Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho

• Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (viac)

Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii... (oficiálny text distribútora)

anyonecek

Závěr ságy o hvězdných válkách. Tyhle 3 prvně natočené a zároveň závěrečné díly jsou to nejlepší co si sci-fi nadšenec může přát. ()

Syna.1990

Podle mě je tato série naprosto famózní a poslední dva díly se nedají ohodnotit jinak než plným počtem hvězd. Pro fanoušky tohoto žánru je to naprosto výborná podívaná! 90% ()

kubas369

Asi nejslabší z původní trilogie no vlastně ne asi, ale určitě! Přesto po právu legenda, ať už si myslíte o Ewocích co chcete. ()

kubilov

Velký finále a velká paráda od začátku na Tatooine, kdy se za dramatických okolností vysvobozoval Han od Jabby Hutta a následné konfrontace s konečně hmotným a působivě děsivým císařem a pochybujícím a nalomeným Vaderem na jedné straně, a poznání, spřátelení se a společný boj s úžasnými Ewoky na zalesněném měsíci Endor. A navrch ještě princezna Leia ve zlatých bikinách. Návrat Jediho má snad všechno. ()

ian6565

Dlouho jsem se hvězdným válkám vyhýbal a to byla chyba. Návrat Jediho je skvělým zakončením celých Star Wars, které mě naprosto ohromily. ()

AlexUnited

Svoj komentár pridám sem, týkať sa však bude celej pôvodnej kultovej série (čiže epizódy IV, V a VI). Tieto epizódy sú podľa mňa kvalitatívne viacmenej na rovnakej úrovni, preto im dávam aj totožné hodnotenie. Príbeh je vynikajúci a strhujúci, efekty a technické spracovanie je na svoju dobu extrémne nadčasové a fascinujúce, s hlavným triom kladných hrdinov som výraznejší problém nemal, záporák Darth Vader špičkový (samozrejme som mu fandil), niektoré kreatúry a príšery sú fajnovým a často vtipným osviežením, všetko mohlo byť v absolútnom poriadku. Problém všetkých troch epizód je však ten, že akonáhle dej správne graduje a ja natešený čakám, čo bude ďalej, príde nejaká neskutočná blbosť, resp. debilná scénka, prípadne únavná nudná pasáž, ktorá divákove nadšenie prudko zrazí. Večne pípajúci chodiaci smetiak a jeho plechový kamarát mi väčšinou liezli na nervy, o tej chlpatej opici ani nehovorím. Nuž a záverečná bitka s plyšovými medvedíkmi bol už čistý fail, ktorý v mojich očiach bohužiaľ definitívne poškodil nielen inak vydarenú 6.epizódu ale aj celú sériu. ()

Vsheta

Poprvé jsem byl zklamanej. Nedokázal jsem se přenést přest vizuální nedostatky oproti prvním třem dílům. Ale postupem času jsem si zvykl. Co ale nepřekousnu jsou ty strašlivý plyšový příšery na konci!!! To prostě nežeru a kazí mi celej film, ne-li celou trilogii!! ()

yaqwsx

Po dlouhé době jsem si doplnil vzdělání a konečně se podíval na celou ságu Star Wars. Myslím si, že jednotlivé filmy nelze vyloženě hodnotit samostatně. Jsou zde jak horší, tak lepší kousky - vesměs je však úroveň velice podobná. Původní troligie má své kouzlo, které mi však lehce kazí občasná scénářová děrovitost či občas ne zcela dokonalé herecké výkony. Nová trilogie nemá již to původní "pohádkové" kouzlo, avšak dle mě tolik neztrácí dech. Avšak neublížilo by jí zkrácení stopáže každého dílu minimálně o půl hodiny. Upřímně jsem od SW čekal více. Není to jistě špatný počin, celá sága mě bavila, ale k dokonalosti mu chybí daleko. ()

DoNotCross

A do třetice! Ze staré trilogie je tahle epizoda zaručeně nejkontroverznější. Mohou za to medvídci, pomalejší tempo a recyklace motivů. Ničit Hvězdy smrti je sranda, tak proč si to nešlehnout ještě jednou, že? Druhá bitevní stanice tu působí jako prachobyčejná berlička pana scénáristy, která má získat mladému Skywalkerovi dostatek času na pokec s fotříkem a jedním plesnivým dědkem. Ale co když ten pokec je geniální? A co když je závěrečná bitva pastva pro oči? A do toho ta úvodní sekvence s Jabbou. Jestli mám pro něco slabost, tak jsou to pajzly z Lucasova světa. Čert vem díry v logice, čert vem Ewoky, Jedi se vrací obnovit mír v předaleké galaxii! P.S. A medvídci mi nevadí. Pokud je největší badass na straně hodných seschlý, zelený skřítek, pak nevidím jediný důvod, proč by plyšák nemohl vyhrát válku. P.P.S. Shledávám, že Lucasovi úpravy na Blue-Ray verzích trochu obírají originál o mystičnost. Na druhou stranu to všechno zase o něco lépe pasuje k sobě. Ale stejně bych se nechtěl setkat se svým otcem v momentě, kdy jsem o pět let starší, než on. ()

