Město podivínů

• Česko Freaks (festivalový názov) (viac)

Sedmiletá Chloe, která žije s otcem zavřená v domě, žije ve strachu a fascinaci z vnějšího světa. Protože je jiná než ostatní, je pro svět nebezpečná a svět zase pro ni. Aspoň tak jí to bylo řečeno. Přes zákaz otce jednoho dne vyjde z domu k autu starého zmrzlináře. Stařec je jejím dědečkem a věří, že jeho dcera, Chloeina matka nezemřela, ale žije. Chloe brzy přichází na to, že pravda není tak jednoduchá. Zjišťuje, že otec má v něčem pravdu, když se probudí její schopnost telepatie. Nebezpečí je opravdu reálné. (JOJ Cinema)

vanadium

Nedívejte se na trailery! Nic si o tom nečtěte! Dobře, před zhlédnutím filmu jsem si přečetl zdejší obsah a podíval se na prvních 30 sekund toho třetího traileru - a fantastickému zážitku z tohoto filmu to neuškodilo. Vědět ale cokoliv víc by už hodně zkazilo. Optimální je skutečně nevědět buď nic, nebo nic víc, než je napsáno ve zdejším obsahu. Mnoho mysteriózních filmů má nadupaný začátek, ale s postupem děje se dostaví zklamání. Holt, odhalené tajemství už nemá takové grády jako to zahalené. Ve Freaks se každopádně povedlo udržet laťku vysoko po celou dobu. Začátek naprosto mysteriózní, nechápete, která bije. Vše se začne postupně odkrývat, ale dějově je to tak brilantně vystavěné, že jakmile začne upadat zážitek z odhalování tajemství, nastoupí zážitek z akčnosti a napínavosti děje. Obojí drží až do konce filmu a pro komplexnost prožitku nastoupí v třetí třetině filmu třetí faktor, ten emocionální. Výsledkem je váhání mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami a nakonec celkem sebejisté přiklonění se k těm pěti. ()

Hamaradža

Veľmi ma bavila prvá polhodinka, počas ktorej je divák dezorientovaný a pomalým, postupným dávkovaním informácií si musí skladať podobu a pravidlá fiktívneho sveta. Sklamalo ma preto, do akej x-menovskej banality príbeh vykryštalizuje. Najzaujímavejším prvkom tohto filmu je napokon mimoriadne (!) nízky rozpočet 2000 dolárov, ktorý mi príde ako najväčšie sci-fi. Je naozaj možné natočiť za takú sumu takýto indie veľkofilm?? ()

easaque

4* z kanadské provenience jsem byl zvyklí na béčkové až céčkové akční sci-fi kousky a tento rozhodně nezapadá do toho ranku. Je originální, nápaditý, plný hutné atmosféry s mnoha dějovými zvraty a navíc s výborným výkonem hlavní dětské hrdinky, Já jsem poslechl komentáře druhých a šel jsem do něj naslepo a vyplatilo se, protože trailer zbytečně moc odhaluje. Za mě má tenhle nenápadný malý "nezávislý" film 4 hvězdičky a dovolím si ho doporučit dál. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Havaj8

Takovejch skvostů je pomálu. Opravdu mysteriozní scífko, už jenom tyhle dva žánry spolu jsou top, který vás v průběhu filmu naplní tolika otázkama, že je jedině dobře, že se dozvíme i odpovědi. Respektive na dost věcí si přijdeme i sami, ale to zásadní tam je. Chvíli jste na straně holčičky, chvíli táty, vždycky k tomu je pádnej důvod, promyšlený. Každej je něčím speciální, nic nezjišťovat a koukat. ()

