Město podivínů

• Česko Freaks (festivalový názov) (viac)

Sedmiletá Chloe, která žije s otcem zavřená v domě, žije ve strachu a fascinaci z vnějšího světa. Protože je jiná než ostatní, je pro svět nebezpečná a svět zase pro ni. Aspoň tak jí to bylo řečeno. Přes zákaz otce jednoho dne vyjde z domu k autu starého zmrzlináře. Stařec je jejím dědečkem a věří, že jeho dcera, Chloeina matka nezemřela, ale žije. Chloe brzy přichází na to, že pravda není tak jednoduchá. Zjišťuje, že otec má v něčem pravdu, když se probudí její schopnost telepatie. Nebezpečí je opravdu reálné. (JOJ Cinema)

petbet1

Jeden z tých "malých" scifi filmov, ktoré nepotrebujú vysoký rozpočet, 20 hollywoodskych hviezd a predigitalizovane akčné scény na to, aby zaujal. 75% ()

moriero

Sorry. Snímek jsem si pustil na blind, ale nejsem prostě cílovka. Nemám rád filmy ani o superhrdinech ani o Výjimečných. Navíc mi ta holčička byla neskutečně protivná. ()

hony23

První polovinu filmu moc nechápete, co se vlastně děje, pak to začne do sebe zapadat a závěr už je uspokojivý. Tedy pokud máte slabost pro fantasy, sci-fi a mystyčno, kde se pohybují lidi s nadpřirozenými schopnostmi, což já zrovna moc nejsem. Ale po filmařské stránce se tomu nedá nic vytknout a smekám klobouček před tím dokonale zahraným malým fakanem. ()

argo.smile

Potenciál tam je a veľký ,na tak malý film. Konečne dostávame filmy o "superhrdinoch" z iného uhlu. Snáď sa to už rozbehne a v novom roku dostanem to na čo tak netrpezlivo čakám od Brightburn. ()

Saxos

Opravdu pěkný obnovovací nádech sci-fi materiálu. Jednopokojovky s párem herců nemusím a s sci-fi tématikou je i těžké si je představit. Klady: od začátku do konce vlastně nevíte na čem jste, děj se můžete snažit zařazovat a různě kombinovat. Třeba to je cvaklý otec, který tragicky přišel o manželku a se svojí dcerou se zabarikádoval před zbytkem světa. Proč ne. Nebo si vše představuje holčička, kterou opustila mamka. Já se držel nadpřirozených schopností. ()

Perunwit

Mě to přišlo jako nevídaný hlavní chod, připravený z úplně vyžrané ledničky. Jsou tu všechny klasické vychytávky od iksmenů po terminátora a vše je poměrně minimalisticky a hodnověrně natočeno. Za mě velké překvapení a komplexní celovečerní film. ()

Tomas_PO

Zaujímavý námet dávajúci vieru v dobrý scifáč, ktorá však vydržala len cca prvú tretinu filmu. Dynamika a moment prekvapenia totiž postupne stráca na sile (a to má film len niečo cez 100 minút) a pri rozuzlení ostane divák vyslovene sklamaný. No napätie sa podarilo udržať takmer dokonca, takže napokon s prižmúreným okom 4 hviezdy, keďže si scifáč nepomáhal monumentálnymi vesmírnymi stanicami, či inými dychberúcimi high-tech zábermi. Naopak (spoiler), odohráva sa takmer výhradne v jednom uzavretom priestore. Skvelý výkon v tom čase len 9 ročnej Lexy Kolker. ()

panki9922

O filme som si absolútne nič nezisťoval (to radím všetkým!) a tak som aj jeho zhliadnutie dlhšiu dobu odkladal. Mal som sa do toho pustiť hneď :) Teraz, počas karantény, malo prvých 30 minút veľmi zvláštnu príchuť, divák si kladie mnoho otázok a nedokáže s určitosťou povedať, čo sa vlastne deje a kam sa bude film uberať. Môj level stotožnenia sa s hlavnou predstaviteľkou nemohol byť väčší. Úžasne záhrané od Lexy Kolker - na jej výkone celý film stojí a padá a to si tvorcovia očividne veľmi dobre uvedomovali. Veľmi milé prekvapenie, z ktorého sa vykľulo omnoho kvalitnejšie Sci-fi, ako väčšia polovica súčasných marveloviek a DC filmov, s oveľa menším rozpočtom. Jednu pomerne zásadnú výhradu ale mám. V závere som sa nedokázal úplne stotožniť s rodinkou, pretože mi chýbalo vysvetlenie, prečo po nich "normálni" ľudia tak veľmi idú. Prečo zničili celý Dallas? Sú ozaj nebezpeční a zlí, alebo sa dokážu kontrolovať a niekto ich iba donútil k takému konaniu? ()

SpicyNugget

Malá Chloe nezná nic, než život v jejich domě. Táta ji totiž odmítá pustit ven, protože venku číhají zlí lidé, kteří je chtějí zabít. Chloe ale pomalu leze do puberty, otci nevěří a staví se na zadní. Ona prostě ven půjde a basta! Venku potká tajemného zmrzlináře a ten jí ukáže svět. A Chloe zjišťuje, že svět asi fakt není tak skvělý, jak se zdá… Super, zápletka o “divných” lidech skvělá. Film mě bavil, zprvu jsem fakt netušila, jestli je debil táta, zmrzlinář nebo jestli mě ta malá holka sere víc nebo míň. Každopádně slovní přestřelky obou chlapů byly super, smála jsem se jak debil (“Tady máš modrou košili, ta má stejnou barvu jako tvoje oči…” - “Ale já mám zelený oči.” - “Opravdu?” - “Kde jsi ty neviditelný idiote?!”) Scéna u sousedů byla top. Já jsem spokojená, super film. ()

KolarikKing

Tak tady opravdu platí "za málo peněz hodně muziky". Souhlasím s většinou, že je nejlepší o tomhle filmu dopředu nic nevědět a jít do toho naslepo. Od začátku vás to hned vtáhne i přesto, že prakticky nevíte o co půjde. Snímek má tempo, několik zvratů a sympatické herce. Jsem rád za tyhle malé překvápka. 7/10 ()

veverysiak

Neokukaná minimalistická scifi zábava s množstvom sviežich nápadov a patričnou gradáciou, vôbec nevadí, že postavy okolo dvoch centrických postáv sú trochu výzorovo umelé, aj tak to celé stojí na Emilovi a Lexy, takže 75%. ()

Declen

Pokud vám někdo doporučil nekoukat na trailery tak ho poslechněte. Opravdu se mi to líbilo. Filmy z žánru o kterého se Freaks nejvíc opírá už na mě ode dneška budou působit jak kdybych se díval na teletubies. ()

Krocan

Nejlepší je si o filmu nic nezjišťovat a nečíst. Pak si člověk užije to, že první půlku filmu zvědavě hltá každou malou indícii, aby pochopil, co se tam venku děje. Některé momenty filmu jsou originální, neotřelé a zajímavé. Spoilery: Z filmu se v druhé půlce vyklube takový mix X-menů a japosnké Akiry. ()

LadyCroft

Velký špatný - vypnula jsem to v půlce. Zápletka je banální a rozpočet na toto "šokantní" dílko byl očividně nuzný. Nerozumím zdejšímu hodnocení, ale jsem ráda, pro mě tahle sračka NENÍ překvapení roku:) ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019