Film režiséra Johna McTiernana, natočený podle bestselleru Toma Clancyho, je příběhem mužů, v jejichž rukou leží odpovědnost za soudný den. Zbrusu nová, supermoderní jaderná sovětská ponorka míří k pobřeží USA. Jejím velitelem je kapitán Marko Ramius (Sean Connery). Americká vláda se obává, že ponorka "Rudý říjen" zaútočí. Analytik CIA (Alec Baldwin) je jiného názoru. Myslí si, že kapitán Ramius chce emigrovat. Má však jen několik hodin, aby ho našel a svůj názor dokázal. Sovětské námořní a vzdušné síly po ponorce totiž pátrají také. Hon na ponorku začíná. (HBO GO)

junxi91

Tak tohle teda můžu! Bavilo mě to od začátku až do konce! Žádná debilní romantika, žádný patos, prostě jen akce a dobrodružství! Hlavně mě pobavil politruk Putin, který měl dohlížet na další akce ponorky Krásný říjen a místo toho mu kapitán Ramius zlomil vaz. Divím se tomu, že se z něj o pár let později stal prezident ruské federace. A že jsou v tomto filmu ti hodní Američané a ti zlí ideologicky vypláchnutí Rusové, to mi taky nevadilo. Navíc zde ani jedno torpédo nezasáhlo díky obratnému manévrování svůj cíl, pouze na konci došlo k jistému vlastňáku, který si odnesla ruská ponorka Typhoon. Takže za mě tedy plných pět hvězd! ()

Marek06

Jacka Ryana tu sice trochu zastiňuje Marko Ramius, kterého skvěle ztvárnil Sean Connery, ale to nic nemění na tom, že se jedná o nejlepší ryanovku. K napínavosti filmu přispívá i Poledourisova hudba a třešničkou na dortu je vynikající dabing od České televize. ()

Taffey

"Nemůžu si pomoct, režie mi nijak úchvatná nepřišla, ale byl jsem po celou dobu filmu totálně vcucnut do napínavého děje, takže vůbec nevidím důvod nedat plné hodnocení." Tohle hodnocení Tosima je naprosto neuvěřitelné. Až se ptám, zda je pisatel při zdravém rozumu. ()

karlee

Slušná adaptace, daří se udržet napětí. Já bych jen vynechal linii se sabotérem (ke konci s přestřelkou), to se dá vidět v každém akčňáku, naopak se mi líbí strategicko-psychologické a politické aspekty, taková ta pěkně chladná partie šachu. ()

coco.brice

zábavné..dobře natočené..určitě se vydržíte dívat až do konce..na mne ale trochu moc přitažené za vlasy...tohle není jen drama a thriller..tohle je hlavně sci-fi :-)ach ten americký patos a namyšlenost..chvilkama je až k nevydejchání..:-) ()

kyLuke

70% . Pěkný Thriller , se skvělými herci a výbornou režií . Tři hvězdičky dávám asi jen proto , že první půlhodinka a poslední půlhodinka byly fantastické( jasně na pět ) , ale prostředek průměrný . Takže jinak dobrý film s výborným Seanem Connerym a pěknou námořnickou hudbou ! Možná po druhém shlédnutí už tu hvězdičku přidám ! ()

Lavinia

Film chudák, který od začátku tak nějak prospal dobu. V horší okamžik už nemohl vzniknout a právě proto působil slaboduše a archaicky, dnes v retrospektivě už trochu lépe. Přesto mi jdou načinčaní Američané v roli Rusů na nervy, nevěrohodná exhibice propagandy. ()

Godhaj

,,Signal algorithmic processing systems.” Spousta mluvení i dlouhých pohledů beze slov, ale hlavně pomalé tempo vyprávění jsou typické pro tento film. Osobně jsem čekal trochu víc akce a napětí, jenže to nepřicházelo ani v závěrečných momentech. Souboje ponorek jsou plné odborných výrazů a čísel, ale zajímavě nepůsobí. Mladý Baldwin hraje svou roli se ctí. Conneryho charisma stříká všemi směry, ale k čemu to je, když je jeho postava chabě vykreslená a motivace si divák musí vymýšlet sám. Řemeslně je to zvládnuté dobře, není nepříjemné se na to dívat, ale od McTiernana jsem čekal větší nářez. ()

Duke90

Škoda té menší zdlouhavosti v první půlce, ale to se u politicky laděného thrilleru tak nějak dalo čekat.... Herecké obsazení samozřejmě bezchybné - hlavně Alec Baldwin potěšil skvělým výkonem a tentokrát jím zastínil i zkušeného Seana Conneryho. Nejvíce jsem začal být vtahován do děje v momentě, kdy spolu Ramiusova a americká ponorka začaly komunikovat morseovkou a v tu chvíli těžce odbývala každá vteřina, co se bude dít dál a jak to všechno nakonec dopadne..... ()

wege

Je to naprosto výborný film, který mi zůstal roky zatajen. Skvělé napětí, skvělé herecké výkony, plno maličkostí (různá světla), výborná hudba a zejména nádherně natočené. Ty reálně (reálné?) vypadající ponorky. Navíc to má fakt příběh, který postupně graduje k velkému závěru. ()

papadoce

Štvrtý ponorkový film do zbierky a všetky majú niečo spoločné. Vždy je tam minimálne dvojica hviezdnych mien a všetky sú viac či menej dobré. Natočené boli ale v rôznych rokoch a tento je podľa mňa jednoznačne najslabší. Červený Október je dokonalý názov pre sovietsku ponorku a sovietska hymna je druhou najkrajšou hymnou na planéte. To bola úžasná scéna, keď ju spievali. Bohužiaľ v prvej hodine som nenatrafil na to, čo tu recenzenti toľko vyzdvihujú, napätie. Nebolo tam takmer žiadne. V druhej hodine som teda dúfal v niečo viac. Ani dráma, ani akcia, ani napätie. Som vlastne dosť sklamaný. Všetko dobré na tomto filme (s výnimkou hymny) sa odohralo v poslednej dvadsať minútovke. Možno si film zaslúži Leninův řád, ale nezaslúži si moje hviezdy. Nie za 20 minút niečoho. A nebudem to ani zvaľovať na starší dátum výroby, lebo kto ma pozná vie, že som neskonalým fanúšikom filmov 80’ a 90’, takže. Môžme sa dohodnúť na dobrých dvoch alebo hodne slabších troch. Ani o cíp viac. ()

Adámo

Mnohem více "zábavnější" a "akčnější" film než Das Boot, který ale vyniká někde úplně jinde. Tohle je opět jeden výborný Clancyho příběh, který natočili Amíci. Je to tu trochu moc cítit, ale jinak prvotřídní zábava. Díky tomu, že je tento Hon na ponorku mnohem lépe stravitelný, je pro mě nejlepším ponorkovým filmem. P.S. Jeden z mála filmů, kde mi vlastně nevadí dabing =))) | 4/2008 ()

Havala

Detail Conneryho tváře, krásná hudba, všude okolo sníh a zima, a potom záběr na gigantický Rudý říjen. Tak tenhle úvod mě totálně dostal. Bohužel sem se ke knižní verzi ještě nedostal, (ačkoliv mám Clancyho knihy moc rád) tak sem se těšil na tento velkofilm. Děj je opravdu strhující, závěrečný zvrat a zamaskování celé akce mi připadá dost vymakané :-)) Je úžasné s jakou precizností a znalostí přistupuje Clancy ke psaní jeho novel, nemůžu posoudit na kolik se film přiblížil knižní předloze ale jistě si ji rásd přečtu, většinou se čtenář může těšit na mnohem víc akce a propracovanější děj který se do filmu prostě namačkat nedá. Vzpomínám si na nějaký film se Segalem, kde jako trvďák bojuje na lodi a vše postřílí a zneškodní. Tenhle druh filmu je podle mě ta pravá akce. Již se těším na without Remorse v kině, údajně se již má točit. Connery opět boduje a i když nesnáším bondovky, že bych se na nějaké podíval?:-D 88% ()

Nawri

Supr scénář, parádní hudba, klasicky charizmatický Seane a souhlasím, že roli Ryana měl hrát Ford, věřím že pak by bylo za 5 :). ()

Katka232

Tento film jsem viděla již jako náctiletá a už tehdy se mi zalíbil natolik, že ho mám ráda do dneška. Kde jsou ty doby, kdy se Rusko s Amíky nemuseli a zuřila tzv. Studená válka? Ale tento film je výborný a přesně vystihuje tu dobu. Sir Connery předvedl skvělou ukázku toho, že je schopný naučit se i jinou řeč než jen mateřský jazyk a to na výbornou. A jako kapitán Marko Ramius byl naprosto skvělý a jedinečný. Jen mě mrzí, že záběr z vynoření ponorky Rudý říjen byl použít už v dalších filmech a dokonce i seriálech. Asi neumí natočit nic lepšího? ()

tartan

Prvá a najlepšia filmová ryanovka, natočená podľa prvej a najlepšej Clancyho knihy. Connerymu sadne úloha elitného kapitána ruskej superponorky ako uliata, Sam Neill mu v úlohe prvého dôstojníka zdatne sekunduje. Perfektný je aj Scott Glenn ako ich protihráč - ostrieľaný kapitán americkej ponorky, ktorá sa s Červeným Októbrom hrá nervy drásajúcu a smrteľne nebezpečnú hru na mačku a myš, do ktorej sa postupne zapája polovica amerického a polovica sovietskeho vojnového námorníctva (vo filme to nie je tak markantné, ale v knihe sú tie manévre popísané podrobnejšie). Toto je snáď jediný film, v ktorom mi nevadí ani Alec Baldwin - dokonca si myslím, že sa na úlohu Jacka Ryana hodí lepšie ako Harrison Ford, ktorý ho nahradil v ďalších filmoch, už ani nehovoriac o Benovi Affleckovi, ktorý ho hral zatiaľ v poslednej ryanovke (http://www.csfd.cz/film/10227-nejhorsi-obavy/). Tradične perfektná hudba Basila Poledourisa skvelo podfarbuje a mohutne poháňa tento mimoriadne vydarený ponorkový thriller z obdobia Studenej vojny, ktorý mal paradoxne premiéru krátko po jej konci a tak sme si ho mohli aj my hneď pozrieť v kinách - doteraz si pamätám na ten veľkolepý zážitok :-) ()

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Liam Neeson nedávno prohlásil, že hodlá zhruba do dvou let seknout s akčními rolemi. Koneckonců už mu je 62 a nemá fyzičku jako třeba Stallone, není tedy divu, že se pomalu přesouvá k o něco… (viac)

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (viac)