Predátor

• Československo Predátor (viac)

V džungli pristane kozmická loď, na ktorej palube je dokonale vybavený mimozemský poľovník (Kevin Peter Hall). Lovnou zverou sú pre neho nielen dravci obývajúci džungľu, ale predovšetkým ľudia. Medzitým pošle americká vláda oddiel pod vedením skúseného majora Dutcha Schaefera (Arnold Schwarzenegger) do džungle, kde má uprostred nepriateľského územia vyslobodiť niekoľko amerických vojakov, ktorých zajali vietnamskí partizáni. Po úspešne vykonanej akcii však americkí vojaci musia bojovať s oveľa tajomnejším a nebezpečnejším nepriateľom. Džungľa sa mení na pascu, z ktorej niet úniku, a americkí hrdinovia po prvý raz v živote poznávajú, čo je to strach... (TV JOJ)

Vitason

Neuvěřitelná atmosféra. Člověk se bojí i po letech. Arnold v nejlepší formě. Jednotku podivných vojáku si člověk rychle zamiluje, stejně jako hudbu, která posouvá film ještě o úroveň výš. ()

Bachy

Tohle je vážně tak povedená kultovka. Každým záběrem mi Predátor říká, že ho mám rád a on mě taky. To, co je jinde úsměvné a směšné tady funguje tak, že je člověk až dojat, na jak úžasný film kouká. Nemám čas krvácet, musím koukat na Predátora a poslouchat dokola ten hudební motiv. ()

Rocky62

Jsou filmy, které nepotřebují komentovat. Predátor je jedním z nich. Nehynoucí legenda. Akční klasika, jak má být. Oblíbené hlášky: ,,Vy ste ale banda teplejch kreténů!", ,,Sereš mě dobytku!" ()

FrodoF

Nadprůměrný Schwarzeneggerův akčňák se skvělou hudbou a spoustou nelogičností. (např. Kde sehnal najednou asi patnáct nožů na tu past, nebo když se člověk potře nějakým debilním bahnem, tak ztratí veškerou tělesnou teplotu nebo co?) ()

klerik

Klasika. Kult svalov je na vrchole a Tiernan začína vystrkovať rohy - diabolská jazda. Keby nebolo VOTRELCOV, je tu najlepšie komando v histórii... ()

Chrustyn

Arnieho druhý nejlepší film. Skvělé akční scény (likvidace tábora povstalců, záverečný souboj), perfektní Arnieho hlášky, výborná hudba a atmosféra husté džungle dělají z filmu nezapomenutelnou podívanou. K tomu si připočtěte dokonale udělané monstrum a slavný závěrečný souboj a vznikne vám dokonalý filmový zážitek, který neztrácí nic ze svého kouzla ani po 20-ti letech ()

SeBig

Klasika ,,co se děje? U CIA ted brousíš tužky??" ,,vy ste banda teplejch kreténu! tohle zvás udelá v posteli tyranosaury..jako jsem já!" :D ,,sereš me dobytku" :D ()

dopitak

Dlouho odkládaná premiéra. Predátora jsem mohl dokoukat už před lety jako náctiletý, jenomže jsem byl tehdy velkej slušňák, a tak když jsem film sledoval u dědy a babičky a Hawking hlásil ty svoje sračky o kun****, nenapadlo mě nic lepšího než jít spát. Od té doby uplynulo přes dvacet let, a já měl konečně tu čest. Kromě původního dabingu, o tolik dnes víc ceněného, zaujme i skvělá atmosféra, protože putování džunglí asi nikdy nebylo napínavější. John McTiernan odvedl sakra dobrou práci, když si vezmete, že scénáristicky je to hrozná sračka. Námět je slušný, nějaká potvora v džungli stahuje vojáky USArmy z kůže, a možná to nebudou Rusáci. Víc se ale čekat nedá, kromě nadstandardní porce akce, a já měním hodnocení z 1 na 5. ()

