Film režiséra Johna McTiernana, natočený podle bestselleru Toma Clancyho, je příběhem mužů, v jejichž rukou leží odpovědnost za soudný den. Zbrusu nová, supermoderní jaderná sovětská ponorka míří k pobřeží USA. Jejím velitelem je kapitán Marko Ramius (Sean Connery). Americká vláda se obává, že ponorka "Rudý říjen" zaútočí. Analytik CIA (Alec Baldwin) je jiného názoru. Myslí si, že kapitán Ramius chce emigrovat. Má však jen několik hodin, aby ho našel a svůj názor dokázal. Sovětské námořní a vzdušné síly po ponorce totiž pátrají také. Hon na ponorku začíná. (HBO GO)

kodwin

Nebylo to špatný, ale ani nějak extra skvělý. Očekával bych trochu víc akce. Studená válka je filmařsky nudnější než druhá světová, takže Hon na ponorku pro mě zaostává za Das Boot i za U571. Zápletka trochu komplikovaná, nemyslím, že by to v reálu bylo možné, ledaže by Američani opravdu měli "jasnovidce". Lepší tři hvězdy. ()

Bragi66

Mám ta hodnocení v poslední době nějak negativní, ale tenhle film opravdu nejde pochválit. Většinou se děj skládá z toho, že nastavují kormidlo na 220 stupňů a k tomu nějaké ty uzly a Jardy. Má to sem tam nějaké malebné scény, ale stopáž 130 minut to neunese. Dramatické momenty jsou tam tak asi čtyři, z nichž ty poslední jsou doslova hloupé, a to jak Alex Baldvin jako agent CIA pomáhá řídit ponorku Rudý Říhen, a pak tam lítá s pistolí a honí kuchaře. Sean Conory si tam sotva brnkne a místo finále je trapná kličkovaná před torpédem a kecy o rybaření - prostě myšlenková i dramatická poušť. Jo a většina hudbym (až na ten konec) vypadá, jo že to nakřičeli Alexandrovci. Na téma ponorek doporučuji třeba Ponorka (1981), což je sice 2. světová, ale s uvěřitelnou ponorkovou atmosférou a řízným dějem. ()

coulismoulis

Kvalitni lol pokus ztvarnit po amerikansku sovetske namornictvo - jen ponekud podcenili faktor uberbordelu, takhle to vypada skoro jak regulerni jednotka (az na Curryho) ;))) Ale zaverecny 5 minutovy detail na close encounter Conneryho a Baldwina v americke noci stoji za to. ()

Kritickej

6/10 K těmhle starším věcem, které jsem ale nikdy neviděl, mám takový rozporuplný vztah. Já vím, že to asi byla pecka, ale prostě to tam už nevidím. Pomalejší vyprávěcí tempo, občas lehce naivní...6/10 dávám spíše ze zdvořilosti. ()

Feacher

Zase jedna dobrá volba na cca dvouhodinový večer. Kdyby byly některé scény ještě trochu procítěnější, bylo by to naprosto dokonalé. Ale i takto bez "amerických" konců některých linek to bylo skvělé. Zahrané úžasně ze všech stran, zejména samozřejmě ze strany Seana Conneryho... zkrátka radost! ()

motyka52

Poslední půlhodina je jasně pětihvězdičková, o tom žádná. V předchozím průběhu se nevyhneme několika hluchým místům, ale to nic nemění na tom, že je to velká ponorková jízda skvělým thrillerem, kterou podle očekávání táhne Connery a Baldwin ji nezabíjí ani zdaleka tak moc, jak tu někteří tvrdí. Asi nejlepší filmový Clancy. ()

kellys2

Film podle románu Toma Clancyho. Sean Connery byl skvělý jako Bond, je skvělý jako kapitán ruské ponorky, který chce s částí posádky emigrovat do Ameriky. Alec Baldwin a další herci pouze nevýrazně asistují. James Earl Jones v roli admirála zdatně sekunduje Connerymu, bohužel je to celkem okrajová role. Scott Glenn jako kapitán americké ponorky je třetím a posledním zajímavým hráčem. Harrison Ford by byl v roli Jacka Ryana asi lepší volba. Zajímavé jsou "podmořské" záběry bojujících ponorek, které se pak objevily ve spoustě béčkových filmů. Zatím asi nejlepší film o ponorkách, který byl natočen. ()

qnnaire

Hustá atmosféra, napätie, ktoré by sa dalo krájať, príťažlivé prostredie vojenskej ponorky a hrozba medzinárodného konflitku. Keď si k tomu pripočítate perfektné herecké výkony snáď všetkých zúčastnených na čele so Seanom Connerym, výbornú hudbu a dejové zvraty trpezlivo a premyslene dávkované, na konci rovnice Vám vyjde perfektný film. ()

cienfuegos odpad!

