Mandalorián - Season 3

(séria)
USA, 2023, 6 h (Minutáž: 33–59 min)

Sashmen13

Ok, ok, spíše tak 4,3, jak bylo zde již napsáno, třetí série Manda je trochu jinej feel než první. Mě to tak moc nevadí, rád si dám více Mando příbehů a k tomu baby yodu, ten tu možná neměl být, ale mě se to libí. Potencionální další jedi/mando? To zní suprově a jsem velkej fanda posledního záběru, prostě jen chill with the boy, mám rád štastné konce, aspoň na chvíli. ()

Mejkby

Zpráva pro tvůrce nám oblíbeným seriálům, přestaňte je kurvit!! Jeden Mando byl cool, ale jak jich je 2+, je to děsná pakárna, Mandalorská akce= výbuch smíchu(power rangers hadr). Dina nám vyměnili za Bo, páč si holka nebojí sundat helmu(asi potřebovali dokázat že to hrajou skutečný herci), ale herecký výkony jsou na bodu mrazu, takže si tu Bo klidně mohli nechat od cesty a dát nám víc Dina. První série byla taková svěží, neohraná, a tím to měli asi ukončit, bojím se s čím přijdou příště. ()

Woitisek

Je to prostě průměr. Ačkoli to může být čistě subjektivní názor, tak dle mého uvážení je tato série velký krok vedle. Tón, jaký měl seriál v prvních dvou sériích jako by se zde vytratil. Příběh se vyvíjí velmi nekonzistentně a chaoticky. Jako divák ani vlastně nevíte, co bude hlavním motivem a na co se soustředit. Reklama láká na znovu obsazení Mandaloru, což je skutečně hlavní zápletkou, avšak je toto téma opakovaně nesmyslně přerušováno jinými linkami. Grogu tady působí zkrátka navíc, za což můžeme děkovat The Book of Boba Fett. Skutečnost, že už tu ústřední postavou není jen Din a dělí se tu a pomyslnou záři reflektorů s Bo Katan, není vůbec na škodu. Ta postava je sympatická a má co nabídnout a kdybychom se skutečně soustředili hlavně na Dina, Bo a jejich snahu a obnovu Mandaloru, věřím, že by výsledek vypadal o dost lépe. Například části snažící se o tu “epizodičnost” (zde nefungující) by se daly nahradit něčím důležitějším. Kolem a kolem se nejedná o žádnou tragédii, ale prostě průměr, který už pro mě nenaplňuje ten standart prvních dvou sérií. ()

Bender0101

Jednotlivé díly jsem trochu rozebral, zde vyjádření k sérii. Navázání na 2. sezónu je zprasené, ať jste viděli Bobu nebo ne. Prakticky došlo k vymazání předchozího děje: vývoj Dina, Grogua, odhodil se Luke a nakonec i celá "problematika" Darksaberu. Místo jakéhosi pokračování máme Book of Bo-Katan se získáváním Mandaloru. Řada trpí především kvůli scénáři. Přefouknutý, nahodilý děj s fillery (ep. 4 a 6), často mizerné dialogy a neprokreslené, mentálně opožděné postavy  doplňuje nefungující čas, ať už přímo v dílech (především ep. 4,6), nebo v podobě nejasného zasazení sezóny 0-několik let od druhé. Akce ( snad krom dvou výjimek) je podprůměrná až špatná, vlivem retardace charakterů, nekonzistentních pravidel, nic moc choreografie, neschopnosti záporáků i obyčejných hovadin. Poslední dvě epizody spěchají, aby dohnaly dříve ztracený čas a (s minimálním úsilím) napojily některé volné konce děje. Mandaloriané mají Mandalore, z Dina je opět lovec odměn, Grogu je opět celkem k ničemu, Gideon se (opět) může vrátit a dostat po řepě. Vypisovat konkrétní díry/problémy nemá význam... Poučení: Pokud dáte konzumentům SW od Disneyho na první pohled (jedním okem) ucházející sérii a místo cameí Luka a Ahsoky tak j*bnete Lizzo a Jacka Blacka, dostane to stejně 80%. Neptejte se, prostě zkonzumujte produkt a pak se nadchněte pro další produkt... takže na viděnou u čtvrté řady. ()

DeJiF

Potom, co proradný Dyzny brutálně zmasakroval postavu Obi-wana, jsem ztratil důvěru v prakticky jakýkoliv další Star Wars projekt a to obzvlášť ty, které se pohybují v éře Skajwalkrů, z nichž každý by měl být už tak třikrát pod drnem, kdyby je furt někdo neoživoval CGI mládím. Díky kvantitě seriálů z tohoto období jsem byl mimo jiné jeden z mála lidí, co neviděl Andora a já mám v plánu to tak nechat, ať si tvrdí kdo co chce, klidně to může být dobrý, ale reálně o co mě to obohatí nového z toho příběhu? Mandalorian se tak pro mě stal poslední nadějí pro Star Wars universe a musím přiznat, že třetí série mě nepříjemně překvapila. Jedním z prvních podělů, které si na nás Žon Favró a Dejv Fylouny nachystali je náhlý návrat Grogu, který je sice vysvětlen ve flashbacích na začátcích epizod, každopádně mnohý divák by marně mohl dohledávat v paměti epizodu Mandaloriana, kde se toto událo. Potíž je v tom, že Žon si ze zMrvil StudíNos přitáhl novodobý marvelácký syndrom a tudíž již není možné pro plné pochopení sledovat seriál, aniž byste se nemuseli zároveň podívat na další, úplně jiný seriál. Já jsem jeden z lidí, co Bobu Fetta, ve kterém se tento návrat udál, viděl a následně ho po týdnu nadobro zapomněl, každopádně mnoha lidem se jistě tolik neposmolilo. A i přesto, že jsem byl plně uveden do kontextu třetí série, nedalo by se říct, že jsem byl z návratu Grogu nějak extra nadšený. Totiž já většinu času ani nevěděl, že tam Grog je, až po nějaké době jsem si všim, že nějakou zelenou věc vsadili do exoskeletu IG-11 (oooo cooožeeee??? jakože jakože teen IG-11?????????? --- faaanseeeerviiis --- to je tak úžasnéééé). Do očí bijící zbytečnost Grogu je ale tím zdaleka nejmenším problémem. Star Wars seriály mají velikou slabost v podobě filler dílů, které jsou vesměs špatné, odfláklé kusy trusu, co akorát odvádějí pozornost od poutavé hlavní linie. Mandalorian byl v tomto ohledu výjimkou, protože výplňové epizody uměl dělat zajímavé, což z nějakého důvodu pro třetí sérii neplatí. Když totiž mám hodinu sledovat, jak se nějací náhodní lidé, co mě vůbec nezajímají, prochází po Coruscantu a řeší svoje ultra trable nebo když vidím, jak loď hlavního hrdiny přistává na další písečnou planetu (seriózně, proč je každá druhá planeta ve Star Wars od teď jen písek??), tak skutečně pomalu a jistě ztrácím chuť seriál nadále sledovat. A ačkoliv ve finále všechno pěkně zapadne a i zdánlivě okrajové příběhy se zapasují do celé skládačky, nevzpomínám si, odkdy jsou tvůrci Mandaloriana zvyklí skládat svoje puzzle z výkalů. Dle klasické, i když ne tak očividné, osnovy Star Wars seriálů tak nakonec všechno vyvrcholí úža-úžasným finále, které se vás pokusí uchlácholit po předchozích výplňových epizodách. Ano, zakončení je vskutku téměř mistrným dílem, sice není zdaleka tak silné, jako u druhé nebo první série, zato se tu řádně ohulí akce a že já upřímně jsem ve Star Wars aspoň trochu zábavnou akci neviděl už nějaký ten pátek. Třetí série Mandaloriana mě postavila do pozice, kdy už skutečně nemůžu věřit ničemu, co Dyzny pod touto vesmírnou značkou vyprodukuje a naprosto upřímně bych tak klidně mohl očekávat, že si Fylouny třeba (konečně?) pohřbí tu svoji milovanou As0ku nebo třeba doničí High Republic éru, či snad pokazí i nově oznámenou expanzi do Old Republic. Doblitek: Uspořádal bych na nějakém veřejném webu anketu, kolikrát se Dyzny ještě pokusí vyždímat nějaké emoce z Order 66. () (menej) (viac)

tata22

Podle mne je třetí série ta úplně nejlepší. Hodně jsme si to užil. Jen tak dál, tohle mi dává smysl. Víc diskutovat nemá smysl protože většinou už vše bylo řečeno. Je třeba vzít v potaz, že jsou to SW, tedy tak trochu pohádka z Vesmíru. Nic víc a nic míň. Každý jiný pohled na seriál nedává smysl... ()

Sopholojong

Mando ani sklamat nedokaze! Sice v tom uz nie su prekvapive momenty, ci twisty ako Baby Yoda, alebo Ashoka so Skywalkerom z predchadzajucich dvoch serii a uvodna epizoda s odpadlikmi na prasnej planete je neobycajne mdla... ale je to kvalitativne (technicky) minimalne rovnake (ak nie lepsie) ako nova filmova trilogia. Audiovizualne dokonca tak vypilovane ako jeden z naj SW filmov Rogue One. Letecke suboje s T-fightermi su mnamkozne, vyprava Mandaloru a Navarra "prstenovsky" epicka a to najlepsie pride nakoniec v az cinematickom dvojdieli, ktory by obstal aj v kine ako samostatny film. Moff Gideon v tom ciernom beskare je "darthvaderovsky" temny (jeho suboj s Bo Katan je "jediovsky" pompezny), suboje s lietajucimi stormtroopermi su komiksovo vycackane, no a ked nabehnu "cerveni Pretoriani" (ti, ktori sa lomili s Rey a Kylom v The Last Jedi) moje srdce zaplesa dychtivostou "opravdoveho fandu". Bravoooo Jon Favreau! Pribehovo nie najlepsia, ale technicky najprespekulovanejsia sezona. ()

matous20063

Nemůžu si pomoct ale třetí série nebyla až tak dobrá, autoři se rozhodly že z cool postavy udělají podrtašku a celou série budou vést jinak. Nebylo to extrémně špatné ale oproti předchozím dvou sériím byla jiná a bohužel i horší. Postavy byli dobré, i speciální efekty a vizuální stránka ale bylo tam moc barviček, jako kdybyste přebarvily uhlí na růžovo. Dost scén působilo goofy a nedůvěrihodně. Humor to občas byl a eastereggy na události z dob minulých byli taky fajn. Za mě dobrý ale příště jinak, nevadil by mi návrat k první sérii. 75% ()

Knifeos

Celý seriál začal komorně, jako příběh jednoho zkušeného mazáka a jeho ušatýho, miloučkýho dítěte a odstartovalo to jeden opravdu právem milovaný hit. Druhá série šla ještě dál a s úžasnou technickou kvalitou každé epizody našla v Mandalorianovi vlastního Zaklínače, který procházel jedním vesmírným dobrodružstvím za druhým a směřoval k srdcervoucímu závěru. Bylo na místě zakřičet This is the way! a těšit se na pokračování. A dnes tu máme třetí sérii, která zcela mění koncept. Nezávislost epizod jde stranou a dostáváme ucelený příběh o sjednocení Mandalorianů a obnovení planety. A za mě je to sakra dobrý námět! Není jediný důvod na něj pindat. To, co tuto sérii oproti předchozím sráží je především scénář. On není o tolik horší než dříve, změna konceptu z komornosti na velkolepost, ale nutně vyžaduje změnu v přístupu ke scénáři a to se jaksi nestalo. Děj má ale jednoznačnou návaznost a nemám problém ani s volbou námětů pro epizody. Mám ovšem velký problém se zkratkovitostí. Byla zde hromada scén, které byly uspěchané, nedodělané a často jsem měl pocit, že tvůrci nedokáží plně prodat to dobré, co sypou z rukávu. Těšil jsem se ale na to, co Mando umí nejlépe - poskládat kousky dohromady a předvést fantastické zúčtování v závěru série. A to se i zde dostavilo, poslední dvě epizody byly kvalitativně jinde a já byl na konci opět naměkko. Závěrem si touto sérií můžu výrazně oddechnout, protože jsme poprvé viděli Mandaloriana v jiném pojetí než v prvních dvou sériích a díky bohu to i v novém, větším kabátu v zásadě funguje. Na čtverku je tedy důvod se těšit! 7/10 ()

