Město podivínů

• Česko Freaks (festivalový názov) (viac)

Sedmiletá Chloe, která žije s otcem zavřená v domě, žije ve strachu a fascinaci z vnějšího světa. Protože je jiná než ostatní, je pro svět nebezpečná a svět zase pro ni. Aspoň tak jí to bylo řečeno. Přes zákaz otce jednoho dne vyjde z domu k autu starého zmrzlináře. Stařec je jejím dědečkem a věří, že jeho dcera, Chloeina matka nezemřela, ale žije. Chloe brzy přichází na to, že pravda není tak jednoduchá. Zjišťuje, že otec má v něčem pravdu, když se probudí její schopnost telepatie. Nebezpečí je opravdu reálné. (JOJ Cinema)

Chrustyn

Zvláštní indie záležitost, která má celou řadu silných momentů, ale jako celek mě to nedokázala strhnout tak, jak bych chtěl hlavně kvůli určité repetetivnosti. Závěr kdy se vše odhalí a naznačené dílky do sebe zapadnou mě nechal chladným. ()

Flego

Sofistikované psychologické sci-fi o inakosti si žiadalo na začiatku kratšiu dobu neistoty diváka, čo to vlastne sleduje... Platí však, že čím menej o filme divák vie, tým lepšie. ()

anais

Celkem originální scénář, natočený ale velmi rutinérsky. Je pravda, co se píše v ostatních komentářích - nic si nezjišťujte, a budete příjemně překvapeni. Postupné odkrývání toho, o co jde, je moc fajn. Ale pokud byste chtěli víceméně to stejné, jen lepší (následuje SPOILER příměrem k jinému filmu), pusťte si Thelmu od Joakima Triera. Nebo Vyvoleného. Nebo Kroniku. Vlastně už se tohle dřív téma začíná hodně opakovat! ()

Ivoshek

Proč se projednou nepodívat na stejné věci úplně jinou optikou? Hezký nápad, dobré zpracování, moc šikovná malá herečka (ale i otec Emil Jelen je ok). Příjemné překvapení. ()

anderson

Ďalší, nie príliš záživný indie-pindy film o xmenoch, znesiteľný najmä vďaka dobrému castingu (konkrétne predovšetkým "silikónváliovej" Amande Crew) a nezdravo vyhajpovaný aj "vďaka" tunajším päťhviezdičkovým "komentárom". (12.12.2019) ()

TheEvilTwin

Do filmu jsem šel naslepo, bez zkouknutí trailerů, s nicneříkajícím popiskem a čistě jen na základě kladných hodnocení. Zpočátku psychologické drama, které místy nedává smysl, ale když divák obětuje 30 minut nechápání, tak zbytek filmu do sebe celý zacvakne a film se z psychologického "One house" filmu změní v luxusní scifi řežbu, která od poloviny až do finále graduje a bombarduje všechno ve filmu doteď vytvořené. Vizuálně perfektní, schopnosti Freaks jsou promyšlené a nápadité a samotný koncept filmu, kdy podivní žijou tajně mezi normálními mě taky zaujal. Stopáž tak akorát, filmařsky i herecky kvalitně zpracované a ačkoliv to má průměrnější zakončení, tak jsou Freaks příjemným, inovujícím a originálním scifi překvápkem. ()

Necrotongue

Často v komentářích píšu, že děti ve filmu zrovna moc nemusím, ale před výkonem devítileté Lexy Kolker jsem padl na zadek. Nejeden ostřílený herec by se od ní mohl alespoň něco málo přiučit (i když nevím jestli by to Benu Affleckovi a Jennifer Lawrence pomohlo). Film jako takový mě bavil od začátku až do konce. Zatímco X-Meni se mi už zdají být dost vytěžení, tenhle pohled na mutanty mě chytil. ()