Kolega tady na ČSFD jehož komentářů si vážím, flanker.27 to okoštoval na odpad! A navrch přidal ještě tohle: Sračka plná pseudotechnických Kidů, o které nestojím ("možná hélium, možná supravodiče":)). Scéna odvedení torpéda je vskutku k popukání. Filmaři by si mohli zjistit alespoň pár technických údajů o ponorkách. Největší WTF hláška: "Chtěl jsem vidět Montanu." Kolega skrývající se pod letounem Suchoj Su-27 resp. jeho kódem v NATO má pravdu. Do nebe volající kravina, dodávám já. ()

zsh3

Mám rád Conneryho, baví mě ponorky, jediný co bych vytknul je fakt, že tam nejsou krásný ženský, což se ale dalo čekat. Jasných 5 ()

cing-ti

mám rád Seana Conneryho a ještě více mě fascinují ponorky a studená válka, velice hezky natočený film a i když to má přes dvě hodiny ani na chvíli jsem se nenudil, s napětím jsem hltal každou další minutu a čekal jak se děj vyvine. To vše doplněno skvělými herci a podmanivou hudbou od Basila Poledourise. Byl to první soundtrack který jsem jako dítě prostě musel mít! ()

Ghedina

Mám pocit,jako bych tu skutečnou událost sledoval v přímém přenosu.Uvěřil jsem naprosto všemu a všem.A to prosím nemám moc v lásce filmy,které se odehrávají pod vodou a už vůbec ne v ponorce.I ta nejobyčejnější scéna má v sobě špetku dramatičnosti,takže Vám nedovolí si ani na chvíli vydechnout.Ponorkové závody,kličkování ohromnou rychlostí mezi Thorovými dvojčaty,námořní manévry,housenka,to všechno má v sobě ohromnou šťávu.Samozřejmě úžasné herecké výkony všech hlavních protagonistů,jak Conneryho,tak Baldwina,ale mě zůstane vrytý do paměti Stellan Skarsgård jako kapitán Tupolev.Škoda,že jako naháněč a hlavní likvidátor Ramia,nedostal více prostoru.A schovat ponorku v řece,tomu říkám nápad :) ()

Sandai

Skvělý Sean Connery a napětí od začátku do konce. K tomu ta správná klaustrofobická, ponorková atmosféra. Jak dostat pryč posádku z jaderné ponorky? ()

len.tilka

"RUSOVÉ SE NEPLÁNOVANĚ ANI NEVYSEROU" Je to pekelně dlouhý. + Je to celý z prostor ponorek. = neuvěřitelně a nenápadně vás to vtáhne do děje, že už po chvíli máte stísněnej pocit a řešíte každý neznámý pípnutí přístrojů, jako byste byli přímo mezi posádkou. Nádhernej boj mezi třema ponorkama s kliďasem Connerym, mladym Baldwinem (stále nevěřim tomu propastnýmu rozdílu ve vzhledu Baldwin v tomhle filmu X Baldwin dneska), spousty Rusáků, nervózních amíků, sabotérů, který nejdřív existujou, pak zase ne a nakonec se tu střílí. Paráda. "JÁ JSEM POLITIK. PODVÁDÍM A LŽU. KDYŽ NELÍBÁM DĚTIČKY, TAK JIM KRADU PANENKY." ()

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Liam Neeson nedávno prohlásil, že hodlá zhruba do dvou let seknout s akčními rolemi. Koneckonců už mu je 62 a nemá fyzičku jako třeba Stallone, není tedy divu, že se pomalu přesouvá k o něco… (viac)

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (viac)