Film režiséra Johna McTiernana, natočený podle bestselleru Toma Clancyho, je příběhem mužů, v jejichž rukou leží odpovědnost za soudný den. Zbrusu nová, supermoderní jaderná sovětská ponorka míří k pobřeží USA. Jejím velitelem je kapitán Marko Ramius (Sean Connery). Americká vláda se obává, že ponorka "Rudý říjen" zaútočí. Analytik CIA (Alec Baldwin) je jiného názoru. Myslí si, že kapitán Ramius chce emigrovat. Má však jen několik hodin, aby ho našel a svůj názor dokázal. Sovětské námořní a vzdušné síly po ponorce totiž pátrají také. Hon na ponorku začíná. (HBO GO)

rytir1

Mistrovská režie Johna McTiernana, výkon pana Herce Conneryho nebo geniální ponorkové manévry, to vše vám dá záruku dokonalého filmu plného napětí od začátku do konce. ()

Misterioso

Tenhle film šel úplně mimo mne. Pár scén je sice povedených, hudba je též dobrá, herci odehráli nějaký takový standard, ale jinak? Takřka žádná atmosféra Studené války zapříčinila mou agónii a nezájem o dění na obrazovce. Když ponorka, radši sáhnu po Das Boot. To je oprati "Honu" pořádné žrádlo! ()

mace-windu

Neotřesitelný svaz svobodných republik stmelila na věky Veliká Rus. Ať žije stvořený vůlí národů jednotný, mocný Sovětský svaz. Sláva ti, naše svobodná vlasti, spolehlivá záruko přátelství národů! Leninova strana je silou národa a vede nás k vítězství komunismu! Skrz bouře nám svítilo slunce svobody a veliký Lenin nám ozářil cestu, národy podnítil ke správné věci, nadchnul nás k práci a hrdinství! Sláva ti… Ve vítězství nesmrtelných idejí komunismu vidíme budoucnost naší země, a rudému znaku naší slavné vlasti budeme na věky bezmezně věrni! Sláva ti… ()

BruceWayne

Z nějakého důvodu si tento film musím pouštět pořád dokola, prakticky každý týden. Poklidné napětí studené války zde sálá více než vydatně. Ačkoliv jsem nikdy nebyl velkým fandou A. Baldwina, pod McTiernanovou režijí se mi jako Jack Ryan líbil více než Harrison Ford v ostatních novelách od Toma Clancyho a to je co říct. Hudba vyjikající, podtrhující ponurou atmosféru námořního prostředí. Dále skvělý casting a kamera, jenž spolu jdou ruku v ruce a utváří tak veledílo, kterému kraluje 007 v té nejlepší formě. ()

Delfador

Po přečtení knihy už mi tento film nepřipadne ani zdaleka tak dobrý. Hodně věcí je vynechaných, to chápu, ale spousta věcí je jinak a to být nemuselo. ()

brasek

Filmy o ponorkách mám veľmi rád a som ešte radšej, že dnes už v klasickom thrilleri je vždy sa niečím kochať. Film ani po rokoch nenudí a udržiava si patričné tempo. ()

wačnatec

Příjemné překvapení! Na svůj žánr slušně zvládnutá režie. Napětí skvěle dávkováno a načasováno. Hudba na výsost skvělá. Sean Connery exceluje a přítomnost Sama Neilla potěší. Velmi dobře zvládnutá žánrovka Toma Clancyho. ()

Eeve

Podľa môjho názoru jeden z najlepších submarine movie, aké boli vyrobené. Sean Connery výborný ruský kapitán-niekto sa proste na niečo také hodí, niekto nie. Takisto mu výborne sekundoval aj Bladwin a množstvo vedľajších postáv. Napätie sa strieda s pomalšími časťami, človek sa ale nenudí. Mňa najviac potešili početné podvodné ponorko-bitky-naháňačky :) také mám rada :) výborný kúsok ktorý treba vidieť...90. roky pre mňa navždy zostanú symbolom filmov najvyššej kvality. ()

Madax

Kvalitně zpracovaná kvalitní předloha. Takhle nějak by měla špionážní akce vypadat, i když k dokonalosti přeci jenom něco chybí. McTiernan BYL kvalitní filmař, a je ho škoda, i když kdo ví, třeba nás ještě překvapí pompézním návratem. Connery je excelentní, i když stojí za úvahu, že jeho postava je víceméně prachsprostý vlastizrádce, co podrazí svoji zemi, svůj lid a vydá zbraně hromadného ničení Západu. Nejsem komunista ani rusofil, ale tento černobílý pohled ( amíci hodní, Rusové špatní) se mi nelíbí. Z hereckého obsazení zaujme ještě výborný Sam Neill, ostatní nemají buď mnoho prostoru, nebo jsou jejich postavy nevýrazné z důvodu profesní chladnosti. Přeci jen do tajných služeb emoce moc nepatří. Poledouris předvádí svůj kvalitní hudební akční standard, z něhož vyčnívají úchvatné sborové zpěvy, prostě paráda. Ponorkových filmů moc není a za každý můžeme být rádi. A pokud se objeví takovýto pěkný snímek, můžeme být rádi dvojnásobně. ()

r007

Trochu pomalý začátek na můj vkus, trvá to než poznáte kdo je kdo a než se děj rozběhne na plné obrátky. A než se objeví Sean...Viděla jsem rozhovor s A. Baldwinem, a tam popisuje, jak přišel první den na natáčení a uviděl Seana. Zůstal stát přimrazený k zemi a uvědomil si, že ať bude hrát sebelépe, nebude mu to v tomto filmu nic platné. A myslím, že nebyl daleko od pravdy. Jen si srovnejte podobu Seana v jeho předchozím filmu ( Ruský dům ) a tady. Měl vždycky charisma, ale zde je podtrženo stříbrnými vlasy a věcí, za kterou bojuje. Myslím, že je to jeden z jeho nejlepších filmů. ()

Saxos

Dramatická zápletka a výborný Sean Connery, jako kapitán ruské jaderné ponorky. Několik nominací a výher za zvuk a efekty /např. BEFTA - nominace herec HR Sean Connery, zvuk/. Ponorkové zajímavosti z USA - ženy až do roku 2010 nesměly na ponorkách sloužit; až do roku 2011 bylo na ponorkách dovoleno kouřit. ()

Stuart6

Super film, ještě lepší hudba. A vůbec nechápu co máte proti Baldwinovi, podle mě to zahrál dobře. Možná si zasloužila víc rozvinout role Sama Neilla. ()

zigy

Je to sice kravina, což odhalí i člověk neznalý světa ponorek a pár rádobyheroickým hláškám se snad museli smát i sami herci při natáčení (např. umírající: "Chtěl jsem vidět Montanu..."), ale....ale.....je tam supercharismatický Connery, kterému prostě musíte z celého srdce fandit! Pořád jsem si říkal, proč má jako Rusák tak pitomé jméno, a on to měl být Litevec! Pořádná porce napětí tam je, i když Tiernan natočil lepší kusy....a dabing je příšerný, čtyři chlapi mluví všechny, a Conneryho nemluví Brabec, což je hřích. ()

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Liam Neeson nedávno prohlásil, že hodlá zhruba do dvou let seknout s akčními rolemi. Koneckonců už mu je 62 a nemá fyzičku jako třeba Stallone, není tedy divu, že se pomalu přesouvá k o něco… (viac)

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (viac)