JASON_X

Festivalový film s nenápadným a divácky poněkud nevstřícným rozjezdem, s nevysokým rozpočtem a s málo známými herci (mezi kterými ovšem září jedna úžasná malá holka), no a co se z něj nakonec vyvrbí... Dlouho jsem ani nevěřil tomu že půjde o sci-fi, jako spíš o nějaký rafinovaný psychologický horror. No, popravdě to vlastně pravověrná sci-fi opravdu není, když už tak radši třeba temná fantasy. Pointa je vyjevována hodně hodně pozvolna a když si o filmu nebudete předem nic moc zjišťovat (tak jako já), užijete si ho myslím ještě mnohem líp (tak jako já). Jeden malý spoiler si však neodpustím: zapomeňte na poslední vyměklé a komerční X-Meny pro děti, tohle je strčí do kapsy. ()

luka4615

Svěží a velmi originálně pojatý přístup k superhrdinské látce. Tak takto nějak by se dal snímek Freaks popsat v jedné větě, jelikož se jedná o krásně zpracovanou "indie" záležitost, která rozkrývá svůj zajímavý svět velmi pomalu spolu s precizním budováním tísnivé atmosféry. Freaks se vyjma kvalitních příběhových základů může rovněž opřít i o staromilské herecké výkony a povedené CGI, což z tohoto snímku dělá jedno z nejpovedenějších nečekaných překvapení roku. Tohle se zkrátka moc povedlo, pročež byste tomuto počinu rozhodně měli dát šanci. Skvělá práce! PS: Rozhodně si k tomuto snímku nečtěte oficiální synopsi a nekoukejte na trailery. Možná i tohle je právě ten důvod, proč jsem si Freaks tak moc užil! ()

Morholt

V první polovině mě některé scény nedávaly smysl a netušil jsem, nakolik se jedná o představy osamělé holčičky a nakolik jsou to součástí jejích schopností. Ale to jak děj postupoval a odkrýval pravidla, kterými se filmová realita řídila, vše začalo dávat smysl a krásně si to sedlo. Druhá polovina už byla akčnější, došlo na několik překvapivě krvavých scén a padla sem i většina skromných financí, se kterými si ale tvůrci dokázali poradit na výbornou. i tak je ale obrovská škoda, že rozpočet nebyl štědřejší, protože v rámci subžánru se jedná o ojedinělý kousek. Herci výborní, což platí i pro Hirsche, kterého zrovna dvakrát nemusím, ale jestli tu někdo zazářil, tak to byla Lexy Kolker, která předvedla jeden z nejlepších dětských výkonů za posledních x let. Doufám v pokračování. 80% ()

ScarPoul

Freaks to možno hrá na originalitu ale v zásade je veľmi priamočiary. Aspoň v tom zmysle, že akonáhle vám dôjde vo co go, ide to pomerne lineárne a bez nejakých ťažkopádných zakopnutí. Rozpočet je malý, čo cítiť pri efektoch aj akejsi televíznej kamere. Herci sú ale v pohode a oproti zvyšným filmom v podobnom žánri sa to aspoň o prekvapenie snaží. Chýba mi tam ale výraznejší rukopis. Podobný problém som mal aj s Predestination. Za pozretie to ale stojí. Takýchto malých veľkých filmov je totiž dosť málo. ()

JohnCZ

Takový ten typ filmu, o kterém je nejlepší nic nevědět. Zpočátku parádní hra s divákem, v pozdější fázi originální a chytré pohrávání si s žánrem. A zároveň je to výborně zahrané a perfektně nasnímané a ozvučené. ()

corpsy

Osobne nechápem niektoré prepálené chvály na tento film, ako keby niektorí nikdy v živote nevideli žiadnu žánrovku, podanú v trochu odlišnom svetle, ako jej prikazujú dané pravidlá žánru. A tu sa z toho stala nuda jak bejk. ()

