Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

Mrkvič

Film, co se mi po prvním shlédnutí absolutně vytratil. Moc to nechápu, když je v něm snad ta nejlepší akční scéna. Jenže je tam taky spousta jiných věcí okolo a je toho opravdu hodně moc. Na začátku jsem jen žasnul, kolik... vlastně že jsou tam snad všechny známé obličeje tohoto žánru. Je to bezvadný, když herce rozeznám bez nějakého většího přiblížení, jenže oni tam potom nic moc navíc nepřidávají. Neúplatní nebo LA přísně tajné jsou filmy, které mají všechno, tohle je výborný film, kterému ale stejně k dokonalosti dost schází. ()

DaUr

Herecký koncert pod velením nadaného a zkušeného režiséra. Ačkoliv obvykle krimi žánr moc nemusím, tady nemám co bych vytkl. ()

honx

"Přehvězdováno" a prd z toho! Žádný propadák, který by bylo třeba nějak shazovat, to není, ale opravdu netuším, co to dělá v první padesátce-za tohle ode mě hvězdička dolů ()

Qitek

Absolutní špička v krimi/drama vodách. Epos. Michael Mann natočil pro mě naprosto to samé, co Sergio Leone v šedesátém osmém pro moje rodiče. Nadčasový souboj dvou mužů, s nádherným koncem. Film který vydrží zkoušku času a za dvacet let bude ještě lepší než dnes. A to píšu o jedenáct let později. Nádhera. Jeden z nejlepších filmů 90 let. ()

Jizni Tlapa

"Já říkal,že se nevrátím"...stejně jako DeNiro končí těmito slovy své působení v tomhle excelentně obsazeném snímku, stejně tak i já komentuji skutečnost, že již nikdy nebudu cítit potřebu znovu zapnout dvd s Nelítostným soubojem. Zpracováním akcí a obsazením (obzvlášť Pacino) rozhodně nadprůměr. Aleeee.............než k akci dojde............uf to je dějová fuška prokletá naprosto nesmyslně protáhlými pasážemi, které v mých očích, filmu rohodně škodí! Přímo zabijácká stopáž!! 70% a šmitec!! ()

skrblik007

Úplně stejně zazděné jako Kmotr. Příběh je to dobrý a i herci podávají dobré výkony, ale je to strašně zdlouhavé a chvílemi jsem se nudil. Je tam i dost dobrých pasáží, ale celkové provedení stojí zkrátka celkem za houby. Toť můj názor. ()

Tyny

Al Pacino a De Niro, dva moje oblíbení herci v jednom filmu, co víc si přát. Nepotřebujete ani skvělého režiséra, ani skvělý scénář na to, aby jste na točili SKVĚLÝ film. Potřebujete pouze Al Pacina a Roberta De Niro. Můžou celou dobu chodit zabalení od hlavy až k patě v pytli a stejně odvedou jeden z nejlepších výkonů. 5* ()

Lachtaan

Dva herečtí mistři jako Alfa & Omega ve výborné přestřelce nejen nábojů, ale i citů a porozumnění. Heat je skvěle šlapající gangsterka, která přímo uchvátí příznivce žánru, pokud se ale jedná o ryze gangsterské filmy, osobně preferuju ty z období prohibice (viz vyšperkované Lawless). Zajisté tenhle snímek disponuje nejšpičkovější bankovní loupeží, přestože jsem v ní nenašel onu přepychovost, kterou o ní šíří nejrůznější zvěsti. Bravurně ji ovšem válcují nadcházejicí scény, které potěší každého správného hráče GTA, co si během hraní přál konfrontace s policisty nebo s ostatními gangy vidět jednou zfilmované. ()

lennyd

Kočka a myš. Polda a gangster. Al Pacino a Robert De Niro. Jeden chtěl udělat svůj poslední džob, zabezpečit se, vzít přítelkyni a kámoše a odjet kamsi na Nový Zéland. Ten druhý mu to nechtěl dovolit. Setkání dvou nesmiřitelných, kdo z nich vyjde jako vítěz? ... Skvělá krimi Michaella Mana, plná hereckých es, kde co jméno, to suprový herecký výkon - kromě dvou hlavních Al Pacina či Roberta De Niro například Danny Trejo, Natalie Portman (zamlada :), Val Kilmer, Ashley Judd, Tom Sizemore, Jon Voight, William Fichtner a hromada dalších. Film doprovází příjemná hudba Elliota Goldenthala. Oproti "běžným" detektivkám zde režisér víc nahlíží do soukromí jak detektiva tak i gangsterů, "citlivější" scény střídá s brutálními přestřelkami (útěk z banky, brrr) - no a perfektní zakončení "přestřelkou" na letišti :) Takhle se točí Filmy (to velké F tam není náhodou).. ()

Tomasso001

Nadšeně jsem shlídnul celý snímek. Hodně scén se zapsalo do historie. Ať už honička v ulicích, tak přepadnutí banky, nebo závěrečný souboj dvou herců(Pacino,De Niro), na které sem se strašně těšil. Do toho kvalitní výkon Kilmera a Sizemora, dobrá režie a kdyby měl film místo 170 min 200, asi by mi to uteklo stejně krásně rychle ()

July

Nedívejte se na tenhle film, když jste toho minulou noc moc nenaspali a jste unavení po dlouhém dni. Já jsem to udělala a místy jsem skoro usínala. Nelítostný souboj má nepochybné kvality v pěkné a celkem nevšední kameře, která se později ještě trochu rozvinula v Collateralu, hereckých výkonech, jimž nemohu nic vytknout, a promyšleném příběhu podávaném poměrně syrově a vcelku realisticky. Co mi realistické nepřišlo, byla přestřelka po bankovní loupeži, ale možná je to tím, že jsem nikdy nebyla v LA :-). Bohužel u téhle akční scény jsem spíš zívala a tlumila zvuk. Co se mi na filmu nejvíc líbilo? Postupné poznávání, setkání a střet obou hlavních protagonistů, linie Neila a jeho nové přítelkyně a život Vincenta Hanny. Co se mi nelíbilo? Bylo to straaašně dlouhé! Nic mi sice nepřipadalo nadbytečné, ale to nic nemění na faktu, že jsem si přála, aby byl film tak o půl hodiny kratší. Škoda, že on by zkrátit asi opravdu nešel, leda na úkor kvality. Když si budu chtít pustit film podobného ražení, asi si dám spíš Collateral nebo Výkupné. Nebo, pokud budu mít chuť zhlédnout Pacina v roli policisty, Insomnii - která se mi líbí mnohem víc než Nelítostný souboj. Dlouho jsem se rozhodovala mezi 3 a 4*. Nakonec dávám čtyři - s tím, že úplně čisté rozhodně nejsou. Možná ještě trochu změním názor, až film uvidím znovu. Ale nejbližších pár let se na to rozhodně nechystám. ()

danoo

Čo dodať po tých všetkých laudatívach a superlatívoch? Snáď, že ma zaujala Mannova empatia a jeho film je vlastne poctou, ktorú skladá zločincom a policajtom, ktorí medzi sebou vedú neľútostný súboj a mohli by byť kľudne i priateľmi, keby sa stretli v inom čase a a na inom mieste. HEAT ()

Cushing

Svérázná zábava na dlouhý osamělý večer, když se nechce číst, ale nic, bez čeho by se nedalo žít. Spojení De Nira s Pacinem pro mě nefunguje -- zahráli si spolu přesně tak, jak bych byl čekal. A je tam strašně moc znát vzájemný respekt/chlad -- dvě hvězdy příliš jasné, řemeslně výtečné, povahově víceméně vyhraněné. To, že tam jsou spolu, není obohacením filmového umění ani průmyslu, akorát je to sázka na vyšší tržby. Proč taky ne, že? A scéna střelby v ulicích při vyloupení banky byla přemrštěná až běda. Sem patří realismus, sakrapráce, a ne tohle exhibování se samopalem. (Nebo to snad byl kulomet?) A ten milostný románek mezi postavou de Nira a tou ženštinou -- tomu někdo snad dokázal věřit? ()

Teebo

Ach jo... Mohlo to být excelentní, takhle je to jen velmi dobré. Všechny hodnotitelné složky tohoto filmu jsou excelentní, až na tu jednu skvrnu. A tu já nechci překousnout. Do samého závěru jsem byl opilý vynikajícím filmovým zážitkem, pak ale stačilo, aby De Niro jednou otočil volantem a film změnil směr. A já vystřízlivěl. Škoda, velká škoda. ()

Jazzzz

U někoho jsem tady v komentáři zahlédl 4 a půl hvězdy... Já dávám taky 4 a půl ale zaokrouhlím to dolů. Je to určitě skvělý film s mnoha uchvatnými scénami - obvzlášť přestřelka, bankovní loupež a jiné, ale stejně tu hvězdičku dolů zkrouhnu, protože kombinovat akční s dramatem a natahovat to na 2 a půl hodiny mi nepříjde rozumné... Herci byli skvělí a nemohu k jejich výkonům zcela nic namítat.. ()

BS

Vynikající detektivka a klasika žánru. Myslím, že superlativy nemá vůbec cenu psát (obzvlášť co se týce obsazení). ()

mickyreed

Plné napětí, koncert Pacina a De Nira, úžasné výkony ostatních herců, dechberoucí záběry, celková atmosféra, mozek vs. mozek - to vše dělá z tohoto díla špičku svého žánru ... ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore