Město podivínů

• Česko Freaks (festivalový názov) (viac)

Sedmiletá Chloe, která žije s otcem zavřená v domě, žije ve strachu a fascinaci z vnějšího světa. Protože je jiná než ostatní, je pro svět nebezpečná a svět zase pro ni. Aspoň tak jí to bylo řečeno. Přes zákaz otce jednoho dne vyjde z domu k autu starého zmrzlináře. Stařec je jejím dědečkem a věří, že jeho dcera, Chloeina matka nezemřela, ale žije. Chloe brzy přichází na to, že pravda není tak jednoduchá. Zjišťuje, že otec má v něčem pravdu, když se probudí její schopnost telepatie. Nebezpečí je opravdu reálné. (JOJ Cinema)

Kingjiri

Hlavní pointa (čili zjištění, v čem jsou "nenormální" jiný než ostatní) neni nic moc objevnýho a podobnej motiv už byl v různejch podobách použitej vícekrát. Nicméně cesta, která k tomuhle poznání vede je umě nakroucená včetně povedenejch dějovejch zvratů, takže se dá rutinní hlavní motiv z větší části odpustit. Herecky i filmařsky fajn, jen ve větších akčních scénách (zejména finále) i na výpravě nebo kulisách bylo znát, že byl rozpočet poněkud skromnější. Sympatický mysteriózně-psychologický překvapení, který by se štědřejšim rozpočtem a ještě originálnějc pojatym hlavnim námětem dost možná sahalo po pěti hvězdách, tři hodně silný hvězdy. ()

Vabr

Já dávám podprůměrný 3 hvězdy a bratr by dal 5 hvězd. Čekal jsem mnohem víc. Myslel jsem, že venku bude nějaká apokalypsa nebo, že se film odehrává v nějakém alternativním světe, ale tohle! Styl točení mi nesedl a nechápu, proč to má tolik procent. K tomu to mohlo být kratší. Ta holka celkem jde, naštěstí vypadá normálně, ne jak v dnešních filmech, kde jsou děcka hnusný jak něco. Opravdu nezaujalo. VYHODNOCENÍ: FRÍÍK, FRÍÍK, FRÍÍK ()

gazogazo

Nejpromrhanější potenciál desetiletí? No to asi ne , ale pro mě je to teda na vrcholu pomyslného žebříčku. Dobrý nápad - každá originální variace na superhrdiny je vítána. Ale tohle je nesnesitelně uřvaný, plný natahovaného debilního chování postav a k tomu pořádná dávka jakože dobra a zla. A k čemu to ()

KUFI

Od pocatecniho prumeru se to ke konci zvrhne v nekoukatelnou picovinu. Poslednich 10min uz me demence filmu nutila pretacet dopredu a u finalniho zaberu raketovy mamy sem to s revem hodil do kose a proklinal csfd ktery me svym nesmyslne vysokym hodnocenim podvedlo jako uz tisickrat predtim. ()

FeriusParfax

Po zmatečných a nicneříkajích 30 minutách, kdy se snažíte zachápat, o co jde, se film konečně rozjel. Mnohem lepší než kdejaká Marvelovka. Postavy tu měly nadpřirozené schopnosti, nikdo nebyl nesympatický, akce nebyla přehnaná,... Všechny schopnosti se mi líbily a byly i originální. Hlavní postava holčičky hrála naprosto přesvědčivě. Hodně slušně jí u toho asistoval starší kolega Emile Hirsch, kterého mám ráda ze snímku Útěk do divočiny. Ve filmu se nevyskytovalo moc postav. Ty navíc v průběhu padaly jak shnilé hrušky. Film si vůbec nebral servítky a naštěstí neměl tendence kohokoliv ušetřit na životě. ()

Maximilianus

Výborný nápad a aj spracovanie. Síce téma (anti)hrdinov nie je v dnešnej dobe nijak originálna, avšak spracovanie, hranie sa s divákom, neustále napredovanie až stupňovanie deja až do konca bolo fakt výborné. 7,4/10. ()

Franc1s

Opravdu se vyplatí nedívat na žádný trailer ani zjišťovat si o čem tenhle film je. Čím méně člověk ví, tím lépe. Objevovat ten svět a sledovat co z toho vyleze, mě hrozně zajímalo a zobal jsem tvůrcům z ruky. Taky koukat na to všechno z pohledu malé Chloe bylo něco jiného a hlavně na jedničku zahraného. Za málo pěnez, hodně muziky a určitě doporučuji! 7,5/10 ()

Kritik.