ledzepfan

Hodně dobrý, ale tu pocitovou čtvrtou rudou stár tady nedokopnu protože to ve mě nakonec nějak zásadně nerezonuje. Je to takový ten skoro-indie film co nemá valné ambice, nemá touhu jít hlouběji a vyčerpat všechen svůj potenciál(a že tady by fakt bylo z čeho dolovat. V zásadě to žije hlavně z toho překvapení, že je to nečekaně poutavé a má to poměrně originální námět. Člověk se baví a baví a napíná, ale když to skončí, tak je prostě konec a film hned odplouvá kamsi do hromady -přes den zachyceného- balastu... Parádní film, kterému ale chybí těkavá ingredience X aby se zaryl do mého vědomí. ()

agentmiky

Film, jehož hlavní devizou je dozajisté scénář. Rozumějte tomu asi tak......první půlku pořádně jako diváci nepochopíte, nic prostě nedává smysl a vy jen nechápavě zíráte, ale věřte tomu, že na konci se vše vysvětlí a vytvoří to bezchybnou skládačku. I o solidní herecké výkony se může film opřít, holčička v malé roli jednoduše zaválela a i Bruce Dern v roli vedlejší nehrál druhé housle. Mrzí mě ten fakt, že se o filmu více neví, protože by si to svým nestandardním nápadem vskutku zasloužil. Kanaďané mě mile překvapili, takový indie film vždy rád přivítám s otevřenou náručí, nesnaží se hrát na nějaký hollywoodský blockbuster, ale jako hlavní cíl si dali podařený story-telling.........A to se jim povedlo na jedničku. Zamrzí nižší rozpočet, neboť dojde i na pár trikových scén, a tam jasně člověk vidí, že peníze scházely. Ale snímku Freaks tuto vadu na kráse dokážu odpustit. Za mě dávám 76 % ()

slunicko2

Netuctový film poskytne netuctový zážitek. 1)  Komentář obsahuje mnoho spoilerů. Čti až poté, co jsi dílo viděl. Čím méně budeš o filmu vědět před jeho začátkem, tím lépe pro tebe._____ 2)  Spoiler. Kvalita snímku spočívá v tom, jak si tvůrci pohrávají s divákem. Jeho vnímání věci se během sta minut několikrát změní stejně jako sympatie k postavám a vůbec vnímání toho, kdo jsou ti hodní a kdo ti zlí. Postupně zjistíme, že na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět a že je všechno složitější, než se zdá._____ 3)  Spoiler. Monstra umějí létat, umějí přimět druhé, aby udělali, co chtějí včetně zabití a umějí dokonce zastavit čas. Ve světle těchto skutečností, které se vyjeví až ke konci, mi zápletka připadá kapku nesmyslná._____ 4)  Tuctový příběh je ozvláštněn optikou sedmiletého dítěte, což ději zvláště zpočátku dodává jakýsi až mysteriózní opar._____ 5)  Protože nesnáším agresivní holčičky, tak jsem Chloe příliš nefandil._____ 6)  Snímek jsem sledoval se zájmem a bez nudy, což se počítá._____ 7)  Líbil se mi 33letý Emile Hirsch (otec)._____ 8)  Můj dojem z filmu nejlépe vystihuje stručný koment JohnaCZ*****. ()

scroochy

Originální, efektní a se skvělou dětskou herečkou. Ve výsledku mi to ale pořád přišlo jen jako nadprůměrné béčko. 3 a půl * ()

Flipnic-RE

Paráda ! Hodně zajímavej, naprosto nepředvídatelnej, skvěle vymyšlenej i zahranej film. Jediný, na čem ztrácí, tak je nízkej rozpočet a amatérský speciální efekty. Ale jinak fakt supr. Hlavně si o tom nic nečtěte, protože do dobré poloviny nebudete chápat která bije a o čem to je. Třicet minut mě to fakt nudilo a sralo, ale jak to pak do sebe začne zapadat, co se tam pak děje a finále !! wooow!! Mazec!! Ve výsledku fakt nádhernej film. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019