Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

krysarr

Budu za kacíře, ale nevím, cekal jsem dle hodnoceni zde mnohem víc. Hlavni postavy excelentní, ale zrovna tolik chválena režie... Nikomu nevadí, ze sviti strom nebo Interiér auta, nikomu nevadí, ze lidi při přestřelce nebo evakuaci běhají odkudsi a kamsi, hlavni postavy se u banky vidí na kilometr daleko a jeste za roh, nikomu nevadí, ze se střílí v hotelu či na letišti či běhají kuci s masinkverem pod sakem po ulici, ze peníze v tašce v bance váží asi 50 kg a před bankou mají váhu prázdné tašky, kontejnery na letišti jsou tak akorat na schovku, naváděcí světla sviti jen když letadlo akorát dosedá na dráhu, hlavni postavy si zajdou na kafe, k tomu do hospy, která je úplně plna a přitom je tam ticho. Mam pokračovat? :) ()

EricNor

Znova jsem to viděl a vlastně nechápu, co na tom filmu je. Pár scén je super - série GTA to krásně okopírovala a když to hraješ, tak je to velká zábava. Problém mám s tím okolo - hlavně nechápu odvařenost všech z výkonů Pacina a De Nira. V těch scénách, který posouvají děj je to OK, ale co se částí ze soukromí, je to trapný. Když si bere Pacino televizi, aby se na ní nemoho dívat klátič jeho ženy, tak je to trapný až jsem se smál a sám velký mistr Pacino přehrává jak laciná šmíra. ()

Ekenc

Skvělá kriminálka. DeNiro a Pacino jsou herci par excellence a ani ostatní herecký ansámbl není k zahození. Všechno tu klape: hudba, režie, scénář, herci. ()

Kosir

Myslel jsem, že to bude k nevíře, ale nick "dzena." mě potěšil. Nejsem v tom sám. Bylo to velmi příjemné pokoukání, zejména jsem byl natěšený po setkání De Nira a Pacina, což dávalo pro futuro velké možnosti. Ještě přepad banky byl v lajně, jenomže následná přestřelka (eliminace) regimentu debilních a evidentně šilhavých poldů s bezhlavě jednou rukou pálícími grázly mně razantně sebral veškerou chuť pokračovat. Stopnul jsem to! Štěstí, že jsem to sledoval z videa, v kině bych se asi zbláznil. Video má ještě jednu výhodu, totiž možnost shlédnutí úplného konce. Ten taky nezklamal. :( ()

Verdolin

Po nějaké době film, ke kterému není co namítat, škoda jenom jednoho z protivníků velkého souboje. Spíš bych ocenila otevřený konec... ()

Nepl

Musím říct, že jsem od filmu čekal více.... Což o to, herecké výkony nebyly nějak špatné, ale film zcela propadává v reálnosti děje.... Když se dívám na sci-fi, tak mě nijak neurazí a na kvalitě filmu nijak neubírá, když postavy létají, jsou nesmrtelné, mají osm nohou apod. U kriminálky je však průšvih, pokud je padouch nesmrtelný a policisté (kromě hlavního detektiva) jsou stádem tupých ovcí..... Škoda, film měl ambice na mnohem vyšší příčky. ()

piskot78

Naprosto excelentní kriminálka. Al Pacino jako policajt a Robert De Niro jako zločinec = vynikající herecký výkon. 20 minutová přestřelka v ulicích Los Angeles parádně natočená. ()

Sonjoe

Film velmi dobry, napaty, akcny, velmi dobre krimi. Skoda iba velmi dlhej stopaze a nudne konca. Poslednych 30minut sa minuz velmi tazko dopozeravalo. Ale inac slusne 70%. ()

happyk

Vynikající příběh v podání excelujícícho Roberta De Nira a Al Pacina - dobra a zla. Příběh na první pohled jednoduchý: policajt se snaží zatknout zločince. Nicméně při shlédnutí divák objeví spoustu dalších a mnohem zajímavějších vrstev, které ukáží, že nic není černobílé. A my se tak můžeme kochat krásou souboje dvou velikých postav mezi sebou, ale jejich boje sama se sebou. Pět hvězd. ()

Tempter

V lednu nepiju alkohol. Krom toho, že se mi méně mastí pleť, to má za následek i to, že filmy koukané i pozdě v noci vidím až do konce. A to byla právě ta chyba. Kdybych tu pateticky přitroublou scénu neviděl a usnul včas, dal bych možná i čtyři a v klidu se zařadil do zdejšího mainstreamového proudu. Teď abych se bál zaparkovat auto před barákem, že mne místní pochůzkář s podobným psychologickým profilem, kterým disponoval Al Pacinův hrdina, zavře na 100 let do ťurmy nebo rovnou odpráskne. A stejně jsem fandil Nirovi, třebaže si plete pravou a levou ruku. ()

Ekdahl

Paráda. Nebudu opakovat, co tu bylo řečeno, jen pár poznámek: 1) je třeba ocenit, jde-li tvůrce proti stádný představě o dobru a zlu. Ten film skvěle ukazuje, že i "zločinec" může být frajer, on a zástupce zájmů společnosti ("dobra") tu toho mají víc společnýho než rozdílnýho. 2) Ten film je o určitym heroismu: v životě může nebo má jít o víc než jen o plnění společností nadefinovaných rolí typu taťka a mamka. V životě jsou zajímavější věci než pohodlný vegetování, např. některý formy zločinu, hehe. Podstatný není, na jaký straně "zákona" člověk stojí, podstatný je něco jinýho, a sice vnitřní síla, sebeovládání, tvrdost k sobě, tyhle stoicko-westernový hodnoty. Waingro je slabošský hajzlik, proto ho De Niro zavrhuje. Je skvělý, že film, kterej říká něco takovýho, může vzniknout v rámci hollywoodskýho mainstreamu. 3) Nutno sledovat - jako všechny dobrý filmy - "v původním znění" s titulky, nechce-li se člověk připravit o 30% zážitku. Jak chcete dabovat ty Pacinovy pološílený výlevy? Forget it. A opět tu máme debilní překlad titulu - Heat označuje něco dost podstatnýho, o tom ten film je, Nelítostný souboj by se mohla jmenovat kdekterá srágora se Stallonem nebo Schwarzenegrem. ()

jan152

Spojit skvělý krimithriller standardní délky s trapným sitkomem téže délky by možná mělo smysl při promítání jako 6-dílná telenovela. Vcelku je to bramboračka. ()

ferdomravec

Velmi slusny film ktorému nedam 5 hviezdiciek len preto ze som ho videl len nedavno a mam uz za sebou moderne variacie lupicov. Keby som to videl pred rokmi napalim 5. ()

Ehrmantraut

Výborný film, šlape jako hodinky od první minuty až do konce. Al Pacino na všechno není naštěstí tentokrát sám, Robert De Niro mu herecky stačí, a tak máme to štěstí opájet se skvělým herectvím obou bardů Hollywoodu. Právě díky A+R ale nejde jen o akci, ale i skvělé vykreslení postav. Je těžké natočit neotřele souboj padoucha a čestného policajta, ale buďte si jisti, že Nelítostný souboj to zvládl více než se ctí ()

Garbadh

Ne ne ne...nekdo to nazyva intuici, nekdo sestym smyslem, nekdo jasnovedectvim. At je to co je to, tito dva panove toho dostali nabaleno nejak moc. Valka supermanu me nebere. ()

kecal

Všichni tu odvedli perfektní výkon. Scénárista a režisér v jedné osobě je dnes již legenda a o hercích snad ani psát nic nemusím. Jen prostě honili moc zajíců a je to na tom bohužel vidět. Film je díky tomu příliš dlouhý a ani tak nám nepodá ani jednu z linií na 100%. Škoda. Ale i tak opravdu dobrý film, jehož drtivá většina je perfektní. Pro mne slabších 5. ()

Nag0

Asi do polovice ma film vôbec nevtiahol do deja, no banková lúpež zmenila všetko, po tejto scéne to bolo niečo úžasné. Skutočne som si nie istý hodnotením, na jednej strane tu mám dosť mdlú prvú polovicu a na strane druhej, top žánru. V konečnom dôsledku musím teda uznať, že ak by bola prvá polovica prestrihaná, tým pádom stopáž kratšia, pristalo by to tomuto filmu oveľa viac. ()

andydufrsn

Ukočírovat takové množství hvězd a dvou megahvězd a neubrat tím nic na napětí a ději je hodně velký umění a ukázka velkýho kumštu. Do filmu přesně a skvěle pasuje i, ta zdánlivě nekonečná, přestřelka po vyloupení banky. V ději nenajdete žádná nelogická místa nebo jiné hlouposti, no prostě bomba! ()

SeeSaw

Decentní výměna názorů DeNira s Pacinem u stolku v kavárně naprosto předčila veškerá má očekávání toho, jak legendární může být setkání těchto dvou filmových gigantů v jednom záběru. Subjektivně ale musím přiznat, že ještě více mě dostala scéna s bankovní loupeží, která působí tak reálným dojmem, že se vývojáři z RockstarGames mají i po 20-ti letech od Micheala Manna stále co učit. Zbytek filmu už je "pouze" dokonalý. 10/10 (PS: Jaké by to mohlo být, kdyžby si DeNiro s Pacinem prohodili filmové role?) ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore