Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho

• Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (viac)

Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii... (oficiálny text distribútora)

sirien

(po novém zkouknutí) Hodnotit tenhle film je trochu dilema. Je cítit, že předchozí byl lepší. Na druhou stranu, Návrat je určitě lepší, než původní ep. IV. Na třetí stranu, obsahuje ewoky (a C3PO. Zcela vážně - úplně sem zapomněl, jak otravnej ten charakter je - dokonce ani Jar Jar najednou nepůsobí TAK děsivě, jak předtim. I když ne, že by pořád nebyl značně horší a obecně příšernej.) Každpádně to je velmi úctyhodné zakončení celé původní ságy a těch 5* si to nejspíš zaslouží. ()

Franta285

Skvělé zakončení originální trilogie Star Wars a finální souboj mezi Lukem, Vaderem a Císařem považuji za jeden z nejlepších soubojů ze Star Wars. ()

zdeny99

Závěrečný díl celé série kultovních Star Wars. Já jsem si celou tuhle ságu dal za cíl vidět a to i přesto, že jsem brzy zjistil, že mne vůbec nebaví. Důvodem je překombinovaný děj s množstvím ras a postav, až se v tom divák ztrácí. Proto jsem se celými šesti díly protrápil, a tak jsem rád, že jsem nakonec došel až sem. Každopádně konec Darka Wadera, jedné z nejslavnějších filmových postav, za to trápení stál. [56927. hodnocení, 886. komentář, 87%, 88. nejlepší film, 78. nejoblíbenější film] ()

TostTom

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho je pro mě asi ten nejlepší díl z původní trilogie a velmi pěkným a povedeným zakončením celé trilogie. Tenhle díl měl opravdu něco do sebe ať už to byla fajn akce, napětí a nebo zajímavý příběh a vyvrcholení, které pro mě bylo víc než uspokojivé a normálně se i trochu stydím, že je to poprvé co se dívám na Star Wars. Teď něco k postavám a asi opět nemám co vytknout, princezna Leia je fakt kus a Han Solo v podání Harrisona Forda je opět a zas dokonalý a Luke mi byl ze všech tří dílů asi v tohle dílu nejsympatičtější a vcelku jsem si ho také oblíbil. No asi si tu asi zatím shrnu všech těch 8 dílů, co jsem viděl a asi to nebudou moje nejoblíbenější filmy, ale nemůžu jim upřít kvalitu, zajímavý příběh a to že jsem si je všechny celkem užil, tak jsem teď zvědavý na tu poslední trilogii o které jsem zatím neslyšel zrovna chválu. 8.5/10 ()

peetrejr

Uplynulo 40 rokov od premiéry tohto filmu. Ale nie, na Slovensku to nebude v kine, teda ako zatiaľ som sa nepokúšal zistiť si to, ale hej to je moja slovenská povaha, na všetko sa sťažovať a nadávať, pri tom o tom viem veľké čierne makové -----. Ale toto finále, bože môj. Ja neviem si vynachváliť tento film. Máme tu Ewokov, ktorí sú jednoducho skvostní. A finálny súboj v Death star 2... strácam slová. Tento diel prekypuje nostalgiou a kultovými scénami. A áno, isteže Leia v spodnom prádle poteší každého, plus Jabba a "smrť" Bobba Fetta, sú prvky, teda skôr postavy, bez ktorých by tento diel nebol dobrý. Luke už je skúsenejší Jedi a je odhodlaný poraziť svojho tatka. Priznám sa, že aj silný alfa-samci ako ja, majú právo plakať pri filme. No na konci vyšla von jedna slzička... teda viacej, prečo ma to aj teraz dojíma? Nie! Mám teraz mokrú klávesnicu... Ten koniec na Endore je fakt srdcervúci. Keď sa ale spätne pozriem na Star Wars kedysi a na Star Wars teraz, je vidno, že kedysi Džórdž necielil na zisk, ale na kvalitu. Dnes to je cielené na zisk, myslím, že aj preto sa Džórdž vzdal licencie Star Wars, lebo v jednom rozhovore čo som pozeral hovoril, že by nikdy nenatočil sedmičku, lebo by sa to už opakovalo. Čuduj sa svete, že vznikla sedmička a je to presne tak ako Lucas predpovedal. Nie je to už ono, lebo 7,8,9 sú proste len kópie 4,5,6. Ak by tá kópia bola dobrá, tak by to bolo priemerné. Lenže to ani nebolo priemerné, pretože noví herci boli strašní. Nostalgia sa predáva! Prečo ani v nových SW nebola nostalgia? Nuž, ale ako zakončenie je to decentné a je tam taký fígeľ, že môže to mať pokračovanie, ale aj nemusí. V tomto prípade by asi nemuselo. ()

Fidel.