honajz2

Ach jo. Tak skvěle to mělo našlápnuto a taková kravina z toho nakonec vypadla. Bohužel se vůbec nemůžu ztotožnit s názory většiny uživatelů. Film bych rozdělil na tři třetiny - ta první je naprosto geniální a atmosférická, jedna psycho scéna střídá druhou a člověk absolutně nemá tušení, co se tam proboha bude dít a už vůbec nemůže odhadnout, kdo je tady ten dobrý a ten zlý. Upřímně, kdyby se ten film udržel na stejné kvalitě, tak dám 5* bez váhání a tenhle film oslavuji jako jeden z nejlepších vůbec. Dokonce bych to tou atmosférou přirovnal k Babadookovi, který na mě zapůsobil fakt hodně (naštěstí mě ale nezklamal). Pak přišla druhá třetina, kdy už začíná být jasné, o co půjde (pokud zapnete mozek, tak vám to začne docházet od scény na hřišti, pak už jenom sbíráte doplňující informace) a i když mě to vysvětlení bůhvíjak nepotěšilo, přesto jsem byl zvědavý, jak to tvůrci promyslí dál a pořád to mělo tu atmosféru, ačkoli ve srovnání s první třetinou je dost slabá. A pak bum, třetí třetina, která mě leda tak naštvala. Něco vůbec nevysvětlila - SPOILERY Odkud mají ty své schopnosti? Kde je získali? Kdy a kde to celé začalo? Když vidíme, že ti Podivní mají city a evidentně nejsou tak zlí, proč tedy totálně zničili celý Dallas? A co se těch jejich schopností týče, není vůbec určené, jak moc je můžou používat a v jaké míře. Jo, a to mě přivádí k další věci - proč tomu jejímu otci nikdy nekrvácelo z očí, když používal svoje schopnosti? Nejvíc mě na to filmu ale štve to, že z toho vypadla historka o světu nebezpečných superhrdinech/superpadouších (ono fakt vůbec není jasné, co vlastně jsou zač) a se tam už vůbec nehodilo. Navíc sympatie k postavě té malé holky mi celou dobu neuvěřitelně skákaly, chvíli mi byla sympatická a chvíli bych ji nejradši zabil - nakonec bych se ale asi přiklonil k tomu druhému, ona se někde zhruba v půlce filmu stane strašně nesympatickou, hlavně když chvíli má svého otce strašně ráda a po chvilce se ho pokusí zabít. KONEC SPOILERŮ. A to to ze začátku vypadalo tak nadějně... No nic, zázrak se nekoná. Jo, btw, hraje tady Bruce Dern a docela dobře. 3* ()

Aljak odpad!

Na začiatku som si pomyslel, že to bude zas ten istý námet o ochrane dieťaťa pred vonkajším svetom (to už tu bolo viacero krát). Ale samozrejme, veril som, že sa príbeh nejako rozvinie a prinesie niečo originálne. A tak sa aj stalo - originálne to rozhodne bolo, avšak vôbec nie tým spôsobom aký by som dokázal oceniť. Nemám nič proti sci-fi, keď dokáže ponúknuť dobrý koncept bez extrémov. Ale toto žiaľ nebol ten prípad... Také tlačenie na pílu s totálne absurdným postapokalyptickým konceptom, to som už dlho nevidel. Maximálne hlúpa a trápna zlátanina. Po veľmi dlhej dobe dávam hodnotenie Odpad! (toto dávam fakt ojedinele, ale teraz nemôžem inak). ()

bourec

Ta jedna hvězda je za tu dětskou hvězdičku,která podala famózní výkon.Jinak máma letadlo,táta bublifukář,holka mozkovej trojskej kůň,a děda hrál škatulata ,hejbejte se.Vypečená rodina.Jinak ale kravina ,u který jsem asi stopadesátkrát usnul.Pořád sem hledal to mysterio,napětí,a vono furt kokos.Dobře mě tady lakujete s tim hodnocením,cipískové.Běžte do řiti.10%. ()