Brano

Posledné pokračovanie ma nesklamalo, pretože som ani nič od neho neočakával. Star Wars ma bavilo keď som mohol mať okolo dvanásť rokov, no teraz už tomu neviem prísť na chuť. Niekto túto sériu považuje za kult, pre mňa je to iba obyčajný sci-fi s veľmi dobrou vizuálnou a zvukovou stránkou, vzhľadom na tú dobu a taktiež výbornými hercami a príbehom, ktorý na môj v kus bol až dosť nudné spracovaní. Pri niektorých scénach som sa bavil, pri iných zas dosť nudil. Návrat Jediho je o niečo lepší ako štvorka, ale zároveň horší ako piate pokračovanie, ktoré považujem za najvydarenejšie. Vyslobodenie Sola, koniec impéria a očakávaní happy end, to všetko v šiestom pokračovaní. /60%/ ()

mrclTV

Prečo, hovorím si prečo, po vynikajúcom piatom filme, príde toto ČUDO? Tvorcovia akoby si robili z divákov srandu a z tohto fimu robia ťažko dopozerateľný blivajz, ktorý má málo čo z predchádzajúcich filmov. Slabučká zápletka, prevedenie ešte slabšie (scéna s Jabba Huttom na lodi - celé zle). K tomu sa pridávajú Ewokovia (ktorí utiekli z asi Disney filmov), smiešne akčné scény (resp. nasilu smiešne alebo smiešne iným spôsobom ako tvorcovia očakávali) a presladený záver, z ktorého by aj kus žuly bol namäkko. Tak si hviezdne vojny nezaslúžili skončiť. K úteche VI ale môžem poznamenať, že keď píšem tento príspevok, plány na oživenie série novým pokračovaním (SW s číslom VII) sú v plnom prúde, pričom po zhliadnutí traileru môžem povedať, že to najhoršie ešte len príde. Bohužiaľ. ()

Mistr_Moon

Aneb jak banda metrových medvědů s umělýma očima v podstatě způsobila zničení impéria. A toho Christensena na závěr si Lukáš taky mohl odpustit. ()

PeterJon

Prvá polhodina s Jabbom je na odpad, tie umelohmotné rasy mohli byť zaujímavé tak pred 30 rokmi, v 2016 to celé vyzerá príšerne lacno. Koniec nie je o nič lepší, plyšové medvedíky útočia..veľmi klišovité, ako nahráva film hrdinom. Len s veľkorysosti nedávam "odpad". Po pozretí 6 epizód po sebe, som rád, že opúšťam naivné a umelé "univerzum" Star Wars. Ako mohol na tomto niekto zarobiť? ()

0verseer

"Jsem Jedi, jako byl můj otec." "Budiž, Jedi..." Pri žiadnom inom SW filme som tak nebalansoval medzi hodnotením ako v Návrate Jediho. Chvíľu som chcel dať za 5*, ale v porovnaní so IV. a V. dielom je posledný diel starej trilógie jednoducho o hviezdičku slabší. Vyvrcholenie ságy Skywalkerovcov a ich zaverečný súboj patrí medzi bezosporu medzi to úplne najlepšie, problémom však zostáva akási nerozhodnosť snímku v akom duchu sa niesť. Maličkí Ewokovia sú síce roztomilí, zakomponovať ich však do najväčšej bitky, ktorá má vlastne rozhodnúť o osude celej Galaxie, mi príde trochu ako podpásovka Lucasa staršiemu obecenstvu. Následuje sklz do infantílnej roviny rovnako ako v Skrytej hrozbe, ktorej som to pri hodnotení dal patrične vyžrať. Skvelú (temnú) atmosféru (vďaka ktorej sa stali SW kultom aj medzi dospelým publikom) sa podarí snímku navodiť žiaľ len slabú štvrťhodinku, v už spomínanej konfrontácii Svetlej a Temnej strany sily na novej Hviezde smrti. A to je z 2 hodín nechutne málo. Napriek tomu ide o dôstojné zakončenie dnes už legendárnej klasiky, ktorá v mojich očiach v poslednej časti doplatila na obrovský úspech predchádzajúcich dielov a prirodzene chcela ešte väčší kult s využitím širšieho (mladšieho) publika... ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

01.05.2023

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)