Mandalorián - Season 3

(séria)
USA, 2023, 6 h (Minutáž: 33–59 min)

Kopi1

Dávám pět hvězd, abych trochu zvýšil hodnocení, ale také proto, protože jsem se furt bavil a s radostí koukal. Ano některé díly nebyly tak dobré jako poslední 2, ale u seriálu nemůžete čekat, že každý díl bude velká bitva. Navíc Mando už je tak stavěný, že se zde odbočuje na vedlejší mise a trochu se to universum rozšiřuje. Grogu sice zde svůj význam moc neměl, ale v posledním díle to odčinil. Dobré interakce mezi postavami, celkově svět, efekty a choreografie byly supr. Jedna hlavní záporná postava se mohla ukázat klidně o něco dříve. Celkově jsem ale zvědav, co se se zemí Mandaloru stane dále nebo už stalo, protože o tom nic nevím. Mandalorian je prostě typ seriálu, který mě bude bavit ať se tam bude dít cokoliv, už je to tak nastavený. ()

gumbo

3 roky od 2. řady přináší tu výhodu, že si člověk nevšimne, jak to absolutně na ni nenavzuje a místy to vypadá, že jsme časově někde v půlce první řady. Ikdyž je závěr hodně uspěchaný, některé díly úplně o ničem, tak díky skvělé výpravě, kameře a hudbě to vlastně nevadí. Paradoxně tu ani není Mando hlavní postavou, tou je jednoznačně Bo Katan, která má daleko prokreslenější motivace. Člověka by napadla spousta otázek, např. "Kde se tam vzal Grogu?" atd., ale je to SW od Disney, takže se raději neptám a užívám si atmosféru. 😁 75% ()

Urukhaj98

Nehledě na to, že se v samotném závěru ukázal smysl všeho, co se ve třetí řadě Manda dělo a působilo tak roztříštěně, převládá po shlédnutí finále spíše zklamání. Třetí série zkrátka až moc přešlapovala na místě, zápletka s obnovou ztraceného domova Mandalorianů zdaleka natáhla tolik jako pátrání po původu malého Grogu, příběhové odbočky, ač úsměvné, byly nakonec spíše rušivé a samotné finále, byť velkolepé co do měřítka, bylo naprosto vyprázdněné po stránce emocí. A to ani nemluvím o tom, jak nezdravě často se tu scénaristé při budování příběhu spoléhají na náhody. Úplně na úroveň The Book of Boba Fett (pozn.: pro pochopení příběhu nelze vynechat) jsme sice neklesli, ale na Mandův standard je to pořád přeci jen málo. Kvituji poslední záběr, kterým by to celé klidně mohlo skončit a divák tak není mučen nějakým laciným cliffhangerem vycucaným z prstu na poslední chvíli. I tak bych byl ale rád, kdyby si Din Djarin ještě stihl napravit pověst a skončit v tom nejlepším. 6/10 ()

Davidkkk

Velmi často se třetí řada Mandaloriana, bez přehánění, jeví dost možná jako nejhezčí seriálovej počin současnosti. Ovšem co se skrývá pod onou nablýskanou slupkou je naopak extrémní hnus. ()

AngelG

Rozhodně znatelný pokles oproti předchozím řadám, ale i tak to naštěstí není tak katastrofální, jak se z toho lidi hroutili. Mando už není hlavní postava, je dost odsouvaný a dává prostor více postavám, což na jednu stranu funguje, na druhou to člověku chybí, že už to není pouze provázení Din Djarina a Grogu, kteří objevují, zachraňují apod. Vím, že hodně lidí bylo i naštvaných jak se postavili k postavě Bo-katan, mě osobně to nevadilo a dávalo to smysl. Celkově mi tahle řada přišla jakoby úplně nevěděli co vlastně dál. Je tam velká recyklace už viděného a ano sice se to v něčem posunulo, hlavně co se Mandalorianů týče, ale za 8 dílů by člověk čekal víc. Tak uvidíme co přinesou pokračování. ()

Hellierer

S přehledem zatím nejhorší série. Stále se najdou příjemné momenty a dokonce i epizody (celkově 2), ale zbytek je ukázkou toho, že scenáristé nemají jasný směr vyprávění a spíše jen na sebe vrší jednotlivé momenty, které by si přáli fanoušci. Příběh je odvyprávěn unyle, vývoj postav a prohlubování vztahu je ledabylé a místo toho, aby seriál stál na vlastních pevných nohách, neustále odkazuje k případným dalším odbočkám a chystaným projektům. Takové uchopení mi příliš nevyhovuje a moderní seriálové vyprávění si představuji trochu jinak (delší formát by se měl využívat, nikoliv zneužívat). Jestli bude čtvrtá série, ještě se budu muset pořádně rozmyslet, zda u ní budu. Každopádně má láska ke značce zase trochu klesla. ()

Nemmonn

Po 2 letech konečně nová season! Rozhodně to není nejlepší season a bohužel je to nejhorší, co jsme zatím měli. I tak je to pořád dobrý až na pár zbytečných epizod jako např. 3. nebo i malinko 4. která zas ukázala temnou minulost Grogua ale mimo to je to jen rychlá dobrodružná epizodka, která ve výsledku celé season nijak nepomáhá (až na vylepšení vztahu mezi Din Djarinem a Paz Vizslou). Hodně se mi líbí změna Grogua, kdy měl konečně možnost promluvit (ikdyž jen ano nebo ne) nebo se konečně a oficiálně stal adoptivním synem Din Djarina, jen škoda, že Grogu nepromluvil, protože už od prvních epizod se mi zdálo, že k tomu tvůrci dojdou. Poslední dvě epizodky jsou bezpochyby nejlepší a přiradil bych je i k těm nejlepším z celého seriálu, ale je škoda že pouze tyto 2 a nesnažili se více i v jiných epizodách. Na druhou stranu si myslím, že 4. season, která se má natáčet v Říjnu letos bude lepší a příběhově nabitá, už jenom kvůli tomu co nám 3. season nabídla a rozehrála. Za mě super season ale mohlo to být o malinko lepší, i tak jsem ve finále celkem spokojený. 8/10 ()

DaweForeman

Tak třetí série zatím ukázala svůj nejlepší potenciál, kdy od průměrné první série přes celkem ucházející druhou série jsme se dočkali téhle vyladěné třetí série. Tentokrát to má jeden ucelený cíl, kdy jednotlivé díly postupně dělají nástavbu na to, co se tam bude dít. Je to čiště o Mandalorianech, jejich zvycích a jejich historii. Je tu sice jeden takový vedlejší díl, který je zase nástavbou na trochu jiné budoucí příběhy, které budou zpracovány pravděpodobně jinde, ale přesto má svou poutavost a odhalí nám zase trochu něco z tohohle univerza jako takového. Jako obvykle jsou tu narážky na předchozí tvorbu a hlavně je tentokrát spousta z nich ve vztahu k animovaným rebelům, ale sem tam se tu objeví i něco z klonových válek. I když to po příběhové stránce vypadá na ukončení jedné éry a celkový konec, tak se přesto dočkáme další čtvrté sérii. ()

Maniik88

Tretia séria hodne nevyrovnaná. Hodne dielov ma nebavilo, najmä vyšetrovanie vzbury robotov a jeden diel s bývalími imperiálnymi poskokmi. To ma fakt nebavilo. Potom sme sa hodne venovali Bo-Katan. Viac ako samotnému Mandalorianovi. A pár chujovných dejových zvratov tam bolo. Ako WTF odovzdanie meču Bo-Katan. Grogu už je len maskot (aj keď na konci pomohol). Jedi sa vytratili. A fakt si musíte pozrieť aj Boba Fetta, lebo tam polovica dielov bola o Mandalorianovi. ()