Áno, dobre, rozumiem. Chápem, že to malo byť psycho-drama-záhadno-scifi-napínavé a že to nie je blockbuster. Ale ani vo svojom žánri to neprinieslo to, čo mohlo. Potenciál zabitý hluchými miestami, nelogickým konaním postáv, vykecávaním tam kde to je absolútne nežiadúce. Vlastne všetky mnou menované negatíva sú tu zrejme kvôli scenáru. Kamera dobrá, hudba fajn, herecké výkony primerané očakávaniam. ()

.killer.

Budu se opakovat po ostatních - film skutečně první polovinu stopáže nic moc neprozradí. A to je do jisté míry i kamenem úrazu, protože je to nuda střídající nudu a navíc tomu nepřidává hlavní dětská protagonistka Lexy Kolker, která je dost často na pěst (bohužel ne jen v první, ale i v té druhé polovině stopáže). Fakt je ten, že jsem na něco tak komorního nebyl úplně rozpoložen, takže mě možná někdy v daleké budoucnosti druhá projekce nadchne víc. Druhá polovina už odsýpá svižně, byť místy už poněkud předvídatelně. Tak či tak je to řemeslně poměrně povedená záležitost, která se vám ale musí trefit do nálady. Komorní X-Meni pro ty, kteří jsou unavení světem Avengers a v roce 2008 chrochtali blahem u Hancocka (ano, Freaks jedou na jinou notu a není to blockbuster, ale pokud jste je už viděli, asi chápete co mám na mysli...). ()

Cooller

tohle je přesně důvod proč si občas stahnu random film s přijatelným hodnocením a nečtu ani o čem to je... pak se z toho muže totiž vyklubat něco naprosto vyjimečneho tak jako zrovna tohle... doporučuju všem to stejné ()

satanjel

Mal som to šťastie, že som si o Freaks nič dopredu neprečítal. Každé slovo o filme by bol spoiler. Na vysokej škole Holywúdskej by tento film mal byť ako povinný predmet pre každého režiséra alebo scenáristu. Asi len druhý krát dávam filmu prívlastok 'waw'. ()

TaNya_

Důkaz toho, že k pojetí tohodle tématu není třeba vytvořit nápadný blockbuster s kosmickým rozpočtem a nejlepšíma efektama. X-Men jsou moje srdeční záležitost, tam nic nekritizuju. Ale co se Freaks týče, tak menší měřítko a obzvlášť dětský pohled byla trefa do černého. Emile Hirsch se zase posunul o kousek dál a skvělou roličku si střihl i Bruce Dern. ()

ANTYCHRYST

Hmm film natočený v jednom pokoji mě teda moc nevzal.. Holčička dobrá jak to zahrála.. ale...ostatní mě vůbec nebavilo.. 20% náklady na film cca 0 a taky to podle toho vypadá.. Nuda nuda nuda ()

RedRose

Je naprosto zásadní, o filmu před prvním zhlédnutím, absolutně nic nevědět!! Ano, v první polovině budete mít pocit, že je to zmatená slátanina a budete to chtít několikrát vypnout, ale to by byla obrovská chyba, protože to byl přesně záměr tvůrců a když se všechno začne pomalu rozkrývat a zapadat do sebe, vznikne z toho parádní a skvěle originální film!! 87% ()

Sssiksseilor odpad!

Tohle může šokovat akorát tím, že je to pro někoho překvapení roku. Plodit si haranty v současném světě, zase šokuje Mne. Jakmile se k tomu připočítá začínající menstruace v sedmi letech z očí a v extázi i krvavé zvratky z čoko-zmrzlin od jednoho cholerického pedofilního kouzelného dědka, tak ihned víme, že takový výron spermatu bude velice moudré mít pečlivě pod kontrolou. Zvláště v případech, kdy emocionálně těžce vyřízená maminka si hrává na ducha, místo toho aby se ujala naplno role novodobé superženy a přestala si nechávat do žil píchat ranní moč svých věznitelů. Na podobný formát scénáře asi nebyla ani myšlenka či finance, i když ve scénáři použitém, se logika myšlení hlavních postav fatálně nepovedla. Emil si zjevně celé ty roky akorát honil, a bublinu tak promrhal, aby se na závěr nechal nepochopitelně vyjebat namachrovanou korejkou, které jsem tu ránu přál skoro tak moc, jako konec téhle amatérské sračky. Bonus pro všechny čítající: Jestliže o filmu nic nevíte, tak absolutně o nic nepřicházíte a s klidným vědomím si pusťte něco jiného a zaručeně lepšího. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019