Město podivínů

• Česko Freaks (festivalový názov) (viac)

Sedmiletá Chloe, která žije s otcem zavřená v domě, žije ve strachu a fascinaci z vnějšího světa. Protože je jiná než ostatní, je pro svět nebezpečná a svět zase pro ni. Aspoň tak jí to bylo řečeno. Přes zákaz otce jednoho dne vyjde z domu k autu starého zmrzlináře. Stařec je jejím dědečkem a věří, že jeho dcera, Chloeina matka nezemřela, ale žije. Chloe brzy přichází na to, že pravda není tak jednoduchá. Zjišťuje, že otec má v něčem pravdu, když se probudí její schopnost telepatie. Nebezpečí je opravdu reálné. (JOJ Cinema)

JM87

Velice příjemný překvapení. U filmu bych snad jen dodal, ať si o něm nic moc nezjišťujete. Stačí vám vědět žánr, taky že děj je nepředvídatelnej a že hlavní hrdinové a jejich vztahy mezi sebou jsou super. ()

Klajnik

Nez se to aspon z pulky vyjasni, myslel jsem, ze tu blbou levnou sracku vypnu. Je to presne ten nevyraznej prumernost prostupujici film, jenz nemuze nicim poradne zaujmout. Tedy alespon nez se ukaze, ze namet je vlastne docela dobrej (X-Meni z jine perspektivy) - coz je az po prvni pulce, protoze film sve karty odkryva pomalu. Nijak jinak to ale nekompenzuje. Postavy nejsou sympaticke, protoze to, co rikaj a jak to rikaj, neni nikterak pusobive. Samotna socialne politicka situace filmu se ki taky zda prilis jednoducha. Nechce se mi proste verit, ze by lide zaujali tak jednostrane negativni pristup k lidem, se schopnostmi, ktery by podle me vetsina lidi vzala, ldyby mohla. Zpracovani je vsak po vsech adpektech natolik otresne, ze samotnej vysledek me nechal chladnym a neuspokojenym. Hodnotit pozitivne kvuli komornimu prubehu, jak vystrizenym ze světa X-Menu zpusobuje, ze je tento prumernej a neprilis pozornost hodnej film nadhodnocen. ()

Trilobitter

Na film mě lákal velký hype od přátel a z recenzí, že prý jde o nebývalý snímek a událost roku. Projekce mě o tom ale rozhodně nepřesvědčila. Zápletka leze z první půlky filmu jak z chlupaté deky, ale je dost zajímavá na to, aby bavila. V druhé půlce se ale tajemný thriller změní v parodii na akční filmy o superhrdinech, a tady už moc nechápu, co autoři chtěli tím vším vlastně říct. Dialogy debilní, postavy debilní, celý svět začne být debilní, a z nadějného filmu se stává úplná ztráta času. Stopáž je naštěstí únosná, takže se to bizarní divadlo dá přežít. Ale škoda téhle promarněné šance, bez trapáckých superschopností to mohl bejt super černej thriller. Větší důraz na psychologickou linku a míň levného CGI by snímku prospělo. ()

Bozvav

Hodně haluzový snímek, jemuž na atrativitě neubírá jistá komornost a pomalé tempo zvláště v začátku. Jako jedinou chybu vnímám fakt, že se divák ocitne jaksi uprostřed dění bez souvisejícího vysvětlení. Jinak vynikající, za mne 85%. ()

Mackoun

Moc jsem nezkoumal, o cem ze to vlastne je, par dni to odkladal a docela se i tesil, az na to prijde rada, ... a zadna slava se nekonala. Co do hereckych vykonu je to ten ze slabsiho soudku, a co do ostatnich veci asi zrovna tak. Nenadchlo. Vidim to tak na 2,5 Patrika, a to jsem jeste hodnej kluk! ()

Dalfor

Pustil jsem film bez toho, aniž bych se podíval na trailer, obrázky nebo popis filmu a udělal jsem dobře. Nejlepší je vůbec nevědět o co tam jde, co se děje a postupně to zjišťovat. Příjemné překvapení. 8-9/10 ()

warrenur

Na zaklade cervenej farbicky som bol vo vyssich ocakavaniach a preto som trochu sklamany. Za mna priemer. Podobne spracovanie tohoto nametu som uz videl a obcas som hereckym vystupom zucastnenych neuveril. Malicka Lexy to naopak sem-tam davala, hoci pri niektorych zmenach nalad som sa len rehotal. Priemer. 55% Niekomu vsak moze sadnut. ()

Saur.us

Tady už chyběl akorát profesor Xavier. Freaks by se dali s klidem označit za jeden z nejlepších dílů série X-Men, protože jen ten největší naiva si musí myslet, že by si snad dvojice Lipavsky/Stern nevzala ze jmenovaného komiksu inspiraci. Každopádně v rámci indie filmu jde o velmi povedený kus, která se sice ze začátku tváří tak trochu lynchovsky ale nakonec je z ní nadprůměrná sci-fi. Škoda, že takový film se za hranici festivalu nikdy nepodívá. ()

Untitled07

Když jsem si četla obsah filmu, byla jsem nadšená a natěšená, protože podle popisu by to měl být přesně ten film, který by mě měl bavit. No po prvním spuštění jsem byla do 20 minut tuhá. Dala jsem tomu druhou šanci, ale ani po druhém spuštění jsem nevydržela až do konce. Mě ten film strašně nudil, moje pozornost neustále utíkala jinam a tak prostě nemůžu hodnotit jinak než jednou hvězdou. ()