Najt

Třetí série Mandaloriana neztrácí dech a jede ve stejně kvalitních kolejí, jako předchozí dvě řady. Jediný rozdíl je v příběhu, kdy se ve třetí řadě soustředíme na hlavní dějovou linku, která se postupně vyvíjí. Žádné odbočky, vedlejší mise, až na minimální výjimky, a už relativně brzo pochopíme o čem to bude. Na druhou stranu, je zde ten příběh více navnazující než v předchozích řadách. Mando ale už nedostává tolik prostoru, protože na scéně je více postav. Poslední dvě epizody byly parádní, ale samotný konec byl uspěchaný a pokud je toto poslední série, čekal jsem něco více monumentálního. Pokud by byla další série, tak chápu, že je půda trošku připravena pro pokračování. Pokud by nebyla, da se příběh uzavřít i takhle. ()

Hyperbolic

Kvalita Mandaloriana je podle mě stále stejná, hype možná odchází, ale u mě ne. Epizody, na které zde všichni z nějakého důvodu nadávají, jsem si užil opravdu hodně. V SW miloval George Lucas hlavně world-building a vyprávění příběhů. To se nám zde dostalo v hojné míře, a to, že se rádoby fandové (kteří např. ani neocenili The Book of Boba Fett) koukají na seriál a není tam jenom akce, světelné meče a naháněčky ve vesmírných lodích a kvůli tomu na něj nadávají, je opravdu hloupost. Epizoda z Coruscantu byla výborná, v částech zde vidíme náznaky, jak je Nová republika ne zcela funkční a prolezlá bývalými imperiály, díky takovým věcem se pak lépe chápe co, a proč se vlastně stalo po epizodě 6. Epizoda na planetě, kde kraloval Jack Black taky (někomu to přijde hloupé? Viděli jste lidi původní trilogii a její humor?), celkově byla v této sérii camea fajn. Din Djarin a Grogu ovšem standardně výborní, každá scéna s nimi (asi za mě vede IG-12, fight s pavouko-robotem na Mandaloru a závěrečný souboj s Moffem a jeho armádou) stála za to. Grogu, který byl dříve spíše jen společník a precious cargo, se zde stává plnohodnotým členem Mandalorianů  a pomocníkem v boji a několikrát zachrání situaci. V této sérii se nám také dostane více různých Mandalorianů, z nichž jasně vede Bo-Katan, která se z mírně otravné postavy z animovaných seriálů vyšvihla mezi mé oblíbence, a až se na seriály znovu podívám, budu ji brát jinak. Favreau a Filoni se zde snaží napravit sequelovou trilogii (podobně jako s Clone Wars a Rebels Filoni výrazně posílil prequely). Mythosaur uuuuuuuuu, jsem zvědav kdy ho zase uvidíme, a kdo na něm pojede. Vidíme zde klony, nové brnění stormtrooperů (s batony a štíty, jaké měli vojáci prvního řádu) a drsní červení Praetoriání, kteří vypadají hrozně epicky, a v sequelech jsem si je tolik neužil. Moff Gideon se zdál až karikaturně zlý a naštvaný, říkám si ale, že takový byl přece i původní Darth Vader (dokonce i změna hlasu pod helmou). Brnění Moffa výborné, jen jsem teda čekal nějaký plottwist na konci (Qi'ra? když měl Moff podobnou helmu jako Deathwatch tehdy pod Maulem) a finále bylo částmi pouze velmi dobré, ne výborné. Prospěla by mu delší stopáž a více rozvedené linie. Hádám ale, že si toho spoustu nechávají na další série, a nemůžou vystřílet všechny náboje rovnou. Taky zde byly náznaky toho, na co se můžeme těšit v nadcházející Ahsoce, na kterou se po této sérii těším opravdu hodně. ()

