Město podivínů

• Česko Freaks (festivalový názov) (viac)

Sedmiletá Chloe, která žije s otcem zavřená v domě, žije ve strachu a fascinaci z vnějšího světa. Protože je jiná než ostatní, je pro svět nebezpečná a svět zase pro ni. Aspoň tak jí to bylo řečeno. Přes zákaz otce jednoho dne vyjde z domu k autu starého zmrzlináře. Stařec je jejím dědečkem a věří, že jeho dcera, Chloeina matka nezemřela, ale žije. Chloe brzy přichází na to, že pravda není tak jednoduchá. Zjišťuje, že otec má v něčem pravdu, když se probudí její schopnost telepatie. Nebezpečí je opravdu reálné. (JOJ Cinema)

Mamlas

Zpočátku nenápadný, ale později velice chytlavý film když do sebe začnou věci zapadat a formuje se skutečnost, kterou pochopíte až ke konci. Zajímavé a velmi povedené. Dal bych si i dvojku... ()

Hemlock

Vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu a dobře jsem udělal. Freaks je pro mě milé překvapení, které si s divákem umí řádně pohrát - prvotní otazníky (a že jich nebylo málo) vystřídá pomalé odkrývání okolního světa a vše graduje ve skvělé finále. Film je výborně natočen, zvuk je perfektní a vše podtrhuje neuvěřitelný herecký výkon mladé slečny Lexy Kolker. Snímek vyloženě volá po pokračování a já si toto dramatické sci-fičko opravdu užil - 80%. ()

adamix

Jediný film, po ktorom ma reálne rozbolela hlava. Asi hodinu som bol zmätený a nevedel som, o čo tam vlastne ide, kto je zlý a kto je ten dobrý, zachádzalo to do vysokého levelu psychológie a priznám sa že aj ja som mal chuť z toho domu ODÍSŤ. Som jeden z tých, kto nečítal obsah, keďže sa v komentároch dosť o tom písalo a odporúčalo. Tak som to skúsil a v hlave mi duní ešte teraz. Po hodine tápania sa v tom guláši pocitov som sa už konečne chytil nite a pochopil som, čo tým chcel básnik povedať a začalo to byť aj zaujímavé, dokonca aj hrozne napínavé. Inými slovami...film si vás doberá a tvári sa ako malé nevinné dievčatko, ktoré by nikomu neublížilo. Celý čas vás ale deptá a k záveru potom zistíte, že ste si to vlastne zobrali celkom zle a ono vás to vlastne intenzívne vtiahlo do diania, akoby ste vy boli tou hlavnou, zmätenou a frustrovanou hrdinkou. Pre mňa ťažký film, ale finále dobré. Ostáva len otázka, či sa oplatí niečo si o tomto blázinci naštudovať, alebo nie. Ten, čo si o tom niečo zistí, ho asi film moc neosloví a ten, čo sa vykašle na pravidlá a pôjde do toho ,,naostro", asi dopadne ako ja. Takže...je to na vás. ()

WeeLass odpad!

Nejen na základě valné většiny komentářů si o filmech téměř nikdy nic nezjišťuji, samozřejmě krom minimálního povědomí vzbuzující můj zájem. Na trailery nekoukám už vůbec. Tento film má jednu dobrou vlastnost a není to originalita. Je to přesvědčivost herců. Nic víc mě na tomhle filmu nezaujalo, a není to jen kvůli vysokým očekáváním, i když do jisté míry také. Na filmy se dívám asi moc často, ale již od první scény mi bylo hned jasné, o co tu půjde a nechápu, proč pro ostatní byl děj tak nepředvídatelný s jedním nečekaným zvratem za druhým. Měl jsem to i problém dokoukat, začátek byl celkem fajn, ale zbytek už to byla ta samá pohádka dokola. Za mě ne. ()

O.D.