Hapretor

I přes všechno, co bylo dosud natočeno, je to dost originální a v půlce mě ten twist i pobavil ... ze začátku nás (hlavně mě) scénáristé nechávají tápat a já si zpočátku myslel, že koukám na film o pedofilním dědovi a úzkostném fotrovi ... není to tak ?! ... ()

agassi68

X-men pre dospelých, s ani nie tak prekvapivým dejom ako so spôsobom jeho spracovania. Herrecky neokukané, s morálnym nenútiacim poučením. Skrátka vždy sa dá prísť s niečím novým.. ()

Rathalos

Velmi zvlastny,tajomny a mysteriozny film,ale o to zaujimavejsi,zo zaciatku som bol z toho mimo,co sa vlastne deje,no postupne sa vsetko vyjasnilo,originalny namet,dobre herecke vykony hlavne Lexy Kolker boduje a nechyba ani napatie i vyborna atmosfera,myslim,ze v ramci sci-fi zanru sa jedna o nadpriemernu zalezitost...:-) ()

kkarx

Dát malé holce nadpřirozené schopnosti je v pořádku. Udělat z ní vraždícího psychopata v kladné roli je věc druhá. To se filmaři už úplně zbláznili? Přijde vám toto normální? Pokud jsem v Doktoru Spánkovi kritizoval nezvládnutý charakter výjimečné dívky jako téměř sociopatický, pak v tomto filmu se jde ještě o stupeň dále. Holčička bez mrknutí oka zabíjí a už není daleko ani od zavraždění - a teď se podržte - vlastního otce (donutit ho místo jeho zabití odšroubovat prkna by bylo asi moc těžké co huh?). Logika pokulhává. Snová atmosféra je pěkná, dějově je to tak na půlce. Snad celá první hodina nebude na podruhé mít už čím moc zaujmout. ()

animario

Nízkorozpočtová epizoda z temnější stránky života x-menů. Předností filmu je úhel pohledu na extraordinérní jedince,malej prostor,kterej režisérský duo dokázalo využít pro vyprávění a hereckej výkon podivný holčičky(z edukativního hlediska by děcku podobně dramatickou roli v tý díře povolil jen krkavčí rodič nebo Klaus jr.).Víc než půlka filmu nechává diváka na vážkách,o co že vlastně jde,potud dobrý.Ale supermanský finále to u mě dost zazdilo.(fanoušci sci-fi a xmenů si můžou jednu přidat,objektivně si film asi ty 4 i zaslouží,subjektivně ve mě ale i přes zmíněný kvality tolik nerezonuje) ()

brumbrum

Popis vypadal jak chobotina, dej sa vyvijal jak chobotina a skoncilo to jak chobotina, takze za tuto doslednost si to zasluhuje statocnu 1*. Podla komentov som si vravel asi az do polovice, ze to nemoze byt predsa az take stupidne, ze kazdu chvilu pride ten neocakavany zvrat, no ale nadalej prichadzali len zvratky. Nechapem, ze dakomu esteticky zazitok moze pokazit spoiler? Akoze ked tatko vyklada dcere od prvej minuty, ze je divna a ona divna je, tak ked sa ukaze byt fakt divna, ze clovek sa nemusi citit prilis jak Einstein. Rokmi sa uz akosi necudujem, ze hlbave filmy zinkasuju 'nabozenska agitka' a 'slzavy dojak', a hla, kopa hovan kalibru Freaks si veslo odnasa hromadu hviezdiciek. Zvladli sme ten vylev dokukat az do konca, ked riadena strela zmrazena v case visela na domom a raketova supermama zapalila prvy stupen a opustala atmosferu. Manzelka sledovala s vytrestenymi ocami a ja v zachvatoch smiechu, ked nasrate dievcatko so zakrvavenymi ocami pohybuje po zuby ozbrojenou armadou. No, kazdemu to jeho, tak raz za cirka 15 rokov nas takto stratena hodinka-dve nezabije, ale skoda casu je to i tak. Ak chce kultivovat mamickovske ochranne city, vrele odporucam Unplanned (2019), aby som to dal trocha do kontextu dnesnej problematiky laskyplnych mamiciek. ()

FeriusParfax

Po zmatečných a nicneříkajích 30 minutách, kdy se snažíte zachápat, o co jde, se film konečně rozjel. Mnohem lepší než kdejaká Marvelovka. Postavy tu měly nadpřirozené schopnosti, nikdo nebyl nesympatický, akce nebyla přehnaná,... Všechny schopnosti se mi líbily a byly i originální. Hlavní postava holčičky hrála naprosto přesvědčivě. Hodně slušně jí u toho asistoval starší kolega Emile Hirsch, kterého mám ráda ze snímku Útěk do divočiny. Ve filmu se nevyskytovalo moc postav. Ty navíc v průběhu padaly jak shnilé hrušky. Film si vůbec nebral servítky a naštěstí neměl tendence kohokoliv ušetřit na životě. ()

Dogfish

První půlka filmu je tak zralá na 1*. Chaos a krev z očí. Pak jdeme zachránit mamku a při tom zařve taťka a děda.Skóre -1. Naštěstí mamka je něco jako atomovka křížená se Supermanem, takže to těm normálním lidem asi někde jinde natřem. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019