KraLuban

Zoufalá slátanina. Vždycky jsem se považoval za fanouška SW univerza, ale asi nejsem takový hardcore příznivec, abych se radostí klepal, jak se různé příběhy poskládaly. Obecně - je to takové "novácké" = hlavně aby to bylo barevné, bombastické...na nějaký příběh s*al pes. Utahané, nesmyslné a závěrečné finále je fakt doslova pí*ovina jako zvon. Mandaloriani lítající na orbitu za pomoci jetpacků a malý Grogu zvládající pád křižníku, to je fakt i na moje sci-fi fanouškovství moc. ()

Mysterix

vynikající, celý seriál, všechny série, , rodinu doma tento SW kousek náramně baví, velikost seriálu podtrhuje jeho velká produkce na úrovni filmů a perfektní obsazení ()

Polux

8/10 | Když se Mando k velké radosti fanoušků (mě nevyjímaje) objevil loni jako host ve spin-offu The Book Of Boba Fett a kromě toho, že si s velkým přehledem ukradl celou sérii pro sebe (což pro Bobu Fetta a spin-off jako takový není úplně nejlepší vizitka, ale to je vedlejší), vcelku překvapivě přímo navázal na finále druhé sezóny a dotáhl do konce "povinnou" dějovou linku s návratem Grogua zpět do hry, tak nějak jsem předpokládal, že se k tomuto neobvyklému řešení tvůrci uchýlili proto, aby se třetí sezóna mohla hned zpočátku věnovat podstatnějším událostem a nemusela se zdržovat podobnými detaily. Což se nakonec bohužel nestalo a i aktuální sezóna svou dramaturgickou strukturou pokračuje v předchozími sezónami nastoleném trendu. | To znamená formát kontinuální příběhové linky, vyprávěné napříč celou sezónou, která je sem tam "prokládána" samostatně stojícími planet of the week epizodami, což je na jednu stranu dobře, jelikož má sezóna jasnou dramaturgickou strukturu s očekávatelnou katarzí na jejím konci a příběhově toho lze tímto způsobem pokrýt více než v rámci osamocené epizody. Ovšem na druhou stranu špatně, jelikož se zde opakuje obvyklý syndrom "málo obsahu na hodně stopáže", tj. i tato sezóna trpí na opětovné "ředění" ústřední příběhové linky nepodstatnými dějovými výplněmi, bez kterých by měla sezóna sevřenější podobu, údernější tempo a kromě toho poloviční počet dílů:-). | Výsledkem toho všeho je tak fakt, že průběžné příběhové oblouky Grogua a Gideona (důvod, k čemu Gideon vlastně hodlá Grogua využít a co má Gideon vůbec v plánu provést) jsou i tentokrát rozvedeny naprosto minimálně (zprávy o tom, že je Disney připraven sérii dojit spousty let, se očividně zakládají na pravdě) a stran hlavního cíle postav v aktuální sezóně, tj. opětovného ovládnutí domovské planety Mandalorianů, stačí divákovi zhlédnout v podstatě jen samotné dvojdílné finále a se zbytkem epizod nemusí ztrácet čas. S nástupem Thrawna na scénu v následující sezóně snad po stránce děje dojde k výraznějšímu posunu událostí vpřed. | Naštěstí na Pascala a Sackhoff je jako již tradičně spoleh, to samé platí pro Weatherse a Esposita, výplňové epizody samy o sobě jsou vlastně fajn (přičemž zaujme především neplánovaná zastávka u hostující trojice Black, Lizzo a Lloyd) a zmíněné dvojdílné finále nejen svým měřítkem rozhodně stojí za pozornost. Škoda, že od prvotního westernového "bounty hunter" konceptu, kterým se série od zbytku SW produkce odlišovala, dochází sezónu od sezóny k postupnému návratu k tradiční space opeře, což v této sezóně kulminuje, přesto celkově znovu odvedena dobrá práce. | PeZet ()

aneta105

Tak a je konec třetí série. A jak dopadla? Velmi nadprůměrně. První epizody byly skvostné a velmi jsem si je užívala, pak přišla polovina série a s ní i novorepublikové části, které mě zase tak moc nebavily ale rozhodně nebyly špatně a později byly i důležité a pak přišly poslední tři epizody. A no ty kráso, jak moc byly dobré a já si je moc užívala. A zvlášť poslední díl. U toho jsem se skoro až dojala.  Doufám že bude i čtvrtá série, 90%. ()