hrumsrt

Prakticky letos nebyl očekávanější seriálový návrat než Mandalorian.. Předchozí série mě hodně bavily a teda přestože si myslím, že první byla o něco lepší, tak rozhodně tohle byl projekt, kde jsem vyhlížel každou další epizodu.. Možná malinko kopanec, že téhle sérii ještě předcházel příběhový oblouk v rámci Book of Bobba Fett, jenž usoudil, že bez Grogua to asi nepůjde (škoda)... Takhle, vnímám problémy, které Mandalorian v produkci měl. Že mu v rozepři odcházeli herci, že jde o vlajkovou loď celého Star Wars univerza. Nicméně tohle všechno jsou spíše komplikace, které se pořád daly nějak přejít. Jenže nakonec ten výsledek není takový, jaký bych očekával... A důvodem je vize tvůrců.. Ti se totiž rozhodli, že Mandalorian už nebude jen antologie zakázek, jaké hlavní hrdina odkroutí a jde se dál.. Nýbrž tvůrci se rozhodli okolo naší hlavní postavy začít budovat nějaký svět. Jenže Mando není žádný výjimečný bojovník, o kterém se dají pět hrdinské eposy, takže jeho zapletení do něčeho tak velkého malinko nefunguje. A protože se navíc rozhodli, že podpoří celý universe, tak hodně prostoru dostávají i další postavy - Bo Katan. Akorát, že pak už to není ta westernově laděná pecka, kde charizmatický týpek jde od jednoho kšeftu ke druhému. Celé se to převtěluje do záchrany Mandaloru, což už je zkrátka příběh, kde náš hlavní hrdina spíš nemá co dělat... Uznávám, že z toho dýchají Star Wars, že to je nejvelkolepější série, akorát že já to měl rád pro jiné věci.. Takže nejlepší mi logicky připadá úvodní linka s vykoupením, a pak epický dojezd. Jenže ono se to nějak musí pospojovat, no a právě tohle propojení je to, co třetí sérii podráží... Ve skutečnosti jsme tak dostali třeba epizodu, kde prim hrají postavy maximálně třetího ranku, která je podle mě prostě pro příběh série zbytečná a bez pay-offu.. Přijde mi, že i tvůrci mají zájem ukázat, že jsou schopní napsat něco většího, akorát, že se jim to nepovedlo napasovat do tohoto epizodního formátu... Je to pořád dobré, akorát už nerozumím, co po nás někdy tvůrci chtějí a párkrát mám pocit, že někomu dávají vytrestat, že jim neodklepli další spin-offy, na což pak stejně doplatí divák.. Někdy se to točí v kruhu, někdy to zbytečně sebevědomě zkouší něco nového. Jen je už pomalu jisté, že Din Djarin si tu masku už asi nikdy nesundá, jelikož by nás to čekalo znova... Abych měl na začátku takový hype a v průběhu na nové epizody málem zapomínal, to už jsem dlouho nezažil.. 75% ()

adamix

Tretí Mandalorian je nečakane slabší a bezduchý, keďže podobne ako seriálový Boba Fett aj on sa vo vlastnej show dostáva na druhú koľaj a žezlo a všetku pozornosť preberá vedľajšia postava Bo Katan, ktorú hrá veľmi nesympatická a monotónna herečka Katee Sackhoff, ktorá Dina neustále zachraňuje a vyhrabáva z problémov a scenár ju až moc prehnane glorifikuje. O deji nehovorím, ten tu prakticky nie je žiadny a topiacu sa loď podľa mňa nezachránil ani Esposito, u ktorého čakám, že ,,povstane z popola" a vráti sa aj po štvrtý krát, keďže jeho fanúšikovia zbožňujú. Vidno, že tvorcovia nevedia, kam seriál viesť a ako ho poriadne zakončiť (čo sa pravdepodobne ani nikdy nestane, kým ho definitívne nezrušia pri nezáujme fanúšikov). Tri hviezdy sú až moc silná milosť aj keď posledné dve epizódy boli aspoň trochu pozerateľné. Za mňa 55%. ()

kirmakX6on

před třetí řadou je především potřeba se podívat na Boba Fett od dílu 5 do konce, jinak to nebude dávat smysl (Mandalorian je vyloučený z klanu, Grogu je s ním, mají novou stíhačku....vše bez jakéhokoliv vysvětlení) ()

kubas369

8/10. Konečně mám pocit, že se tady děje něco co je důležité pro Star Wars galaxii a není to jen o zeleném skřítkovi, který mne začal nudit už v průběhu první řady. Taky se konečně snad nadobro zbavili nudně generického záporaka. ()