Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho

• Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (viac)

Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii... (oficiálny text distribútora)

Olík

Tak Jediho máme zpátky a stejně tak dlouho jako jsme byli nuceni čekat na jeho návrat, musíme, co se týče snímku samotného, čekat na to, na co vlastně čekáme již od zhlédnutí první minuty Nové naděje. Sezení v čekárně je možná zbytečně dlouhé a uměle natahované, nemluvě o tom, že nám ho „zpříjemňují“ posteloví medvídci Ewokové, kteří jsou zralí spíš na ránu, než cokoliv jiného, ale Návrat Jediho jsou stejnak i tak oldies goldies Star Wars. Je v nich Luke, Han, Leia, Chewbacca, Jabba Hutt, C-3PO, R2-D2, Darth Vader, Lando, Yoda, Obi-Wan……….prostě kult :D ()

sgt.paper

Tady se trochu vytratilo to temno s V dílu a to mi je dost líto, ale po asi třetím shlédnutím jsem si uvědomil, že každý díl z originální trilogie, přináší něco nového. Čtyřka byl takový úvod, který vás navnadí. Pětka bylo mistrovské dílo plné temnoty. A šestka ta vám ukáže naději a romantiku a přinese i humor. Musím říct že sem zastánce EWOKŮ. Protože na rozdíl od Jar Jara, oni i přesto, že jsou malí, jsou dost BADASS. Šestý díl je závěr nejlepší triologie v historii. A je to závěr velmi hodnotný! ()

BeranSon

Začátek není to pravé potěšení, ale s příchodem Luka se to opět rozjíždí jako za starých časů. Konečná bitva byla velmi dobře udělaná, ale samotný konec mezi Lukem a Vaderem podle mě hodně ubral na kvalitě Vaderoovi postavy. 8/10 ()

MickeyStuma

Šestý díl se nenechává zahanbit a s velkou vervou zakončuje druhou trojku ságy, které jak již víme vznikli daleko dříve než ta první. Atmosféra snímku je spíše dobrodružného rázu a to s vzhledem k tomu, že se mnoho scén odehrává kdesi v džungli. Na sci-fi krapet neobvyklé, ale nakonec proč ne. Naši hrdinové dále bojují za své ideály a přesvědčení a tak o napínavé vyprávění není opět nouze. Dějství jedinkrát neškobrtne a uchovává si své tempo. I tento díl nám předvede zážitek, jaký nemá konkurenci. ()

canucks333

Najlepší, najzvratovejší a najosudovejší diel celej ságy. Palpatine AKA Ian McDiarmid RULES! Videl 2x v českom dabingu -------------- 100% ()

Ben Nevis

Tenhle film patří imperátorovu temnému smíchu a Vaderovi. Ostatní je jenom vata na vyplnění dějově a emotivně prázdné série. Neumím si pomoci, ale přes plno chyb nové epizody předkládají úplnější podívanou. Na druhou stranu je stará trilogie zábavnější. ()

JohnnyBane

Když jsem byl malý, nemohl sem si vybrat která je lepší, jestli V nebo IV. Skvělý úvod z Jabba Huttem a záchranou Hana Sola, výcvik Luka Yodou, strhující finálová bitva na hvězdě smrti i v jejím okolí. No ale v podstatě tam byla zase hvězda smrti, vykradená z IV, byla tam planeta Endor a ti debilní zakrslí plyšoví medvídci, na které v infantilnosti nemá ani Jar Jar Binks, debilní imperiální vojáci, které by porazil i kdejaký ochrnutý mentál z ústavu, takže až tak skvělý díl to nebyl. ()

kkarx

Z té staré trilogie mi nejvíc utkvělo v hlavě právě z Návratu Jediho. Mark Hamill konečně vypadá víc jako chlap a celkově je to temnější. Ale zase na druhou stranu mě moc nepotěšili takové malé chlupaté obludky podobné Yorkshirskému teriérovi a taky akce je nudně udělaná, hrdinové neprůstřelní. Nejhorší jsou ale asi souboje se světelnými meči, které jsou tak pomalé, že vypadají jako když se bojuje s těžkými středověkými meči a nikoliv s lehkou a rychlou zbraní podobnou kordu. Předpokládaný epický souboj na konci vypadá více jako souboj důchodců. Velká chyba. ()

Heavyman

Vše bylo řečeno. Ovšem vždy se mi z posledního dílu nejvíce líbil záběr jak se objeví duch starouše Anakina a úplnou náhodou jsem po letech viděl novější verzi a úplně mne dostalo,že je tam Christensen, super nápad a propojení filmů,které dělí mnoho let. ()

lemonova

Po dlhšej dobe som sa vrátila k celej sérii a dostala som chuť prehodnotiť tento film .. Dojem, že sa z dvoch tretín pozerám na bábkovú rozprávku, síce zostal, ale za to, ako dopadlo stretnutie mladého Skywalkera s otcom, prilepším :) ()

Luk Skywalker

Slabší než předchozí epizoda, ale je zde ke konci skvělý šermířský souboj Luke vs. Vader, Palpatine zase ukáže svou sílu a staří Jediové odejdou... Jinak zase je zde Hvězda smrti, to také sráží hodnocení dolů a ten poměrně dlouhý úvod s Jabbou, který patří defacto k předchozímu dílu. Tady se také Lucas nepodílel na režii, ale dohlížel na své Star Wars na dlouhou dobu poslední epizoda (chronologicky). ()