Na třetí díl trilogie jsem se velice těšil. Nejvíce na Jabbu Hutta, nezklamal mě. Triků je zde zase více a nová Hvězda Smrti a její likvidace je velice povedená. Souboje se světelnými meči jsou dobře propracované. Příběhy postav spějou zdárně ke šťastnému konci a přechod Dath Vadera na stranu dobra byl pro mě velice dojemný. Pro mě nejlepši trilogie všech dob je ukončena. Možná někdy Lucas na ni naváže, rád bych se dozvěděl co se se všemi hrdiny stalo v budoucnu. Třetí komerčně nejůspěšnější film všech dob. ()

clump

Z nejakeho duvodu moje nejmene oblibena epizoda ze vsech. Navrat Jedie bohuzel nepokracuje ve stylu predchozi epizody, neprinasi tak hluboky vnitrni zazitek a Lucas zacina infantilnet. I to tempo je obcas takove nevyrovnane. Porad to je ale vicemene velmi zabavne a opojne. A vesmirna bitva nad Endorem je jednoduse skvela, neuveritelne dobre sestrihana a dynamicka, a to i na dnesni pomery. Taktez souboj Vadera s Lukem je vynikajici. ()

Tom44zKA

Nejlepší ze všech hvězdných válek vůbec... u mně předčí i nové epizody, a poslední půl hodina to je ten maximálně nejlepší filmový zážitek, jaký si jen můžu přát. ()

TETŘEF

Geniální vesmírna bitva, Star Destroyer zakusující se do povrchu hvězdy smrti jako nůž do másla, Luke, úžasný Hana překrásná Leia. Do toho všeho finální hudební znělka, která mi lemovala mládí. Díky Georgi! ()

Colleague

Celý Star wars a ten humbluk kolem toho jde absolutně mimo mě. Na svou dobu určitě vrchol (hlavně v efektech), s čim ale nesouhlasim je, že je to evergreen!! Některý starý sci-fi jako třeba 2001: Vesmírná Odysea mají alespoň nějakou myšlenku, co má proboha tohle? Národ gumových medvídků s kameny roztříská vojáky s laserovýma pistolema, to těm co dávaj 5 hvězdiček divný nepříde? Samozřejmě že u všech filmů hned nehledam nelogičnosti, ale tohle tak trojnásobně překročilo míru mojí snesitenosti. V hodnocení jsem velmi mírný. ()

Pr4d3d

Možná horší než předchozí dva díly staré trilogie, ale pořád nezapomenutelný zážitek na který se nedá zapomenout. Parádní zakončení nejlepšího příběhu vůbec. Krásně smutný konec a několik scén, které vstoupily do historie. ()

J. T. Kirk

Nechápu jak jsem mohl být takový kretén a myslet si, že je třetí epizoda nejlepší.. Docela jsem nechápal proč na konci, kde upravovaly ducha Anakina a daly tam Haydena Christensena, tak proč tam nepřidaly i Qui-Gona. Když ve třetí epizodě říkal Yoda Obi-Wanovy, že Qui-Gon našel cestu k nesmrtelnosti a že ho naučí jak s ním rozmlouvat, takže by tam měl být logicky taky, no i když se vlastně neznal s Lukem.. Jinak to je skvělý závěr ságy. V tomto díle se dozví pravdu o své rodině Leia. Souboj mezi Darth Vaderem, Imperátorem a Lukem Skywalkerem je skvělý. No možná to co jsem napsal bude brát někdo jako spoilování, ale jestli ještě neviděl Star Wars, tak si to zaslouží! ()

char_t

Můj takřka náhodně vybraný zástupce Hvězdných válek v mém TOP5. Zbožňuju tohle promakané universum, které sahá daleko za všech šest filmů. Kdybych si mohl vybrat jediné vysněné povolání, byl by to rytíř Jedi. ()

Illioplius

Pri tomto diele si nie som istý ani štyrmi hviezdami, ale dajme tomu. Miesto druhej Hviezdy smrti mohli vymyslieť niečo zaujímavejšie, taktiež jej slabé miesto a spôsob jej zničenia sú otrepané. Vadí mi taktiež naivita v podobe tých malých chlpatých tvorčekov, ktorí svojimi primitívnymi zbraňami dokázali poraziť celé hordy klonov a technologicky vyspelých strojov. A, samozrejme, klony sa netrafia nikdy, zato „dobrí“ sa trafia takmer vždy, ale to nie je problém iba tohoto dielu, hoci v tomto to bolo asi najviac cítiť. Ale dobre, napriek tomu ide o dobrý film a tie slabšie štyri hviezdy tomu môžem udeliť. ()

*Colorado

Těžko říct, zda by z toho Kershner udělal víc, ale Marquand se zrovna nevytáhl. Opravdu pěst na oko je celá záležitost okolo Ewoků, to jsou snad jediné chvíle, kdy se mi chce zavřít oči a skřípat zubama. Co se uzavření kruhu s Anakinem/Vaderem týče, tak jsem samozřejmě spokojen. Miluju Lucasův vesmír, ale nemohu se ubránit dojmu, že se z tohohle dílu dalo vytěžit mnohem víc... ()

Hapretor

Velmi pěkný závěr. Výjimka potvrzuje pravidlo. Tato trilogie na kvalitě opravdu neztratila. Ta ta ta, ta ta táá. Ta ta ta, ta ta táá, ta ta ta, ta ta táá, ... ta znělka je fanaticky chytlavá. ()

optimus0s

Vynikající zakončení nejlepší ságy vesmíru. Ewokové jsou možná trapně roztomilý ale Lucasoci se dá za souboj mezi Darth Vaderem a Lukem odpustit všechno...(až na Jar Jara a malýho Anakina) ()

t.e.r.k.a

Úžasné dovršení této šestidílné ságy. Po těch nových dílech mi v těchto starých chyběl skvělý Ewan McGregor, ale zde byl zase k vidění tehdy mladý Harrison Ford (akorát mu chyběl kloubok a bič) a úžasný Chewbacca. A navíc jsem se konečně dočkala ewoků! Musím poděkovat televizi Nova, že odvisílala celou tuto sérii. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

01.05.2023

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)