Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho

• Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (viac)

Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii... (oficiálny text distribútora)

Flyer

Návrat Jediho se mi líbil z původní trilogie nejméně. K hrdinům jsem si už vytvořil vztah, takže k nim výtky nemám, efekty a atmosféra rovněž bez negativních připomínek. Bohužel příběh je takový nevýrazný a z celých dvou a něco hodin je nejdůležitější vlastně až závěr, který mě ale tak dostal, že z původních tří hvězdiček dávám nakonec čtyři. ()

okkac

Nebýt Ewoků bylo by to za 5*, jelikož scény s Imperátorem jsou správně temné, což je v ostrém kontrastu s roztomilými Ewoky ke škodě. ()

Radiq

Ježiši a kriste, co jsem komu udělal? Pořád nechápu, co furt všichni s těma Star Wars mají, když je to taková trapárna. Aji kdybych byl ještě děcko, tak bych to odkázal do řitních končin. Možná byla chyba koukat na původní trilogii v jeden den všechno za sebou, protože to už můj mozek prostě nepobírá. A ani to není trapně vtipný, je to jenom trapný. Kvůli tomuhle rodinnýmu sci-fi přemejšlím, jestli si vůbec zakládat rodinu. To ne, moje děcka budou vychovaný na jinejch filmovejch základech, než na těchhle pochybnostech. Vyloženě jsem se nudil. A co tam ti zkurvení plyšoví ozbrojení medvědi? ()

MJMilan

I když očekávané finále první etapy vůbec nezklamalo, nemůžu říci, že bych se celý film bavil .... na to finále si totiž musíte tak hodinku počkat, než se teprve dostaneme k očekávanému jádru pudla. ()

tomeek

Ty plyšové bukvice z pralesa, to je fakt asi pravděpodobně vinou nedostatečných technologií, takže dnes by to bylo lepší, ale takto... nezlobte se ale toto je nejtrapnější díl celé ságy. Solidní zakončení ságy, ale ty mončičáky bych nemilosrdně vyházel do prdele. ()

Nivenx

Po stránce dějové i zpracování nám poprvé Star Wars drobet skřípou, ale to neznamená, že to není stále zábavné a nápadité. U mě i přes pár problémů s filmem, kdy to nebylo to pravé ořechové, tak i přes to spokojenost. 70% ()

panMartin

Máme tu poslední díl! Fantastické zakončení úvodní triologie a zároveň ukončení jednoho z největších a nejpromyšlnějších příběhů v dějinách světové kinematografie! Hvězdné války vždy budou rozdělovat publikum na dvě části - na ty co podlehly jejím krásám a na ty, kteří je budou zavrhovat! Opět výborný děj se skvělými akčními scénami a hláškami. Výborné efekty! A závěrečný souboj mezi Vaderem a Skywalkerem je prostě bezva. Bez debat výborné dílo, které v sobě skloubilo to nejlepší z dílů předešlých a přidalo si ještě nějaké to kouzlo navíc. Už teď se těším na novou trilogii!!!! ()

Hafran

Věřím že v době když to vyšlo to byl zajímavý film, ale pro mě je to dneska jenom příliš dlouhý, celou dobu nudný (až na chvíle s Harrisonem Fordem) a špatně sestavený příběh s nulovou pointou. ()

hans500

Na ultimátní Epizodu V se sice navázat podařilo, ale film je přecijen méně kvalitní, možná kdyby opět režíroval Kershner dopadlo by to lépe. Každopádně i tentokrát jde o nadprůměrně dobrý film, navíc je to slušné zakončení celé ságy. Jinak zde zůstává prakticky vše při starém, opěr výborní herci, legendární hudba, úžasné efekty, svižné tempo atd... Rozhodně si zaslouží 4*. ()

LeoH

Tak, cyklus sobotních rodinných projekcí se SW-iniciací potomstva dospěl ke konci „klasické“ poloviny ságy a jak jsem to tak po letech znovu viděl, musím poopravit, co jsem psal před týdnem o vrcholu série – jestli jsem u nějakého dílu chvíli uvažoval o pěti hvězdičkách, byl to tenhle. Oni ti medvídci nejsou až tak otravní, jak jsem si pamatoval, a hrdinsko-pateticko-pohádková atmosféra tentokrát přece jen znovu dostala i mě, starého cynika... tož dobře, já tam tu pětku nakonec vrazím, projednou, symbolicky. Jako velkolepá sci-fi zábava pro celou rodinu, dokonce s náznakem jakés takés hloubky, tyhle tři díly přece jen nemají konkurenci. Nechtějme od toho něco, co to není, hlavně se to nepokoušejme brát příliš vážně. Aha, možná proto se mi tenhle díl zpětně líbí nejvíc – na rozdíl od předchozích se tolik nesnaží hrát si na „vážnou“ sci-fi, ale přitom není ani zdaleka tak hloupoučký jako to, co jsem se zatím odvážil zhlédnout z novější trilogie. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

01.05.2023

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)