Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

steinbauer81

Nikdo to tady nepsal, ale film se trochu podobá snímku "Tahle země není pro starý". Proč? Protože kamera a scénář v obou dvou filmech střídavě sleduje padoucha a policistu. Když vidíte kroky padoucha, nevíte co dělá policista a naopak. Obě dvě postavy si tak zamilujete, protože na kameře jsou stejně dlouho a oba kopají za svojí pravdu. ()

davistercz

Špičková podívaná! Skvělé herecké obsazení a všechno dobře promyšlené až do nejmenších detailu. Čekal jsem, že to bude nářez, ale až takový? Suprový filmeček u kterého jsem lapil po dechu. Jen konec mi přišel trochu nepovedený, že zemřel ten "nesprávný". ()

dokec

Když se řeže Al Pacino a Robert De Niro, létají kolem jiskry charismatu a sympatií. Zbytečná krutost člena gangu se stává osudnou pro celou jejich sestavu. Policie v čele s urputným vyšetřovatelem jim začíná pořádně šlapat na paty a neodvratitelné finále se blíží. NAPROST KLASIKA A TOP FILM S TOP DVOJICI HERCU http://www.nejlepsifilmy.eu/drama/nelitostny-souboj/ ()

calculus

Upřímně, čekal jsem o dost víc. Nebo lépe řečeno možná něco trochu jiného. Nejvíce mi vadila ta sázka na jistotu, že to celé bylo hodně postavené jen na okamžitý efekt. Chyběla mi komornost Al Pacinových postav, kdy vstoupí do děje a každému je jasné, že už nikdo jiný to zahrát nemůže. Tady měl prostor jen na rozmáchlá gesta všeznalého policejního cholerika. Podobně i De Niro, celou dobu jsem měl pocit, že je na place přehuštěno. Dojem hodně spravila závěrečná scéna, nelítostný souboj. ()

BadExHuman22

Můj oblíbený film. Al Pacino a Robert DeNiro jsou nepřekonatelní v toto napínavém filmu. O policajtovi a profi. zloději. Plno dramatických scén. Dvě esa proti sobě. Co víc si přát. Za mě 100% ()

BrckoGOS

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Čert vem dlouhou stopáž, když ve snímku od začátku do konce probíhá nějaká akce. Kombinace De Niro-Pacino - už jen tento nápad by zasloužil Oscara. Doplnění o Kilmera, Sizemora, Voighta či Judd? Oscar číslo 2. Naprosto perfektní práce s mými otevřenými ústy od začátku až do konce ()

FilipKooo19

Film, ktorý v dnešnej kinematografii nemá obdobu. Aj keď množstvo dnešných filmov sa snaží čerpať z tohto filmu nesiahajú mu ani po špičky! Famózny výkon Roberta De Nira a taktiež Al Pacina, robia z tohto snímku niečo nezabudnuteľné. Škoda už len toho záveru, radšej by som to videl opačne :) ()

Elephant13

Skvělá ústřední dvojce Al Pacino a De Niro, těm není co vytknout. Val Kilmer v dobách, kdy ještě točil filmy taky dobré. Scénář,výprava,hudba byla super, ale akce?! Těžký luxus! Bankovní loupež a přestřelka v ulicích mě dostala. ()

14krejca14

Rozhodně skvělý akční thriller. Obsazení a herecké výkony, režie, napětí, akční scény, vše zvládnuto na jedničku. Jen proč to musí být tak natahované? Stopáž klidně zkrátit o půl hoďky. ()

Spilif

Přemýšlím kolikrát jsem tohle filmové dílo vlastně viděl. Ani ta ne zrovna krátká stopáž mi nikdy nezabránila v tom si ho vychutnat tak jako bych ho viděl poprvé a absolutně netušil co vlastně přijde. Jo prostě je to podívaná vymazlená do každého detailu. Nebudu se rozepisovat nemá to cenu filmu bude 20 a já uznala tleskám a v koutku duše říkám a doufám vemte si z tohohle filmu všichni příklad. Tak se to má prostě dělat. ()

silak_xup

Přátelství, odhodlanost, čest ale také zrada a další lidské vlastnosti jsou v tomto příběhu z prostředí kriminálníků asi nejlépe zfilmované a to všechno za mistrovských výkonů Al Pacina, Roberta De Nira a daších. ()

Nikitoss95

tři hvězdy za de Nira,Al Pacina a za akci na konci a místy napínavé scény, jinak dost to kazily zbytečný scény,jako de Nirovo flirtování s náhodnou holkou z knihkupectví a prázdný scény,kdy se nic nedělo... ()

pollstro

Jednoznačně nejlepší film v tomto žánru. Brilantní scénář, který dokázal natáhnout film na tři hodiny je excelentní prací Michela Manna, ta jeho preciznost a propracovanost scén je neuvěřitelná. To jakým způsobem vybíral prostředí pro tento film je opravdu zvláštní a já jako divák jsem si to jednoznačně užíval. Al Pacino a Robert De Niro tvoří společně nezapomenutelnou dvojici, při každé jejich scéně si užíváte ten herecký koncert a společná scéna v restauraci je bezpochyby jednou z nejlepších scén v kinematografii. Akční scény působí opravdu realisticky a bankovní loupež je brilantně natočená, a ta atmosféra působí opravdu dobře. Příběh má tendenci odbočovat z hlavní příběhové linie a tak se nabízí možnost poznat příběhy na pozadí celého filmu a člověk si postupně spojuje vše dohromady a tohle je přesně ten důvod, proč je tento snímek tak dlouhý a velkolepý. Závěr filmu je absolutní vrchol vzájemného boje mezi hlavními postavami a to podání ruky...co víc k tomu říct. Michal Mann dokázal stvořit nejlepší film v tomto žánru a divákovi nabídl nezapomenutelný pohled na bankovní loupež. ()

fimler

Film mě nezaujal snad vůbec ničím, ale zase je fakt, že úplná nuda to teda nebyla.Al Pacino s Robertem tvořili dokonalé nepřátele!Já si teda myslím, že normalní krimi/thriller, ale jak se tak dívám na hodnocení tak je mi z toho zle.Prostě v tomhle asi nevidím co ostatní.A scénář dokonalý a pak musím dosat tu scénku v restauraci, která byla slvělá.Klasické tří hvězdičkové hodnocení víc ani ťuk! ()

Douglas.

Nejlepší kriminální snímek co jsem kdy viděl. Po celý film ve mně vládlo napětí, jak to celé dopadne a já nemohl ani popadnout dech, obzvlášť při konečné scéně a skvěle propracovaných heistech, připomínající mé mladí strávené u počítačové hry PayDay 2 (dozvěděl jsem se odkud tato úžasná hra čerpala a kde se převážně inspirovala). Soupeření Al Pacina a Roberta de Nira pro jejich úžasné výkony ani netřeba zmiňovat. Tato dvojice prostě nemá chybu, a tak mě mrzí že jsme ji nemohli doposud vidět ve více snímcích. ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore