Šialený Max 2: Bojovník ciest

• Česko Šílený Max: Bojovník silnic (viac)

Jen málo snímků v historii akčních filmů se může rovnat Šílenému Maxovi 2. Nabitý dobrodružstvím, rychlostí i krveprolitím vás vystřelí do světa, kde se post-katastrofická budoucnost setkává s mytologií minulosti. Nebo jednodušeji, jeden z nejúžasnějších kaskadérských filmů vůbec. Před sérií Smrtonosných zbraní a Maverickem (1994) se Mel Gibson proslavil jako Max, osamělý hrdina brázdící australské silnice v nikdy nekončícím pátrání po palivu. Proti němu a hrstce obránců skladu s palivem stojí bizarní válečníci pod vedením Humunguse, který nebere žádné zajatce. Když začne bitva, není cesty zpět, „divoká zábava a fantastický zážitek z filmu." (Sheila Benson, Los Angeles Times). Se Šíleným Maxem na vaší straně nebude o akci nouze. (Magic Box)

karlik4801

George Miller je borec, podařilo se mu nadmíru dobře ztvárnit konec světa. Jak to asi může dopadnout a co asi tak bude nejdůležitější. Válka mezi dvěma tábory a to kvůli nejcennější věci na planetě, tomu lepšímu táboru pomáhá namachrovanej killer Max. Automobilové honičky a průměrná akce, název odpovídá průběhu filmu, The Road Warrior. ()

_DAVE_

Nemastne neslane, uz jsem to asi videl moc pozde. V dobe vzniku to byla asi pecka, ale dnes mi to nic moc nerikalo. Osobne mam post-nuklearni tema hodne rad, hlavne z genialni PC hry Fallout ale tehle film myslim malo vyuzival potencialu tematu. ()

lennyd

Svět jak ho známe už neexistuje. Ti co přežili nukleární katastrofu se buď přizpůsobili věčnému boji o palivo, nebo se z nich staly oběti těch silnějších. Jeden z přeživších je i bývalý polda Max, který se potuluje vyschlou krajinou a snaží se najít alespoň zbytky nějakého benzínu pro své vozítko. A tak se připlete do dlouhodobého souboje Velikášova moto gangu a kolonie, která brání svůj ropný vrt. Bez Maxovy pomoci, mají v kolonii jen velmi malou možnost přežít nebo toto prokleté místo opustit ... Oproti prvnímu dílu, kde šlo jen o souboj samotného Maxe s motorkářským gangem a který byl zcela nezávislý na okolním prostředí, je druhý Max je již posazen do nádherně vykresleného postapokalyptického světa, velmi podobného jako například v počítačové hře Fallout (nebo i když trochu jinak ztvárněného ve Vodním světě). George Miller popustil uzdu své fantazie naplno, hlavně při tvorbě různých vozítek, kterými se osoby ve filmu přepravují. A i když zde nehrají žádná velká herecká esa (samozřejmě kromě Mela Gibsona, na kterém film stojí), stejně každý z nich do celkové mozaiky perfektně zapadá. Rozhodně jde o nejlepší film ze série o šíleném Maxovi a jeden z nejlepších postapokalyptických filmů vůbec... ()

kurcatovium

Lepší než první díl. Je to vcelku dobrá podívaná, pěkné destrukční záběry při honičkách. Dokonce i snaha o doplnění prvního dílu (uvedení do děje, náznak příběhu). Takže jako vcelku jo. ()

Luk80

Né tak šílený Max, jako spíše postavy kolem něho. Hokejová maska ještě dřív než si jí nasadil Jason:-) A co teprve ten malý klučina co svým chováním a zjevem připomínal dítě z pravěké doby. Dnes už je to vyspělý lovec mamutů. ()

ywo666

Madý Mel Gibson, partička záporákov ako z koncertu Marilyna Mansona. Jedno otravné retardované decko, ktoré dokazuje, že neandrtálec nevyhynul. Punkáč s holým zadkom. Hokejový brankár na steroidoch. Škaredí ľudia. Sympatický pes. Absurdné vozidlá. A pár fajných hlášok. Kultový postapokalyptický film, ktorý ale trpí na vek a príležitostnú mega hlúposť. Dá sa to oceniť ako akčný film z dávnej histórie a séria, ktorá nám priniesla Mela Gibsona. Ale momentálne je to max (mad?) 70% aj to skôr ako archeologická pamiatka. ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] George Miller si poprvé v životě plní sny - dostal spoustu peněz (ehm... tedy $2 milióny), volnost a natočil si co prostě chtěl aniž by musel hrát roli v kompromisní hollywoodskou hře na hlavouna a zaprodance. Je zajímavé, že teprve až ve dvojce Šíleného Maxe divákovi a vlastně i celé popkultuře Miller definuje jak má vypadat špinavý postapokalyptický svět, promyšlený vesmír, production design a výprava ze které následně čerpaly tucty filmů a videoher po několik dekád. Přijde mi fascinující, že většina těchto propriet vlastně vůbec v prvním filmu nebyla a až sequel teprve rozpíná vlastní "subžánr". Možná jsme po letech až příliš schovívaví a přehlížíme nedostatky a minidetaily, které se ve filmu vyskytují (ach to Jar-Jar děcko!)... ale ta honička na dálnici... vítejte na filmařině 101, ukázkové rozebrání hollywoodského řemesla na perfektně fungující mikroelementy, vše odpuštěno. 75 % ()

elanius

(98/2015) / Tak toto je ten pravý Max. Toto je ten púštny apokaliptický Mad Max. Len škoda, že som dvojku videl až po najnovšom Fury Road. Chápem viac ako 30-ročný odstup, ale až aktuálny diel je to čo George Miller chcel vždy ukázať. Mad Max 2 beriem ako trailer z minulosti. (6/10) ()

noriaki

Sci-fi protipól Barbara Conana. Tohle srovnání může působit zvláštně, ale tyhle filmy jsou si podobnější než by se mohlo na první pohled zdát. Oba se odehrávají ve světě bez civilizace, s příběhem obtočeným okolo samotářského málomluvného hrdiny. Oba se vyšvihly nad svůj žánr, který do značné míry redefinovaly. Mad Max má lepšího herce v hlavní roli a zručnějšího režiséra. Barbar Conana má lepší hudbu a ikoničtějšího hrdinu. Pro mě souboj dopadl ve prospěch Arnieho, už jenom kvůli chytlavějšímu světu a tomu, že hudba Basila Poledourise se mi vryla do paměti mnohem hlouběji, než nápaditost George Millera. ()

Diego

Samozřejmě super film a klasika, ale rejpnu si: ), když ke konci,kde to ostatní zloduši vzdají poté,co před nimi lezi cisterna o ktere sice nevi, ze je tam pisek,ale i tak jen tak odjet a nezkontrolovat... ()

Všivák

Pro mne naprostý kult. Film, kterým se nechalo inspirovat slavné postapokaliptické RPG(Role Playing Game) Fallout. Surová a bezvýchodná atmosféra, kdy lidstvo opravdu zdegenerovalo na úroveň násilného stáda opic. Skvělý Maxův křivák, skvělé honičky, skvělý film. Proč jsou sakra pankáči vždycky ti špatný!? Jejich masky byli inspirovány vizáží kapely The Exploited, která stále existuje.. ()

JohnSmith

O něco lepší než první díl.Akce je sice víc a apokalyptická Austrálie taky nevypadá špatně,ale nemá to šmrnc.Místy je to nuda a Gibson m§že být sebesympatičtější,ale sám na to prostě nestačí. ()

Mishqo

80-85% ... Upgradovaná kultová jednička, ktorú tohtoročný Mad Max priviedol k dokonalosti. Záverečná naháňačka je top! ()

Brain-D

Vývoj postavy Maxe ze závodníka na postapokaliptického hrdinu !!! Hned první scéna napovídá, že tady už půjde o něco víc. ()

pursulus

Mé hodnocení celé řady "Šíleného Maxe" a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

lykan9

Nevím, kdo přišel na to, že v postapokalyptické době se každý záporák musí oblíkat jako punkáč nebo úchyl. Nevím, kde se v té době mohl objevit malý neandrtálec a už vůbec nevím, kde záporáci brali benzín, natož aby ještě předváděli gumování jen tak pro prdel, ale Bojovník silnic je prostě pecka, která ani po více jak 40 letech neomrzí a divák se k ní musí notně jednou za čas vrátit. Mel Gibson má za svojí kariéru mnoho nezapomenutelných rolí a Mad Max mezi ně rozhodně patří. ()

Šílený Max počtvrté!

Šílený Max počtvrté!

20.03.2007

Vůně benzínu, písečné exteriéry a jeden vyšinutý ex-policista.Vzpomínáte? Už je tomu bezmála osmnáct let, co se na velká plátna dostal silniční policista v podání Mela Gibsona. Rodinu mu zabili, při… (viac)