Evander

I poslední epizoda SW má své mouchy, ale původní vysoké hodnocení (jako u jediné) ponechám, protože se mi jeví jednoznačně nejlepší. ()

Toka

Tak tohle byla teda velká bolest sledovat. Člověk by čekal, že po dobré Epizodě V už to bude jenom lepší a lepší. A ono ne. Dialogy jsou ještě více stupidní, než v Epizodě IV, a to samé platí i pro chování postav. Stejně tak se vytratil mírný humor z předešlých filmů. Vytratila se epičnost z předešlých filmů. Vytratila se impozantnost hudebního podkresu z předešlých filmů. Zůstal nám jenom vyloženě otravný Chewbacca, kterého řadím na škále hned vedle Skyler White, a přidali se k němu pro velký úspěch Ewoci. Mně nevadí, že původní Star Wars trilogie je to průkopník digitálních efektů a že kostýmy dneska už fakt nepřesvědčí. Mně vadí ten naprosto hloupý scénář. U scény ohledně rodinného odhalení a komentářem Lei "I know. Somehow, I've always known." mi klesla brada a nestačil jsem se divit, za jakýho tupýho diváka mě asi Lucas musí mít, když si myslí, že zapomenu na ty scény z předešlých snímků. Už samotná recyklace Hvězdy Smrti mluví sama za sebe. Po skončení filmu jsem si říkal, že bych radši ty dvě hodiny seděl v Mos Eisley kantýně a poslouchal místní kapelu. Alespoň teď víc ocením Epizodu IV. ()

Besyn

Řádně důstojné zakončení legendy.Závěrečnou vesmírnou řezbu se ještě nikomu nepodařilo překonat (porovnejte to s vesmírnou akcí v epizodě 1). ()

Fifipek

Osobne muj nejoblibenejsi dil z cele puvodni trilogie. Vizualni stranka me i dnes ohromuje, i kdyz uz vim kolik modilku bylo pouzito a jak ze se to delaly ty laserove paprsky. Pravdou zustava, ze i kdyz je tento snimek pres dvacet let stary, maji se dnesni tvurci vysokorozpoctovych filmu stale co ucit! Tento dil zaujme predevsim akci, ktera se odehrava na nekolika mista soucasne. V jedne Luke Skywalker presvedcuje sveho otce, aby se pridal na jeho stranu, v druhe skupina Hana Sola se pokousi znict stit na mesici Endor, ve treti pak flotila stihacek utoci na samotne Imperium. Jednoznacne peti-hvezdickova zalezitost a klasika akcniho sci-fi. ()

Hovado

Řekl bych naprosto nejlepší Star Wars film.Škoda,že aspon jeden díl nedostal tak velké Oscarové odcenění jako LOTRIII.I love Star Wars. ()

Barak

Závěr velkolepé vesmírné ságy proběhl ve velkém stylu. Vše začíná pokusem o vysvobození Sola, kdy Luke ukáže, že Yoda i na stará kolena pořád ještě umí vycvičit nové Jedi. No a pak už je to jen o plánování akce, jak zabránit postavení druhé Hvězdy smrti a zabít Darth Vadera a třeba i císaře. Co se týče "trikové stránky", tak tam proběhlo viditelné zlepšení a všechno vypadá lépe, o humor se stará především Han, dozvíme se něco o rodinném kruhu okolo Vadera, "pobrečíme" u Yody, seznámíme se s "medvídky", boje se světelnými meči už nejsou pomalé, nezáživné a ani nevypadají blbě, ale nabyly na rychlosti.... Určitě hodně povedený závěr slavné hvězdné ságy.... ()

Jeand´Boa

Tak tímto pro mě Hvězdné války končí... mohlo přijít kolik chtělo nových epizod v této době, ale ani jedna z nich není pro mě členem rodu Star Wars... A konec je to výborný - přesně v duchu těchto tří starých epizod... ()

Desdemone

No tak pokud to vezmeme z roviny dějové, tudíž jako zakončení celé ságy, je to docela fajn závěr, ale dalo by se toho na něm vylepšit tolik, že se podoba Christensenova v závěrečném zjevení Skywalkera seniora spolu s Jodou a Obi Wanem zdá jako plýtvání (jinými slovy, když mají čas na takovou ptákovinu, možná by bylo fajn zaměřit síly spíš na jiné detaily). Pokud to vezmeme jako třetí díl z heldiska vznikové posloupnosti filmů, je pravda, že tah s plyšáky je pěkný náběh pro pohádkovou Skrytou hrozbu. Nicméně Star Wars, to je kult, nesmrtelný kult a hodnotit jednotlivé filmy nemá moc význam. Jako celku si tohoto počinu cením hrozně moc a Lucas je pro geniální, jelikož se mu podařilo po tolikaleté pauze skvěle návaz od výpravy po děj a celou hexalogii pěkně spojit. Ono se mnou můžete klidně nesouhlasit, ale zkuste někdy maraton SW, všechny filmy pěkně za sebou a teprve pak Vám to dojde. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

01.05.2023

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)