Město podivínů

• Česko Freaks (festivalový názov) (viac)

Sedmiletá Chloe, která žije s otcem zavřená v domě, žije ve strachu a fascinaci z vnějšího světa. Protože je jiná než ostatní, je pro svět nebezpečná a svět zase pro ni. Aspoň tak jí to bylo řečeno. Přes zákaz otce jednoho dne vyjde z domu k autu starého zmrzlináře. Stařec je jejím dědečkem a věří, že jeho dcera, Chloeina matka nezemřela, ale žije. Chloe brzy přichází na to, že pravda není tak jednoduchá. Zjišťuje, že otec má v něčem pravdu, když se probudí její schopnost telepatie. Nebezpečí je opravdu reálné. (JOJ Cinema)

Maynard.

Wau, páni, tak tohle bych od takle nenápadnýho filmu nečekal. Dokonce přemejšlím nad 5ti hvězdama, ale zatím ponechám 4. Jako takle originální zápletka, to už sem dost dlouho neviděl. Nejdřív vůbec nevíš co se děje, pak to nevíš ještě víc a až na závěr to trošku začínáš chápat, ale pořád nevěříš tomu, že to takle vlastně je :o). Jedinej, koho sem znal, tak je ten dědula, Tarantinův oblíbenec. Jinak všichni neznámí. Což má taky určitou sílu. Každopádně hodně originální film, kterej svým námětem řadím hodně vysoko. ()

Soweek

Nečekejte žádný převratný snímek, ale Freaks jsou důkaz, že i s minimálním budgetem se Xmeni dají natočit lépe než je zvládne Hollywood se 100+ milióny. ()

666Carnage

Když o tomhle filmu něco napíšu asi to ztratí tu pravou pointu a moment překvapení protože do skoro půlky filmu jsem si myslel, že to je úplně něco jiného než to je. Doporučuji si tom fakt nic nezjišťovat a kouknout se na to. Sci-fi s prvky thrilleru a které strká trošku do kapsy velké filmy podobného ražení. 75% ()

iXtr3m3

Vynikajúci filmík, sčasti ťažiaci z kostry The Hidden so Skarsgardom. Úplne iný pohľad na svet ála X-Men. Škoda, že som videl trailery dopredu, mohol som si to užiť viac, ale napriek tomu super. Na indie počin vysoká kvalita aj originalita. ()

LEATHERFAC

Stupidní a meganudná slátanina s ultradementní pointou, která za těch 104 minut fakt nestojí. Jednu hvězdu za malou a její supr výkon, ač místy lezoucí na nervy (to ale ne její vinou). ()

Lukoboss

Co to, kurva, bylo? V první polovině divák vůbec nechápe, co se děje, a položí si spoustu otázek. Proč se ukrývají? Proč nemůžou ven? Kdo se je snaží dostat? Co tam proboha dělá ten úchylácky vypadající zmrzlinář? A jak to všechno vlastně do sebe zapadá? No budete se divit, postupem času to zapadne a na konci filmu se roztočí takovej kolotoč, že jsem nestačil zírat, jaký kombinace nápadů jde nacpat do druhé půlky filmu. Na to, že jsou režisér a scénárista zatím poměrně nezkušení, odvážně se pustili do celkem náročnýho filmu, i když nižší rozpočet je znát. Ale to nevadí. Navíc herecký výkony jsou super, především pak mladinká L. Kolker má našlápnuto k velkým filmům. Není nic lepšího, než když snímek umí překvapit, no nutno dodat, že tady je to jedno překvápko za druhým. ()

Loki_Six

"Did your Dad ever tell you the story of the unicorns? Well, in a forest very nearby there was a whole big family of unicorns. Then one night a pack of snarling wolves came into the forest and grabbed the Mommy unicorn and took her away. And the Daddy unicorn who had a weapon right here chose not to use it. He wanted to hide. He wanted to be a peaceful unicorn. Well, the next night the wolves came back and they ate the Daddy unicorn. The baby? She's left alone. Doesn't know what to do. She knows that she's supposed to hide because that's what the Dad did. And so she thought if I do that then I can live peacefully in the forest. But you know what happened? There are no more fucking unicorns. Hiding is out." ()

HonzysKISS

Nebyl bych zase tolik paf z tohohle díla. První polovina je sice výborná. Skutečně zajímavá, na první dojem velmi originální. Jenomže já měl pořád pocit, že už jsem něco podobného někde kolikrát viděl. Působilo to na mě jako smíchání několika žánrů najednou. Jakmile jsem pochopil, o čem to celé je (před zkouknutím jsem si nic nezjišťoval), tak mi to už zas tak hustý nepřišlo. Protože v té druhé části to přestalo být tajemné, ale spíš jenom akční. Což bylo taky parádní, na ty zabití a bodání se dívalo moc pěkně, ale čekal jsem trochu víc. Aspoň nějaký wow moment to chtělo. Závěr strašná slabota. 6.5/10 ()