C0r0ner

Nějaké ty drobnosti ve scénáři to malinko srážejí, ale ne dostatečně, aby to stálo hvězdičku. Jinak se jedná o promakanou, nápaditou, chytrou a solidně napínavou sci-fi, která těží ze všech debilit jako Temné síly, Nádherné bytosti a tak, ale bere si z nich jenom to nejlepší. 90% ()

dubinak

V minulosti absolutně must-see záležitost, už jen kvůli tomu, že čekání na ni bylo tak dlouhé a hodnocení tak skvělé. Natěšenost se ale ochladila tím, že mi tohle téma v této nízkorozpočtové, ač velmi snaživé podobě vůbec nesedlo. Dopředu jsem záměrně o filmu nevěděla absolutně nic a tak pro mě bylo hodně těžké odhalit pointu, která byla úspěšně oddalovaná co možná nejblíže ke konci. Herci byli ale ve většině nesympatičtí, nějak mi nešlo jim držet palce a občas jsem se přistihla, že mi film pomalu utíká. Obecně mi celkový ten feel kolem přišel něčím divný a hrozně nedivácký, Třeba je to mnou, že mi do nízkorozpočtových filmů tento subžánr nesedí a říkejte mi pokrytec, ale mě to zkrátka nebavilo. ()

Sludger

Vždy ma poteší, ak sa z ničoho nič dostane ku mne totálne skvelá záležitosť, ktorá ma dokáže prekvapovať po celej dĺžke. Originalita je vzácna a tej je tu dostatok. Pri tomto filme je dôležité nič nevedieť. Nepozri si popis, nezapni si trailer a neotvor žiaden obrázok. Iba si to zapni a užívaj si túto parádnu záležitosť. ;) ()

PavelVanekArt

Solidní nápady a situace trochu potápí horší provedení a herci, jinak je to celkem zajímavej a jinej pohled na lidi, co jsou prostě jiní a nechodí do Xavierovi školy pro nadané studenty. Solidnější napdrůměr. 4* a.k.a 75% ()

Martrix

Aby jste si tuto kanadskou lahůdku užili beze zbytku, stačí nemít žádná očekávání...tzn. nečíst synopse a nedívat se na trailery... . Možná budete prvních dvacet minut zmatení, ale odměnou vám bude společně s pochopením oč jde, také gradující akce, emoce i herecký výkon Lexy Kolker...v té době devítileté superherečky. A dohromady s pěknými trikovými scénami, to udělá sice nízkorozpočtové, ale vysokojakostní sci-fi. Společně s australským Upgrade, jde o filmy, které jsou jasným důkazem, že na dobré sci-fi netřeba stovky milionů dolarů, ale "stačí" kvalitní scénář a nechat tvůrce pracovat bez zásahů kravaťáků s kalkulačkami. Originální přístup k látce, je tady zásadní. Velká radost pro fanoušky nejen žánru, ale i dobrých filmů. ()

Juto

Je to pútavý a napínavý nízkorozpočtový film, ktorý drží diváka v napätí až do samého konca. Hoci je na začiatku dej spletitý a niekedy bojuje o udržanie záujmu diváka, režiséri Stein a Lipovský majú jasnú víziu, kým sa nasledujúce odhalenia nezapoja do akčného režimu na plný plyn. 7,5/10 ()

angel74

Ze začátku to vypadalo velmi nadějně, ale přibližně v polovině filmu už jsem se dost nudila. Nicméně kdyby v poslední půlhodince nebylo tolik zbytečných akčních scén a laciných triků, dala bych o jednu hvězdičku navíc, protože snímek disponuje docela napínavou atmosférou. (45%) ()

majo0007

Nedajte sa odradiť prvou polovicou filmu, z ktorej budete totálny jeleň, od druhej polovice už začínate chápať súvislosti, no a záver je nášup jak lusk! ()

Cedr

Nesnesitelná první půlka se táhne jak smrad z hajzlů v er-ó -há chatkové osadě uprostřed léta. Klid. Ono to teprve přijde. Říkáte si ovlivněni hypem. Jenže po chvíli začne být nad slunce jasný, že tento low budget sci-fi pokus, kterému sebevědomí však rozhodně nechybí, nic moc spásného nenabídne. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019