvy, avsak je to on kde nam cely pribeh vypravi.Komicky vrtulnikar s jeho hadem a dlouhym dalekohledem,ktery zazracne prezije pad sveho vrtulniku podobnemu plachtidlu.Nezapomenutelny Maxuv pes,toho chci.Dvojka predcila jednicku z roku 1979. ()

Seti

No tak tohle bylo o dost výživnější než ubohý první díl. Max už je řádně drsný od začátku do konce a celé to má takový ten správný falloutovský feeling. Příště trochu víc odhalit postapokalyptický svět budoucnosti a mohlo by to být ještě lepší. ()

rozbris

Starý oldschool ale hodně dobrý, pobavíte se. Jak mi tohle mohlo v mládí utéct?? Akorát jsem to viděl s dabingem a trošku mi tam dabovaný Mel Gibson nesedl, ale to nemění nic na mém hodnocení. Trošku mi to připomělo Vodní svět s Kevinem Costnerem. ()

klukluka

Trochu mi od začátku vadila ta propastná změna oproti jedničce. Ta mi přišla do té míry civilní, že mě ani nenapadlo, že jsme v budoucnosti. Ve dvojce už se ale současnosti nepodobalo vůbec nic. Takže pro mě to byl najednou jakoby úplně jiný film a nějak jsem pořád nemohl pobrat, proč se hlavní hrdina taky jmenuje Max, resp. proč by ty dva filmy měly mít něco společného. Jediným pojítkem byla nakonec okolnost, že oba tihle Maxové přišli o rodiny, ale kvůli tomu se ještě druhý Max nemusel jmenovat Max. Ale čert to sper, dávno se to nedá změnit, nezbývá mi, než to respektovat. Jde mi ale o to, že kromě téhle výhrady bych k tomuto filmu už žádnou jinou neměl. Mělo to parádní atmosféru a závěrečná honička s cisternou byla tak vychytaná, že bych se moc divil, kdyby se mrtví kaskadéři dali spočítat na prstech. Marně přemýšlím, jestli už jsem někdy viděl něco podobně naturalistickýho. Fakt maso! ()

BlackTom

Silnejšia atmosféra, do očí bijúca béčková nadšenosť, to všetko sú prednosti, čo však zamrzí je pokus o lacný humor (na nervy idúci Bruce Spence) a tupý S/M gladiátor ako záporák s menom, ktoré si ani neviem poriadne zapamätať, nedajbože ho velebiť. Proste tomu chýba Toecutter. Zato potešila postapokalyptická budúcnosť, punkáči v púšti, DIY imidž, proste takmer všetko. Aj tak však ako jeden z mála ostávam fanúšikom prvého dielu. ()

Lukoboss

Jednička mně proti tomuto dílu přišla neuvěřitelně plochá a prostá. Tady se přece jenom víc naráží na post-apo atmosféru a přestože ubylo zběsilé akce za volantem, divák se rozhodně nenudí, protože je neustále se na co dívat. Záporáci jsou správní hnusáci, i když se zase chvílema chovají jak opice. Občas je potřeba přivřít oči nebo se chytit za hlavu, ale pořád je z mýho pohledu dvojka mnohem zábavnější a líp natočená. ()

666Carnage

Ze všech 3 dílů je tenhle nejlepší. Mam rád jedničku ale tenhle díl zbožnuju. Udala směr postapu a všem šílenostem, který se zde odehrávají. Dokonalá souhra věcí jako je vzhled a chování postav. Král Humugus a jeho nohsled Bennett jsou zajímavý záporáci. Miluju tyhle debilní filmy na, kterých jsem vyrostl. Najednu stranu jsou to nesmysli ale prostě tyhle filmy jsou kulty.Hraní Mela Gibsona je šílený ale od tý doby mu jde hrát blázny. 90% ()

KoRner

Lepšia než jednotka, ale stále to pre mňa nie je ono. Vedľa Martina Riggsa je Max stále úplne normálny vyrovnaný chlapík. Aspoň, že akcia stála za to, aj vedľajších postáv pribudlo a dosť aj rozmýšľali. Kult tomu právom patrí, ale chcel by som vedieť kto je správcom ciest budúcnosti, keď sú aj po toľkých haváriach neustále také kvalitné. ()

Nassau

You want to get out of here? You talk to me. Pokud se někdo zmíní o postapokalyptickém filmu, nemůžu si vzpomenout na nic jiného než Mad Maxe. Druhý díl je výpravnější, skvěle natočený akční film s jednou z největších legend filmového plátna. (80%) ()

Zagros

Druhý díl je už o něčem jiném a zde dokáži to jeho kultovost pochopit. Naštěstí se vyhl klasickému sešupu a naopak jde kvalitou nahoru. Je po moha stránkách lepší než jednička: obsazení, příběh, akce, atmosféra... ta atmosféra především. Bojovník silnic má dle mě velký vliv na to, že je žánr postapo tak oblíben. Za to mu patří velký dík. Pro fanoušky žánru je rozhodně nutností. ()

iXtr3m3

Neskutočný obrat oproti prvej lacnej a slabučkej časti. Perfektná akcia, drsné bitky, čo viac si človek mohol priať v osemdesiatkách. ()

LEATHERFAC

Trochu menší pitomost než jednička, leč stále pitomost. Jediný přínos téhle série je, že dala vzniknout postapo komunitě správných bláznů. Víc asi nic moc víc. ()

Šílený Max počtvrté!

Šílený Max počtvrté!

20.03.2007

Vůně benzínu, písečné exteriéry a jeden vyšinutý ex-policista.Vzpomínáte? Už je tomu bezmála osmnáct let, co se na velká plátna dostal silniční policista v podání Mela Gibsona. Rodinu mu zabili, při… (viac)