V podstatě povedenější díl krajních mezí, roztažený na celovečerní stopáž. Je vidět, že většina rozpočtu šla na Hirsche a Derna, ale vlastně to ani nevadí. Kvalitní béčko, proč ne. ()

solisoli

Toto Sci-Fi ktoré, pôsobilo hneď od začiatku nezáživne so snahou zatiahnuť diváka, do pocitu niečoho výnimočne čo najtajomnešieho očakávania, že ako sa to nakoniec rozuzlí. Deti museli šalieť. To teda bolo, len čo je pravda. Dal by som tu podtitul. Mládeži vhodné od 12 do 15 rokov. Dúfam, že som tých 15 ročných neurazil. ()

kacir

Čítam obsah filmu. Teším sa na film. Púšťam film. Pozerám film. Šomrem na film. Dopozerám film. Čítam znova obsah filmu a už pičujem. Slabý film, čudujem sa vysokému hodnoteniu. Zabúdam na film. ()

srolyma

Začátek byl více než matoucí. Nejdřív to vypadalo na post-apo. Tatík s dcerou zavření v zabedněném domě, ven se nesmí. Jenže co to? Venku jsou normálně lidi, zmrzlinář, sluníčko. Takže tatík magor a dcerku tam vězní? Nebo dcerka magor a vězní tatíka? Nebo nějakej zatracenej matrix? A najednou superschopnosti – mizení, zpomalení času, přemisťování, létání. Cože? Takže avengers? Asi po hodině to konečně začne dávat aspoň trochu smysl a najednou je z toho zajímavá a nápaditá sci-fi. Jde jen o to se prokousat tím začátkem. ()

Dejf4

Velké překvapení. Šel jsem do toho zcela na blind a to určitě můj zážitek z filmu zvedlo o stupínek výše. První polovina snímku je bravurní. Výborně buduje mysteriózní atmosféru a pomaličku odhaluje divákovi tajemství. Vše je to podpořeno herci a například Bruce Dern zaslouží pochvalu. Vše skvěle nasnímáno, ozvučeno. Druhá polovina a odhalení zápletky se nakonec ukáže jako obyčejný a již několikrát viděný konec, ale v pojetí jak nám byl naservírován jsem neměl slov. Nápadité a především nebojácné. Jednoznačně kvalitní film s originálně pojatým námětem. 8/10 ()

cernakus

Propagační agitka. Jak nám vzniká nenávist. Výborně natočená, skvěle zahraná a vyloženě si říká o pokračování, které samozřejmě nikdy nebude. Luxusních 80%. ()

JasonV

Škoda toho amatérskeho spracovania, herci niektorý super (hlavne tá malá, ktorá pripomínala Newt z Votrelcov), ale väčšina bieda (hrozne nesympatický dedo alebo to herecké poleno z BSG). So slušným rozpočtom, kvalitnou réžiou a lepšími hercami to mohlo byť ďalšie netradičné spracovanie superhrdinského mýtu v štýle Vyvoleného. ()

muti

Ten moment keď sa prebúdzate ako Neo v matrixe a zisťujete že X-Men 2023 má iný názov ako by ste čakali. Keď rodinka funguje a každý robí čo má tak nikto iný nemá šancu im ublížiť ()

taibrek

Chvála Bohu, že som si na začiatku neprečítal nič o tomto filme. Preto vám radím nečítajte si o tomto filme radšej nič a spoľahnite sa na hviezdičky a overených užívateľov, ktorí to radia v každom komentári. ()

Kushina

Tak tenhle filmy film opravdu nečekaná paráda! Z prvu se to zdá být hrozně nepochopitelné, šílené, až paranoidní. Člověk pořádně nechápe co se děje a o čem to vlastně celé je, ale až později s tím jak příběh plyne dál tak člověk pochopí, jak jednoduchý a skvělý celý film je. Už jsem pár filmů na podobné motivy vidět, ale ne takhle skvěle zpracované a i graficky hodně kvalitní. Podivní jsou vlastně normální, jen chtějí žít v míru a lásce, což bohužel úmrtí 2/4 hlavních postav dá trošku hořkou pachuť, ale co si budeme, když člověk Freaks uvidí, tak si nemůže ztěžovat. 75% ()

brasek odpad!

Od samotného začiatku nudné, bez tempa a dynamiky, mladá herečka v postave Chloe absolútne nezvládala svoju rolu. Príbeh je utrpenie a pointa snímku, nuž tú ani neviem lebo finále snímku je jeden veľký guláš. Choroba dneška keď podpriemerní scenáristi si myslia o sebe, že napísali niečo úchvatné a sami si to aj zrežírujú. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019