Broomen

Letošní série Mandalorianky byla nic moc. Bohužel ani 2 roky nestačí týmu X scenáristů napsat aspoň něco zpola uvěřitelného. Myslím si, že Pedro je lepší herec než všichni ostatní dohromady, ale srát na to! Dáme tam Lizzo!! Další důkaz toho, že na co Disney šáhne tam 100 let tráva neporoste. Škoda. Další série už nedám. A začínám tušit, že příští rok bude Andor též velkým průser... zklamáním! #thisisnottheway ()

d.p.1

Mandalorian byl super seriál do série 3. Třetí série byla veliký pád kvality dolů a to pomocí klasické osvědčené metody z poslední doby. Jakmile začne být něco populárního, tak tam nacpeme nějakou woke postavu, která nám vysvětlí, že hlavní hrdina je vlastně jenom poskok této Mary Sue.. ()

MatyRock

Třetí série Mandaloriana se vydává lehce jinou cestou než její předchůdci, tvůrci se museli vypořádat s řadou problémů a smysluplně navázat, nejenom na předchozí řadu, ale i zdánlivě bokového Boba Fetta. Kupodivu, a zároveň díky bohu, se to více než dobře povedlo a Din Djarin pokračuje v krasojízdě i na potřetí. Příběh je mnohem rozsáhlejší, mnohdy odsouvá ústřední protagonisty (Mando a Grogu) do ústraní a soustředí se na budování celistvého světa. Díly už nejsou tolik epizodické a pomalu, ale jistě, se příběh ubírá k sequelové trilogii. Přestože začátek mírně stagnoval, tak finále funguje se vším všudy. This is the Way! ()

Hlubinix

Tak Mandalorian nám roste do pořádného Sci-fi seriálu. Je to sice škoda, že to trvalo dvě podle mne poněkud slabší série, ale myslím, že se to začíná vyplácet. Už se to neskládá jen ze zanedbatelných epizodek Mandova života nebo questů za fanservisem (2. série). Ale snaží se to vyprávět vlastní příběh s menšími odbočkami a rozmanitějšími lokacemi. Tvůrci konečně zapojili svou fantazii a i když jsem se předtím bál jejich prohlášení, že neví kdy bude seriál končit (pět prvních sérií bych nevydržel). Tímto mě víceméně přesvědčili, že jsou schopni vystavět originální příběh i bez pomoci levných berliček. 3. série tak nejen rozvíjí svět jako ty předchozí, dělá to však ještě lépe. Líbila se mi odbočka s planetou přímé demokracie (voliči SPD už shánějí lístky do mezihvězdného transportu) nebo dějová linka s bývalým imperiálním vědcem. Stále jsou zde úsměvné prvky, od nichž už by se mělo upustit (posádka 20 lidí zvládne obsluhovat loď určenou pro tisíce) a Andor je pořád mnohem lepší v představování běžného života. Zažehlo to ve mě však optimismus, tak držím palce do dalších sérii! 80% ()

Zaks

Príbeh sa pekne rozvíja, aj Grogu sme si užili do sýtosti. Okrem Mandu dostáva slušný priestor množstvo ďalších postáv. Nechýba humor, celkom slušný dej, ale už to najmä za prvou sériou trochu pokrivkáva. Občas som mal pocit, že autori celkom ani samy nevedia, čo nové vymyslieť, prešľapujú na mieste a vedľajšími misiami vypĺňajú čas. Ale aj naďalej je to dôstojný a plnohodnotný kúsok do SW univerza. ()

Lukkas99

Za mě velmi povedená sezóna, která je sice o něco horší než 2. řada, která je za mě doposud z Mando-verse nejlépe zpracovaná. Menší chybky se zde sice najdou, ale já osobně jsem schopný to 3. řadě odpustit i přes menší upozadění samotného Manda, což mi i vůči ústřední zápletce s Mandalorem nijak zvlášť nevadilo a také za to skvělé dvoudílné finále, i když v samotném závěru je lehce zkratkovité. Ale co se týče děje, provedení, hudby, potyček, ať už mezihvězdných, či soubojů tělo na tělo, tu za mě fungují skvěle. A narozdíl od značné kritiky jiných, jsem si já osobně 3. řadu velmi užil! Celkem: 89%     Pro srovnání: The MANDALORIAN / (2019) / (88%)  //  The MANDALORIAN II. / (2020) / (91%)  //  The BOOK of BOBA FETT / (2021-22) / (86,5%) ()