cypp

Zase jsem skočil csfd na špek. První půlka se táhne a čekáte co z toho vyleze. V druhé půlce se modlíte ať už je hlavně konec. Je to vlastně taková blbější epizoda kdysi populárního seriálu Heroes. Z herců mi nevadil akorát Hirsch. ()

mclenin

Výborné sci-fi indie béčko, ktoré mať áčkový šat a rozpočet, malo by hodnotenia od 80 % vyššie. No aj napriek tomu sa netreba nechať odradiť na prvý pohľad nízkorozpočtovým lookom, tento kúsok v sebe skrýva skutočne prekvapivý materiál. Pod POMOv komentár by som sa mohol podpísať. ()

janesX

Zo začiatku ma to bavilo. Rozbité, mimoriadne zaujímavé črepiny sa pomaly dávali konzistentne dokopy a bol som ozaj zvedavý, čo z toho vznikne. Herci tiež robili čo mohli, aby môj záujem udržali. Tá malá je fakt talent a s Hirschom sa dobre dynamicky dopĺňali. Ale po polovici, presnejšie v poslednej tretine to už začalo byť prehnané. Hlavne réžia so scenárom. Bolo to stále viac fantasy a nie všetko do detailov už dávalo zmysel. Zvyčajne pri takýchto filmoch fandím tomu slabšiemu, no tu už perestávalo byť jasné, kto ten slabší vlastne je. Škoda že to nedotiahli do dokonalosti, fakt škoda.. Nakoniec dávam iba tri a dúfam, že z toho v budúcnosti nespravia zase nejakého Harryho Pottera, čo kývne posratou paličkou a je vybavené. ()

bobstock

Oceňuji jinakost a minimalismus, s kterým se dá vytvořit paralela na dnešní předigitalizované komiksové kaše. Takto nějak by mohla začínat série Xmenů, ovšem pokud by tu jinakost uznala i většina..těžko stejně tak i jako motiv filmu o předpubertální dívence, která teprve začíná chápat s čím a do jakého světa se narodila. Velká pochvala za skvěle hrající Lexy Kolker. 75% ()

MiaMahoney

Hmmmm, těžko hovnotit. Skvěle zahraná, originální a občas i napínavá fantasypičovina, nicméně stále pičovina. Takže se tedy zmateně drbu mezi levou a pravou hemisférou, toho času dost rozhádanými a na hodnocení se pro dnešek asi vyseru. ()

Klajnik

Nez se to aspon z pulky vyjasni, myslel jsem, ze tu blbou levnou sracku vypnu. Je to presne ten nevyraznej prumernost prostupujici film, jenz nemuze nicim poradne zaujmout. Tedy alespon nez se ukaze, ze namet je vlastne docela dobrej (X-Meni z jine perspektivy) - coz je az po prvni pulce, protoze film sve karty odkryva pomalu. Nijak jinak to ale nekompenzuje. Postavy nejsou sympaticke, protoze to, co rikaj a jak to rikaj, neni nikterak pusobive. Samotna socialne politicka situace filmu se ki taky zda prilis jednoducha. Nechce se mi proste verit, ze by lide zaujali tak jednostrane negativni pristup k lidem, se schopnostmi, ktery by podle me vetsina lidi vzala, ldyby mohla. Zpracovani je vsak po vsech adpektech natolik otresne, ze samotnej vysledek me nechal chladnym a neuspokojenym. Hodnotit pozitivne kvuli komornimu prubehu, jak vystrizenym ze světa X-Menu zpusobuje, ze je tento prumernej a neprilis pozornost hodnej film nadhodnocen. ()

Illy

Takový ten film o kterém v podstatě není moc neslyšet, budete ho považovat za nějaký nízkorozpočťák, a pak dostanete úžasný scífko, které je (i přes skutečně nízký rozpočet) parádně atmosférické a natočené. Navíc to ta malá holka zahrála bravurně. Palce hore, vole. ()

majec4

Tento film je pre mna neskutocne prekvapenie. Cakal som nieco uplne ine. O filme som fakt nevedel nic, len to co sa pise v synopse na CSFD. Ten nejasny zaciatok bol super. Od zaciatku som bol v neistote ci to na zaver nebude nieco na styl Fractured. Postupne ako sa aj mala Chloe dostavala do deja, tak som sa do deja dostal aj ja a tym si ma to cele ziskalo. Super zazitok fakt. ()

petikacka

Možná je to tím, že jsou vánoce a můj mozek přešel do módu vypnout a dívat se pouze na pohádky...Nějak neumím uchopit tento film...Chvíli mi trvalo než jsem vlastně pochopila vo co go, ale posléze mi to snad došlo...? Člověk prostě nikdy nemůže popřít sám sebe i kdyby se o to snažil 7 let...Nakonec bude vždy sám sebou a bude dělat to co umí nejlíp pro záchranu své rodiny...Naprosto nenápadný film, který člověka nakonec dostane i s chlupama...Stojí za vidění a přemýšlení...A to je fuckt! Za mě 90% ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019