Šialený Max 2: Bojovník ciest

• Česko Šílený Max: Bojovník silnic (viac)

Jen málo snímků v historii akčních filmů se může rovnat Šílenému Maxovi 2. Nabitý dobrodružstvím, rychlostí i krveprolitím vás vystřelí do světa, kde se post-katastrofická budoucnost setkává s mytologií minulosti. Nebo jednodušeji, jeden z nejúžasnějších kaskadérských filmů vůbec. Před sérií Smrtonosných zbraní a Maverickem (1994) se Mel Gibson proslavil jako Max, osamělý hrdina brázdící australské silnice v nikdy nekončícím pátrání po palivu. Proti němu a hrstce obránců skladu s palivem stojí bizarní válečníci pod vedením Humunguse, který nebere žádné zajatce. Když začne bitva, není cesty zpět, „divoká zábava a fantastický zážitek z filmu." (Sheila Benson, Los Angeles Times). Se Šíleným Maxem na vaší straně nebude o akci nouze. (Magic Box)

honajz2

Jednička mě popravdě zaujala víc. Tohle je taky sice celkem příjemný akčňák se solidními akčním scénami a dost dobře udělanými automobilovými honičkami, ale nějaký děj to v sobě má ještě míň než jednička, k postavám jsem si nedokázal vytvořit skoro žádné sympatie a vůbec celkově mi to přišlo takové standartní, nepřekvapující a bez čehokoli, co by z toho pro mě udělalo nezapomenutelný zážitek. Možná leda tak ten vzhled padouchů, jinak nic. Ani nemám potřebu to kdy vidět znova. Mírný nadprůměr ve svém žánru to ale stejně je. Lepší 3* ()

Joe321

Naprosto geniální stylová záležitost. V čem jednička chybovala, dvojka dotahuje k dokonalosti. Jeden z vrcholů (post)apokalyptických filmů. HOW TO SURVIVE RULE: Stálý přísun paliva pro vaší V8ičku. ()

Jonash87

Skvělé zpracování postapokalyptického světa, ve kterém neexistují žádná pravidla a zbytky lidstva bojují o holé přežití. I přes silně mrazivou atmosféru se zde najedne několikero vtipných momentů (zastoupených zejména postavu, jež ztvárnil Bruce Spence). Děj má spád, automobilové scény jsou dynamické a při sledování se vám tají dech. Režisér George Miller zde předvedl pro mne do dnešních dní svůj nejlepší výkon. Tento film je dnes už zkrátka legenda sci-fi žánru. ()

Martin741

Mad Max : The Road Warrior je tak trochu rarita medzi filmami : vacsinou som totiz zvyknuty, ze najlepsia je jednotka a dvojky su vacsinou podradne filmy : Saw, Patek Trinacteho ...... No nic to, Mad Max rozhodne z tohto pravidla vybocuje, a to je len dobre. Dobre hlavne pre rezisera George Millera a pre herca Mela Gibsona. Okrem Gibsona tu hral napriklad aj Australcan Vernon Wells /Komando - kultovy zaporak Bennett/. Spusta autonahanaciek a dynamicky dej zaistuju tomuto filmu 80 % ()

M.i.k.e

lepší než jednička a to docela o dost,ale pořád to má svoje mouchy a v určitých chvílích působí pořád dost naivně a hloupoučce...60% ()

Wiikii

Mad Max 2 je rozhodně lepší jak jeho předchůdce, ale největší zásluhu na tom má kamera, poté silniční bitvy a nakonec to prostředí s kostýmy. Jinak je to v celku průměr. Mírně přivřu oči a dám Maxovi čtyři hvězdy :). .... HODNOCENÍ: 70% (4*) ()

Figu

Druhý díl, po dvou letech a opět dvě důležité postavy. George Miller a Mel Gibson. Ve druhém pokračování už vidíme tu pravou hořkost postapokalyptického světa. Drsná pustina společně se zlou budoucností všude okolo voní, jako rozlitý benzín pod vybrakovanými vraky aut, který je v době "ničeho" svatý a cenný, jako Václav na koni v Praze na náměstí. Děs v očích slabých a síla v hrozivě vypadajících členech gangu jsou tím skutečným zlem a na diváka působí velice temně. Nádherné kostýmy, výtečná hudba, skvělé honičky. Ano, takto má vypadat drsný svět! Čtyři hvězdy a 70% ()

MrPierc

Oproti prvnímu dílu hardcore a zcela jiné. Ještě drsnější, rychlejší a výborná zápletka. Max je nyní více bezcitný, nedůvěřivý, šílený. Benzín se stal zlatem, zlato je bezcenné a spolek zvládne víc než jednotlivec. ()

joker.george

Dvojka (kterou jsem si velice oblíbil) je pochopitelně už mnohem větší než jednička, ale je hlavně jiná, díky čemuž se mohla stát ještě lepší, za což Millerovi děkuji. Svět už dávno pohltila zkáza, beznaděj a zoufalství, což mi v jedničce docela i chybělo, za to tady je nám to servírováno po dávkách. Akční sekvence jsou perla za perlou, ale nechce se mi moc věřit, že by to válečníci po smrti Humunguse, která byla sama o sobě divná, vzdali... ()

Nach

Po Šíleném Maxovi asi zatím nejlepší film o Maxovi. A určitě nejlepší film o šíleném Maxovi s Mel Gibsonem. Postapocalyptické vykreslení světa je bravurní. A souboj dvou silných klanů o ropu také. Pochválit musím i excelentní kaskadérské výkony. Byl jsem velice mile jimi potěšen. Prostě drsný svět bez pravidel. 75% ()

Rodriguez

Bojovník silnic předčil svého předchůdce a zaútočil v plné parádě! Mel Gibson stoupl v žebříčku oblíbenosti a měl vykročeno k lepším zítřkům. Tento díl je pro mne nezapomenutelnou vzpomínkou a rád se k němu vracím. 100% ()

bourec

Když film končil,vzpoměl sem si na svejch patnáct,když sem to viděl poprvý,a byl dost unešenej.Fakt dobrý,bláznivý,bizární.90%. ()

DruidKarel

Skvělý Mel Gibson a hlavděsivou budoucnost také příběh, který předvídá děsivou budoucnost v podobě nedostatku ropy. Z doby, kdy auta budou vraždícím nástrojem a ropa bude víc, než jídlo. Nádherná ukázka toho, jak se dá udělat z obyčejného sci-fi filmu kultovní záležitost. Jasných 5*, není co řešit. 5* ()

laik_60

nemôžem sa ubrániť vplyvu časového rozdielu, v čase vzniku to možno diváka oslovuje aj scenrarom aj aj nafilmovanymi scenami no po viac ako 30 rokoch mam akosi predsa len kritickejší názor, z toho dôvodu som nehodnotil ani o mnoho slabšiu jednotku.. Gibsonove chvíle ešte len prisli týmto "štertom" len poukazal na seba ako v tom čase ešte neokukaneho herca. ()

C0r0ner

Jo, tohle už Fury Road připomínalo víc (a nepochybně se stalo hlavní zpětnou inspirací) a podle toho se také odvíjela zábavnost a parádní pouštní akce. Sice je na tom vidět zub času, ale díky dobře načrtnuté dějové linii, a tentokrát uvěřitelnému Gibsonovi, se jedná o dobrý film, který se vyplatí vidět. 85% ()

Wormboy

Sice podstatne zabavnejsie,ale o to prizemnejsie pokracovanie Sialeneho Maxa. Gibson je tu uz takmer neohrozeny drsnak,ako sa na 80-te roky patrilo,avsak stale to nie je to prave "neohrozitelne":) Film ma slusny spad,slusne sceny a akciu,kratku metraz,takze to vsetko ujde rychlo ako voda. Skoda,ze Gibson nezostal pri Mad Maxovi a Smrtonostnych zbraniach a pustil sa do vod Patriota a spol.Uvidime,ci sa podari zrealizovat ciastocne ohlasene stvrte pokracovanie.Ja dufam,ze ano.3,5/5 ()

Juto

Táto skúsenosť je desivá, niekedy nechutná, a vzrušujúca. Toto je veľmi šikovná filmová tvorba a pokračovanie šialeného Maxa je film ako žiadny iný. 10/10 ()

Šílený Max počtvrté!

Šílený Max počtvrté!

20.03.2007

Vůně benzínu, písečné exteriéry a jeden vyšinutý ex-policista.Vzpomínáte? Už je tomu bezmála osmnáct let, co se na velká plátna dostal silniční policista v podání Mela Gibsona. Rodinu mu zabili, při… (viac)