korbitch22

Jeden z nejlepších scifi-akčních filmů všech dob.Úchvatná hudba,vynikající Arnold,hutná atmosféra a hlavně srdce a nostaligie.Dost možná i první akční film,který sem jako capart viděl.Srdcovka!Postava Predátora mě fascinuje a děsí neustále,i v pokročilejším věku. ()

iamek

Pro někoho tupý akční film s nesmrtelným vojákem, pro mě srdeční záležitost. Arnold zde opět předvádí svůj brilantní výkon, obvzlášť když mu taková role přesně padne. Sice se zde dá vše předvídat a je jasné že Arnold se ze vším bez mrknutí oka vypořádá, ale přesto se jedná o naprosto kultovní akční záležitost. ()

heyda

Super sci-fi s Arnoldem, kterého bych v lese fakt nechtěl potkat :-D Nee vážně, Predátor je klasika mezi sci-fi akčními filmy, který dokáže diváka udržet neustále v pozoru. Atmosféra je víc než děsivá a nebýt toho konce, který mi úplně nesedl, tak bych šel ještě výš, takhle jsou to jednoznačně zasloužené 4 hvězdičky a pochvala všem zůčastněným. ()

Stanislaus

Osmdesátá léta patřila mimo jiné akčnímu svalovci a rodákovi ze sousedního Rakouska a tím není nikdo jiný než Arnold Schwarzenegger, který hrál v mnoha úspěšných sci-fi filmech výše zmíněné dekády. Predátor je svižný, pořádně krvavý a napínavý výlet do džungle, kde mezi stromy číhá kromě vojáků i něco jiného, lépe řečeno mimozemského. Ventura a Arnie měli skvělé hlášky a kompozice akčních scén byla dobře zpracovaná, takže když se k tomu přidá dost dobře udělaný predátor, tak z toho vyleze nadprůměrná sci-fi klasika, která sice není dokonalá, ale určitě stojí za zhlédnutí. ()

packa

U tohoto filmu neváhám tvrdit, že ve zkoušce časem (na rozdíl třeba od Komanda) obstál a nepochybně se zařadil mezi absolutní klasiku akčního žánru. ()

Nettrass

Ano, toří období mojí puberty. Terminá-tor, Predá-tor, Aligá-tor, Akumulá-tor a snad i Radiá-tor. Tady se poprve objevil nenávistný nepřítel lidí, miláčků Vetřelců a dokonce i kalifornského guvernéra. A co Vám budu povídat, žádný krasavec to zrovna není.. Navíc má blbý koníček sbírat cizí lebky a nemá trpělivost čekat, ž to půjde přirozenou cestou. A taky používá velmi nešťastný způsob vlastní kremace, odpal atomovky. Fuj. ()

anais

Ten děj je tak jednoduchý. Jsou dva. Jeden je silný, neporazitelný lovec. Druhý nemá k dispozici zdaleka takovou technologii a tak musí využívat lstí. A ve výsledku to není stejně nic jného než řež. David a Goliáš. Člověk a mimozemšťan. Predátor je o setkání dvou bojovníků, kteří si i přes všemoné rozdíly byli rovnými soupeři. A tenhle film tu myšlenku umocňuje po všech směrech. Džungle je tak hustá, že stačí pár kroků, a člověk je sám. A někde kolem krouží chameleón s laserem na rameni. Predátor není jen skvělým akčním filmem. Je i skvělým hororem. To vše podtrhuje přímočarý scénář, dobrá režie a perfektní hudba. A jak plyne čas, ten film je starý už čtvrt století a pořád to funguje. ()

eraserhead666

Před 18-ti lety jsem na tom hrozně ulítával, hodněkrát jsem si na videu vracel scénu jak nejen Bezbolestnou kosí prales. Včera už mi to tak geniální nepřipadalo. Ale pořád to je dost dobrej film, hlavně po svém rozjezdu, kdy už se konečně objeví Predátor. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Zemřel Carl Weathers

01.08.2022

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

04.03.2022

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje 9. března pražskou část festivalu v kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní filmové soutěže, legend žánru a… (viac)