Píše se rok 1939. Italský číšník Guido Orefice, překypující energií a hýřící bláznivými nápady, přijíždí z venkova do velkého města. Na první pohled se tu zamiluje do půvabné učitelky Dory. Ta už sice nápadníka má, on však udělá vše, aby ji zachránil od sňatku s nemilovaným byrokratem. Získá její lásku a vezmou se. Narodí se jim syn Giosué. Po pěti letech šťastného manželství je Guido kvůli svému židovskému původu odvlečen spolu se synem do koncentračního tábora. Aby před malým chlapcem zatajil šokující okolnosti a uchránil ho před hrůzami nacismu, předstírá, že všechno kolem je pouhá hra, připravená k synovým narozeninám. Hra, na jejímž konci na oba čeká velká odměna... (oficiálny text distribútora)

kenkaku

Roberto Benigni příšerně přihrává, tedy alespoň ze začátku. A přiznám se, že až teprve během "cesty v dešti domů" jsem filmu přišel na chuť a začal se bavit. Buďto Roberto Benigni v otravnosti polevil, nebo jsem si zvyknul. Nevím. Každopádně zbytek byl zcela neuvěřitelný. Vše je vyprávění s lehkostí a vtipem. A to i pasáže co vtipné nejsou. A ono to funguje. Možná ty nejvtipnější pasáže jsou právě ty z koncentračního tábora. A to zní fakt morbidně... ()

Circumscriptor

Pre mňa je to jedno obrovské prekvapenie. Absolútne ma fascinuje celkové videnie sveta pána Benigniho a jeho schopnosť naporcovať atmosféru filmu od humorného úvodu až po dramatické scény z koncentračných táborov. Oscar za cudzojazyčný film je bez diskusie zaslúžený a je veľmi zaujímavé, že je to asi jediný film z prostredia holokaustu, ktorý nie je úplne čistou vojnovou drámou. To je veľké plus. ()

blastboy

Když se ke mně tento film dostal myslel jsem, že se jedná jen o jendoduchou italskou komeii téměř bez zápletky, ale cestou do koncentračního tábora začala cesta i pro mě. Tento film je ve své druhé polovině neuvěřitelně silný a dokazuje mnohokrát již vyřčené, že rodiče jsou pro své děti ochotní obětovat i život. **** a 1/2 ()

PALINO

ŽIVOT JE KRÁSNY sa talianskym filmárom neskutočne podaril, vytvorili nezabudnuteľnú tragikomédiu a o jej úspech sa zaslúžil predovšetkým skvelý režisér a vynikajúci herec v jednej osobe ROBERTO BENIGNI. Jeho herecká vitalita je nepopísateľná, pomocou prvej časti filmu si získava naše sympatie na svoju stranu, takže o to viac mu fandíme počas pobytu v koncentračnom tábore a o to viac zabolí rozhodujúca scéna, ktorá ale umocňuje zážitok z filmu do nebeských výšin. ŽIVOT JE KRÁSNY sa okrem dokonalého prepojenia komédie s tragédiou môže pochváliť i množstvom pekných, vtipných, silných a nezabudnuteľných scén a aj preto vznikol jeden z najlepších neanglicky hovorených filmov, aký som mal možnosť vidieť. ()

klúčik

Sú filmy na ktoré si ani nespomenieme, sú filmy po ktorých sa nám sníva čo sme videli. Tento patrí pre mňa do tej druhej skupiny. Je vôbec možné spraviť zo života v koncentráku, takýto príbeh?? R.Benigni to ako herec a režisér dokázal a zapísal sa do histórie. 95%. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...skvělý nápad...ale to zpracování! Naprostá pičovina... Tenhle přiblblý styl italských komedií fakt nesnáším a Benigni je jeho typickým představitelem...Chápu, jeho záměr pojmout koncentrák nějak humorně,ale mě se prostě tenhle stupidní styl humoru nelíbí...Tu jednu hvězdičku dávám za ten nápad a za snahu... ()

rozbris

Tak na tohle jsem byl v kině s otcem, ještě jako malý usmrkánek, tenkrát mi to moc neřeklo, ale jedno jo válka je svinstvo a život v koncentračních táborech musel být hodně těžký. Ale můžeme vidět, že všechno jde, škoda jen že otec nepřežil, to mě mrzí. ()

bari68

Roberto Benigni vám ukáže ,že život v koncentračnom tábore môže byť krásna hra a život tu je predsa -krásny.Táto rozprávka asi nás až tak nepresvedčí,ale zaručene zabaví. ()

