Film režiséra Johna McTiernana, natočený podle bestselleru Toma Clancyho, je příběhem mužů, v jejichž rukou leží odpovědnost za soudný den. Zbrusu nová, supermoderní jaderná sovětská ponorka míří k pobřeží USA. Jejím velitelem je kapitán Marko Ramius (Sean Connery). Americká vláda se obává, že ponorka "Rudý říjen" zaútočí. Analytik CIA (Alec Baldwin) je jiného názoru. Myslí si, že kapitán Ramius chce emigrovat. Má však jen několik hodin, aby ho našel a svůj názor dokázal. Sovětské námořní a vzdušné síly po ponorce totiž pátrají také. Hon na ponorku začíná. (HBO GO)

Nassau

We will pass through the American patrols, past their sonar nets, and lay off their largest city, and listen to their rock and roll… while we conduct missile drills. (8/10) ()

ElChe26

Nebudu psát o tom, že by Sean Connery mohl prodávat charisma po kýblech, což v tomto filmu potvrdil. Jakoby mu role kapitána Ramiuse byla šitá na míru. Co jiného dodat? Podlemého skromného názoru nejlepší válečný film z období studené války. ()

Paity

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Nevím proč není takto vnímám tady, ale to nic nemění na tom, že je to skvělý thriller, který zaslouží hodnocení ve sféře abolutorijních soudů. Tohle je počin, který si zaslouží pozornost všech milovníků napětí. Rozhodně plné hodnocení. ()

Reckon

Hodně napínavý film, který táhne vpřed Sean Connery a skvělá hudba. Rozhodně doporučuju těm, co baví ta (ne)válka mezi USA a Sovětským svazem. (8/10) ()

Litvicek

Nevím, zda má film právo mít 81 procent. Téměř hodinu a půl film funguje pouze na příběhovém ději. Nic se tam neděje, jen se kecá o tom, co by mohlo být blablabla... Poslední půl hodina už je v akčním stylu, takže se člověk vzbudí a trochu si uvědomí, že film aspon něco nabízí. Za sebe můžu říct, že jsem se sice nenudil, ovšem od 81 procent hodnocení, bych čekal mnohem ale mnohem víc. ()

Hanys_

Extrémně tichá, extrémně nebezpečná...Ale taky solidně nudná. V pár scénách sice "tuhne krev", ale jinak se to prostě táhne. Navíc, nemůžu si pomoct, ale ten děj je hodně průhledný a šablonovitý (někdo zemře, někdo zradí, atd atd...). Snad bude v tomhle knížka lepší. 5.5/10 ()

farfalla

Politický thriller, hra špionů a diplomatů mezi USA a Sovětským svazem. Zápletka upozornila svět na to, že Litevci nejsou Rusové. Solidní film. ´Captain, welcome to the new world!´ ()

Hanes88

Opravdu úžasný film v čele se skvělým Seanem Connerym. Akce, efekty i hudba byly na výbornou. Já jsem byl prostě spokojen. Tento film bude asi napořád patřit mezi ty lepší akční thrillery. 80%. ()

Rozjimatel

John McTiernan tu bol na vrchole svojej slávy, k dispozícii mal množstvo výborných hercov na čele s charizmatickým Seanom Connerym, napriek tomu výsledok nie je celkom podľa očakávania. V prvom rade, hoci má film celkom dobré napätie, je dosť jednotvárny, takže miestami nudí. Ďalej obsahuje množstvo klišé (napr. opäť tu máme jedného technického guru, jedného, čo na všetko príde, opäť sa tu ide niečo diať na nejaké výročie, atď.) a ten stereotyp zobrazovania Rusov je už fakt trápny. No a napokon tie ponorkové manévre (a nielen tie) pôsobia poriadne naivne. Taká Smrtonosná pasca, to je podstatne nadčasovejšia záležitosť, nie je založená na technických veciach, takže nejaká tá naivita tam odpadá. ()

Mikino00

Výborný napínavý snímek , který rozehrají dvě ponorky v čele se skvělým Connerym. Děj ke konci graduje do opravdu napínavého rozuzlení. Sympatické je rovněž vidět mladého Baldwina a Skarsgarda. Celou dobu jsem byl napjatý a vychutnával si gradaci příběhu na konci. ()

kritiklon

Nevím, do jaké míry je scénář k filmu "Hon na ponorku" reálný ve skutečném životě, přesněji co se námořnictví, vojenství, strategie a taktiky týče. Co vím však zcela určitě je, že toto podmořské dobrodružství z období studené války, nabité akcí a zvraty je neskutečně zábavné po celých 134 minut. Víc takových filmů o studené válce a tehdejších "problémech" mezi západem a východem! Je to velmi silné téma. 4* za 77% ()

laepus

Klasický přelom osmdesátek v devadesátky - studená válka je tam pořád, ale občas se najde nějaký ten rozumný Sovět - klasická propagačka, kde ten hodný zelený mozek nakonec vyhraje nad těmi pár tupými zelenými mozky. Když se k tomuhle smrtícímu koktejlu ale přidá vždyskvělý Sean Connery, překvapivědobrý Alec Baldwin a ještě jim sekundují vynikající hráči jako Neill, Glenn, J.E. Jones, Curry, Jones nebo Skarsgard, odpolední pohodu tento film vždy zaručí. ()

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Liam Neeson nedávno prohlásil, že hodlá zhruba do dvou let seknout s akčními rolemi. Koneckonců už mu je 62 a nemá fyzičku jako třeba Stallone, není tedy divu, že se pomalu přesouvá k o něco… (viac)

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (viac)