Sipora

Příběh krásný. Avšak příliš mnoho nepravděpodobností (především co se týče poměrů v koncentráku a sladkobolných extempóre hlavního hrdiny). Přesto je to film velmi milý. Po jeho zhlédnutí mi můj 3 - 4 letý syn začal říkat: "Dobrý den, princezničko!" Tomu se opravdu nedá odolat! ()

Yasmin

Netušila jsem, že se 2. světová válka dá pojmout i z jiného hlediska, a to z hlediska humoru a komiky, kterou vytváří hl. hrdina (Benigni). Ale tenhle film mě o tom přesvědčil a zároveň uchvátil. Naprosto. Objevují se zde situace, kterým se prostě musíte smát. Ale pak i situace, u kterých vám slzí oči, ovšem nikoliv ze smíchu. Následně je to vykompenzováno "dobrým" koncem. Tedy relativně dobrým koncem. Protože v koncetračním táboře zahynulo příliš mnoho lidí na to, abychom mohli mluvit o dobrém konci. Prozradím tedy, že konec je smutný, ale na druhou stranu dojemný a krásný. A už jsem zase u té dojemnosti. Ale tento film takový opravdu je. Vytváří ve vás neustále ty dojemné chvíle.... a taky ty chvíle, kdy si můžete říct, že přece jenom je život krásný! ()

jenick

Život není zas tak krásný jako tenhle krásný dokonalý film kterému nic neschází. A nebýt jiných válečných filmů, chtěl bych jako dítě zažít koncentrák. ()

Madluska

Nádherný film. Mnohem lepší než třeba Chlapec v pruhovaném pyžamu (který mi připadal silně nerealistický). Spojení dítěte a války je vždycky silné, ale tentokrát podle mě tvůrci umírněně navážili porci dojetí (takže pohled na dětské "psí" oči zde nebyl alfou a omegou) a okořenili ji neopakovatelnou atmosférou. Díky tomu se nemuseli opírat o chatrné či přímo nevkusné berličky (záběry na přímou palbu, potoky krve apod.) - nic takového tady nenajdete. Válka je v příběhu jakoby na okraji, do pozadí ji odsouvají drobné (tragi)komické příhody snílka Guida, který vymýšlí propletenou pavučinu pohádek i pro svého malého synka. U takových filmů si vždycky říkám, proč není těch silných a statečných Guidů na světě víc a proč za své klady musí platit tak vysokou cenu... Vždyť život je krásný. P.S.: Giorgio Cantarini nemá chybu! ()

Kratas558

Ony jsou v životě věci, které přesahují hranice, ze kterých se vám chce plakat. Jsou lidi, které ze srdce nenávidíte, šílené utrpení, které je třeba vydržet a vůbec všechny světoboly, protože kdo z nás občas nemá pocit, že to prostě nemá smysl? A právě Život je krásný ukazuje, že i když je toho tolik špatného, pořád můžete vytěžit i to minimum, které vás nakonec učiní šťastným. Giosué nikdy nezapomene na to, co pro něj otec udělal. Já na to taky nezapomenu. ()

Mistickzz

Na začiatku som rozmýšľal, čo je na tomto filme také skvelé. Síce som sa občas zasmial ale nedialo sa nič, čo by ma utvrdilo o tom, že sa jedná o nad časový snímok. Ale postupom minút, ako sa dej rozvíjal, som si tento film začal obľubovať stále viac a po príchode do koncentráku som pochopil. To čo dokázal spraviť Guido pre svojho syna sa len tak nevidí a brať koncentrák ako hru a zábavu už vôbec nie, škoda, že zaplatil zato vysokú daň. Koniec ma dostal. 83% ()

Bobek15

Asi si viete predstaviť, aké šokujúce bolo pre mňa zistenie, o čom film vlastne je, keďže som pred tým, než som ho začal pozerať, nemal vôbec predstavu a ani jeho názov, ani prvá vtipno-žoviálna polovica tomu nenasvedčovali. Scénky Guida a "princezničky" Dory z prvej polovice filmu boli roztomilo pekné, Guidova vynaliezavosť čarovná, dej, odohrávajúci sa v tábore, dychberúci. Úžasná myšlienka, zaslúžené Oscary. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů